ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Караджов камък

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Караджов камък
Автор Съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Караджов камък Отговорете с цитат
Здравейте!
Майка ми иска да ходи на Караджов камък а аз не съм ходил.
Бихте ли ми казали дали от Мостово или от Белинташ има маркирана и лесна пътека, че като ги знам ако няма маркировка и хубава пътека ще се омотаят мн здраво някъде, а аз не мога да ида с тях.
Благодаря предварително за отделеното време!!!
Чет Май 26, 2016 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Според картата маркировка има от Мостово до Л.Х.П.Кубадински-нататък няма но е черен път+добра пътека и мисля че няма как да се объркаш ако знаеш къде отиваш!Ние се качихме оттам а слязохме към махала Ряката-натам имаше табелки в обратна посока-т.е. пак е що-годе маркирано.Долу в дерето на Сушица имаше и табела за вилно селище Сабазий,което е под Белинташ-т.е. и оттам става,но аз препоръчвам да се тръгне от Мостово-по-безобидно е!
Успех!
Чет Май 26, 2016 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката от Мостово е маркирана. Излиза на пътя между Караджов камък и Кръстова гора.Няма как да се объркате.
П.П. Под път, разбирайте горски път. Наляво по пътя на около час е Караджов камък, надясно на 20 тина минути - Кръстова гора.
Чет Май 26, 2016 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaples14



Регистриран на: 08 Авг 2013
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На около 200 метра преди споменатата ловна хижа П.Кубадински има разклон, при който за Караджов камък се тръгва наляво, т.е. не се продължава към постройката. След това има още един разклон на пътя, там правилната посоката е вдясно.
Чет Май 26, 2016 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря за информацията!!!
Пет Май 27, 2016 1:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката от Белинташ минаваща покрай вилно селище "Сабазий", през мах. Ряката и през Виолетина поляна е стръмна и определено не е за всеки (денивелацията е: 360 м. слизане и 560 м. изкачване). Маркирана е бутафорно с дървени табели, които далеч не покриват всички точки, на които човек се чуди накъде да ходи. Казвам го, защото съм го минавал преди две години, само че от Чотрова махала през вилно селище "Сабазий" и т.н. Преходът на връщане (само ходене) ни отне 3-3,5 часа. Ако Ви е интересно, разгледайте около 170 снимки, започващи от тази:
https://photos.google.com/share/AF1QipOJxIgRLV06qkqf4fMInzV04nmkUvcG9f7xd4EDvm-t7nr52ni1NMgiY7qa62kEQQ/photo/AF1QipPkR0zk64S4yuRuZQ0RpV0nsWodnVJc4ckz_r65?key=T2Qza0VJeW5EOEhwMERKQ1lkQlRxREtzbTl6Y0VR

Според мен до Караджов камък най-лесно се стига от Кръстова гора. До там е асфалт. След това е черен път. Препоръчвам Ви да си направите разпечатка от картата на участъка, през който смятате да минете, за да Ви е по-спокойно на разклоните. Ето споменатия от мен маршрут от Кръстова гора: http://www.kade.si/#map=15/2775792.46/5135733.96/0


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 4:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Май 27, 2016 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Ясно!
Благодаря!
Мен ме интересуваше конкретно за маршрутите от Мостово.
Пет Май 27, 2016 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами значи от с. Мостово се качват по маркираната пътека в посока Кръстова гора, прихващат маркировката за Акватепе и така. Всеки сам си преценява как ще стигне до целта си, според чувството си за ориентация. Wink
Пет Май 27, 2016 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov