ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За християнството, здравната система и всичко останало
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
За християнството, здравната система и всичко останало
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Наблюдателю, с радост ти прощавам. Благодаря и за хубавата снимка, която излъчва особено спокойствие. Присъединявам се към призивите и от други форумци да продължаваш да споделяш с нас мислите си.
Нед Фев 28, 2016 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение И на мен сте ми длъжни! Отговорете с цитат
А на мен кой ще ми се извини, че ви четох глупостите, бре?! Cool Християни били. А че аз съм атеист, пък май съм по-християнин от вас. На голямата поляна под Харамията дъновистите са написали с бели камънчета: "Богъ е любовь". Хайде сред природата - там сте по-смирени! Препоръчвам ви да гледате един "сървайвър" с Антъни Хопкинс и гризли (The Edge, 1997). Току-що го свалих от Замундата. Да видите как един милиардер оцелява без милиардите си, само защото е истински планинар. И принципът му беше: "Човек умира в планината от срам." Razz
Нед Фев 28, 2016 2:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров приеми извиненията ни.
Хрисниянин не винаги означава добър и смирен човик.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Фев 28, 2016 9:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Става! Отговорете с цитат
Нещата вървят на добре. Very Happy
Нед Фев 28, 2016 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
Wink
Наблюдателю, наблюдателю .... да си жив и здрав.

Ако някой администратор поразчисти разни по-емоционални (мои) постове с разни ш///ни пр///ци и т.н. няма да му се разсърдя, даже напротив!

Направо ми причернява пред очите всеки път когато се сблъскам от този демотивиращ песимизъм и негативизъм, който сме превърнали в наш патент.... поне това виждам около себе си.
Мисля си, че ситуацията е такава благодарение на целенасочени усилия от мощни външни политически сили и интереси... избеснявам колко добре са се справили! .... и мисля, че ако има шанс да станем отново такива, каквито (си мисля че) сме били, то няма да стане с усилия в посока да драматизираме излишно и без това не-"цъфналата и вързала" действителност.
Нед Фев 28, 2016 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Реално ситуацията не е толкова зле, колкото я представят. А още по хубавото е, че има какво още да се направи. Полето на действие е недоразвито. Това зависи както от политическата ни класа, така и от нас самите.
Може да започнем като отбираме ва кои глупости да вярваме.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Фев 28, 2016 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Прекрасна снимка! В топ 5 на форума. Възторг! Как накара всички кончета да са с наведени глави? Брилянтна "режисура".
Нед Фев 28, 2016 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Insight, отново изказвам съжаление за изразите си. Явно си широко скроен човек, щом можеш да ме разбереш ....Твоите думи сериозно ме подтикват да променя мирогледа и действията си за обществото в България.
Сотиров Confused аз трябва да се извиня, сам бях, други нямаше....
Кюфтелина, имам късмета да съм женен за най-чудесната от жените, с които живота ме срещна.
Ружа 22 / по дух / при тази снимка интересното е, че е правена с едно от първите телефончета Сони с камера. Как се получи така симетрична и с такова сносно качество, при положение че се снима без визьор, е чиста случайност. Мястото всички го знаете.
Благодаря на всички, които ми казаха да остана във форума.
Време е да спрем да се занимаваме с мен, не заслужавам такова внимание. Осъзнавам, че с много безмислени мнения, се превърнах в черния трол на форума Предлагам да прекъсна, тъй като скоро ме чака и сериозно продължително изпитание, което знам ще се отрази недобре на възможността ми за нормална комуникация. Вие също ще си починете от мен, пък после ще видим как ще се получи. При всяко положение, участието ми би било по-сдържано и основно на планински теми.


Последната промяна е направена от аngel на Нед Фев 28, 2016 10:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Фев 28, 2016 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Clap Радвам се, че оставаш nabludatel 50 Smile

_________________
Всичко е възможно.
Нед Фев 28, 2016 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Нямам идея за какво сте се карали, но съм останал само с положителни впечатления от Наблюдател.
Радвам се, че остава и успех в начинанията с които се е заел извън форума.
Нед Фев 28, 2016 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво е, че форумът се е саморегулирал, пречистил. Insightq , все пак планинар /особено, ако не ходи с помагачи и охрана/ е лъч добра надежда. И както може да се препънеш ненадейно и на полянката с цветя, тъй и в мислите е лудница и мъгла внезапна, а в суровите стремления срещаш най-незабравимите другарски жестове. Nabludatel50, пак трябва да ни покажеш как възлизаш от Мало спано поле на ръбчето между Башлията и Бъндеришки и после надолу към езерото. В неделя го преценявахме, и отгоре, и от далечина - отговорен тест е. Малките чудеса ни зареждат за малки подвизи. А те са животът.
Вто Мар 01, 2016 2:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Е тука реших да ви черпа първомартенски с една песновка - https://www.youtube.com/watch?v=xXAzr2bhxhc
За сите наоколо - и зелите се на сериозно, за вечните деца /като мене/ и за другите, абе - за сите с чувство за хумор. Tooth Croc
ЧБМ!

/флоро-разбирачите ще ни открехнат за храстчето/

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 01, 2016 5:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение Отговорете с цитат
Нека допълня - живи и здрави, планинарско-зелени, а и малко езичници!
Вто Мар 01, 2016 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Хм-м-м, три дни бях по планините и темата какъв очакван неочакван обрат е взела. Wink

Все пак се оказа ползотворна дискусия, с много поводи за размисъл и с много изводи.

Ристо Туристо, благодаря за музикалния поздрав. От този албум ми е любима песента за Червената шапчица, но предвид заглавието на настоящата тема, пролетното време навън и предстоящото изпитание на Nabludatel50 реших моят поздрав да е друг, а именно:

Каналето - Гергьовден (Албум: Каналето THE BEST -- 1997)


____________________
Panem et circenses

Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Мар 01, 2016 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:

Християнин не винаги означава добър и смирен човек.

Подкрепям напълно. Имащите претенция най-ревностни такива, в продължение на векове са изтезавали инакомислещите.
Та кажете, добри християни, милосърдно и християнско ли е да опечеш на клада жив човек? А да го разтягаш на диба? А да го държиш в окови, докато "признае" вещерство или "връзки с дявола"? А кой и как унищожи огромните империи в Латинска Америка. Кортес и Писаро светци ли са? А Торквемада? А Василий Врач сам ли се възнесе на небето? Или най-ревностните християни, барабар с патриЯрха май не му драснаха клечката, публично, на майданя?
Те и диваците пекат хора, но с простата разлика, че го правят само за да се нахранят, докато уродите в черни дрехи не могат да се похвалят със същото.
Така нареченото християнство, ведно с неговия брат близнак - мохамеданството, само се прикриват под маската на религии. По начало това са военно-политически доктрини, създадени за установяване на тотален контрол, физически и духовен, над народонаселението, както и за геноцид над широки маси от хора, неподдаващи се на такова "влияние". Ще спорим ли дали т.нар. християнски добродетели изобщо са измислени от изповядващите тази "религия"? Да спорим ли какви празници са коледа и великден, че след като църквата е станала пишман от честванията им и след като е дигнала ръце, е решила впоследствие да ги набеди за "християнски", за да не се конфронтира открито. Ще спорим ли чия е легендата за кометата, звездите, влъхвите, раждането в ясла, непорочното зачатие и прочия щуротии. А дали т. нар. шеф, който се очаква да дойде да съди на второ пришествие, изобщо го е имало или не е скалъпена от римляните история, механичен сбор от поне три други подобни? Ще спорим ли, че християнството в сегашния му вид не произхожда от друго, а само и единствено от решенията на Никейския събор, организиран от римския император? Ако е истина, че "по делата им ще ги познаете", благодаря, аз с такива тъмни личности не желая да имам никакви допирни точки.
Ако разровите повече, може и сами да констатирате, че страшният палач Саладин е бил сто пъти по-голям християнин от тия дето са му избивали хората "в името божие". Сравнете какво се е случило с народа на Ерусалим, когато там е влязъл Саладин и когато са влизали кръстоносците.

Изложеното е лично мое мнение и, както сега е моделно да се казва, "не ангажира".
Скромните ми виждания обаче са, че който иска да спазва определен пример на поведение /който сам по себе си не е лош, а напротив/, може би няма да е зле да поразрови и проучи кой, кога и как го е издигнал. Тогава изглежда съвсем закономерно ще дойде и желанието да не се свързва по никакъв начин с такава компрометирана пишман религия, каквато е т.нар. християнство.
Вто Мар 01, 2016 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov