ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
1. Водопадът Попинци: 42.418,24.2921

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
1. Водопадът Попинци: 42.418,24.2921
Автор Съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение 1. Водопадът Попинци: 42.418,24.2921 Отговорете с цитат
Водопадите са съвкупност от всичко в природата - скали, течаща вода, йони, слънце, почва, сянка, въздух, флора, фауна. До тях винаги има подходящо място за почивка, пикник, детски игри и какво ли не още. Затова и ги считам за апотеоз на туризма.
Помолих за информация досежно тях, но не получих такава засега. Даже и авторите на известната книга за водопадите не отговориха нито на имейлите ми, нито на позвъняванията ми. Ще споделя скромния ми опит, като давам свръхкратко описание с 4-значни координати. Умишлено използвам само Гугъл-мапс на обикновен смартфон за 100 евро; останалото ми са елементарните туристически такъми от времето на Щастливеца. Отвсякъде имам по десетки лични великолепни снимки и ще ги пейстна тук, ако има интерес.
Надявам се, че админите няма да ми изтрият постовете, както обикновено правят; надявам се, че онези известни злобари, които все ме обиждат, няма да ми зацапат темите ми с гнусотиите си (не им пиша прозвищата, за да не давам повод на админите; но те сами ще се обадят кои са).
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сф-Паркинг=1:30,П-Водопад=0:30.
През АМ или селата се достига до с. Попинци, преминава се през малко мостче и се паркира веднага след него в 42.4199,24.2784.
Продължава се по пътя само направо и след десетина минути се минава между селскостопански постройки. Върви се само направо. Вижда се направо римски мост, а от него вляво е водопадът. След моста веднага вляво се слиза и се достига до него. Няма пътечка, а се върви по камъни, вода, храсти и дървета. На 1 метър пред него има скала. Над нея се покатерих по стръмен склон над водопада и после слязох надясно към реката.
От римския мост надолу има няколко удобни места за пикник, плаж и водни бани.
Сря Май 25, 2016 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov