ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръка за ортопедични стелки в София
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Препоръка за ортопедични стелки в София
Автор Съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ами карам ски и нося стелки ортопедични, но само в паркетните чепици в ски обувките съм ги слагал няма ефект.
Също така и в обувките с които ходя в планината също няма ефект. Мисля си, че и ски обувките и планинарските са с достатъчно изразени стелки които не ми изморяват краката. Може и аз още да не съм в напреднала форма на нисък свод или дюстабан или каквото и да е там и затова така да се чувствам.
Пет Дек 15, 2017 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ами карам ски и нося стелки ортопедични, но само в паркетните чепици в ски обувките съм ги слагал няма ефект.
Също така и в обувките с които ходя в планината също няма ефект. Мисля си, че и ски обувките и планинарските са с достатъчно изразени стелки които не ми изморяват краката. Може и аз още да не съм в напреднала форма на нисък свод или дюстабан или каквото и да е там и затова така да се чувствам.


Не съм запознат достатъчно за коментирам, но просто искам да вметна, че има различни видове стелки.
Стелките за които говорех са твърди (не се огъват) и са точно копие на крака ми. До колкото знам, не могат да се използват за нещо различно от ски обувка. Аз лично имах проблем с много неприятно изтръпване на крака и за това си ги направих.
Съб Дек 16, 2017 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
slavei написа:

Не съм запознат достатъчно за коментирам, но просто искам да вметна, че има различни видове стелки.
Стелките за които говорех са твърди (не се огъват) и са точно копие на крака ми. До колкото знам, не могат да се използват за нещо различно от ски обувка. Аз лично имах проблем с много неприятно изтръпване на крака и за това си ги направих.


Глей ти, имам същия проблем. Изтръпването се появява като напъна долните два щраймера. Вероятно сводът пада още повече, та оттам...
В опит да реша проблема сложих шол-ски стелки. Работят, донейде, но сякаш идат твърде големи.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Дек 16, 2017 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има ли читави стелки (не конкретно за планина), които да омекотяват добре, и да наподобяват някакъв свод?
Понеже с нортфейсите (за града) все едно стъпвам на асфалта (не са оригиналните стелки). Нещо до 20тина лв (и за брат ми ще иска да ги смени). Да са цели стелките. Купувах едни с гел на Шол... изцяло от гел, но са доста тежки.

Тук гледам соломонските ги хвали колегата.

Иначе за ортопедични - още ги пазя тези от 10ти пост - 300лв са обаче (бяха), но доста качествени, даже ги изпрах наскоро в пералнята и нищо им няма (с ~3мм нещо като Eva пяна по средата) , а искам поне още един чифт за работата да си имам, но да не са над 100лв. По принцип имам някакво предразположение и е добре да нося ортопедични, особено ако са калпави (плоски) обувките.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Нед Юни 09, 2019 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1389
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Правя си стелки тук.
Доволен съм от стелките, износих едни, сега ползвам втори чифт.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Юни 09, 2019 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Между впрочем в Евровита още струват 250лв (4г по късно), и щяха да карат сигурно още ако не ги бях прецакал в пералнята (цепнаха се на сгъвката).
Те са от 3 слоя и средния е от Ева, който създава комфорт (особено ако ти е твърда обувката) около 3-4мм са общо са, като дебелина. Не спарват.
Нося ги в работата само и реших да си взема още 1-2 - за да не прекъсвам.

Та, искам втори да поръчам (или два чифта ако не са х250 Very Happy ) и за това се питах дали има нещо подобно, като качество и да е под 150-200лв? Тази седмица ще обиколя да разгледам какво се предлага в Столицата - та събирам мнения Smile

Но ме притеснява да не са различни като форма и да се отразява по някакъв начин - ако от две места (в момента които нося са от Евровита)

ПП: И пак да отбележа - в Плантограф или както бяха там - в Ман. Ливади - не се минавайте. Гледам че още съществуват.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пон Юли 27, 2020 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Преди 5 години ме зарибиха, та си взимах някакви стелки http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=115268#115268 които не вършат никаква работа и ги захвърлих. Много по-добре ми е с https://www.ortholite.com/ortholite-benefits/ - стелки Ортолайт, които фабрично ги има в повечето модели на Саломон, и реално не струват нищо. Важно е и обувката да има допълнително омекотяване, което е в средната подметка. Като купувам обувка, махам й стелката и натискам с палец отвътре. Много малко обувки имат омекотяване / затова си взимам само Саломон/ . Повечето реномирани марки са пълно дърво под много тъничка стелка, особено твърди установявам са Ласпортива и Милет. За млади хора няма проблем, но след един ходене с тия краката ми стават на леш. СъсСаломона ходя и 10 дни, все едно ставам от леглото - нищо не се усеща, никаква умора. Но...не всеки Саломон, вътре требе да пише Ортолайт и етикета на Ортолайт тоже се вижда :


Разликата:
- между Ортолайт и отлятите стелки - Ортолайт потъва и се възстановява при всяко стъпване, отлятите стелки са твърди.
- между Ортолайт и мемори пяна - мемори пяната е един сопол, който се смачква като го настъпиш и си остава смачкан , т.е. не върши никаква работа
Напоследък забелязвам, че разни уж маркови обувки маратонки са със залепени фалшиви стелки. Това е скрап.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Юли 27, 2020 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefanis



Регистриран на: 20 Май 2022
Мнения: 1

Мнение Ортопедични стелки Отговорете с цитат
Аз съм доволен засега от тези https://e-magazin.bg/produkt/ortopedichni-stelki-activ/ има и други подобни ортопедични стелки някой ако иска да пробва
Пет Май 20, 2022 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
Според мен няма смисъл да сеизхвърляте с много скъпи. Последно ходих на ортопед заради детето, и така и така бях при доктора, направи ми и на мен тест. Ако работи по здравна каса, плащате само за стелките, при мен с индивидуална поръчка излязоха около 70-80 лева и ги нося ежедневно от месеци.
Понеже имам и няколко модела обувки, фабрично доставяни с Ортолайт, да кажа как усещам разликата между Ортолайта и стелките на доктора - меЛЕцинската се усеща като удвоена по дебелина стелка Ортолайт....
Това е моето усещане за тези стелки.
Пет Май 20, 2022 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2235

Мнение Re: Ортопедични стелки Отговорете с цитат
stefanis написа:
Аз съм доволен засега от тези https://e-magazin.bg/produkt/ortopedichni-stelki-activ/ има и други подобни ортопедични стелки някой ако иска да пробва


Аз залагам на марката и на цената. Когато купувам стелки, гледам да са поне над 150 лева. Тези са доста изсулени и според мен няма да стават за нищо.
Пет Май 20, 2022 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov