ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
6-12.07.2009 от Разлог до Мелник

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
6-12.07.2009 от Разлог до Мелник
Автор Съобщение
Hellfire
Гост





Мнение 6-12.07.2009 от Разлог до Мелник Отговорете с цитат
Здравейте,

Много се радвам, че вече съм регистриран тук. От скоро следя форума и нямам търпение да споделя моите преживявания.

Ето тук http://masylski.no-ip.org/ направих нещо като разказче за скорошната ни разходка из Пирин. Реших по този начин, за да могат да се разглеждат и снимките, че не съм качвал никъде все още.


Чао и до скоро Wink
Нед Юли 19, 2009 2:28 am
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Croc Забавно си го написал. Това за гърмелите по Солището ми припомни как залягах по окопите ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юли 19, 2009 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Hellfire
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Smile

Мерси. Имах и един въпрос. Може ли някой да ми каже върховете, които се виждат на панорамата от Кози превал, че спорихме с моя приятел.

Croc Наздраве !
Нед Юли 19, 2009 9:16 pm
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам имаш предвид тая снимка:

http://masylski.no-ip.org/Planina_2009_razkaz/razkaz_tumbs/pics/Panoram_6_Kozi_Preval.jpg

Върховете от ляво надясно са Безимен, Яловарника, Зъбът и Куклите (зъбато отгоре). Силно вдясно се вижда и Кельо (и Солището, където сте се катерили).

Кози превал е име, което е дадено 80-те години на Беговишкия превал - по време на безумното преименуване на маса обекти в Пирин. Предполагам си ползвал зелената карта на Картография ЕООД за Пирин. Тя е бъкана с тези криви имена и единственото, което може да направи е, да заблуди хората.

Имай предвид, че местните хора НЕ знаят планината с въпросните имена от зелената карта и ако питаш някой хижар или местен пиринлия къде е Кривец, Голец, Острец, Уийец или друг някакъв връх, няма да ти отговорят. Виж за Ченгелчал, Джангал, Сиврия и т.н. всеки ще те упъти.

Ако търсиш добра хартиена карта за Пирин, бих ти препоръчал тази на Домино, червена, скорошно издание. Там тия малоумия липсват.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юли 19, 2009 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Hellfire
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Благодаря - Аз печеля ! Smile

Ами всъщност ползвахме и двете карти ... и да забелязах, че моята "зелената" е доста по зле от "червената".
За разказа за съжаление се подсещах на няколко пъти от тази на картография и ето че съм поомотал някои имена. Но не е толкова важно ... вие си ги знаете така или иначе Smile
Нед Юли 19, 2009 10:08 pm
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Hellfire написа:
.......................
Но не е толкова важно ... вие си ги знаете така или иначе Smile


Те /ние/ може и да си ги знаеме, ама целта е дивотиите да се забравят и да се запомнят автентичните имена на географските обекти в планините. Щот ако се загубите /не дай боже/ и срещнете овчар татъка и го питате за нещо има да ви се дзвери.... Laughing

Гледам - най-щастливи са ви физиономиите пред гоооолемата бъчва? Laughing Laughing Laughing
А защо заглавието на репортажа е "Планина 2009" Shocked - само тва ли ше ви е планина за това лето господне?! Shocked

Иначе както казвам аз - екстра сте се дозирали Very Happy по Пирина - бравос

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Юли 20, 2009 7:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hellfire
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Smile
Ами явно следващия път ще трябва да мине две редакции разказа. Едната тук Razz

Абе незнам за бъчвата, ама при "женската група" сме май по ухилени. Laughing Laughing Laughing

А заглавието е такова, защото май наистина нещо по-сериозно, по-дълго от ден-два правим само веднъж в годината. Така станаха напоследък нещата. Пръсна ни живота по цялата България, трудно се събираме, а и никой друг не ни се връзва на акъла. Ама тва е една тъжна тема дето няма смисъл да коментираме Smile Иначе аз си бях още след 3 дена горе на Витоша, за да "дозирам" още малко. Не че не ми беше достатъчно в Пирин, а по-скоро беше прекалено хубаво и исках още и още и още .....
Пон Юли 20, 2009 10:44 am
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Привет и от мен, и добре дошъл Very Happy
Т`ва разказче верно забавно е написано, ма на някои места сричах като първолаче Very Happy
Видели сте големите красоти. Според мен от заслона до Кончето е било най-хубаво времето във вашето ходене. И аз искам такова като идем, ма то ще си покаже.

Напълно съм съгласна с момците за употребата на старите имена. Щото и аз като чуя за Козите превали и другите там щуротии, настръхвам (и ми се обръщат червата) Very Happy
И да направите повече ходене в която и да е планина, че едно, дори и за толкоз дни, е малко Cool

_________________
Пон Юли 20, 2009 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov