ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръка за ортопедични стелки в София
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Препоръка за ортопедични стелки в София
Автор Съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Препоръка за ортопедични стелки в София Отговорете с цитат
Привет, поради паднали сводове и на двата крака ще ми се наложи да си направя ортопедични стелки.
Моля който си е правил такива в София да сподели опита си.
Освен цената им(около и над 100 лв) проблем е и това, че са силиконови и запаряват.
Мисля, че ще може да се сложи много тънка кожена стелка над тях, от парче кожа, но то пък много лесно се къса...
Вто Юли 05, 2016 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Re: Препоръка за ортопедични стелки в София Отговорете с цитат
neillmakoli написа:
Привет, поради паднали сводове и на двата крака ще ми се наложи да си направя ортопедични стелки.
Моля който си е правил такива в София да сподели опита си.
Освен цената им(около и над 100 лв) проблем е и това, че са силиконови и запаряват.
Мисля, че ще може да се сложи много тънка кожена стелка над тях, от парче кожа, но то пък много лесно се къса...

Да, тия силиконените са наистина най-добри, но са безумно скъпи, правени по поръчка. Такива видях в един магазин близо до Ред рока в блока на ур Опълченска. В пъти по евтини обаче, можеш да си купиш от всеки магазин на доктор Шол, за около 15-20лв, кожени и много здрави.
Като дете съм носил кожени, пак се правеха по поръчка мисля че се вземаха от клиниката в Горна Баня, но беше много отдавна и изобщо не знам как е сега..
Сря Юли 06, 2016 8:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iliyadd



Регистриран на: 12 Яну 2010
Мнения: 35

Мнение Отговорете с цитат
Моето дете имаше проблем със сводовете и му направиха супинатори (пластмасово подложки/стелки), в клиника foot care, "Манастирски ливади" ул. "Казбек", но там също правеха силиконови стелки и обувки. Супинаторите бяха 40 лв. и помогнаха на детето, за другите неща не зная колко струват.
Сря Юли 06, 2016 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
Има и още нещо. Стелките поначало са за деца, като целта е докато още са им меки костите, да се формира свод. След 20 и няколко годишна възраст положението се фиксира и край, вече всичко свършва - стъпалото ще си стои право до преселване в отвъдното.
Сря Юли 06, 2016 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз нося стелки , че ми се е скапал нещо свода- правени са по поръчка / най- евтините са 50,00кинта има и по 200/ ходих на някакъв скенер който ми снима крачката отдолу, после стъпваш в една пяна за отливка и това е , след 5 дни отиваш и си ги взимаш. Аз избрах най евтините 50 кинта. вече 2 години ги търкам всеки ден няма проблем, че дори спряха болките хахаха.
Сря Юли 06, 2016 3:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1244
Местожителство: софия

Мнение стелТки Отговорете с цитат
http://www.sportmed.bg/centyr-hipodruma/

Моето 20-годишно детенце получаваше схващане на гръбните мускули при свръхнатоварвания. След преглед в горепосочената клиника, на същото място му направиха по отливка на краката стелки, променящи стойката на стъпалото при ходене и бягане. Струваха около 150 лв. След неколкомесечно носене, болките в гърба намаляха до минимум. Започваме подготовка за следващия олимпийски цикъл.
Сря Юли 06, 2016 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ползвам стелки направени в Медицински център "Ортомед" в Горна баня. Тъкмо за паднали сводове. Доволен съм.
Правят 2 вида - скъпи (160 лв.) и евтини (50 лв.). 10% отстъпка ако поръчаш 2 чифта.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Юли 06, 2016 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Кви са тия цени бе хора.................
София яко Ви дерат ама вие сте си богати изначало и аристократи по произход така че............ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Юли 07, 2016 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Поръчах си за 65 лв. и след 10 дена казаха, че ще са готови.
Вто Юли 19, 2016 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой пробвал ли е тези (300лв) с динамично вземане на данните? Кинезитерапевта ми ги препоръча и мисля да скоча в тях, но първо исках да видя за по-евтина алтернатива. http://www.eurovita.bg/bg/sistema-za-ortopedichni-stelki
Вие какво бихте препоръчали?

Горна баня Rolling Eyes

"Ортотех" /до Пирогов/ - казаха ми, че често сменяли ортопедите... цените са 50 и 110лв

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Съб Окт 22, 2016 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви за съветите и опита, оказах се с паднали предни сводове на ходилата зад пръстите. Взех си готови стелки от магазините на Ходи леко, 79 лв., и за два дни свикнах да ходя с тях. Доверих им се, защото трима лекари ми сбъркаха диагнозата, преминах през 1бр. подагра и 2 бр. плоскостъпия, което много ме усъмни в компетентността им, прочитайки бегло в интернет индикациите за тези състояния. Всичко от вашите мнения, както и от интернет, сочеше паднал преден свод на ходилата, и в магазина за 10 секунди познаха това състояние и го обясниха с измерването си. Без да ми казват в самият магазин, си обяснявам така презумпцията на готовите стелки : Защо трябва да се взима отливка, тя е повторение на неправилната получена вече форма. Съмнявам се някоя от тези Орто-фирми / лекарите те пращат при тях, защото са на процент, естествено/ да има понятие и да изпълни правилно наслагвания върху получената отливка, а съм сърбал и достатъчно лекарски грешки досега. Ако се желае корекция и подобрение на формата на стъпалото, отливка не трябва, а трябва ходилото да влиза в правилната форма на готовата стелка.
Вто Ное 15, 2016 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mirosllaw



Регистриран на: 21 Сеп 2011
Мнения: 81
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам стелки правени миналата година по поръчка в лабораторията на ул. Казбек. Причината - паднал напречен свод на ходилата. Направих ги след като се контузих жестоко на Витоша 100. Оттогава установих, че вече не мога да тичам бе тях - още след десетия километър ми се появяват болки в стъпалата ако не ги нося. Стелките са изработени от нещо като твърда пластмаса, със сигурност не дишат, но и не запарват чак колкото меките силиконови стелки. Струваха ми 70 лв.
Вто Ное 15, 2016 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Благодаря ви за съветите и опита, оказах се с паднали предни сводове на ходилата зад пръстите. Взех си готови стелки от магазините на Ходи леко, 79 лв., и за два дни свикнах да ходя с тях. Доверих им се, защото трима лекари ми сбъркаха диагнозата, преминах през 1бр. подагра и 2 бр. плоскостъпия, което много ме усъмни в компетентността им, прочитайки бегло в интернет индикациите за тези състояния. Всичко от вашите мнения, както и от интернет, сочеше паднал преден свод на ходилата, и в магазина за 10 секунди познаха това състояние и го обясниха с измерването си. Без да ми казват в самият магазин, си обяснявам така презумпцията на готовите стелки : Защо трябва да се взима отливка, тя е повторение на неправилната получена вече форма. Съмнявам се някоя от тези Орто-фирми / лекарите те пращат при тях, защото са на процент, естествено/ да има понятие и да изпълни правилно наслагвания върху получената отливка, а съм сърбал и достатъчно лекарски грешки досега. Ако се желае корекция и подобрение на формата на стъпалото, отливка не трябва, а трябва ходилото да влиза в правилната форма на готовата стелка.

Важното е, че си намерил решение на проблема. И хубаво е, че споделяш опита си.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Ное 15, 2016 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
valchankata



Регистриран на: 28 Ное 2014
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, зз имам следния въпрос свързан със стелките.
Дали знаете има ли някъде в София специално място за стелки за ски обувки? Аз си направих полвинка стелки от Ходилеко и си ги ползвам ежедневно, но като стане време за ски, малко е кофти с тези полвинки.
Сря Ное 16, 2016 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение . Отговорете с цитат
По съвет на моя личен лекар ,когато му изръсих, че сигурно имам проблем с вените и ми тежат краката той се усмихна и ме накара да стъпя на вестник , изпрати ме в магазините срещу Пирогов ( зад бензиностанцията Петрол има улица с ортопедични магазини ) и от там си купих немски стелки ,има куп разновидности . Според лекарят ми няма смисъл да се ръся за отлети , достатъчно добри са немските . Единственото условие за резултат е постоянно носене някакъв по-дълъг период, което аз пък не изпълнявам .
Сря Ное 16, 2016 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov