ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за маршрут по Триглав
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за маршрут по Триглав
Автор Съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
В последния тунел има един страничен коридор. Като минавам покрай него все за нея си мисля. Дали няма да изкочи Very Happy
Пет Юни 24, 2016 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
Горките мечки в района на тези тунели! Не знам туристите ли трябва да бягат, ама съм сигурен, че те повече бягат. Особенно като видях местните с какви мотори шпорят в района, мен ми се прииска да избягам, пък ти ми говориш за мечки. Димо, човекът е най-големия звяр в природата и никое животно не иска да си има работа с него. Щом и домашната котка предпочете вместо да дойде при мен да хване баира, прави сметка за дивите горски животни какво е. Говаря за България и в общия случай. Естествено, че от време на време тук-там се появяват стръвници, ама който го е страх от мечки нали знаеш какво прави - стои си в къщи.

Ето ги моторите в края на пътеката при къщичката на НЕК, моторджиите по това време вероятно бяха за риба. Пък нали е резерват, каква риба ще ловят, какви мотори ще карат, какви мечки ще гонят:


Иначе имаш много поздрави от паркаджията (някакво ново момче) на КПП "Сладката вода". В преносен смисъл го казвам и на майтап, защото знам колко ги "обичаш". Пътеката от там за Бабското пръскало, по която слезнахме миналата година с вас, още е затворена, още не са отремонтирали онези паднали парапети и каквото друго е необходимо за да отпадне забраната за преминаване! Още един пример за "добре свършена българска работа" - ще направиш екопътека, но по една или друга причина няма да я поддържаш и след време ще я затвориш, защото преминаването по нея било много опасно! И ще седиш и ще чакаш (вероятно пътеката сама да се отремонтира), а през това време няма да допускаш туристи до там! Какво да говорим повече, а ти ми приказваш за глоби. А паркаджиите кой ще ги глоби за това безхаберие?
Пет Юни 24, 2016 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
В последния тунел има един страничен коридор. Като минавам покрай него все за нея си мисля. Дали няма да изкочи Very Happy


Писали сме едновременно, но според мен тези коридори водят към главния водопроводен колектор, който отвежда водата към изравнителя. То по трасето аз преброих 3 такива второстепенни галерии, всичките преградени със заключени решетъчни врати, като вратата на тази последната, за която и ти споменаваш, беше само подпряна:


От чисто инженерно-техническо любопитство ми се прииска да вляза за да стигна до водопроводния колектор и да му видя размерите. Самите второстепенни галерии са доста по-тясни и сигурно ходенето щеше да е по-затруднено, ама .... абе, любопитството ми беше голямо, ама куражът ми се оказа в дефицит. Плюс това ме налегнаха някакви черни мисли, какво ще стане с мен ако ме сполети някакъв сакатлък в тези странични галерии, кой и кога ще ме намери в случай на нужда от помощ и т.н. Нищо, оставил съм ги в програмата за следващия път.
Пет Юни 24, 2016 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, аз имам един леко страничен въпрос, но и ние ще разходим Триглавския масив този уикенд.

Та, на Мазалат няма места и искам да попитам дали ще има проблем да си опънем палатка някъде около хижата?
Пет Юни 24, 2016 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:
Здравейте, аз имам един леко страничен въпрос, но и ние ще разходим Триглавския масив този уикенд.

Та, на Мазалат няма места и искам да попитам дали ще има проблем да си опънем палатка някъде около хижата?


Нямаш проблеми. Има едно чудесно местенце малко над хижата в посока Вълчата глава. Има масичка с пейки. Но дали ще е свободно ....
Пет Юни 24, 2016 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодарско!
Пет Юни 24, 2016 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Станислав написа:
Dimo Kolev написа:
В последния тунел има един страничен коридор. Като минавам покрай него все за нея си мисля. Дали няма да изкочи Very Happy


Писали сме едновременно, но според мен тези коридори водят към главния водопроводен колектор, който отвежда водата към изравнителя. То по трасето аз преброих 3 такива второстепенни галерии, всичките преградени със заключени решетъчни врати, като вратата на тази последната, за която и ти споменаваш, беше само подпряна:


От чисто инженерно-техническо любопитство ми се прииска да вляза за да стигна до водопроводния колектор и да му видя размерите. Самите второстепенни галерии са доста по-тясни и сигурно ходенето щеше да е по-затруднено, ама .... абе, любопитството ми беше голямо, ама куражът ми се оказа в дефицит. Плюс това ме налегнаха някакви черни мисли, какво ще стане с мен ако ме сполети някакъв сакатлък в тези странични галерии, кой и кога ще ме намери в случай на нужда от помощ и т.н. Нищо, оставил съм ги в програмата за следващия път.


Трябваше да влезеш. Тунелчето навътре е 20-30 м. Завършва до метална стълба, от която се качваш да видиш тунела по който минава водата. Трябва силен фенер, щото е голяма тъмница. Ако искаш другият месец като ходя натам ще ти звънна. А за тези мотори незнам на кой са, но някои от веца наистина ходят с мотори. Първо разстоянието не е малко и второ вдигат шум и плашат мечките. На теб майтап ти се струва, ама ако дойдеш с мен ще те запозная с един от ВЕЦ-а, който дава дежурства там. На годината има десетина срещи по пътечката с тях. И трябва добре да знаеш терена. И къде са възможните места за отстъпление. Който е по близо до тях той отстъпва. Сяда и чака другия да мине. И после продължава. Там не е т....к работата. Няма къде да кривнеш
Пет Юни 24, 2016 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
satzata написа:
Здравейте, аз имам един леко страничен въпрос, но и ние ще разходим Триглавския масив този уикенд.

Та, на Мазалат няма места и искам да попитам дали ще има проблем да си опънем палатка някъде около хижата?


Нямаш проблеми. Има едно чудесно местенце малко над хижата в посока Вълчата глава. Има масичка с пейки. Но дали ще е свободно ....

А,там не е ли парк ве?? Shocked шот такива зловещи неща прочетох за паркаЖиите малко по-нагоре че....
Пет Юни 24, 2016 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Ама вие много щъкате по тези тунели! Да разбирам, че в раницата винаги си носите нужната шестогранна тръбичка, тъй ли? Laughing Или ги отваряте с друго заклинание!
Нед Юли 03, 2016 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Ама вие много щъкате по тези тунели! Да разбирам, че в раницата винаги си носите нужната шестогранна тръбичка, тъй ли? Laughing Или ги отваряте с друго заклинание!


шшшш. недей ся издава хватката
Пон Юли 04, 2016 1:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Изтупвам си миналогодишната тема от прахта, за да не отварям нова подобна, а и питането ми е доста по-прозаично.
Явно толкова ни хареса преходът от Равна до Соколна, през Кадемлиите, Пиргос и прочие, че тази година решихме да направим подобен, но по другия диагонал - х. Русалка - Светишки рид - Пиргос - М.Кадемлия - х. Мазалат.
Не съм го минавал в немаркираната част , както и от М.Кадемлия до Русоватец, но имам представа за маршрута.
Не съм наясно обаче какво е реалното положение с водата. Помня от миналата година, че при подсечката на Пиргос имаше извор, от който можеше да се пълни вода. Но до там и след това - до Русоватец, май няма. Прав ли съм?
И на този под Пиргос дали може да се разчита на 100%, че ако тръгнем с разчет до там - да не жадуваме после още няколко часа?
Пресен ми е споменът как след якото драпане по Бабски рид миналия юни, бяхме неприятно изненадани , че от тръбата под Г.Кадемлия не течеше вода, а бяхме си напълнили малко, за да не ни тежи нагоре. Е, проблемът излезе, че е в разместената тръба(маркуч) в каптажчето и след малко интервенции - текна, ама трябваше да ползваме и филтри после.
Пон Юни 12, 2017 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sugarboy



Регистриран на: 14 Юли 2015
Мнения: 6
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, колеги! Да не отварям нова тема, а и тази е за маршрутите около масива Триглав. Намислили сме една компания в неделя да направим маршрут от х. Партизанска песен до х. Мазалат. Групата включва и деца. Скритата ми мисъл е една част от групата да остане с децата на х. Мазалат, а ако успея да навия още някой ентусиаст, да тръгнем към Голям кадемлия. Четох доста теми във форума, но не мога да попадна на по-подробна информация точно за този маршрут. Наистина ли са 4 часа само изкачване от хижата до върха? Има ли някакви опасности в района - мечки и други непредвидени. Ако не успея да навия ентусиасти, мога и сам да се пробвам до върха - правил съм го от х. Плевен до вр. Ботев. Мен ходенето не ме плаши, мога да поддържам дори по-бързо от средното темпо, правил съм и до 10 часа ходене. Питането ми е по-скоро, за да си направим разчет на времето и в колко часа най-рано да тръгнем с групата от Велико Търново, за да се вместим в светлата част на денонощието - все пак, сега са най-големите дни. Благодаря ви предварително!
Вто Юни 13, 2017 8:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
[quote="sugarboy"]Здравейте, колеги! Да не отварям нова тема, а и тази е за маршрутите около масива Триглав. Намислили сме една компания в неделя да направим маршрут от х. Партизанска песен до х. Мазалат. Групата включва и деца. Скритата ми мисъл е една част от групата да остане с децата на х. Мазалат, а ако успея да навия още някой ентусиаст, да тръгнем към Голям кадемлия. Четох доста теми във форума, но не мога да попадна на по-подробна информация точно за този маршрут. Наистина ли са 4 часа само изкачване от хижата до върха? Има ли някакви опасности в района - мечки и други непредвидени. Ако не успея да навия ентусиасти, мога и сам да се пробвам до върха - правил съм го от х. Плевен до вр. Ботев. Мен ходенето не ме плаши, мога да поддържам дори по-бързо от средното темпо, правил съм и до 10 часа ходене. Питането ми е по-скоро, за да си направим разчет на времето и в колко часа най-рано да тръгнем с групата от Велико Търново, за да се вместим в светлата част на денонощието - все пак, сега са най-големите дни. Благодаря ви предварително![/quote



Чак пък 4 часа....да речем , че са три. Според мен няма опасности в района / мечки вълци/, ако са дигнали добитъка макар ,че е рано още може под кадемлията да има кучета, добре е маркирано разгледай си картата карай си по марката / коловете/ и си питай питанката. Нагоре ще ти трябват 3 часа надолу 2. Very Happy
Вто Юни 13, 2017 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
sugarboy написа:
Здравейте, колеги! Да не отварям нова тема, а и тази е за маршрутите около масива Триглав. Намислили сме една компания в неделя да направим маршрут от х. Партизанска песен до х. Мазалат. Групата включва и деца. Скритата ми мисъл е една част от групата да остане с децата на х. Мазалат, а ако успея да навия още някой ентусиаст, да тръгнем към Голям кадемлия. Четох доста теми във форума, но не мога да попадна на по-подробна информация точно за този маршрут. Наистина ли са 4 часа само изкачване от хижата до върха? Има ли някакви опасности в района - мечки и други непредвидени. Ако не успея да навия ентусиасти, мога и сам да се пробвам до върха - правил съм го от х. Плевен до вр. Ботев. Мен ходенето не ме плаши, мога да поддържам дори по-бързо от средното темпо, правил съм и до 10 часа ходене. Питането ми е по-скоро, за да си направим разчет на времето и в колко часа най-рано да тръгнем с групата от Велико Търново, за да се вместим в светлата част на денонощието - все пак, сега са най-големите дни. Благодаря ви предварително!

Здравей, миналата година на 29.04 направих ходенето от хижа Мазалат до Голям Кадемлия за 3ч. и 20м. като на върха ме хвана снежна буря така ,за 4 часа смятам ,че е напълно постижимо за средно подготвен турист. Много е важно да си носиш GPS и да имаш подготвен трак тогава ориентацията по време на прехода е много по-лесна.
Вто Юни 13, 2017 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sugarboy



Регистриран на: 14 Юли 2015
Мнения: 6
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви! И аз си мисля, че 4 часа са много. В неделя, живот и здраве, поне до х. Мазалат ще отидем, а се надявам, запленени от гледките, да продължим, поне част от колектива, и нататък.
Вто Юни 13, 2017 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov