ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Затворен път по ветеринарни причини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Затворен път по ветеринарни причини
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Не разбирам за къв чеп са.

Те дават по-надеждна информация за надморската височина и някои форми на релефа в сравнение с други по-неточни източници. На някои места (Пирин) сме си поиграли и повече (най-вече Дидо) и сме направили същото и с хоризонталите. Друга полза е свързана с обстоятелството, че такива точки задължително има при всеки разклон, както и други важни места (мост, сливане на потоци, извор, чешма и др.). Понякога съответните обекти липсват защото са изчезнали от ландшафта или пък просто не са нанесени в картата (все още), но точките подсказват значимостта на мястото, както и наличието на пряка видимост от него към други съседни точки. Визуализацията им подлежи на филтриране според класа на точката, нивото на приближение, както и от избраните от потребителя настройки в MapSource, BaseCamp или разни уреди. Ако на някой му пречат, не е длъжен да ги гледа. Smile
Сря Май 11, 2016 12:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:

Мислех да не се обаждам, защото е тайна, но:

Нещо ми се губи - за чий, ако има такава зона, ще се варди от подводните диверсанти на Поделение 22580, за тая цел няма ли доста по-прости ОХеРе - части, че това някак си, май изобщо не е "по специалността" на набедените от теб за охранители. Освен това, как ли става точно охраната, смените с рейсчета от Варна ли пътуват?...
Сря Май 11, 2016 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:

Нещо ми се губи - за чий, ако има такава зона, ще се варди от подводните диверсанти на Поделение 22580, за тая цел няма ли доста по-прости ОХеРе - части, че това някак си, май изобщо не е "по специалността" на набедените от теб за охранители. Освен това, как ли става точно охраната, смените с рейсчета от Варна ли пътуват?...

За по-достоверно. Laughing

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Май 11, 2016 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iansto



Регистриран на: 03 Мар 2011
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
didogen написа:

Мислех да не се обаждам, защото е тайна, но:

Нещо ми се губи - за чий, ако има такава зона, ще се варди от подводните диверсанти на Поделение 22580, за тая цел няма ли доста по-прости ОХеРе - части, че това някак си, май изобщо не е "по специалността" на набедените от теб за охранители. Освен това, как ли става точно охраната, смените с рейсчета от Варна ли пътуват?...


Естествено че няма такава зона, просто колегата дидоген има богато въображение
Сря Май 11, 2016 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Не съм аз този с въображението. Старая се да контактувам на съответното ниво. Това е уважение към събеседника. Wink

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Май 11, 2016 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iansto



Регистриран на: 03 Мар 2011
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Не съм аз този с въображението. Старая се да контактувам на съответното ниво. Това е уважение към събеседника. Wink


Наздраве!
Сря Май 11, 2016 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iansto



Регистриран на: 03 Мар 2011
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
Сега сериозно по темата:
Първо: говорим за пътя с.Габра - г.Самоков. Няма нищо общо с пътя с.Габра - Брънковци (не съм сигурен дали е село или вилна зона)
Второ: Пътя с.Габра - г.Самоков никога не е бил достъпен за автомобили. Имало е разбира се изключения, като например: разрешено преминаване през парка(стопанството) само Поделник между 8 - 17 часа. Това за съжаление отдавна го няма.
Трето: Няма бариера! Има порта която стой заключена с ръждясала верига и катинар. Кординатите съм ги написал в пост 4 на темата.
Четвърто: Няма ляв и десен път! Има главен водещ през парка и разклон в дясно водещ към бившо воено поделение (където са видяни изоставените постройки)

Това са фактите!


Баба ми и Дядо ми са от с.Габра. Те наричаха до последно днешното стопанство - "резервата". Дали е било официално резерват през комунизма или не немога да кажа със сигурност. Но след като Вердин пише, че е било учебно ловно стопанство през 90- те а днес е просто ловно, значи преди да стане учебно е имало друг статус.
Също така те са ми казвали, че този път е използвал Т.Ж. на път към "резервата". И реално този път до стопанството е по кратък от пътя през г.Самоков.
Според мен военното поделение което е на границата на стопанството/резервата е имало за задачата да осигурява караули за следене на целоста на оградата. Това е и причината в първите дни на демокрацията да бъде затворено и разграбено. Същото се случи и с оградата(метална мрежа) и бетоните колци. Ако Ел сандадор се бе разходил на сто мета в ляво или в дясно от портата, сега щеше да го потвърди.

Относно пъря с.Габра - Брънковци. Пътя има начало от кординтите дадени от Ел сендадор. До Брънковци пътя е черен, без асфалт и горе долу проходим с изключение на няколко места където има сериозни коловози оставени от дърводобивни машини от рода на газ-66, зил-131 и др. Разбира се има обходни маршрути но не бих ги препоръчал за лек автомобил.
От Брънковци до с.Вакарел пътя е асфалтиран.

Защо това него написах в първият си пост на темата?
От 3-4 години ползвам пътя с.Вакарел - с. Габра. Пътя в учасъка Брънковци - с.Габра винаги е бил лош, това до м.Декември миналата година. Тогава минах за последно по въпросния път. Пътя бе насипан и грейдиран. Това бе до "задния вход" на военно поделение Крушовица (приблизително 1/4 от разтоянието Брънковци - с.Габра). След като колегата отвори темата за бариерт на пътя с.Габра - Брънковци, първото нещо което си помислих е, че човека/фирата която е грейдирала пътя (с послеващо асфалтиране евентуално) е сложила бариера непозволяваща на автомобилите идващи от с.Габта да преминават и да и цапат или унищоват създадения път.
Сря Май 11, 2016 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
iansto написа:

Естествено че няма такава зона, просто колегата дидоген има богато въображение

Ти додогенът не го мисли, ние с него ще си уредим сметките на местно ниво... Ама като са намесени командовци, тия дето се канят до ходят там, нещо да не стане като с люцерната в Коиловци.
Сря Май 11, 2016 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бих предложил едно решение:
На картата "kade.si" в слоя "BING maps" ясно се виждат границите на въпростният обект,същия в "wikimapia" е обозначeн като "военни складове". Въпрос на решение, границите да се изчертаят/ако технически това е възможно/ и/или/ обектът да се оцвети съгласно "BGMauntains-легенда към 15.04.2010",може да се изпише нещо,като "военен обект" при липсата на съответен символ в легендата.Туристите там нямат работа,другите описания са само подробности.
По същият начин би могло да се отбележат затворените обекти, нпр.вр.Тичак,вр.Баба,аквадуктите на:
р.Ведена/42 27 53.37 23 24 46.44-аквадукт,42 27 55.21 23 24 43.41-бариера,местополажението на срещуположната бариера неизвестно.
р.Егуля /42 30 45.19 23 22 09.78-аквадукт,42 30 38.42 23 22 08.37-бариера,от север пътеката се задънва в ограда-42 30 48.94 23.22.11.00/
и др.
Сря Май 11, 2016 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Петър написа:
... Въпрос на решение, границите да се изчертаят/ако технически това е възможно/ и/или/ обектът да се оцвети съгласно "BGMauntains-легенда към 15.04.2010",може да се изпише нещо,като "военен обект" при липсата на съответен символ в легендата.Туристите там нямат работа,другите описания са само подробности.
...

Ивайло Христов (ivailo.hr) предложи като най-бърз метод изчертаването на оградата на военното поделение като "без пътека".

Връх Етрополска Баба:

http://www.kade.si/#map=18/2668918.7/5274607.3/0

Връх Чумерна:

http://www.kade.si/#map=19/2891243.75/5278905.57/0


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Май 11, 2016 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38
Става и така.Но за да няма двусмислие
Цитат:
Връх Етрополска Баба:http://www.kade.si/#map=18/2668918.7/5274607.3/0
/пътека към върха и обиколна около него/струва ми се,че ще е добре "обектът да се оцвети съгласно "BGMauntains-легенда към 15.04.2010",
подобно на изобразяване полигоните нпр. на махалите. Тогава символът "без пътека" може да отпадне. Не знам дали това е технически възможно.
Сря Май 11, 2016 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
..............................................
Ивайло Христов (ivailo.hr) предложи като най-бърз метод изчертаването на оградата на военното поделение като "без пътека".

Връх Етрополска Баба:

http://www.kade.si/#map=18/2668918.7/5274607.3/0

Връх Чумерна:

http://www.kade.si/#map=19/2891243.75/5278905.57/0
..............................................


А-а-а, Стефане аз нищо не съм поръчвал, както казваше Аспарух Кънчев (Пурко) във филма "Господин за един ден".
Неприятности с военните не ща, че не ми се ходи запас да се оправям с емигранти/мигранти/имигранти по границата... Laughing Laughing Laughing
Сря Май 11, 2016 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Спокойно Иво, вече запас няма. Има само отчет за сега де. Важно да не те захапи ДАНС с тези предложения. Smile
Идеята на Петър е добра. Там където се знае, да се отбележи, че не е препоръчително да се мота човек. Нали си спомняте как от незнание Паси по време на разходка се беше набил в секретна база?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Май 11, 2016 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
В "хотела" в Шипково Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 12, 2016 9:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Andro



Регистриран на: 18 Май 2013
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Беше някъде 2011-2012, когато се мотах в района и попаднах на хранилището за радиоактивни отпадъци. Имаше импровизирана бариера, занемарена порта и разбити постройки. Зад портата инаще голям метален разервоар-цистерна, поставен на конструкция във въздуха, на площадка, вдълбана в склона. Надолу е дере, вероятно водещо към Искъра-чудесно място ако нещо протече! От вътре изкочиха няколко джавкащи помиара и един дебел циганин с ужасно масивен златен ланец и най учтиво ни прогони, като каза, че там е частен имот и нямаме работа там. Самото хранилище според интернет било създадено за да събира отпадъците от експерименталния реактор на БАН, Болниците и други институции, ползващи малки количества изотопи.
Чет Май 12, 2016 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov