ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
с. Железница - Ч. връх - Конярника
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
с. Железница - Ч. връх - Конярника
Автор Съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Е,аз пък мисля утре да се пробвам!Само не разбрах,откъде точно почва пътеката?Че,сутрин рано в тия села няма кой да питаш? Smile
Съб Май 14, 2016 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
От Железница ли?

http://www.kade.si/#map=16/2600628.38/5241501.23/0

За утре други такъми няма да ти трябват ама дъждобран със сигурност.
След обяд се очаква да вали и да трещи.
Всъщност почти няма нужда да се гледа и прогноза - то всеки ден е така!
За утре обаче специално са го документирали! Very Happy
Съб Май 14, 2016 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Кой сайт за времето гледаш?Различно го дават навсякъде...
https://www.meteoblue.com/bg/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%B0/%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B0/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%85_republika-b%C5%ADlgariya_732539?day=2
Съб Май 14, 2016 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Най често тука:

https://www.wunderground.com/q/zmw:00000.1.15614?sp=LBSF&MR=1

Или руснаците:

https://www.gismeteo.ru/city/hourly/3429/#wdaily2

Ама каквото дойде - не му се плаши.
Тоя дето мокри, той и суши! Rolling Eyes
Съб Май 14, 2016 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Хе,хе,взех си дъждобран,ама не го извадих от раницатаТръгнахме в 8:50,15:30 бяхме долу при колата.Сняг почти няма,но има гадни потоци от хижата до върха,почти през цялото трасе.Навигациятя показва 17,37км.Хареса ми,но не е много лек маршрут( поне за мен)!Снимки тук не мога да кача,имам в профила ми във фейсбук!
[/img]
Нед Май 15, 2016 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Това си помислих и аз днес, че те наплаших без нужда - времето беше разкошно.
Между другото и от другата страна не е много по-лек, особено през Танчовица.
Аз съм се качвал стотици пъти но от Железница нито веднъж.
Доста ми е далеч за отправна точка, но трябва да се организирам някой път.
Само да видя как се стига до там без да се затрия с адският транспорт Rolling Eyes
Нед Май 15, 2016 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
trap



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Това предполагам е без слизането до Конярника Smile иначе ви пишем в графата скороходци.
Само още едно приятно допълнение към към този маршрут ако искате още по добра обиколка. На отиване запазвате пътя но се върнете по билото с малко отклонение до Ярловски купен и през заслон Синята стрела слезте обратно в Железница. Удължава се малко, но на мен ми е любимия. Аз даже на върха не се качвам, а от там където коловете стават общи тръгвам към Скопарник, Карачаир, Купена и Ярловски купен и после надолу. А транспорт до Железница има и е редовен.
Пон Юни 20, 2016 12:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Слизането най-вероятно ще бъде в посока Кладница, яз. Студена и от там към къщи.
Друг маршрут за прибиране, който редовно правя е от върха покрай з.Ушите, Камен Дел, х.Кумата, х.Еделвайс, х.Острица, х.Селимица, Кладница и пак Студена.
Не бих казал, че ми е любим но напоследък някак го предпочитам като леко заобиколен и алтернативен.
През лятото денят ми стига, че и остава!

Но иначе това, което предлагаш звучи добре...
Нито по единият нито по другият маршрут не съм вървял.
Колко км/часа е това?
Само пропускаш факта, че съм от Перник и нямам чак такъв ентусиазъм та да бъхтам с адски транспорт и в двете посоки.
И то за едната Витоша Rolling Eyes
Вто Юни 21, 2016 8:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От центъра на Железница, където е кметството и последната спирка на 98, до Черни връх през Физкултурника (най-прякото трасе) са около 9 км и 1300 м денивелация. Черни връх - Ярловски Купен - Синята стрела - Железница е около 12 км със същата денивелация. Времето зависи от това кой как ходи. На мен ми трябват около 2 часа, а по справочниците го дават на някои места до 4 часа. Всичко е относително и зависи кой как се справя със стръмен баир. Най-трудната част е първата половина до Физкултурника (880 м денивелация), след това е плавно изкачване подсичащо Скопарника до седловината между него и Голям Резен.
Вто Юни 21, 2016 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като допълнение на предното ми мнение... Днес минах и Железница - Синята стрела - Ярловски Купен - Черни връх - Конярника - Златните мостове - Княжево. Времената ми при изкачване при нормално темпо: Железница - водоизточника при сливането с пътеката от Царева махала -> 30 мин. Оттам до з. Синя стрела -> 30 мин. Оттам до Ярловски Купен -> 1 ч. Оттам до Черни връх 50 мин. Общо до Черни връх 2ч. 50 мин. Надолу до Златни мостове 1ч. и 30 мин. и до Княжево още 1ч. и 10 мин. Почивка съм правил само на Черни връх за обяд, другото е непрекъснато ходене. Условията днес бяха идеални летни.
Нед Юни 26, 2016 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
PL27, адски бързо ходиш.. Very Happy
Съб Юли 02, 2016 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Златна есен Отговорете с цитат


Времето лети, отиде си лятото...

Вто Окт 18, 2016 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov