ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мала църква - х. Мечит

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Мала църква - х. Мечит
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Мала църква - х. Мечит Отговорете с цитат
Здравейте, някой минавал ли е скоро по този маршрут. Как е пътеката ?
Сря Авг 05, 2020 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност то не е точно пътека, а направо горски път. Обаче е проблемно, още отначалото на марката в къде си, отиваш в края на селото в едно дере, дето прегазващ за 20-30 метра нагоре, без да има следа от пътека. Има друго минаване по ок, но това едва ли е болка за умиране. От там нататък има много горски пътища, понеже там е пълно със сечища и червена маркировка липсва. Някой с оранжев спрей е правил маркировки по дърветата и горе долу са точни. Първите 4 км се набира около 550 метра, от 3,4 км започва да се вижда червената маркировка и на 3,9 км, се отклонява от пътя, аз минах по нея, обаче после я загубих и се набутах в едно старо сечище и трябваще да се осланям на моя компас.

Въобще колкото и прост и логичен да е пътя, има къде да се объркаш и според мен е най-добре да се следи картата която е дадена в kade.si .. Там с тези маркировки някой е цапал и мазал и нищо не е направил, хем е стара, хем липсва на места.

После от хижа Мечит до тб Овнарското и от там до ЦПШ е ок, обаче пак трябва да се внимава, за пътища които са за сечища. Не знаех че там така сечат, иначе е супер.

Общо взето от Мала Църква до ЦПШ си е немалко ходене около 23-4 километра с немалко денивелация, нищо че е в ниското и гората.

Втория ден се разходих от ЦПШ през билото - Мечит и Говедарци и там си има едни 20 и кусур километри.

Много дъжд падна, обаче по-късно вече, беше приключило всичко.
Нед Авг 09, 2020 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ето това е сериозното планинарство,Калояне - сам да си задаваш въпроси, на които все още няма отговор и сам да си отговаряш. При това и във писмен вид във орума, така щото да съдействуваш за неговото и на съфорумците развитие. А това със сечищата и губещата се заради тях маркировка, и множеството пътища прокарани от дърводобивници и образуващи едва ли не лабиринт и много подвеждащи щото често точно те са най-добре очертани... си е една много секси закачка в лесната хахаха ниска планина... А бе добрата физическа подготовка и качественото и спокойно пцоване и в този случай съдействуват за доброто и успешно расхождане... Smile
Че отгоре на всичко си успял и дъжда да надхитриш... Smile
Пон Авг 10, 2020 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Ето това е сериозното планинарство,Калояне - сам да си задаваш въпроси, на които все още няма отговор и сам да си отговаряш. При това и във писмен вид във орума, така щото да съдействуваш за неговото и на съфорумците развитие. А това със сечищата и губещата се заради тях маркировка, и множеството пътища прокарани от дърводобивници и образуващи едва ли не лабиринт и много подвеждащи щото често точно те са най-добре очертани... си е една много секси закачка в лесната хахаха ниска планина... А бе добрата физическа подготовка и качественото и спокойно пцоване и в този случай съдействуват за доброто и успешно расхождане... Smile
Че отгоре на всичко си успял и дъжда да надхитриш... Smile


Всичко е въпрос на пробване. Ще издам и една тайна. Нали има мода сега на разни ултрабегачи, та екипировки, та енергийни гелчета. И аз съм ги пробвал. Обаче за първа година си правя собствен мед. Та понеже имам, реших вместо бонбони с кафето да си хапвам мед. Зимата/пролетта направих великденстите пости. Тогава като ходих зимата хапвах филия пълнозърнест хляб с мед, говоря за много рано сутрин. После за изкачването нямаше никакви проблеми. Сега за тези преходи сутрин от моя мед по няколко лъжички. Ефекта е супер и не е психологически понеже съм го пробвал в различни варианти преди.
Сега някой ще каже инслулинови нива, захар. .. Обаче колкото повече пробваш, толквоа повече разбираш, че нещата от природата са най-добри и не винаги може да си ги купиш с пари.
Пон Авг 10, 2020 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Брей, Калояне, успя да ме изненадаш! Поздравления за пчеларството! Респект! Само така!
Сря Авг 12, 2020 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov