ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Панти?
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Панти?
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Панти? Отговорете с цитат
След последното падане с таборката реших, че тая работа вече не е за мен. За това ще минавам на две таборки. При т'ва няма да работя за скорост, ами за стил. Попаднаха ми едни панти Marker Titanium за 35 лв., барабар със ските. Някакви Salomon.
Да влача ли и какво да гледам, дали имат дефект някакъв. Направих снимки, ама не са много добри.
Предполагам, че пантите са 2006-та. Ама за 35 лв., за начинаещ едва ли има голямо значение. Все пак дайте някакви съвети.



_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Мар 18, 2016 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хаха, 35 лева, какъв дефект какви пет лева Cool Влачи и карай Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Мар 19, 2016 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Най-добре две до три годишни... десетгодишните, тц.
И по-сериозно - много хора ходят с 30 годишни.
Съб Мар 19, 2016 3:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Значи понеделник ги помъквам. А за годината не я споменах от тази гледна точка. Просто ми казаха, че по-старите били много тежки и голям чанч било. Да се овъргаляш у пряспата може със всякакви. Laughing

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Мар 19, 2016 8:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Не знам какво имаш предвид под "панти", но аз на снимките виждам 2 чифта ски. Единят е с пистов автомат, който не е предназначен за ски туринг, а другият е за северни дисциплини (писалки).
Пон Мар 21, 2016 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
хих, а съветите валят Smile
Мъгливи са снимките и не можах да разбера какви са тези подобните на пистови.
Вто Мар 22, 2016 7:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Да заваляха. Laughing
Росене съдя, че не са пистови автомати, защото:
- се разкопчават и петата се наддига
- зъбчето, с което се откопчават има възможност да се повдига и да подпира петата.
- в предната част на автомата също има механизъм, който липсва при обикновените автомати.
- ските са в сектора със ските за северни дисциплини.
Днес ще имам възможност да ги разгледам и да закопчея ски обувки към тях. Ако се окажат панти ги вземам, ако не ще търся други.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Мар 22, 2016 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Оказаха се пистови автомати с интересно разкопчаване при падане.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Мар 22, 2016 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Оказаха се пистови автомати с интересно разкопчаване при падане.


В 5-ти клас карах с Маркер с такъв тип задна част Smile
Какъв бюджет имаш за "панти" и каква дължина на ските търсиш? Ще съдействам за намирането на бюджетен сет.
Вто Мар 22, 2016 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Няма бюджет. Сносни ски със сносна цена. Като за новобранец. дължина не знам. 175 см. съм. Кила малко, много малко.Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Мар 23, 2016 12:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Виж в Ред Рок. Там има голям избор на туринг ски. Не забравяй, че към ските допълнително трябва да си закупиш колани и комбинирани обувки.

Ето обява на Ред Рок в OLX: http://olx.bg/i2/ad/turing-ski-panti-ID5KZsm.html#:a54abdc626
Сря Мар 23, 2016 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Там където гледах ските има много голям избор от туринг обувки целогодишно.
Ските са кът. Коланите си мисля, ща не ща, трябва да са нови.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Мар 23, 2016 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Широки 70-85 мм ползвани туринг-ски се намират за малко пари - масови са. За колани можеш да гледаш и стари евтини, със сменено лепило и читав косъм.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 23, 2016 3:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Широки 70-85 мм ползвани туринг-ски се намират за малко пари - масови са. За колани можеш да гледаш и стари евтини, със сменено лепило и читав косъм.

Да допълня. Обърни внимание най-вече на автоматите, ако можеш да избираш, предпочети дори и по-скъпи, стига да са по-нови, защото пластмасата старее, а и обърни внимание най вече на шарнирите - ако са разбити ще хлопат и ще се кривят и настрани, я не само напред - назад. После на обувките - гледай да са по - меки, защото при по-дълго ходене краката се разсипват от дървени копани. Също гледай да са по-нови, защото имат неприятния момент да се разкапват в движение. Имах два динафита, които се "разложиха" по време на движение. Колан - стар също става, ако не е оплешивял. Лепилото се маха лесно - с шпакла и пищов за горещ въздух. Поинтересувай се обаче, ако може, какво е било старото лепило, за да намериш по възможност същото, че понякога не са много съвместими, колкото и добре да изчистиш старото. Също така, приоритетно потърси колан, който се слага "отзад напред", т.е кука отзад и ластик със ухо отпред. Те са оптимално добри, защото дори и да се отлепи колана, след като е фиксиран отзад, може още доста да изкараш, а за обикновените залепващи отзад без кука това е краят на ходенето /паднат ли трябва да ги сушиш и т.н. за да залепне пак/. За мен ските са консуматив, и често си купувам какви ле не боклуци за 15-20 лв за да не ми е жал да ги малтретитрам един сезон по камъни, след което да ги хвърля.
Ако имаш идване до София, звънни, ще ти подаря моите стари - силврета автомат и прилични турови ски.
Сря Мар 23, 2016 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аферим. Сега вече ми се изясни какво търся. Владов ще се възползвам, но измисли цена. Като дойда ще се обадя. Ако идваш насам се обади.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Мар 23, 2016 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov