ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
"въпросите на начинаещи велоинтусиасти"
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
"въпросите на начинаещи велоинтусиасти"
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Ааа, не!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Май 30, 2016 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Като знам какво си мислиш да правиш с това колело, въобще не си играй с лепила и тем подобни. Просто не е сериозно. Слагай Деоре-тата. Пак нямаш гаранция за нищо, ама с тия алтуси и търнита съвсем доникъде няма да я докараш.
И-и-и, намирисва ми, че tzezko е прав Laughing
Чет Юни 09, 2016 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Тоя път Цецко не е прав, но не го казва сериозно. Просто се подпичква с мен. По колелото, само една задна гума му трябва вече. Прогонено е, багажът, тоест екипировката е почни готова. Остава само времето да де стабилизира. По план началото е на 2-ри юли. Very Happy
Да не прекалявам с благодарностите, вслушах се в съветите ви и направих вай-доброто което можах.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Юни 09, 2016 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Дано да е така. Приключението е гарантирано! Very Happy Особено с начална дата 2-ри юли Smile
Не знам с какви спирачки си, но се запаси с резервни накладки и се научи да си ги сменяш и настройваш. Особено ако си с В-брейк. Нагоре, ако нямаш сили да караш, буташ. Ама да буташ и надолу, понеже нямаш спирачки и е кал до ушите, вече не е работа...
Върна ме назад в годините с тая дата... Smile http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=24313&start=330#p654392
Чет Юни 09, 2016 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Спрях се на bb5, минах ТНТМ по обслужване на колело в сервиз. Смятам, че съм направил достатъчно.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Юни 09, 2016 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Нека Силата бъде с теб! BG
Чет Юни 09, 2016 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Абе Боби, ти си се изтормозил на този преход през 2010-та. Този начин на преминаване го отдавам на младостта ти. Аз не бих си причинил това нещо.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Юни 10, 2016 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Вярно е, бая се изтормозих Laughing Ама и емоцията беше невероятна и неповторима! Беше просто Първия път, с всичките му грешки и радости Smile
Този "начин на преминаване" (разбирам - с колело) е единствения, който познавам Smile Не знам дали бих се справил пеш Smile А за млад... колко да съм бил млад? На 31 години, с (уж) сериозна работа, 30-годишна ипотека и едно дете Smile Но за Балкана наистина бях "млад", почти никакъв опит. И сега е горе-долу същото Smile Аз по планини не ходя, нямам време, само Ком-Емине минавам отвреме-навреме, че ми е страст Smile
Пон Юни 13, 2016 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Smile Под този начин имам предвид, че сам си си го направил трудно, но въпреки това не си се отказал. Първото ти минаване може да се брои за пешеходно минаване. Ако при мен нещата се сговнясат толкова, хвърлям колелото на първата хижа и продължавам пеш.
Колкото до годините и акъла... радвам се, че не съм сам. Laughing

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Юни 13, 2016 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ако са спазени 2 базови условия: 1) да имаш здраво колело; и 2) да умееш да го караш, минаването на този маршрут с колело е много по-бързо, приятно и неизтощително, отколко пеша. При мен през 2010 спирачките на колелото дадоха фира, което си беше моя грешка поради липса на опит с колело в планината. Също не е умеех добре да го карам и нямах достатъчно сила в краката за да натискам педалите достатъчно мощно и дълго. Чак през 2015-та донякъде и 2-те условия бяха изпълнени и чак тогава усетих в някаква степен какъв кеф да си с колело в Балкана Smile
Пон Юни 13, 2016 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goldhand



Регистриран на: 24 Сеп 2007
Мнения: 49
Местожителство: B-S

Мнение Отговорете с цитат
Да попитам .-На вас не ви ли се пукат гумите ?В планината няма ли‘ Бабини зъби ‘ ?Или има по специални гуми за там?
Вто Юни 14, 2016 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Дядови пръчки Отговорете с цитат
goldhand написа:
В планината няма ли‘ Бабини зъби ‘ ?



Бабини зъби няма, но има доволно други роднински клечки, бодили, къпини, трънки и глогинки.
Ако външната гума на велосипеда ти е нова и с цена 40-60 лв., шансът да прихване нещо е значително по-малък от този на старата гума за 8 лв. (Друг е въпросът, че някой иска да бръмчи по Пътеката с велосипед на тази цена.)За вътрешната, доколкото ползваш такава, важи подобно правило- има по-трудно пробиваеми. Може през вентила да се сложи известно количество уплътняваща течност, помагаща срещу по- незначителните атаки.
Информацията ми е на база собствено емпирично изследване през последните 7-8 години, довело до обобщения от вида:
1. С трици маймуни не се ловят.
2. Козата си сака пръч.
3. Онова за боята, от какво не се прави.
Вто Юни 14, 2016 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
След малко обобщителното и цветисто, но твърде точно обяснение на доайена на планинското колоездене tzetzko, едва ли има какво да се добави Laughing Големият си е Голям! Smile Съжалявам, че не го познавам лично, но вината за това си е предимно моя Sad

И все пак: Хубаво е човек да си носи най-малкото лепенки, ако не резервна гума, и да може да ги използва правилно. Случвало ми се е да мина цялото Ком-Емине и да не спукам гума; а после по шосето за Бургас да спукам Smile Случвало ми се е и в рамките на два часа да получа едновременно по 5 дупки във всяка гума и да загубя 3 часа, докато ги открия всичките и да ги залепя. От личен опит мога също да споделя, че боро-грунд, налят през вентила във вътрешната гума, не върши работа Rolling Eyes

Извън темата: Търся си гума с голям балон, ще се ползва за предна. Нещо от сорта на 26х2,5, 26х2,6 или дори повече. Ама да не е за спускане, че много тежки идват Smile Приемам и предложение да ползвам под наем такава за 1-2 дни и после да я върна /надявам се, читава Smile/. Искам да се пробвам да подобря еднодневния си рекорд за най-дълго изминато разстояние от връх Ком по Пътеката. Целта е в края на деня да съм след Витиня, желателно на х.Чавдар Smile Планува се за след около месец Smile


Последната промяна е направена от boris_borisov на Вто Юни 14, 2016 4:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юни 14, 2016 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
След малко обобщителното и цветисто, но твърде точно обяснение на доайена на планинското колоездене tzetzko, едва ли има какво да се добави Laughing Големият си е Голям! Smile Съжалявам, че не го познавам лично, но вината за това си е предимно моя Sad
Не ти трябва да го познаваш. Който се е запознал с него на другия ден го цепи главата. Питай Изхода колко добре му действат срещите с Цецко.

boris_borisov написа:
Случвало ми се е и да получа едновременно по 5 дупки във всяка гума и да загубя 3 часа, докато ги открия всичките и да ги залепя. От личен опит мога също да споделя, че боро-грунд, налят през вентила във вътрешната гума, не върши работа Rolling Eyes

Дори и да не планува да се къпе, ето защо велотуристът трябва да си носи сапун и вода.
Трябва си хидроизолация Зика. От тази, която се нанася с валяк или четка.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юни 14, 2016 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Благодаря за правилната оценка! Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
.............................. не го познавам лично, ...........


Тази чудовищна несправедливост може да бъде поправена в събота 18.06. като процедурата ще започне в 9.00 в центъра на село Кътина.
Дрескодът: www.mtb-bg.com/index.php/trails/routes/3942-route-2016-katina-2

didogen написа:
[ Не ти трябва да го познаваш. Който се е запознал с него на другия ден го цепи главата. Питай Изхода колко добре му действат срещите с Цецко.


Поканват се и други деца с колелета.

А Изхода си е бетон!
Вто Юни 14, 2016 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov