ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Поредица от родопски грешки. Разходка до връх Свобода
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Поредица от родопски грешки. Разходка до връх Свобода
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1511
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Забравих да спомена и че според мен с такива групи няма и смисъл да се ходи из тея ръбове камъняци и подобни , да си троши краката човек. Ама то разни хора, разни кефове"
==========
Прав си. Просто не си забелязал, че съм написал "да отида", а не "да отидем".
Директно си ги пращах на хижата да пият кафета, а аз - към Алеко. Когато групата е такава, аз си правя едно отклонение, все едно съм ходил до тоалетната Wink
Пон Окт 17, 2022 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
"Забравих да спомена и че според мен с такива групи няма и смисъл да се ходи из тея ръбове камъняци и подобни , да си троши краката човек. Ама то разни хора, разни кефове"
==========
Прав си. Просто не си забелязал, че съм написал "да отида", а не "да отидем".
Директно си ги пращах на хижата да пият кафета, а аз - към Алеко. Когато групата е такава, аз си правя едно отклонение, все едно съм ходил до тоалетната Wink


Хъмз, това е добра идея. То може и ако има зимна сбирка на форума, пак по същата логика. Качваме се така все едно до тоалетна Smile а другите си пият. Но пък аз ще имам достатъчно време да си помисля от коя група ще да съм Smile
Пон Окт 17, 2022 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1511
Местожителство: Хасково

Мнение Полузабравени язовири, девинска екопътека. Отговорете с цитат
Отдавна не съм писал в тази тема. Не че не правя глупости, но напоследък с възрастта са някак по-скромни и ги пропускам.
В събота тръгнах да си нагледам имота и "английския парк" в Разлог. Реших да мина по по-дълъг път, за да видя "някои неща". В Девин бях ходил само веднъж, на семинар, с колежка направихме едно изтормозено от липса на информация ходене към Гребенец... толкова. Колегите щяха да ходят по екопътеката, доникъде не стигнали....толкова. Няколко години по-късно, подкокоросан от госпожа или госпожица Фатме Мустафова, която пише в един ежедневник за туризъм /да не правя реклама/, реших пътьом да мина през Девин.
В горещото за април време са отбих от магистралата при Цалапица и хванах към Кричим, после нагоре. Не че не съм ходил, но пътя са го оправили, почвам да се кефя на завоите и се изкушавам да сръчкам злобно щестака, но се съобразявам с възрастта си. Пътьом се радвам на язовирите на Въча, малко по-късно пристигам в Девин.
Хм.... нашенска си му работа. Преди казали на колегите, че пътеката почва от града. Оставям колата в края на града и тръгваме срещу реката. Всеки паркинг е предпоследен. На поредния чета табела "Екопътека 2000 метра, водопад 500 метра".
После се оказва, че екопътеката почва след 2000 метра, а отбивката за водопада е 500 метра след това.
Аз вървя и с интонацията на уморен православен поп благославям управията. По възприетия от мен начин ходенето се удължава с 6 километра, в които няма нищо за гледане. На големия водопад няма укрепване на пътеката, дебитът е комичен.
Добре де, нали ставаше въпрос за грешки... Wink Razz Laughing
От Девин до Гоце Делчев пътят вече е лош. Преживяхме и това.
Малко снимки:
https://photos.app.goo.gl/LzdvF2zfKhX9T9B49
Сря Апр 03, 2024 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Супер ! Smile Колкото толкова, снимките са хубави.
Сря Апр 03, 2024 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Фатме-то пише откровени глупости.
Къде намерихте лош път към Неврокоп, може би участъка Настан-Змеица не е добре поддържан, ама пък чак лош?

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Апр 04, 2024 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1511
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Фатме-то пише откровени глупости.
Къде намерихте лош път към Неврокоп, може би участъка Настан-Змеица не е добре поддържан, ама пък чак лош?


Ами, нали сме европчани, намираме кусур на пътищата. Винаги може по-зле.
Като познаваш района, кажи как става една дяволия.
В Смолян съм виждал табела с надпис "Квартал Настан". Винаги съм си мислел, че е квартал на Смолян. Такава табела видях и този път. Та, Настан квартал на някакъв град ли е, или е с особен статут? Rolling Eyes

Късно ти отговарям, ама след ден за пране на гащите, сега сме на морето в другия конак за отдих. За майтап пак минахме по дългия път, мотахме се из Карнобат и Айтос, после се ветрихме край морето, сега мацнах някоя мастика и се гмурнах във форума. Wink
Живи и здрави!
Пет Апр 05, 2024 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Настан е село, сега се води административно квартал на Девин. Поради що е присъединено селото към Девин, не зная ... може би поради същата причина като Садово с Чешнигирово, Силистра с Калипетрово и Айдемир, Костенец и Момин проход, Първомай и Дебър, Хисаря и Миромир, Карлово и Сушица, и т.н., някои от двойките са разкачени вече. Селото (днешен квартал) се намира над Девин, завивайки надясно на Забрал, посока Борино и след ВЕЦ Девин, скалата "Слона" и двата рибарника отдясно на пътя. В горния край на селото има топъл минерален извор с почти същата вода като на Беденските извори, но засега хотелите от Девин не успяват да се домогнат до нея, за разлика от беденската. Хората предпочитат да си перат там килимите и одеалата, и не си дават водата. Сега ако се сетиш къде си видял тия табели в Смолян, ще съм благодарен, че иначе ще зяпам настрани като обикаляме тъдява. Може и някой кодошлия да е задигнал табелка и да я е сложил из Смолян, то нали и там е фабриката за пътните знаци и табели.

В целия район на горна Въча, най-юнашката питейна мярка е "мугленска", но Настан е известен (по долините на Въча, Чая, Арда, Караджадере, Доспат) с най-големите и корави пиянки (пияници по книжовному) ... това му е най-големия възможен статут май.

Грохотно (следващото след Настан посока Тешел) пък е известно с грощянките (женската част на селото), одели обезкосмени и без гащи, га минел маж от друго село, дигали фустана и ставала работата, после преминаващия работел 2-3 дни по къщата разни работи, че мъжете им все на път били. Затова по време оно, пътя от Мугла и Мурсалица е слизал направо в Настан, то още си го има де, ама да не се бавят мъжете из Грохотно.

Наздраве и със здраве!

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Апр 06, 2024 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1511
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Трябва да проверя със стрийт вю, но спомените ми за табелата са следните:
Почти винаги влизам в Смолян откъм Пампорово и езерата. Някъде, още в началото, има стръмен път наляво и нагоре, там пишеше "Квартал Настан".
Още съм на морето и ползвам един малък лаптоп, на който не виждам почти нищо. Сега няма да се кьоря, като се върна в Хасково, ще видя в Гугъля.
========================
Подозирам, че при традиционното ми безсистемно обикаляне в района, където ходя веднъж-два пъти годишно, съм объркал кварталите Настан и Невястата А между тях има 43 километра път. Половин час се пулих в монитора, не намерих каквото исках.
Вчера Борката се обади да ми дърпа ушите, че не питам предварително, а следварително. Шоу да става!
Съб Апр 06, 2024 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1511
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
В събота пак правих родопски грешки. По здравословни причини се изнесохме прекалено късно от града и пристигнахме в село Даскалово, Кърджалийско към 14 часа. Пътят, макар и много тесен, беше нов, площадът също бе новоасфалтиран. Единственият човек, който се появи, бе 8 години по-стар от мен и при обясненията как се стига до водопада Гюллек /Гюрлек/ непрекъснато измисляше някакви черни или изоставени асфалтови пътища, дето уж можело с кола.

https://www.google.com/search?q=%D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4+%D0%93%D1%8E%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%BA&sca_esv=1a57d827cf09faae&biw=1344&bih=711&tbm=vid&sxsrf=ACQVn0_T5YNt-YJB06OYfCMpiA7OUIeJpQ%3A1713291498981&ei=6sAeZq3DO-OExc8P1_KXyA0&udm=&ved=0ahUKEwit4MWZrMeFAxVjQvEDHVf5BdkQ4dUDCA0&uact=5&oq=%D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4+%D0%93%D1%8E%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%BA&gs_lp=Eg1nd3Mtd2l6LXZpZGVvIhvQktC-0LTQvtC_0LDQtCDQk9GO0YDQu9C10LoyBxAAGIAEGA0yBxAAGIAEGA0yBxAAGIAEGA0yCBAAGIAEGKIEMggQABiABBiiBDIIEAAYgAQYogQyCBAAGIAEGKIESKBoUO4aWJRicAF4AJABA5gBmQGgAeAVqgEENC4yMLgBA8gBAPgBAZgCEaACiBCoAgnCAgQQIxgnwgIHECMY6gIYJ8ICDhAAGIAEGIoFGLEDGIMBwgILEAAYgAQYsQMYgwHCAgUQABiABMICCBAAGIAEGLEDwgIKEAAYgAQYigUYQ8ICBxAAGIAEGBPCAggQABgWGB4YE5gDB4gGAZIHBDEuMTagB66JAQ&sclient=gws-wiz-video#fpstate=ive&vld=cid:7574dd3b,vid:HbhJPPbDmXQ,st:0

След два опита, приключили с изчезнали в челии пътечки, казах едни заклинания и изчезнах.
Двата микроязовира от двата края на Даскалово останаха неснимани. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Не можех веднага да завия обратно. Хванах пътя за Асеновград, откъдето щях да ида за водорада Гюмберджията:

https://www.google.com/search?sca_esv=1a57d827cf09faae&sxsrf=ACQVn0_Pt1wMDQW_EGZdg_xKgTruC6LfTg:1713291464478&q=%D0%B3%D1%8E%D0%BC%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0&tbm=vid&source=lnms&prmd=ivnbz&sa=X&ved=2ahUKEwjN5ouJrMeFAxU-Q_EDHap8A0gQ0pQJegQIDBAB&biw=1344&bih=711&dpr=1.25#fpstate=ive&vld=cid:9b8e5003,vid:wrJ5x5U5nXI,st:0

Като стигнах Бачково, заваля. Пак казах за родителката и се прибрах.
Вто Апр 16, 2024 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 230
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Аз не съм ходил до там, ама туй не се ли стига по-лесно от предният разклон за Даскалово като се идва от Черноочене? Каракаш махла пише на картата - https://kade.si/#map=17/2816814.27/5127999.52/0

Една позната (която намери водопада от третият път) ми го похвали, та трябва да мина някой ден от там.
Вто Апр 16, 2024 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin, не си пишеш домашното предварително, затова така ти се е получило. Що не питаш?
До Гюллек се ходи за има-няма 10 минути по съвсем ясна пътека, обозначена с какво ли не, като се тръгва от края на Каракаш махала, а не от самото Даскалово. Ние го намерихме от първия път и то много лесно.
Сря Апр 17, 2024 8:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1511
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, темата се казва "Поредица от родопски грешки".
Родопите ми са под носа и е нормално да ги подценявам, а каракашката махала вероятно е тази, която е преди самото село, беше ненадписана. Wink
Пак ще ида, поне до по-големия водопад.
Сря Апр 17, 2024 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
Мястото прилича на отбивка, едвам сгрях, че всъщност навътре има път:
https://www.google.bg/maps/@41.7851778,25.3080221,3a,53.6y,258.13h,89.06t/data=!3m7!1e1!3m5!1s4_XvgpAUEg76sx3U_EErXQ!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3D4_XvgpAUEg76sx3U_EErXQ%26cb_client%3Dmaps_sv.share%26w%3D900%26h%3D600%26yaw%3D258.12902638594534%26pitch%3D0.9428086403943183%26thumbfov%3D90!7i16384!8i8192?hl=bg&coh=205410&entry=ttu

А за Гюмберджията - всякак си е на едно 2 часа от Хасково.
Сря Апр 17, 2024 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1511
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Да, но мен каране не ме притеснява. По-скоро искам водопад с много вода, а Гюмберрджията изглежда обещаващо. В събота може да има доста вода след дъждовете.
Махалата, за която говориш /показваш/, я помня, но местният каза да не вървим оттам. Може да пробвам другата събота.
В Страстната седмица сме на Плитвице, вече резервирах места.
Чет Апр 18, 2024 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Страница 10 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov