ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Три на нула за Славов връх

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Три на нула за Славов връх
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Три на нула за Славов връх Отговорете с цитат
Вчера минавах през Юндола. Нещо ме буташе да завия към Белмекен. Самия Белмекен, Равник, Сиври чал и особено Каменити съм качвал многократно, а Ибър - само веднъж. Винаги съм подценявал Славов връх, че е хем по-нисък, хем по-далече от сериозните върхове и оттам с по-малко гледки. Бях прочел тук-там нещо, знаех, че подстъпите са клечасали, четох, че се качвал по някакъв път от главната стена. Бях го оглеждал на майтап от Каменити как може да се издрапа по билото от юг. Спомените ми бяха миналогодишни, а странното решение да се зачукам там - вчерашно.
Въпреки че бях планирал да тръгна от последната чешма в посока контрастената, пропуснах да спра там. По пътя бяха налягали като мъртви овчарски кучета и в слалома между тях просто я пропуснах. Тръгнахме по едни наклонени поляни почти от стената с надеждата непрекъснато да откриваме просеки. Превалихме баирче, прескочихме поточе и се зачукахме в клека. Стигна ли до клек, винаги се замечтавам за онези стари немски огнепръскачки.... Отказахме се бързо, загубихме само час.

Мима настоя да се доверим на нета. Добре, яхнахме колата и към голямата стена. Намерението ми бе да разпитам охраната. Хъ! Човекът дори не знаеше кой е Славов връх. Е, показах му го. Снимка от голямата стена и обратно.

Третия път тръгнахме от набелязаното от мен място. Южните склонове на билцето, ориентирано в посока запад - изток бяха свободни от клек и напредвахме като крави, пропускащи пашата. Над Централна Рила обаче облаците се заканваха да ни представят Шекспирова драма. Тъкмо стигнахме първото значимо седло и се появи дъждът.
До буря не се стигна, но решихме да не дърпаме дявола за опашката и се примирихме с ролята на Сюлейман паша при Шипка.
http://tortomanin.snimka.bg/mountain/okolo-slavov-vr-h.914530

Приемам акъли всякакви за мача реванш. В петък потърсих информация във форума, даже бях останал с впечатление, че някой нещо е писал наскоро, но след преглед на последните пет страници не открих нищо.
Нед Юни 12, 2016 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Три на нула за Славов връх Отговорете с цитат
tortomanin написа:

Приемам акъли всякакви за мача реванш. В петък потърсих информация във форума, даже бях останал с впечатление, че някой нещо е писал наскоро, но след преглед на последните пет страници не открих нищо.


Здравей, Коце!! Не ги харесваш големите телефони но с такъв (може и китец) и картите на http://bgmountains.org/bg/maps ще си в пъти по-спокоен и ориентиран...Убеден съм, че сега нямаше да питаш, а да пуснеш снимки от върха...

P.S. 14-16.07. ако си около Беговица се обади...На 15.07. мисля да направим добро ходене от Беговица...
Пон Юни 13, 2016 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Нали ми знаеш древните принципи. Не мога да се загубя на връщане, не ми пука дали ще намеря нещо на отиване.
За споменатия период, вероятно ще съм в Пирин, но може и гости да ме затиснат. Ще решаваме на място.
Пон Юни 13, 2016 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov