ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За християнството, здравната система и всичко останало
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
За християнството, здравната система и всичко останало
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: Спукани гуми преди Зелени Преслап Отговорете с цитат
neillmakoli написа:
счупени стъкла, огледала, чистачки и срязани гуми.
Това са над 1000 лв щети на автомобил, а ако гумите са рязани странично и повече.
В Банско, още когато нямаше лифтове, през 1996 г. една фирма на софийски сатрап с първият нов хотел там, срещу Глазне, мисля че е хотел Мура но не съм сигурен - си сложила бариера на самия изход на градчето по пътя към Вихрен.
Пет Фев 19, 2016 7:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Спукани гуми преди Зелени Преслап Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
neillmakoli написа:
счупени стъкла, огледала, чистачки и срязани гуми.
Това са над 1000 лв щети на автомобил, а ако гумите са рязани странично и повече.
...

nabludatel50 написа:
Гадове, жалки души...Да им изсъхнат ръцете и краката...
...

Да разбирам ли, че 1000 лева се равняват на изсъхване на ръцете и краката?! Shocked

Много строго наказание според мен. Християнството ни учи да прощаваме... Rolling Eyes


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Фев 19, 2016 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Re: Спукани гуми преди Зелени Преслап Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
nabludatel50 написа:
neillmakoli написа:
счупени стъкла, огледала, чистачки и срязани гуми.
Това са над 1000 лв щети на автомобил, а ако гумите са рязани странично и повече.
...

nabludatel50 написа:
Гадове, жалки души...Да им изсъхнат ръцете и краката...
...

Да разбирам ли, че 1000 лева се равняват на изсъхване на ръцете и краката?! Shocked

Много строго наказание според мен. Християнството ни учи да прощаваме... Rolling Eyes


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!

Когато говориш за християнство, обърни внимание и на това, как се е правораздавало в "християнска Европа". Хванат престъпник, водят го при инквизитора, ако се установи, че не е престъпил божието право, или пък го е престъпил, но се разкайва, му се прощава и познай какво - хоп - при светските власти, които нямат обичая да прощават...
Пет Фев 19, 2016 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: Спукани гуми преди Зелени Преслап Отговорете с цитат
[stefan_iliev38":
Много строго наказание според мен. Християнството ни учи да прощаваме... Rolling Eyes
Off Topic Християнството е измислено, за да държат богатите и властимащите в подчинение и духовна заблуда бедните. Взимат ти свободата, жената, дъщерята за.., сина да го кастрират и ти им прощаваш. Друго не ти взимат , защото вече ти е отнето...
България и Крумови закони не я оправят вече...Един чужденец го каза : За пръв път идвам в държава в Европа, в която нормалните хора се съобразяват с престъпниците, а не обратното.
Пет Фев 19, 2016 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: Спукани гуми преди Зелени Преслап Отговорете с цитат
Off Topic
nabludatel50 написа:

Християнството е измислено, за да държат богатите и властимащите в подчинение и духовна заблуда бедните.

Това е религията, християнството въпреки че често е използвано от лоши хора, в действителност не държи никого в подчинение и духовна заблуда, даже напротив. Това обаче се отнася за всяка вяра, за съжаление.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Фев 19, 2016 8:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic
Мариана, вярно е, по-точно църквата в съюз с властта са присвоили външните прояви на християнството. За мен най-истинските християни са богомилите, Иван Рилски, Евтимий,Паисий, ЛЕВСКИ и много други - с делата си за хората, затова не им слагам църковните измислени титли, чрез които църквата се опитва да ги направи "свои". Българският народ се е съхранил през робството с вяра и просвещение , а не с "гръчката" църква, която е използувала монопола си като единствено свободно място за събиране освен училището.
Вярата и равенството все пак не са в противоречие. Один, Перун, Тор, Зевс, Юпитер - при тях има старейшини и лидери, и много богове, не заробване. Затова властимащите ги отричат и прегръщат християнството, по-удобно им е , а и е било модно навремето. Втълпяваш на простия народ стереотипи и нямаш проблеми.
Съб Фев 20, 2016 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Re: Спукани гуми преди Зелени Преслап Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
[stefan_iliev38":
Много строго наказание според мен. Християнството ни учи да прощаваме... Rolling Eyes
Off Topic Християнството е измислено, за да държат богатите и властимащите в подчинение и духовна заблуда бедните. Взимат ти свободата, жената, дъщерята за.., сина да го кастрират и ти им прощаваш. Друго не ти взимат , защото вече ти е отнето...
България и Крумови закони не я оправят вече...Един чужденец го каза : За пръв път идвам в държава в Европа, в която нормалните хора се съобразяват с престъпниците, а не обратното.


Интересно,че ако човек е умен и смислен,той е наясно какво знае и какво не знае.Би трябвало да му пука дали няма да го прочете някой ,който не е невежа по темата.Интенцията да се говорят безсмислици като горните само ми доказва ,че скромността съпътства мъдрите,а високоумието на човека го смалява в очите на околните.
Определено,приятелю.си по силен в разни други теми. ;д #ВЕРВАЙМИ

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Съб Фев 20, 2016 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic Кюфтелина , за християнството да го оставим, спорове е имало винаги и темата е за енциклопедия. Но наскоро и ти пострада с автомобила....сега винаги помниш какво се е случило, както и това, че като нормален човек и данъкоплатец властта трябва да те защитава, а всички знаем че властта нищо не прави в такива случаи. Сега крадците в онова село ли се съобразяват с теб или ти се съобразяваш с тях, когато отидеш отново там ?
Навсякъде в цивилизования свят крадците са утайка, преследвана от закона и навряна в миши..... Тук сме като във военно положение, непрекъснато трябва да се съобразяваме с всякакви обирджии - по пътища, апартаментски, измамници и какви ли още не. Наскоро, само по една случайност 1/100 че бях при тъщата ми, я спрях както беше тръгнала да тегли отгладуваните си пари за да ги предаде на измамници, а е била инженер, води се образована. Тия измами по телефона могат да се установят за минути при съдействие на оператори/ полиция, но не се прави. Колко възрастни хора умряха от мъка, че са измамени така? Докарахме положението в България до там, ние да се съобразяваме с престъпниците, не те с нас. Апартаменти с решетки, дворове с бодлива тел, коли с аларми, сякаш ние сме в затвора, а престъпниците обикалят за плячка свободни около нас.
Преди години работех в една фирма с над 30 % годишен растеж за 10 год. период на продажбите 1996 - 2010 год , идваха партньори да се запознават как хубаво и бързо се развиват нещата тук. Сега след приемането на България и Румъния в ЕУ, и там си завъдиха повече престъпници, но тогава бяха с други представи. Идват тук, виждат един модерен град не по лош от техните, усмихнати отпуснати хора във фирмата, и си мислят че са в Европа и всичко е О.К. Бяха класически обект за обир - тогава не се работеше с кредитни карти и имаше издути задни джобове с портфейли / при възрастни германци е класика /, излизат сами да се разхождат вечер в София и да се возят на градски транспорт и таксита/ такситата тогава не бяха с оператори, и си бяха комбина с разбойници - оставят чужденеца така, че техни бандюги да го нападнат и ограбят, после таксиджията е чист/, говорят високо се разбира от 20 метра че не са българи. След като няколко от тях пострадаха от престъпления и се прибраха бити и ограбени, както в града така и в таксита / работеше се с над 15 фирми от Европа и Щатите/ ми го дадоха за основна задача, като изглеждащ масивен и говорещ немски и английски - посрещане, престой и изпращане до летището неотлъчно до тях. Да, но един го оставих в хотела, обаче той излязъл през нощта по жени / италианец Very Happy , види ли хубава жена, колкото и важен да е разговора, спира и я проследява с изпиващ поглед / и го изпратихме подут и син при семейството му в Бреша. И нямаше как, все пак си пазя работата, леко, стремейки се да не създавам лош имидж на страната, им казвах не като 1,2 и 3 , а вметнато в разговора, от какво да се пазят и да внимават.
А това за държавата и положението тук го каза един австриец, който 20 години е работил в Сао Паулу и Латинска Америка.
Млади сте, много неща още не са ви минали през главата, пазете се Very Happy Не мислех да отивам в такива подробности, Кюфтелина Smile но нали за това е форум. Малко наблюдения от живота, в подкрепа на мнението ми.
Нед Фев 21, 2016 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Спукани гуми преди Зелени Преслап Отговорете с цитат
neillmakoli написа:
На връщане от хижа Скакавица вчера заварихме три от колите на групата със счупени стъкла, огледала, чистачки и срязани гуми.
Мястото на погрома над колите е точно на отбивката за Зелени Преслап.

Подадохте ли официална жалба?

nabludatel50 написа:
Гадове, жалки души...Да им изсъхнат ръцете и краката...

Според мен твърде неподходящи думи, Наблюдателю, увличаш се...

dobrifin написа:
Категорично мога да потвърдя , че като цяло в ЮЗ България простотии от сорта на случилото се на Зелени преслап са нещо нормално и ежедневно , това е на база повече от четири десетилетия съжителство с подобни люде.

Въз основа на моя житейски опит от 22 години ползване на леки автомобили, от които 9 години извън България, мога категорично да потвърдя, че като цяло и в Европа простотии от сорта на случилото се на Зелени преслап са нещо нормално и ежедневно. Например кражба на капачка на резервоар и гориво на километър от Айфеловата кула пред сградата на Юнеско, счупено предно стъкло вследствие на атентат пред Френското министерство на труда, намиращо че в същия район на Париж, разбита предна врата в опит за кражба на паркинга пред входа на парка Гуел в Барселона, счупено задно стъкло на магистралата недалеч от Любляна, и най-сетне (по време и значимост) -- открадната задна чистачка в центъра на Попина лъка (колкото и да е странно, почувствах се щастлив че чистачката е свалена "културно", с гаечен ключ, без повреди по колата, а и приех всичко това като напомняне от съдбата че и без това вече беше време да я сменя поради износване).

tortomanin написа:
Наистина е най-зле около лифта за Езерата. Там проблем има и с алтернативния транспорт с джипове...

И аз имам подобни впечатления. При едно от зимните ни изкачвания до Кабул преди няколко години оставихме колата приблизително на същото място, за което тук иде реч, в много ранни зори, поне час преди изгрев слънце. Докато нарамвахме багажа и си притягахме връзките на обувките край нас в тъмнината мина джип без светлини и доколкото си спомням също без регистрационни табели, който много забави ход и почти спря подминавайки ни на път към х. Пионерска. Погледите ни се срещнаха с тези на шофьора на джипа и спътниците му, след което последва изръмжаване на мотора и пришпорване на джипа с мръсна газ и свирещи гуми нататък по покрития с тънка ледена глазура път. Много хора вероятно не биха посмели да оставят там колата си след подобна случка, ние обаче рискувахме и нищо лошо не ѝ се случи. Впрочем, може би тук е мястото да отбележа че паркирането на това място в най-добрия случай е на ръба на Закона за движение по пътищата, а и би могло да създаде наистина усложнения например за снегопочистващи машини. Това разбира се не оправдава злосторниците по никакъв начин, ала може би прави позицията на пострадалите някак по-уязвима (Владо сигурно би разяснил това в повече подробности).

il4o_voivoda написа:
Как да отвърнеш с достойнство?!

Чудесен въпрос, Илчо! Вместо отговор ще цитирам няколко откъса от един пасаж от книгата на Симеон Радев "Строителите на съвременна България", том 2, стр. 593-608:

Арестите станаха към часа четири подир обяд по заповед на Радославова. Арестувани бяха от гражданите: П. Каравелов, М. К. Сарафов, д-р Данев, Франгя, И. Цанов, Г. Орошаков, П. Станчев, Илия Георгов, Д. Ризов, А. Людсканов, д-р Моллов; от уволнените офицери: майор Никифоров, капитаните Македонски, Бахчеванов, Тепавичаров и ротмистрите Георгиев, Каракостов и Иванов. Най-напред те бидоха събрани в IV участък, оттам привечер ги отправиха за Черната джамия. [...] случи се това ужасно и срамно нещо, което остави петно върху епопеята на тази велика епоха: побоят на Каравелова. [...] Трябва да се каже обаче за честта на това време, че не са идейните му противници, които посегнаха на Каравелова; скандальозната сцена в Черната джамия бе лично дело на майор Паница, който взе общественото настроение като предлог, за да осъществи една отдавнашна своя мечта на отмъщение.

Паница мразеше Каравелова почти толкова, колкото Каравелов презираше Паница; това бе извънредно много. Между двамата стълкновеието бе станало нещо преди две години, през пролетта на 1885 г., когато по прословутата афера с купоните и пренесените от Влашко съмнителни кости на Раковски Каравелов поиска да арестува Паница. Тогавашният военен министър княз Кантакузен защити своя подчинен и Паница замина на отпуск в Румелия, гдето се замеси в готвящите се събития. Оттогава станаха много големи събития: Съединението, войната, разните преврати, но враждата на Паница не забрави, тя дебнеше. И ето че сега се представяше дългоочакваният случай; Каравелов бе в затвора, времето бе революционно и тъмата зееше, за да погълне престъплението. Друга голяма сгода: един агент се представи, за да изпълни жестокия подвиг -- помощникът на военния комендант, подпоручик Фичев [който не трябва да се смесва с поручик Ив. Фичева, сега генерал, Бел. авт.], развален хъш в униформа, един човек, в който пиянството бе успяло да превърне вече в порок едничката му добродетел: патриотизма.

На 19-и Фичев извърши повечето от арестите и видът на толкова хора, които той считаше вкупом и безразборно за предатели, бе дал на елементарната му и люта душа голямо възбуждане. След това той обиколи кръчмите и когато излизаше от последната кръчма, люлеещите се негови крака носеха една мътна глава с кръвясали очи, в които чувството на разрушение господствуваше над един хаос от тъмни и яростни вдъхновения. На часа осем той взе един файтон и се отправи към Черната джамия; на пътя го срещна Ив. Стоянович, чиито спомени по тая случка са много ценни.

Фичев, разказва Стоянович, ме пита къде отивам и понеже и аз имах същия път, ме покани да се кача на файтона. Заедно стигнахме в Джамията. Беше вече тъмно, по големия двор на затвора се мяркаха безшумно хора, прилични на призраци. Между другите познах Каравелов, изправен до една стена. На няколко стъпки по-нататък крачеше Паница, възбуден, и псуваше. Той бе пиян; пиян бе и Фичев. Когато те се събраха да приказват насаме, мина ми през ума, че те готвят за тази нощ нещо страшно. Понеже моята власт не стигаше, за да предотвратя злото, аз се затекох при регентите. Те живееха на ул. "Московска", дето се помещава сега Военният съд. В една стая заварих тук З. Стоянова и Д. Петкова, които чакаха, щото регентите да свършат вечерята. Аз им съобщих своите лоши предчувствия; Петков скочи веднага и каза, че Паница е наистина голям вагабонтин и може да извърши някоя непоправима пакост; Захари възрази, че нямало да бъде голямо чудо и че ако осъмнем с няколко предатели по-малко, от това България не може освен да спечели; той изказа това със свойствения си циничен хумор на пелтек. Петков и аз обаче решихме да обадим на регентите и да искаме тяхната намеса. Когато Стамболов ме изслуша, видях че е развълнуван. Той ми каза, че арестите ставали мимо него, по настояването на Радославова и Николаева, и че до тях трябва да се отнеса, за да дадат нужните заповеди. Аз тръгнах да диря Радославова, но беше вече късно: скандалът бе станал.

Върху самия побой има писани възпоминания от Ризова [Млада България, Бел. авт.], които изглеждат драматизирани по-късно за ефект, и устни разкази от очевидци. Всички са съгласни в едно само: в описанието на голямата жестокост на Фичева. С камшик в ръка той обикалял арестуваните и ги вадел един по един, за да ги бие. Бити били: Кушлев, Орошаков, старият Кисимов, Ив. Славейков, К. Арсениев [според Ризова, Бел. авт.]. Ризов твърди, че той се избавил от побоя чрез храбростта си, а Людсканов -- с молби. Най-жестоко бил удрян Каравелов, за изтезаването на който се създадоха страшни легенди: бившият министър-председател на България бил подвергнат на неопосуеми безчестия пред очите на главния военен прокурор на княжеството [такъв чин занимаваше Паница във войската, Бел. авт.].

[...]

От членовете на дипломатическото тяло явна враждебност в тия критически моменти показа към Регентството само френският агент Флеш. Без съмнение, Флеш е имал от своя министър наставления да нагласява своите действия според русофилския тон, който от една година насам Франция държеше в събитията на Изток. Но към тая обща линия на поведение той прибавяше и един личен елемент: своя сприхав нрав, един акцент на нервозност, който отиваше до прямо предизвикателство.

[...]

На 20 или 21 февруари г-жа Каравелова получи известие от майор Никифорова, че мъж ѝ бил зле бит. Такава мълва се носеше в града и за другите политически затворници: разправяше се дори, че някои от тях били на смърт. Един голям поплак се дигна тогава от жените и роднините на арестуваните, които тръгнаха да тропат по разни врати за покровителство. По предложение на г-жа Каравелова те подписаха едно прошение, което биде поднесено на всички членове на дипломатическото тяло. Агентите на приятелските сили посрещнаха много неохотно тази постъпка. Но по покана на Флеша те се съгласиха да се съберат, за да решат дали има основания да се предприемат някакви представления пред правителството. Заседанието стана в дома на турския комисар Риза бей; то не даде никакъв резултат. Флеш, твърде разпален, поддържаше с всичката си енергия, че представителите на Европа не могат да останат хладнокръвни спрямо безчеловечията, които се вършели пред техните очи; другите агенти обаче възразяваха, че случките в Черната джамия, които може би били въображаеми, преувеличени на всеки случай, не засягали общото положение на княжеството, нито договорите, тъй щото основание за чужда намеса нямало. Риза бей постъпи по турски: каза че поначало е съгласен с Флеша, но намира намесата неудобна; той заключи, че не трябва да се бърза. И още веднъж те вече не се събраха.

В интереса на самото правителство бе обаче да се разкрие самата истина; най-много настояваше за едно пълно осветление на тия случки Стамболов, който нямаше за тях никаква отговорност. По негово настояване Военното министерство назначи една комисия, състояща се от майор Попова, от военния прокурор Радойкова и от лекарите Золотович, Петрович и Михайлов, за да освидетелствуват битите. Нейният рапорт, съобщен на агентите: австрийски, германски, италиански и английски, бе отрицателен. Попитан дали е бит, майор Никифоров каза, че никой не се е докоснал до него; същото заявление с още по-твърд тон направил и Каравелов. Каравелов криеше обаче истината; той бе бит и по челото му имаше белег от удари; лъжата му, велика в такъв един момент, произлизаше от неговото достойнство.

Подир комисията бидоха допуснати в Черната джамия и някои чужди кореспонденти. Те попитаха Каравелова: вярно ли е, че бил изтезаван? Тогава Каравелов даде един отговор, който вечно ще краси спомена за негова живот. Той заяви просто и гордо: "В моето отечество такива работи не стават."

nabludatel50 написа:
Докарахме положението в България до там, ние да се съобразяваме с престъпниците, не те с нас. Апартаменти с решетки, дворове с бодлива тел, коли с аларми, сякаш ние сме в затвора, а престъпниците обикалят за плячка свободни около нас.

Наблюдателю, за пореден път ми прави впечатление нихилизма и декаденството в писанията ти, които нерядко проявяваш също и в други теми. На повечето апартаменти у нас няма решетки, дворовете с бодлива тел не са всичките, новите коли отдавна са с фабрично вградени аларми навсякъде по света, а и далеч не всички престъпници обикалят свободни около нас. Освен това, в някои други страни самолети се приземяват в небостъргачи или се провеждат безразборни стрелби на месо в редакции на вестници или концертни зали. В любимата ти Германия наскоро масово "опраскаха" в буквалния смисъл стотици жени за една вечер в един градски център, а първата реакция на полицията и останалите власти бе да потулят случилото се. И понеже често споменаваш и други алпийски страни, какво да кажем за толкова лелеяната Швейцария, в която до 1981 г. масово е практикуван детски робски труд, изчисляван на обща стойност само в селското стопанство между 20 и 65 милиарда швейцарски франка? Един впрочем и до днес нерешен проблем поне що се отнася до онези от пострадалите, които са все още между живите (около 10000 души). [1]

Примера на Петко Каравелов може да изглежда краен, трудно приложим днес или дори наивен, но ако аз трябва да избирам между неговата и твоята крайности, определено бих избрал неговата. Защото тя съдържа в себе си някаква макар и плаха надежда и възможност за развитие, за разлика от нихилизма и декадентството.

[1] http://www.swissinfo.ch/eng/a-dark-chapter-in-history_recognising-switzerland-s--slave-children-/35429120
Нед Фев 21, 2016 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
+1! Винаги бих подкрепил едно патриотично мнение. Ако толкова съм вярвал, че ТАМ е много по-хубаво от ТУК, просто бих изчезнал...
Нед Фев 21, 2016 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, не съм убеден че положението в страната е нормално и приемливо, след като утре заранта трябва да мъкнем 3-ма души акумулатори на 7 бр. леки коли и камиони на 300 метра, и вечер акумулаторите отново да се свалят и прибират, което даже хора от една фалирала държава като Гърция се сащисаха като го видяха. Въпреки пазенето ни откраднаха един аварирал камион със стоките вътре, който потъна в неизвестността и статистиката на МВР, а фирмата се върна с година назад .
Решетки в София има на повечето жилищни сгради до третия етаж, сега не се слагат уж защото СОТ помага повече.
Вярно е, че света се криминализира с бързи темпове и вече Париж, Мюнхен и Щутгарт заприличват на нашата действителност. Нихилист или по-скоро артист Smile .... ще станеш, ако трябва да пренасяш стоки и да се пазиш постоянно с някакви дребни суми от магазини в себе си, защото знаеш че никой няма да ти помогне при ситуация. А иначе данъци се събират на секундата.... Вярно, ако човек е в кабинет извън реалните проблеми, нещата изглеждат по- нормални. За мен и всички около мен обаче не са.
Пон Фев 22, 2016 1:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Колко от акумулаторите на тези МПС-та са изчезнали преди и за какъв период от време. Или вероятното посегателство е само в главите ви? Да ти кажа и аз не бих мъкнал акумулатори, също като гърците дето се шашнали. Нещо като допълнителен въпрос - акумулаторите ли са най-ценните неща по МПС-тата или са най-лесно демонтируемите неща?
Аз за 10 години трайно пребиваване на нашата улица имам две посегателства, които са целенасочени. Но без доказателства не обвиних никой, полицаите и те така направиха.
Посегателството върху колата на колите за който колегата говори са също целенасочени. Малшанс е, че техните коли са били там. Ако а били други е щяло да стане същото. Много малко са тези които ще посегнат на чужда собственост спонтанно.
Сериозно ли мислиш, че за последните няколко века сме ударили дъното?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Фев 22, 2016 1:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Ведрине, не съм убеден че положението в страната е нормално и приемливо,

Аз и не твърдя това.

nabludatel50 написа:
след като утре заранта трябва да мъкнем 3-ма души акумулатори на 7 бр. леки коли и камиони на 300 метра, и вечер акумулаторите отново да се свалят и прибират, което даже хора от една фалирала държава като Гърция се сащисаха като го видяха.

За Гърция на други места се изказваше далеч по-ласкаво. А истината е че нито е цъфнала и вързала, нито пък е фалирала. И изобщо, живота не е черно-бял, нито нашия собствен опит непременно винаги е статистически представителен.

nabludatel50 написа:
Въпреки пазенето ни откраднаха един аварирал камион със стоките вътре, който потъна в неизвестността и статистиката на МВР, а фирмата се върна с година назад.

Щом такова събитие може да върне фирмата ви година назад, бих казал че проблемите ѝ са предимно от друго естество...

nabludatel50 написа:
Решетки в София има на повечето жилищни сгради до третия етаж,

По мои наблюдения това просто не е вярно, явно живеем в различни градове, макар и може би в един и същи квартал.

nabludatel50 написа:
Вярно е, че света се криминализира с бързи темпове и вече Париж, Мюнхен и Щутгарт заприличват на нашата действителност.

Кой на кого заприличва е твърде спорен въпрос според мен. Живял съм 20 година в социализма, сетне близо десетилетие в три различни страни на Запад, та си мисля че имам достатъчно собствени наблюдения. Ще дам само един пример -- за жалост българското кисело мляко заприлича на френското, а не обратното. Освен криминализирането обаче има и по-тежки проблеми, които подминаваш. Знаеш ли с какво се оправдават и до днес различните институции в Швейцария, практикували и насърчавали детски робски труд от средата на 19-ти та до края на 20-ти век? Оправдават се с това, че подобни били практиките и из други европейски страни -- да ти подскажа ако не си прочел, цитирам, "от Германия до Полша и от Чехословакия до Норвегия". Най-циничното от всичкото обаче е че отмирането на тези практики не е свързано дори с подписването на Конвенцията за човешките права, а с въвеждането на механизация в селското стопанство, която постепенно е направила робския труд ненужен. Има много писано по темата, който се интересува ще намери. [2]

nabludatel50 написа:
Нихилист или по-скоро артист Smile .... ще станеш, ако трябва да пренасяш стоки и да се пазиш постоянно с някакви дребни суми от магазини в себе си, защото знаеш че никой няма да ти помогне при ситуация. А иначе данъци се събират на секундата...

Не съм с впечатление че точно търговията в България е в най-бедствено положение, а пък колкото до данъците -- те са задължение не само на търговците.

nabludatel50 написа:
Вярно, ако човек е в кабинет извън реалните проблеми, нещата изглеждат по- нормални. За мен и всички около мен обаче не са.

Реалността винаги е много по-обширна от върха на носа или капаците на очилата. Средата, в която живееш и се трудиш, не е някаква непроменима даденост -- имаш щастието да си свободен да я избираш и подобряваш. Тази свобода обаче е и отговорност...

[2] http://www.bbc.com/news/magazine-29765623
Пон Фев 22, 2016 1:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Според мен кучето скача според тоягата. Мой приятел е очевидец на следната сцена - мразовито ноемврийско утро около езеро Окото над х.Вихрен. Палатките - отрупани със скреж. Езерото - с тънка горичка лед. Германец яде консерва, изяжда съдържанието и я хвърля, кутийката тупва върху тънката коричка лед и леко пропада потъвайки. Нашите с вид на мутри заобикалят злосторника - физиономията му - "аз не рзбира блгарски..." Никой обаче не го и пита нищо - просто го притикват към брега. Оня разбира, че нещата не отиват към добро. Съблича се и нагазва, вади някаква консерва. Ония на брега клатят глави - "не е тая..." След като се намръзнал подобаващо му позволяват да излезе. Изненадващо онзи се сеща и вади нещо от раницата - а там какво - ами други употребени вече кутии. Значи можело... Друг мой познат, на много висок пост в немска компания, в Бавария - каза ми, че дори и една керемида не може да си смени на къщата без хиляди разрешение и оторизиран съответно нает изпълнител....
Изводът, както казва един "успешен" кмет на село в плевенско - не ги малтретираме, но им внушаваме непрестанно усещане, че чаталът винаги е зад врата им. Очевидно такъв е човешкият род поначало, без значение народността - навсякъде си има мърши, но не навсякъде отношението към тях е еднакво. И промени ли се, веднага се проявяват - и примерът е точно кьолнския - ако полицията не бе притискана да мълчи, да бездейства и да си трае, "от най-високо", а да не се окаже и че самата им сайбийка е притискана от едни други сахиби отвъд голям воден обем, дълбоко се съмнявам, че такива безобразия щяха да се случат. От време на време ми се случва да си говоря със стари вече хора, заемали навремето, нека кажем, "отговорни" позиции във властта. Те категорично ми заявяват, че подобни безобразия биха били немислими и практически неосъществими докато държавата е била зад тях и те са разполагали с правомощията си. Естествено винаги и навсякъде има и някакъв процент изключения, но задължението на държавата е да ги държи в относително поносим за обществото размер.
Пон Фев 22, 2016 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic didogen Smile кражбите на акумулатори бяха втора серия след около 1 година, изчезнаха два, единия от които на камион е доста скъп. Тук обаче има по-голямо следствие от кражбата- този камион е по размер само за вакуумните разтоварни рампи на Метро и Билла. Ако отидеш там с камион 20 см по-висок или нисък, няма да можеш да съединиш рампата с камиона - тоест въобще няма смисъл и да ходиш. Ако закъснееш 15 минути, веригата това и чака, поправителен няма, плащаш глоба за това че не си изпълнил доставка. Тези планирани доставки няма къде да се пласират, тъй като при веригите се доставя само до изтичане на 1/4 от срока на годност - времето за прием на една стока е много малко, и партидите или трябва да се подари, или да се изхвърли. Тъй като кражбата става в неделя и се разбира в понеделник в 9, 00 когато стоката е фолирана, описани са всичките й лот-номера по документи, а това са над 20 позиции и само трябва да се натовари с електрокар в камиона . Доставките са в 10 ч сутринта в понеделник, няма никакво време хем да се търси акумулатор / склада е в село на 26 км от Сафия /, хем да се и натовари стоката. И така акумулатора от 400 лв стана 7-8 хиляди, отделно си си нарушил доставките и загубите са много над 10 000 лв. Тези загуби няма откъде да се наваксат, има някаква илюзия че нещо се печели от хранителни стоки - фирми като Нац. дистрибутори, Даунтаун и Ивела фалираха. Държавата помага вярно: не стига че Карфур завлече 45 милиона лева от доставчици, а Държавата си лапна и тя 20 % ДДС от откраднатите пари, които й внасяш авансово. Извинявам се , didogen :че го описах така подробно, няма друг начин да се разберат последствията, както и в случая приказката на чужд гръб и сто тояги са малко Laughing
Пон Фев 22, 2016 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 1 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov