ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Планинска застраховка
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Планинска застраховка
Автор Съобщение
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Планинска застраховка Отговорете с цитат
Бихте ли споделили информация относно планинските застраховки - кои компании ги предлагат , какви са условията , къде е най-изгодно и всякаква друга допълнителна информация. Благодаря предварително Smile

Поздрави
Пон Юли 04, 2016 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Най-лесно е да отидеш при някой застрахователен брокер и той да ти каже коя компания, какво предлага. Важно е да уточниш, че става дума за планинска туристическа застраховка, а не от състезателен характер. Аз лично си правя годишна. С братовчед ми и чичо ми ставаме група. За покритие 1000 лв сумата е 23,46 лв в една компания. Моят личен брокер ми каза там да играя. Нарочно не казвам кой е брокерът и коя компанията, че ми се иска да мога да чета Форума. Smile
Инак ако си правиш за 2-3 дни е 5-6 лв, не си заслужава на дребно. А двама по спомен или трима са необходими за групова полица, тогава става става тази цена за която писах.
Абе то да не ти се налага, да не дърпаш дяволът... Не че 1000 лв ще помогнат на близките, ако ни се случи най-лошото. Ама поне ако има издирвателна акция да не плащаш. Въпреки че имаше доста акции, по издирването на туристи без застраховки, пък не се чу да са плащали... Хеликоптери, термокамери, 2014 Райското пръскало Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Юли 04, 2016 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Ето тук можеш да разгледаш предложения на различни компании, както и какво покриват. Най-изгодно излизат годишните - около 40 лв.
https://24ins.bg/mountain-insurance
Пон Юли 04, 2016 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Andro



Регистриран на: 18 Май 2013
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Някои редовни планинари, които се мотаят по чужбина практикуват членство в немския или австрийския алпийски съюзи DAV или ÖAV съответно. Членството е от 1 януари до 31 декември и включва карта даваща намаления в много обекти по света и планинска застраховка за целия свят (имат договори с местните спасители, където ги има). Включва и застраховка за водни спортове. Цената беше около 70 евро.
Ако това не е изгодно след дарение в минимален размер от 24 евро (условия от 2015г.) към австрийската планинска спасителна служба: http://www.oebrd.at/foerderer-partner/ се получава едногодишна застраховка без членство в ÖAV при същите условия.

Туристическите застраховки при нашите застрахователи не покриват риск при планински и екстремни спортове. Планинската застраховка към ПСС важи само в България, доколкото ми е известно.
Пон Юли 04, 2016 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Андро, нашите покриват и при екстремни спортове, но трябва да кажеш, че искаш да ти вкл. тази " Щета"..
Пон Юли 04, 2016 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Андро, нашите покриват и при екстремни спортове, но трябва да кажеш, че искаш да ти вкл. тази " Щета"..

и аз така си мислех, докато не прочетох внимателно малките буквички в общите условия и се сблъсках с категоричен ОТКАЗ за застраховка дори и с многократно завишена премия... При това при застраховател, който с години ползвам. Разбирай, всичко което се случи с теб, ИЗВЪН МАРКИРАНА ТУРИСТИЧЕСКА ПЪТЕКА, ЩЕ СИ ГО ПЛАЩАШ САМ.
Пон Юли 04, 2016 5:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митко



Регистриран на: 18 Фев 2014
Мнения: 37
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
...
Разбирай, всичко което се случи с теб, ИЗВЪН МАРКИРАНА ТУРИСТИЧЕСКА ПЪТЕКА, ЩЕ СИ ГО ПЛАЩАШ САМ.

Това при включена опция "екстремни спортове"?
Пон Юли 04, 2016 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Митко написа:
vladofff написа:
...
Разбирай, всичко което се случи с теб, ИЗВЪН МАРКИРАНА ТУРИСТИЧЕСКА ПЪТЕКА, ЩЕ СИ ГО ПЛАЩАШ САМ.

Това при включена опция "екстремни спортове"?

При екстремни спортове, пише, че премята се определя от някакъв си съвет, индивидуално.. Само, че като питахме "съветът", той категорично отказа изобщо да предложи такава застраховка. Това е Бул Инс. Преди десетина години много ползвах Алианц/от които получих и адекватна помощ при тежък случай в масива на Монте Роза/, но в последно време и те са свили значително покритията, сигурно защото не им се занимава. Така, че ако откриете понастоящем читав застраховател, пишете, мен също ме интересува живо тоз въпрос.
Вто Юли 05, 2016 8:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митко



Регистриран на: 18 Фев 2014
Мнения: 37
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ами че те почти всички подходи до обектите за катерене/алпинизъм са по немаркирани пътеки! Между другото на комини скоро имаше инцидент и нямаше проблем с ПСС.
Вто Юли 05, 2016 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Май Владоффффф ще се окаже прав: Сега си прочетох "малките букви на полицата"цитирам /копирам/:

Освен изключените в Общите условия ««Злополука и заболяване» рискове, застрахователят не поема отговорност по претенции, пряко или косвено от:

5.1 Застраховано лице занимаващо се с опасни спортове: конни състезания, лов. зимни спортове, практикувани извън определените за това места, алпинизъм или планинско катерене, пещернячество.парашутизъм, гмуркане. състезания от всякакъв вид и всички професионални спортове, както и всякакви високо рискови начинания и дейности, освен ако в Полицата не е уговорено друго.

5.2 Болести, придобити по сексуален път. Претенции в резултат на венерически болести или разходи, възникнали пряко или косвено при лечение, диагностика или медицински прегледи, в това число и за СПИН и свързания със СПИН комплекс (A.B.C.).

точка5.2 не хич не я одобрявам....хахаха

според мен може да има различно тълкуване в последните три думи на т 5.1
Вто Юли 05, 2016 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
EXIIIT написа:
Андро, нашите покриват и при екстремни спортове, но трябва да кажеш, че искаш да ти вкл. тази " Щета"..

и аз така си мислех, докато не прочетох внимателно малките буквички в общите условия и се сблъсках с категоричен ОТКАЗ за застраховка дори и с многократно завишена премия... При това при застраховател, който с години ползвам. Разбирай, всичко което се случи с теб, ИЗВЪН МАРКИРАНА ТУРИСТИЧЕСКА ПЪТЕКА, ЩЕ СИ ГО ПЛАЩАШ САМ.


Това е много интересно, защото лицата в беда, най-често дефакто се намират извън маркирана тур. пътека, особено тези, които са се изгубили.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юли 06, 2016 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
vladofff написа:
EXIIIT написа:
Андро, нашите покриват и при екстремни спортове, но трябва да кажеш, че искаш да ти вкл. тази " Щета"..

и аз така си мислех, докато не прочетох внимателно малките буквички в общите условия и се сблъсках с категоричен ОТКАЗ за застраховка дори и с многократно завишена премия... При това при застраховател, който с години ползвам. Разбирай, всичко което се случи с теб, ИЗВЪН МАРКИРАНА ТУРИСТИЧЕСКА ПЪТЕКА, ЩЕ СИ ГО ПЛАЩАШ САМ.


Това е много интересно, защото лицата в беда, най-често дефакто се намират извън маркирана тур. пътека, особено тези, които са се изгубили.

Защо в щатите здравеопазването е меко казано проблемно - защото финансирането на медицинската помощ не е на ОСИГУРИТЕЛЕН, а на ЗАСТРАХОВАТЕЛЕН принцип. И винаги е неясно, въпреки че имаш мед. застраховка, дали застрахователя после ще ти покрие лечението.
От тук, по аналогия, и отговора на твоето "интересно" - застрахователят има огромен интерес да събере от всички някаква сума и още по-огромен интерес, ако няко й от тях закъса, да намери начин да не му плати... Така, че преди да подпишете/ платите по застраховка, четете по няколко пъти идиотските им общи условия.
Могат да се измислят множество оправдания. Например Бул инс отказват, ако събитието е настъпило от неспазване "предупрежденията на ПСС", а ПСС винаги "препоръчва" да се ходи само по маркировка и да не се тръгва, когато има опасност от изгубване... Други отказват, когато злополуката е настъпила вследствие на закононарушение. А в Парковете, каквито за почти всички високи наши планини, където реално има опасност да ти се случи нещо, почти винаги е забранено отклонението от маркираните пътища... Ето така се прави, като искаш да не платиш.
Сря Юли 06, 2016 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Значи като всяка друга застраховка - ще донесат от 9 кладенеца вода, само да не платят. Дано някой не чете темата, че ще ни накарат да си лепим по челата задължителна винетка.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юли 06, 2016 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз да си кажа:
Това което прочетох в моята полица и което съм копнал по- горе, ме навежда на мислите "от 9 кладенеца вода...", но пък от друга страна, имам един път случай да си търся парите от нашият застраховател за проблем в чужбина който ми се случи и нямах тук никакви спънки, платиха си без разправии което също ме озадъчи!!! Дори ми поискаха касовата бележка за лекарствата купени от чуждоземската аптека за да ми ги осребрят / ама кой ти пази такива неща/.
Странното беше също в този случай, че като дойде нещо като бърза помощ и ме попитаха за застраховка - имам ли? Вадя аз листчето дадено ми от нашите застрахователи , те го гледат чудят се зверят се и отсичат: не знаем какъв е този документ, но няма да ни свърши работа трябва да си платите, ОК плащам си, карат ме в болницата направиха ми за два дни всички там процедури, издадоха ми някакви документи които да представя на застрахователя в БГ и това беше. Изписаха ми лекарства, купих си ги там и чао, по- живо по -здраво.
Дойдох си тук звъннах на застрахователя обяснихме се занесох документацията и готово, дори ми дадоха парите в евро / а не в левчета по трънския курс/
Забравих да дам акъл Very Happy във Франция ако имате здравословен проблем, е по- евтино да отидете до болницата с такси отколкото с бърза помощ / това при условие че може да се движите де/
Сря Юли 06, 2016 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение положителни герои Отговорете с цитат
Булстрад и Армеец са двете компании, към които съм предявявал претенции във връзка със застрахователно събитие, настъпило на ски писта в Австрия.
В първия случай голямото дете си счупи ръката, в клиниката се свързаха с "контактперсона" и направиха преглед, снимки, манипулации безплатно. Армейците са им платили в рамките на следващите 4 месеца.
Във втория случай- навехнато рамо- преглед, снимки, шиниране, обезболяващи, пациентът си плати около 300 евро и след две седмици Булстрадите му ги изплатиха на каса тук.
Полицата в общия случай позволява да се запише какъв тип болен мозък си т. е. какъв екстремизъм търсиш: например да караш ски извън пистата или да караш колело от Емине до Ком и др. под. простотии, за лукса да се радваш на които, си плащаш съответно завишени премии, естествено.
Сря Юли 06, 2016 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov