ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
СтаРа Планина 100х24/2016
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
СтаРа Планина 100х24/2016
Автор Съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение СтаРа Планина 100х24/2016 Отговорете с цитат
Здравейте!

Май се превърна в традиция на 12-ти юни да обявявам провеждането на похода, но ето че настъпи моментът да оповестя тазгодишното, 14-то издание!

Предстои да направим един поход по билото на Стара Планина с изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Същността е в рамките на 24 часа да изминем разстоянието от х. Мазалат до х. Ехо. Програмата е следната:

21-юли-2016 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
22-юли-2016 (петък) - старт рано сутринта (05:00 часа) в западна посока.
до 05:00 часа на 23-юли-2016 (събота) - финал на хижа Ехо.

Походът ще е по билото на Стара Планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижи и заслони в които се предлага храна - заслоните Ботев и Орлово гнездо и хижите Добрила, Дерменкая и Козя стена.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Не напразно навсякъде думата поход е акцентирано удебелена. Ударението при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. А не върху скоростта и състезателния характер. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването не е задължително да е компактно, може и да е индивидуално, но е препоръчително да е групово. Всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

И тази година х.Мазалат ще е изцяло на наше разположение, вече е резервирана за 21-ви юли. Хижарите на Ехо също са уведомени за събитието и кога да ни очакват, взели сме мерки неблагополучията от миналата година да не се повтарят.

Ретроспекция от всички издания на "СтаРа Планина 100х24" от 2003 год. досега може да намерите тук, тук, тук и тук.

Още веднъж бих искал да разсея всякакви съмнения - това е просто един поход. Да, по-дълъг и по-особен, но все пак поход. А не състезание. Разбира се, който иска да бяга по маршрута нека да го направи, но нека все пак акцентът да не се измества изцяло към спортно-техническия компонент на мероприятието, а да се запази баланс между него и удоволствието от контакта с природата.

Това е от мен засега, пазете се, бъдете здрави и до скоро!


Нед Юни 12, 2016 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
" Раздялата на следващия ден не беше сбогуване, беше обещание до нови срещи, до следващата година, където, живот и здраве, отново ще се видим в четвъртък вечер на хижа Мазалат, времето ще е неусетно изтекло, но ще продължи от същото място, от което е спряло тази година със същите тези хора, същите запознанства и същата страст към Планината…" http://peshanamore.blogspot.bg/2014/09/10024.html

Благодаря отново за поканата и организацията!

Това може би е най-дългоочакваното за мен събитие тази година въпреки многото отминали и предвидени.

Отпуската отдавна е заявена, живи и здрави да бъдем и да се срещнем отново четвъртък вечер на Мазалат Smile

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Пон Юни 13, 2016 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Ще се видим отново, а всяка година си казвам, че ще е за последно!
Съб Юни 18, 2016 8:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Златко



Регистриран на: 07 Юни 2015
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Както се казва, "апетитът идва с яденето" Smile След моя дебют миналата година, сега още повече се нахъсвам за участие. И даже се опитвам нови участници да нахъсам Laughing Така че ще се видим пак.
Нед Юни 19, 2016 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Snufff



Регистриран на: 18 Дек 2012
Мнения: 20
Местожителство: Асеновград

Мнение Отговорете с цитат
Там сме!!!

_________________
Ако Планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде при Планината!
Пон Юни 20, 2016 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Snufff



Регистриран на: 18 Дек 2012
Мнения: 20
Местожителство: Асеновград

Мнение Отговорете с цитат
Айде бре, много нисък интерес нещо.

Аз ще пътувам в четвъртък сутринта От София през Пловдив за Тъжа/Скобелево. Имам малко "работа" да свърша в КАТ Пловдив.

Който иска да се кооперираме за пътуване да пише тук или за по-сигурно да ме издири във facebook.

_________________
Ако Планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде при Планината!
Пон Юли 11, 2016 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
brammo



Регистриран на: 26 Яну 2013
Мнения: 13
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм там. За трети път.
Пон Юли 11, 2016 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Тази година си избрах това предизвикателство, на Мазалат сме с Вики и тъщата още от сряда, незнам как ще става настаняването, но за всеки случай ще си носим палатка.
Пон Юли 11, 2016 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Тази година отпуската ми я одобриха и шефа и жената и децата. Ще се видим на Мазалат.
Пон Юли 11, 2016 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brammo



Регистриран на: 26 Яну 2013
Мнения: 13
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Търся компания за качване до Мазалат от Скобелево.
Сря Юли 13, 2016 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Ние с жената и тъщата още в сряда ще се качим от Партизанска песен
Сря Юли 13, 2016 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toc



Регистриран на: 09 Юни 2013
Мнения: 76
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Понеже обмислям да се включа - има ли някой, който ще тръгне от В.Търново или ще минава през В.Търново в четвъртък вечер /след 17,30ч./ и евентуално има място да ме вземе? Smile
Сря Юли 13, 2016 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Ще се видим отново, а всяка година си казвам, че ще е за последно!

Ааа, Тоше, да ги нямаме такива. Не за последно, ще си казваш, че е за предпоследно. Руми ще дойде ли?

Тодор (Тошко) написа:
Ние с жената и тъщата още в сряда ще се качим от Партизанска песен

Живот и здраве в сряда вечер ще се видим с вас на х.Мазалат. Добре си дошъл и успешен дебют ти желая!

brammo написа:
Търся компания за качване до Мазалат от Скобелево.

Жена ми има някакви планове за качване от Скобелево на х. Мазалат в четвъртък, но засега не е твърдо. Ти към колко часа ще си на изходна позиция в Скобелево?
Сря Юли 13, 2016 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ааа, Тоше, да ги нямаме такива. Не за последно, ще си казваш, че е за предпоследно. Руми ще дойде ли?


Ще дойда естествено. Как ще пропусна да мина по билото на Стара планина. Very Happy
Сря Юли 13, 2016 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brammo



Регистриран на: 26 Яну 2013
Мнения: 13
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Станислав написа:
Жена ми има някакви планове за качване от Скобелево на х. Мазалат в четвъртък, но засега не е твърдо. Ти към колко часа ще си на изходна позиция в Скобелево?


При мен логистиката е малко сложна Smile В четвъртък сутрин ще оставя колата в Клисура, и ще хвана влака в 9:01 до спирка Павел баня. Там пристига в 10:22
В събота ще слизам от Ехо в Клисура, че после имам друг ангажимент. Друг вариант не успях да измисля. С обществен транспорт не става, а и ще имам друг багаж, който няма как да нося със себе си.

В събота ако някой реши да слиза с мен, мога да го закарам с колата в посока Пловдив и Велинград.
Чет Юли 14, 2016 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov