ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Еднодневни излети
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Еднодневни излети
Автор Съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Еднодневни излети Отговорете с цитат
Здравейте,планинари!Всяко лятото сме в Банско за няколко дни и сме посетили повечето "емблематични" за района места/Вихрен,Езерата,Полежан и т.н./.Може ли да препоръчате няколко еднодневни маршрута/излети с начални точки Бъндеришка поляна и Шилигарника?
Сря Май 04, 2016 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1519
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Щом сте в Банско, няма значение в коя посока ще кривнете за малко с колата.
1. От паркинга на хижа "Бъндерица"
-Казаните, Премката, Кутело
-Казаните , Премката, Кончето
-Казаните, Премката, Вихрен
2. От паркинга на хижа "Вихрен"
-Муратово езеро, Бъндеришка порта, Муратов
-Муратово езеро, Бъндеришка порта, Гергийца
-Муратово езеро, Бъндеришка порта, Синаница
-Муратово езеро, Бъндеришка порта, Караулите
-Бъндеришки езера, Башлийска порта, Голям Типик
-Бърдеришки езера, Тодорина порта, Малка Тодорка
3. От отбивката за "Демяница"
–хижата, Василашки езера
-хижата, Валявишки езера
-хижата, Валявишки езера, Дженгал
-хижата, Превалски езера
-хижата, Тевно езеро, върхове около него
Миналата година правиха пътя до хижата с чакъл, възможно е да се стигне с проходим автомобил.
4. От Бетоловото над Пирин голф
- Хижа Яворов, Суходолски превал, Албутин или Баюви дупки /докъдето ви се върви/
5. От Предела, на най-високата точка вляво има асфалтова отбивка. От края на асфалта за Даутов.
6. От Шилигарника - Голяма Тодорка по пистите

Засега май стига.....
Сря Май 04, 2016 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Позволявам си да използвам темата на колегата, за да не правя нова.
Питането ми е следното:
Някъде към средата на юни мисля да качим Вихрен с жената и детето от към хижа Вихрен, по лесния маршрут.
Детето е на 8 години. Знам, че този маршрут е най-безопасен, но все пак, понеже не съм се качвал на Вихрен все още - дете на 8 би ли се справило?
Планираме нощувка в хижата примерно някой петък срещу събота, и в събута сутринта рано катерене и след това слизане по същия път до хижата.
Сря Май 04, 2016 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3049

Мнение Отговорете с цитат
Vodenicharskim написа:
Позволявам си да използвам темата на колегата, за да не правя нова.
Питането ми е следното:
Някъде към средата на юни мисля да качим Вихрен с жената и детето от към хижа Вихрен, по лесния маршрут.
Детето е на 8 години. Знам, че този маршрут е най-безопасен, но все пак, понеже не съм се качвал на Вихрен все още - дете на 8 би ли се справило?
Планираме нощувка в хижата примерно някой петък срещу събота, и в събута сутринта рано катерене и след това слизане по същия път до хижата.

Обикновено в средата на юни, че и по-късно, на места има останали фирновани преспи, които рано сутрин може да са вкочанени и хлъзгави. Имай го предвид и ги заобикаляйте, особено ако са стръмни. Иначе не виждам проблем да се изкачите и върнете от там.
Сря Май 04, 2016 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Vodenicharskim написа:
Позволявам си да използвам темата на колегата, за да не правя нова.
Питането ми е следното:
Някъде към средата на юни мисля да качим Вихрен с жената и детето от към хижа Вихрен, по лесния маршрут.
Детето е на 8 години. Знам, че този маршрут е най-безопасен, но все пак, понеже не съм се качвал на Вихрен все още - дете на 8 би ли се справило?
Планираме нощувка в хижата примерно някой петък срещу събота, и в събута сутринта рано катерене и след това слизане по същия път до хижата.


Виж това: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4610
Сря Май 04, 2016 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ще се справи по добре от Вас възрастните.
Сря Май 04, 2016 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ще се справи по добре от Вас възрастните.


Хаха, предполагам, че ще е така - на Мусала се качи без проблем миналата година като беше на 7, ама все пак Вихрен е друга бира Smile
Сря Май 04, 2016 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Vodenicharskim написа:
EXIIIT написа:
Ще се справи по добре от Вас възрастните.


Хаха, предполагам, че ще е така - на Мусала се качи без проблем миналата година като беше на 7, ама все пак Вихрен е друга бира Smile

бирата е същата само , че " Пиринско"
Сря Май 04, 2016 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 415
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ружа 62г. написа:

...
Виж това: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4610


И на Сотиров внучетата са "друга бира" Very Happy . Те имат сериозна закалка от малки.
Не че искам да подценявам въпросното 8 год, дете - убеден съм, че ще се качи безпроблемно. Wink
Успех!
Сря Май 04, 2016 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3293
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Vodenicharskim написа:
...
Някъде към средата на юни мисля да качим Вихрен с жената и детето от към хижа Вихрен, по лесния маршрут.
Детето е на 8 години. Знам, че този маршрут е най-безопасен, но все пак, понеже не съм се качвал на Вихрен все още - дете на 8 би ли се справило?
Планираме нощувка в хижата примерно някой петък срещу събота, и в събута сутринта рано катерене и след това слизане по същия път до хижата.
Един съвет от мен - няма смисъл да тръгвате рано сутринта. Юни месец утрините са студени, а камъните хлъзгави. Успех!

panzer6 написа:
Здравейте,планинари!Всяко лятото сме в Банско за няколко дни и сме посетили повечето "емблематични" за района места/Вихрен,Езерата,Полежан и т.н./.Може ли да препоръчате няколко еднодневни маршрута/излети с начални точки Бъндеришка поляна и Шилигарника?
Щом емблематичните места са вече посетени, от Бъндеришка поляна можете да се разходите до хижа "Академика", откъдето да хванете рида Палашица, по който да се качите на връх Кутело. Може и да не се качва докрай Кутело, а да се слезе в Големия Казан, а защо не и да се прехвърлите на Джамджиевия ръб. Не е традиционен маршрут, но не е труден и гледките си заслужават. Също разучете и Църномогилския рид и циркус Кутело. Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Май 04, 2016 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Vodenicharskim написа:
Позволявам си да използвам темата на колегата, за да не правя нова.
Питането ми е следното:
Някъде към средата на юни мисля да качим Вихрен с жената и детето от към хижа Вихрен, по лесния маршрут.
Детето е на 8 години. Знам, че този маршрут е най-безопасен, но все пак, понеже не съм се качвал на Вихрен все още - дете на 8 би ли се справило?
Планираме нощувка в хижата примерно някой петък срещу събота, и в събута сутринта рано катерене и след това слизане по същия път до хижата.
заведи детето на 6 часов маршрут с подобна денивилация и ще разбереш дали ще се справи.само гледай да му е приятно.....да не го пречупиш.и аз имам 9 годишно дете и съм решил да го водя на Кутело и Вихрен в един ден но преди това ще направим преход от Петрич до вр. Конгуро за по сигурно.
Сря Май 04, 2016 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!А има ли пътека от хижа "Академика" до хижа"Бъндерица" и за колко време се изкачва Тодорка през Шилигарника?
Чет Май 05, 2016 8:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1519
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
От Шилигарника до Тодорка имаш около три часа, но си е стръмно почти през целия път по пистите, а над 2530 метра, над горната лифтена станция е ръб. Не е кой знае какво, но си е терсене, особено при силен вятър.
За Бъндерица - Академика нека друг каже, не съм го минавал. Изобщо, не пращам хора там, където не съм ходил.
Затова премълчах и Джамджиевия ръб.
Чет Май 05, 2016 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Whiskey



Регистриран на: 08 Юни 2014
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
Интересувам се до х. Яворов стига ли се с нормален автомобил и ако да, от там до заслон Кончето колко часа се качва?
Нед Май 08, 2016 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
Стига се, ако не е зима. От хижата до заслона - 4-5 часа.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Май 08, 2016 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov