ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какво да съдържа раницата при поход.
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Какво да съдържа раницата при поход.
Автор Съобщение
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Зимна екипировка? Отговорете с цитат
Здравейте всички, имам един казус тука, та си викам чакай да питам който разбира. Та значи, на планина съм ходила само през лятото. Тази година мисля да си поправя грешката и да отида да видя заснежен Пирин. Проблемът ми е с екипировката. Дайте съвет моля, какво да си набавя за едно 3-4 дневно ходене? Казаха ми снегоходки, котки (или и двете?), пикел и много ръкавици. Много благодаря предварително!
А, да, забравих да спомена - въобще не става въпрос за ски екипировка, или за катерене. Това като порасна Smile Засега - само искам нещо да ми отнесе кокалите и никона горе, че да му напукам обектива Smile
Сря Ное 19, 2008 12:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
И двете, и двете. Комплект термобельо няма да ти дойде зле, чорапи, добри зимни обувки (не три-сезонни), панталон, добро яке + полар, шапки - поне едната да е тип нинджа, скиорски очила.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 19, 2008 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Eкипирай се и с много опитен водач /зимните пътеки са различни от летните/ - тоз над мен ше ти свърши работа! Wink Джи пи ес със съответната карта също ще ти е много полезен при мъгла и виелица. Котки и снегоходки задължително! Това мога да добавя... Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Ное 19, 2008 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хехе много опитен - не влизам в тая графа ... Very Happy

Да не му напукаш на Никоня лещите ей, че са кекави апаратчета ... Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 19, 2008 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
мисля, че и мазило за слънце, и слънчеви очила ше трябват Very Happy

_________________
Сря Ное 19, 2008 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Smile Моя не е толкоз кекав, щото е от по евтините DSLR и обектива не е от стъкло. (тука според мене приложението е при планинарите, защото пластмаската е доста по-лека). Така, мерси много за информацията, ще гледам да си набавя каквото нямам, въпреки че тук няма особено голям избор, ама все ще се намери. Само водача няма от де да го взема, по магазините са на привършване че идат празници Smile Аз искам и малко за пътечки да питам, ама ще пусна въпросчето на друго място, защото не касае екипировка, да не си излизам сама от темата.
Сря Ное 19, 2008 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Зимна екипировка - списък Отговорете с цитат
Здравейте всички !
Не искам да оспамвам форума с излишни нови теми и затова пускам темата си като продължение на текущата дискусия. Идеята ми е заедно да създадем нещо като "списък с най - необходимите неща" за минимум двудневен зимен планински преход, с пренощуване най-вече на закрито - примерно заслон. В края на всяка секция съм оставил многоточие за допълване.

И така, нека започна с :

Облекло - Дрехи, гети, ръкавици, шапки, термобельо...
Сняг, Осигуряване - пикел, котки, снегоходки, щеки...
Сън - спален чувал, шалте...
Осветление - челник + поне 2 комплекта доказано заредени батерии...
Слънце - очила, маска, крем против изгаряне...
Ориентировка - карта, GPS или компас...
Храна, вода - термос, примус, запалка, посуда, нож...

Хайде, вие сте на ред Laughing
Чет Ное 27, 2008 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Личи, че не си бил войник - КАНЧЕ ! Wink
Некой и друг ЦЕР - индивидуално е, ама аспиринче, витамин ЦЕ, болкоуспокояващо нещо...
Нещо благичко за бързо енерго и захаро-отдаване...
Некое и друго въженце - за дръвца прикачане примерно...
Cool

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пет Ное 25, 2011 9:09 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Ное 27, 2008 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Личи, че не си бил войник - КАНЧЕ !


Айде сега, няма да се засягаме на казарма. Само за твоя информация - имах "късмета" да съм последния набор с 24 месеца служба Laughing

Сега конкретно -
Канче го броя обобщено в графа Посуда
За гащите - графа Дрехи
Виж за цер-а признавам, добре е да се прибави в окончателния списък.
За енергийните материали - те са си тема на отделна дискусия
За въженцето - интерсно, не се бях сетил, ама в планината винаги има нужда от нещо такова.

Поздрави!
Чет Ное 27, 2008 1:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
natchobg написа:
Цитат:
Личи, че не си бил войник - КАНЧЕ !


Айде сега, няма да се засягаме на казарма. Само за твоя информация - имах "късмета" да съм последния набор с 24 месеца служба Laughing

Поздрави!


На мене е забранено да ми се връзва човек! Laughing

Начи си 70-ти набор? Wink

... требе си задължително и опитен водач - зимната не е като летната планина... Cool

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Чет Ное 27, 2008 2:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Ное 27, 2008 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
фотоапаратът слага ли се някъде? Rolling Eyes

Отделно някой препоръчваше допълнителна батерия за телефона...

Друго - може и палатка, евентуално за спане на открито или ако се случи нещо.. Тоалетна хартия - май си трябва. Вместо запалка - кибрит? Някои носят и лопата Smile ако се случи лавина - помага за по-бързо откопаване... допълнително с нея може да си копаеш и дупка, за да се скриеш вътре...

_________________


Последната промяна е направена от Kat на Чет Ное 27, 2008 2:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Ное 27, 2008 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз да спомена сухия спирт, или нещо подобно, за всеки случай. Smile

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Чет Ное 27, 2008 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
фотоапаратът слага ли се някъде? Rolling Eyes

Отделно някой препоръчваше допълнителна батерия за телефона...

- леле...е дека без , дека без историята...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 27, 2008 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение за Canon- ите и iPod - ите Отговорете с цитат
Вижте сега...
Като говориме че без фотоапарат списъка не е пълен, ще стигнем и до мп3 плеърите (малко отклонение, обаче усещането да се наслаждаваш от Мальовица , без да се кефиш на Моби примерно...) а защо не и някое psp да разцъкаме вечер преди заспиване.
Идеята ми беше малко по-различна - да направим списък с най-необходимите неща за зимната планина. Без фотоапарат може (макар че ще е болезнено), ама без снегоходки...

Та така...
Палатка - ОК,
Лавинна лопатка - хммм, дано да не се налага, пък за иглу - повечето от нас още не съм минали курс по строеж.
Сух спирт - ОК, но под "примус" разбираме котлончето и газовата бутилка.
За водач - съгласен съм, ама него не можем да сложим в раницата. Пък той листа нали затова го правим.
Чет Ное 27, 2008 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Свещ - за по-лесно разпалване на огън по хижите където може. Някакво количество връзки, къси въженца или лепки - често се налага да се навързват аварийно разни неща. Както писах по-горе - шапка тип нинджа, това за виелично време ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 27, 2008 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 1 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov