ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
поход в родопита за 2 седмици
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
поход в родопита за 2 седмици
Автор Съобщение
елица харизанова



Регистриран на: 12 Мар 2015
Мнения: 31

Мнение поход в родопита за 2 седмици Отговорете с цитат
хора, дайте идея за маршрут из родопите
идеята ми е да съм с палатка и да се храня по хижи
Сря Юли 13, 2016 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет!

Ами на първо четене да речем:
1. с. Храбрино - х. Академика - х. Бряновщица
2. х. Бряновщица - х. Върховръх
3. х. Върховръх - х. Персенк
4. х. Персенк - Мезаргидик - х. Скални мостове
5. х. Скални мостове - х. Кабата - вр. Цирикова църква и каньона под него - Чудните мостове - х. Скални мостове
6. х. Скални мостове - Глухите камъни - х. Изгрев
7. х. Изгрев - Пампорово (хижи няма, а местата за бивак не са проучени добре от мен)
8. Пампорово - Соколица - Беширов камък (Кокошата стена) - х. Смолянски езера
9. х. Смолянски езера - х. Перелик (вариантите са два: директен по синята маркировка до панорамния път и през Голямата стена / Червената скала и Каньона на водопадите, като вторият е по-тежък)
10. х. Перелик - х. Ледницата
11. х. Ледницата - х. Чаирски езера
12. х. Чаирски езера - с. Ягодина
13. С. Ягодина (Ягодинска пещера, панорамна площадка "Орлово око", Дяволския мост и т.н.)
14. с. Ягодина - х. Тешел - отпътуване за Девин и т.н.

Маршрутът е нахвърлян по-скоро идейно и трябва допълнително да се прецизира. Така или иначе в рабивката по дни няма нещо, което да не се вземе за един ден, ако разбира се няма изненади - загуба на маркировката, непроходими участъци, които са напълно реални за Родопите.
До х. Върховръх откъм с. Храбрино не съм ходил и не знам коя от двете хижи работи.
Разполагате ли с GPS, за да знам какви допълнителни напътствия да Ви дам за участъците от маршрута, през които съм минавал?
Сря Юли 13, 2016 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
елица харизанова



Регистриран на: 12 Мар 2015
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
привет,
благодаря за предложението.
за съжаление не разполагам с gps, а само с карта.
Чет Юли 14, 2016 8:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да-а-а, липсата на GPS променя доста нещата...
Един приятел ме подсети, че в тази жега човек може да си спести първоначалното качване и да се изсипе на х. Върховръх с автобус от автогара Родопи към 7 - 7 и нещо.

Тогава правим следните уговорки:
3. х. Върховръх - х. Персенк
През 2012 г. имаше много паднали дървета на слизане от седловината между Модър и Голица в посока Митницата. Тогава още нямах GPS, но се оправихме. Сега не знам как е там след погрома с тежкия сняг миналата пролет.

9. х. Смолянски езера - х. Перелик (вариантите са два: директен по синята маркировка до панорамния път и през Голямата стена / Червената скала и Каньона на водопадите, като вторият е по-тежък)
Това през Голямата стена / Червената скала и Каньона на водопадите отпада, защото без GPS е тегаво. Синята маркировка до панорамния път (всъщност до асфалта за х. Перелик) не съм я минавал и не знам, дали я има на картите. От Пампорово може да се хване червената (Е8 ) и така до х. Перелик по черен път и след това по асфалт. Без загуба на височина, сигурно, но не много интересно. Има хубави гледки в един момент до чешми и беседки преди хижата.

14. с. Ягодина - х. Тешел
Това също може да е проблем без GPS, защото маркировка почти няма. Говоря за черни пътища през билото, иначе по асфалта през Буйновското ждрело е лесно.

А как сте с ориентирането по карта? Те туристическите са и малко сбъркани, тъй че... Но пък може да си направите разпечатки от BG Mountains от Web базираната версия оттук: http://www.kade.si/#map=15/2747428.02/5106101.16/0
Кои карти имате - на Домино (червената), на Картография (зелената)?
Чет Юли 14, 2016 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
елица харизанова



Регистриран на: 12 Мар 2015
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
честно казано, мисля да си купя GPS. може ли да ме посъветвате за добър такъв, който да не е много скъп.
Чет Юли 14, 2016 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Можеш за 350лв да си вземеш втора ръка Garmin 62S.

http://olx.bg/ad/garmin-gpsmap-62s-ID69qPi.html#c654610d5c

Иначе Garmin Etrex 20 може да се намери 200-250лв


Последната промяна е направена от t.hristov на Чет Юли 14, 2016 11:02 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юли 14, 2016 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
елица харизанова



Регистриран на: 12 Мар 2015
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
какво мислиш за тази
http://iskamgps.com/article/3642/GARMIN-eTrex-20x
Чет Юли 14, 2016 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Ако искаш нов ръчен GPS с Гаранция 24месеца по-удачно е да видиш някой от тези сайтове

http://gps6.bg/ръчни-gps-устройства-40.htm

https://shop.karta.bg/index.php?mod=category&cat_id=13
Чет Юли 14, 2016 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
елица харизанова



Регистриран на: 12 Мар 2015
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
този, за който те питах е от този сайт
Чет Юли 14, 2016 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
елица харизанова



Регистриран на: 12 Мар 2015
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
или поне е същия модел за тази сума
Чет Юли 14, 2016 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
елица харизанова



Регистриран на: 12 Мар 2015
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
дали е ок да съм без палатка, какво мислите?
Чет Юли 14, 2016 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Разкажи си намеренията, иначе съветите са безполезни.
Избра ли си маршрут, колко нощувки плануваш и къде ги плануваш. Иначе всичко е стреляне във въздуха.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Юли 14, 2016 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
елица харизанова



Регистриран на: 12 Мар 2015
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
предложения маршрут ми хареса.
чудя се и за вариант хамак.
колебая се, защото съдейки по миналогодишния поход, който направих/ком-емине/,
там където можех да не разпъвам, се възползвах. та да мъкна 2,200 палатка+ 1,500 чувал...
според вас мога ли да разчитам на хижи през цялото време?
Пет Юли 15, 2016 4:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
елица харизанова



Регистриран на: 12 Мар 2015
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
реших да тръгна днес привечер за пловдив,да преспя там и утре да хващам гората Razz
между другото се сдобих с gps.
Пет Юли 15, 2016 5:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хижите естествено трябва предварително да се прозвънят. В Пампорово Творческият дом на БНТ е с по-народни цени. Той е в северозападната част на курорта и е удобен, ако се идва откъм х. Изгрев и Мечи чал. Има и разни други почивни бази, но не съм ги проучвал по-подробно.
Успех!
Пет Юли 15, 2016 8:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov