ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Моля за съвет.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Моля за съвет.
Автор Съобщение
nikolai_kz



Регистриран на: 30 Апр 2016
Мнения: 2

Мнение Моля за съвет. Отговорете с цитат
Здравейте, драги комеминейци! Нов съм във вашият форум. Пред голяма дилема съм. Нямам много стаж в изкатерването на планини и ходенето пеш, но желание и воля за борба докато не завърша си го имам още от малък, а тези дни много се надъхах да направя прехода, но се чудя коя година 2016г. или 2017г.. На 25 години съм, тренирам главно във фитнес зала (споменавам просто знам, че залата нищо не помага), но се чудя дали 3 месеца ще ми стигнат да се подготвя за този преход или е най-добре да започна с подготовката този месец, а да оставя прехода за догодина. Мисля, че ще успея, но никога не съм вървял по 30-40 км. в два или повече последователни дни, а да не говорим с големи денивелации. Като цяло съм прочел почти целия форум и доста пътеписи кои успешни кои не толкова. Мисля като за начало да пробвам прехода с "Българска федерация по туризъм" (БФТ), защото предлагат носенето на големите багажи. Имам и друг въпрос свързан с БФТ. Вярно ли е, че БФТ превозват участниците с кола? Ако това е вярно направо да се отказвам от БФТ.
Пон Май 09, 2016 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: Моля за съвет. Отговорете с цитат
nikolai_kz написа:
Здравейте, драги комеминейци! Нов съм във вашият форум. Пред голяма дилема съм. Нямам много стаж в изкатерването на планини и ходенето пеш, но желание и воля за борба докато не завърша си го имам още от малък, а тези дни много се надъхах да направя прехода, но се чудя коя година 2016г. или 2017г.. На 25 години съм, тренирам главно във фитнес зала (споменавам просто знам, че залата нищо не помага), но се чудя дали 3 месеца ще ми стигнат да се подготвя за този преход или е най-добре да започна с подготовката този месец, а да оставя прехода за догодина. Мисля, че ще успея, но никога не съм вървял по 30-40 км. в два или повече последователни дни, а да не говорим с големи денивелации. Като цяло съм прочел почти целия форум и доста пътеписи кои успешни кои не толкова. Мисля като за начало да пробвам прехода с "Българска федерация по туризъм" (БФТ), защото предлагат носенето на големите багажи. Имам и друг въпрос свързан с БФТ. Вярно ли е, че БФТ превозват участниците с кола? Ако това е вярно направо да се отказвам от БФТ.

Здравей, драги ком-еминеецо! Smile
Подготовката можеш да я направиш и за по-малко от три месеца, защото не се изискват някакви особени физически дадености за да направиш Ком-Емине (освен ако не е за спортно постижение, което вече е друга работа). То е просто ходене, не трябва да имаш специални умения. Пишеш, че имаш желание и воля за борба, значи вече си подготвен Wink
Съветвам те в следващите месеци като ходиш да обръщаш повече внимание на ориентирането в планината, разчитане на картите, ориентиране по компас и релефа, по възможност да минеш трудните и непознати участъци от маршрута, поне по-близките до теб. Щом си изчел пътеписите и темите във форума знаеш кои са, но ако не ти е ясно питай, ще ги обясним пак. Ходил ли си сам в планината, ако не си пробвай се, ще ти бъде от полза.
За БФТ - въпреки дългите срокове за записване, истината е че групите се запълват още февруари. Вече няма места за тази година.
Хората от тази група:
https://www.facebook.com/events/817828718335527/?active_tab=posts
накараха БФТ да направи още една група за тях (трета), тръгваща един ден след втората. Можеш да се свържеш с тях да питаш за останали места.

А относно коя година да минеш Ком-Емине - тази или следващата - ще ти отговоря по следния начин: "Кой, ако не ти и кога, ако не сега" Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Май 09, 2016 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
nikolai_kz, когато и да тръгнеш по К-Е все си закъснял Wink

Иначе няма кой освен теб да знае до колко си готов. Едно е сигурно - никой, ама никой не е тръгвал и надали някога ше тръгне напълно готов по Пътеката. Дори Кирил Николов-Дизела Smile Но пък адски много си струва да разбереш...

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Май 09, 2016 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
nikolai_kz, когато и да тръгнеш по К-Е все си закъснял Wink

Иначе няма кой освен теб да знае до колко си готов. Едно е сигурно - никой, ама никой не е тръгвал и надали някога ше тръгне напълно готов по Пътеката. Дори Кирил Николов-Дизела Smile Но пък адски много си струва да разбереш...


Абсолютно вярно! Така, че не му мисли чак толкова, просто започни да ходиш редовно...Wink
Чет Май 12, 2016 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Съгласен, "Апетита идва с ядедето"!
До Е-3 "ходех" по планините, но след него взех и да "тичам", буквално и в преносен смисъл!
Чет Май 12, 2016 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolai_kz



Регистриран на: 30 Апр 2016
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте отново! Извинявам се за закъснението с което отговарям, но похода по "Пътеката" ще е другата година (поради куп причини). Много съжалявам, че няма да е тази година. Благодаря на отзовалите се!
Съб Май 14, 2016 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
nikolai_kz написа:
..., но похода по "Пътеката" ще е другата година (поради куп причини)...

Може ли поне 4 от причините да се изброят?

Вместо Е-3 може да се направи Е-4. То е по-кратко и много по-лесно.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Съб Май 14, 2016 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov