ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за еднодневка до вр.Мургаш
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за еднодневка до вр.Мургаш
Автор Съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Въпрос за еднодневка до вр.Мургаш Отговорете с цитат
Здравейте,
Иска ми се да не губя време за достигане до началната точка на маршрута и затова ще пътувам с колата. Въпросът ми е къде мога да я оставя безопасно така, че да я намеря на връщане? По-конкретно смятам да тръгна от колата сутринта, да кача вр.Мургаш и да се върна най-късно до вечерта до колата.
Ще съм благодарен за всякакви мнения и съвети!
Вто Юни 14, 2016 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз съм си оставял колата и над Бухово, и над Желява, и при Елешнишкия манастир, и в Чурек, и на Витиня, че и на края на асфалта след село Ябланица, и все съм се качвал до Мургаш, и все съм си намирал колата непокътната. Ти реши откъде искаш да се качиш (има и други варианти, ама аз по тези съм ходил) и тогава конкретно ще може да ти кажем къде да оставиш колата.
Вто Юни 14, 2016 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Ами аз съм си оставял колата и над Бухово, и над Желява, и при Елешнишкия манастир, и в Чурек, и на Витиня, че и на края на асфалта след село Ябланица, и все съм се качвал до Мургаш, и съм си намирал колата непокътната. Ти реши откъде искаш да се качиш (има и други варианти, ама аз по тези съм ходил) и тогава конкретно ще може да ти кажем къде да оставиш колата.

Понеже пиша от телефона и чак сега видях колко глупаво съм си задал въпроса. Идеята е да мина от Витиня до вр.Мургаш по билото. Заради колата май отпада възможността за някакво кръгче, та вероятно за съжаление ще трябва да минавам по един и същи маршрут два пъти...
Вто Юни 14, 2016 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Преди две седмици оставих колата на вече бившата бензиностанция на Витиня. Не я бяха пипали. Хем малко ме питаха журналист ли съм с фотото... От там до мургаш са 18 км. 15 до говедарника и още три до върха. Има нов път около 12-13 км нагоре от бензиностанцията. Ако е сложена бариерата казвате че имате говеда горе и отивате да ги нагледате и пускат. Пести се ходене по гаден път. Подсичащата пътека е яко обрасла. Не се ползва. А по пътя и камионите дет го правят качват на стоп.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Юни 15, 2016 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ходил съм до Мургаш еднодневно и с градски транспорт от южните квартали на София (най-далечните от Стара планина). Изходна точка ми беше Бухово, като стигнах дотам с ТБ2 и А90. В едната посока е около 17 км. Пътят е много лесен, защото се ползва и от коли, но е дълъг. Бях обратно на спирката в Бухово към 17:30, така че време има достатъчно. Лошото на ходенето през лятото е липсата на гледки - всичко е в маранята, заради изпаренията при топло време.
Сря Юни 15, 2016 12:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите!
То явно на Витиня ще оставя колата. Чудя се може ли да се остави някъде, където има хора-да речем на туристическата спалня Витиня. То вярно, че ми е стара колата, ама да не рискувам да се прибирам пеша...

packo packov, аз мисля да ходя по маршрута/маркировката на КЕ, за кой подсичащ път става дума?


pl27, твоя маршрут мисля да го използвам това лято по следния начин: Гара Лакатник - х.Тръстеная - х.Лескова и покрай х.Мургаш към Бухово и София, защото ще ми трябват повече дни.
Сря Юни 15, 2016 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Планинецо, на туристическата спалня едва ли има някого. Покрай бензиностанцията минават доста коли, макар пътя да е стар. Тя е точно на него. Там е и депото за товар и разтовар на дърва. Няма да имаш ядове. Новият горски път за който писах е част от маршрута на КЕ. На места маршрута сече някой завой на пътя. Има марка но пътека почти липсва и е много обрасло. По умно е да се върви само по главния път. Може да е малко по дълго но със сигурност е по лесно и бързо. От Време на Време има и марка по негони си минава през една беседка Хайдушкото кладенче където може да си налееш хубава студен вода.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Юни 15, 2016 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Планинецо, на туристическата спалня едва ли има някого. Покрай бензиностанцията минават доста коли, макар пътя да е стар. Тя е точно на него. Там е и депото за товар и разтовар на дърва. Няма да имаш ядове. Новият горски път за който писах е част от маршрута на КЕ. На места маршрута сече някой завой на пътя. Има марка но пътека почти липсва и е много обрасло. По умно е да се върви само по главния път. Може да е малко по дълго но със сигурност е по лесно и бързо. От Време на Време има и марка по негони си минава през една беседка Хайдушкото кладенче където може да си налееш хубава студен вода.


Много ти благодаря, там ще оставя колата. Тъкмо мислех да те питам за водата на Хайдушкото кладенче, ама явно ми четеш мислите Very Happy
Само още нещо - след вр.Ралчовска белилица пътя се разклонява - единия минава през вр.Въртежката, а другия го подсича, но пък минава през Пейов кладенец.
1. И по двата пътя ли може да се мине в момента, и има ли вода на Пейов кладенец?
2. На Зла поляна по моя маршрут към вр.Мургаш има ли вода
3. Тази вода,
http://www.kade.si/#map=16/2641895.5/5283180.81/0
отбелязана със синьо квадратче на картата, има ли я в момента?
Сря Юни 15, 2016 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение И аз да кажа.... Отговорете с цитат
Като един истински професионалист по билните маршрути и предхождащите ги изкачвания ще отбележа, че спокойно можеш да си подкараш колата по новия път от старата бензиностанция, да я оставиш километър два след Хайдушкото кладенче и тези десетина- дванадесет спестени километра да си ги избръмчиш билно. "Но"-то е възможността бариерата на връщане да е заключена, за което своевременно би могъл да се информираш от работниците, шофьорите, машинистите по пътя, както и от охраната на портала на ДДС-то. Моите впечатления са, че никога не я затварят.
Сря Юни 15, 2016 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: И аз да кажа.... Отговорете с цитат
tzezko написа:
Като един истински професионалист по билните маршрути и предхождащите ги изкачвания ще отбележа, че спокойно можеш да си подкараш колата по новия път от старата бензиностанция, да я оставиш километър два след Хайдушкото кладенче и тези десетина- дванадесет спестени километра да си ги избръмчиш билно. "Но"-то е възможността бариерата на връщане да е заключена, за което своевременно би могъл да се информираш от работниците, шофьорите, машинистите по пътя, както и от охраната на портала на ДДС-то. Моите впечатления са, че никога не я затварят.


Благодаря, ще го имам в предвид.
И все пак за водата може ли да помогне някой?
Сря Юни 15, 2016 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Онзи ден я бяха затворили. Ама слизаш пеша до къщичката на машинистите идват и отключват.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Юни 15, 2016 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Онзи ден я бяха затворили. Ама слизаш пеша до къщичката на машинистите идват и отключват.


Благодаря-тази къщичка на машинистите къде се намира?

Имаш ли идея за водата от въпросите ми по-горе?

ПП Извинявай за досаждането, но ако е хубаво времето може и още утре да отида...
Сря Юни 15, 2016 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Планинец"]
packo packov написа:
...................................................
Само още нещо - след вр.Ралчовска белилица пътя се разклонява - единия минава през вр.Въртежката, а другия го подсича, но пък минава през Пейов кладенец.
1. И по двата пътя ли може да се мине в момента, и има ли вода на Пейов кладенец?
2. На Зла поляна по моя маршрут към вр.Мургаш има ли вода
3. Тази вода,
http://www.kade.si/#map=16/2641895.5/5283180.81/0
отбелязана със синьо квадратче на картата, има ли я в момента?


Понеже утре тръгвам, някой може ли да помогне за водата?
Сря Юни 15, 2016 7:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Едвам сега виждам темата.

Знакът, който си дал на картата, не означава вода, а каптаж. Няма течаща там. Не разчитай и на водата на Пейов кладенец.

Вода има на Хайдушкото кладенче - http://www.kade.si/#map=18/2647088.16/5281224.92/0. На Зла поляна има извор и чешма-чучур с място за пикник - 50 метра източно от извора http://www.kade.si/#map=19/2637782.3/5286706.25/0 - има пътечка, маркирана е с бяла боя, която се отделя от стълбовата маркировка на Ком-Емине при разклона за Белия камък тук - http://www.kade.si/#map=19/2637495.11/5286988.63/0.

През април месец ние оставихме колата на 6,1 км нагоре по земния път над Витиня. Пътят го строяха усилено, така че сега сигурно още по-нагоре може да се стигне. Става и за най-обикновена кола. Работниците не са ни спирали, имаше и офроуд-джипове. Само ни казаха да преместим колата от първоначалното място, където бяхме паркирали, защото там обръщали камионите и да не ни я закачат.

Маркираната пътека на Ком-Емине подсича връх Въртежката, но на връщане след това можеш да слезеш през Въртежката за разнообразие. Върховете в района имат бетонни коти, които са обрасли и трябва малко да поразровиш тревата, за да ги откриеш.

За кръгов маршрут, ако има време - може да се слезе от Мургаш към Белия камък и от там през маркираната пътека през река Чешковица (където да се налее вода) да се излезе отново на Зла поляна.

Ако има други въпроси - задавай.

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Юни 15, 2016 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Едвам сега виждам темата.

Знакът, който си дал на картата, не означава вода, а каптаж. Няма течаща там. Не разчитай и на водата на Пейов кладенец.

Вода има на Хайдушкото кладенче - http://www.kade.si/#map=18/2647088.16/5281224.92/0. На Зла поляна има извор и чешма-чучур с място за пикник - 50 метра източно от извора http://www.kade.si/#map=19/2637782.3/5286706.25/0 - има пътечка, маркирана е с бяла боя, която се отделя от стълбовата маркировка на Ком-Емине при разклона за Белия камък тук - http://www.kade.si/#map=19/2637495.11/5286988.63/0.

През април месец ние оставихме колата на 6,1 км нагоре по земния път над Витиня. Пътят го строяха усилено, така че сега сигурно още по-нагоре може да се стигне. Става и за най-обикновена кола. Работниците не са ни спирали, имаше и офроуд-джипове. Само ни казаха да преместим колата от първоначалното място, където бяхме паркирали, защото там обръщали камионите и да не ни я закачат.

Маркираната пътека на Ком-Емине подсича връх Въртежката, но на връщане след това можеш да слезеш през Въртежката за разнообразие. Върховете в района имат бетонни коти, които са обрасли и трябва малко да поразровиш тревата, за да ги откриеш.

За кръгов маршрут, ако има време - може да се слезе от Мургаш към Белия камък и от там през маркираната пътека през река Чешковица (където да се налее вода) да се излезе отново на Зла поляна.

Ако има други въпроси - задавай.

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!


Много, много благодаря!!!
Сря Юни 15, 2016 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov