ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на слънчеви очила
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на слънчеви очила
Автор Съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Избор на слънчеви очила Отговорете с цитат
Здравейте,

не видях никъде такава тема, затова мисля да открия такава и все пак да попитам. Спрял съм се на три модела от "Стената". Единият е скъпичък (поне за мен) и плюса му е, че има ниво на защита 3 до 4, има поляризация и някаква система за мъгла. И трите неща не са ми ясни, затова моля някой ако може да даде информация какво означават тези неща? И нужно ли е да дам 304 лв за очила?
Ето и моделчетата на които съм се спрял :

Първото е :

Explorer Soft Alti Spectron X6



Вторият модел :

Nomad Zebra

http://www.stenata.com/ochila/produkti/nomad-zebra



Третото моделче :

Advance Zebra

http://www.stenata.com/ochila/produkti/advans-zebra



И последното :

Explorer Cameleon

http://www.stenata.com/ochila/produkti/eksplorer-cameleon



Това са, като първият и последният според мен са малко грубички, но пък ако вършат работа...

п.п. И последно въпросче, ако някой може да сподели какво значи следното : "NXT Cameleon - фотохроматични и поляризирани лещи. Промяна в степента на филтриране на видимата светлина, в зависимост от интензитета. " Това също всички от изброените го имат, обаче немога да вдяна какво точно трябва да е? Благодаря ви предварително!

_________________
Take the first step and keep walking
Съб Юли 25, 2009 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На мен не ми отваря линковете, но ако все пак си се решил да дадеш 300 лв. за очила виж и най-добрите за екстремни спортове - оригинален Oalkey за тези пари може да се намери, а доколкото знам технологията им на производство е една от най-добритеWink

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Пон Юли 27, 2009 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Myrzel



Регистриран на: 06 Сеп 2007
Мнения: 26
Местожителство: Plovdiv

Мнение Отговорете с цитат
www.zigzagbg.com/docs/Statiata.pdf тук има малко повече информация. Дано ти помогне да избереш Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.namaste-bg.com/products.aspx?type=17&subtype=118
Пон Юли 27, 2009 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Дам Отговорете с цитат
Това PDF-че определно ми помогна, но пак опираме до Експлорера, то ако ще дам 200, по-добре да дам и 300 и да си има всичките екстри. Благодаря ти много за инфото! Smile

_________________
Take the first step and keep walking
Пон Юли 27, 2009 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Наскоро купих Micropores PT (130 в стената). Доста удобни цаки са. Като недостатък пред старото ми CEBE Cecchinel - отвътре плаките нямат антирефлексно покритие и отразяват външната светлина, която прониква покрай кожичките. В резултат понякога се виждат два виолетови отблясъка встрани, които лично мен ме дразнят.

Странното е, че цаките с подобен дизайн на Julbo на цена 200-250+ лева прилепват много по-слабо в участъка между веждите (т.е. пропускат светлина оттам).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юли 27, 2009 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Наскоро купих Micropores PT (130 в стената). Доста удобни цаки са. Като недостатък пред старото ми CEBE Cecchinel - отвътре плаките нямат антирефлексно покритие и отразяват външната светлина, която прониква покрай кожичките. В резултат понякога се виждат два виолетови отблясъка встрани, които лично мен ме дразнят.

Странното е, че цаките с подобен дизайн на Julbo на цена 200-250+ лева прилепват много по-слабо в участъка между веждите (т.е. пропускат светлина оттам).
И сега какво ме съветвате, да ги взимам ли, или не. То другите като ги гледам пък хептем ще пропускат светлина. Бях се навил, сега се разубеждава. А пък тези Oalkey под 400 не слизат, за мен по-скоро са за мамини и татини синчета, а не за в планината. На мен ми трябват очила, които ще ми пазят очите, не ми трябват да изглеждат добре, или да ми пазят веждите, или пък мястото под очите, искам да ми пазят само и единствено очите.

Dido дай съвет, да си ги взимам ли? Освен да рискувам пък, винаги мога да си взема нови, нали така? Дай идея какво да правя.

_________________
Take the first step and keep walking
Пон Юли 27, 2009 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Цаките са модел Drus Alti Spectron X6, не Micropores PT. За 130 лева са си много добро нещо.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юли 27, 2009 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Ще отида и на място ще пробвам всичките моделчета, което ми хареса това взимам. Ако ли не другото лято нови, докато не намеря готини очилца.

_________________
Take the first step and keep walking
Пон Юли 27, 2009 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Jonnie_Walker написа:
А пък тези Oalkey под 400 не слизат, за мен по-скоро са за мамини и татини синчета, а не за в планината. На мен ми трябват очила, които ще ми пазят очите, не ми трябват да изглеждат добре, или да ми пазят веждите, или пък мястото под очите, искам да ми пазят само и единствено очите.


http://en.wikipedia.org/wiki/Oakley,_Inc.#Materials

Това им е историята, но все пак са си спортни цайси и основното им предназначение е в спортаSmile Можеш да видиш как се тестват в параграфа "Материали" само че е на английски Rolling Eyes

Лично аз ако трябваше да избирам бих взел по евтините като компромис - само при мисълтта, че може да седна неволно върху тях или да ги счупя в някой камъняк и се газирам Laughing Wink

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Вто Юли 28, 2009 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Не видях типично планински очила в каталога на Oakley. Май са ориентирани повече към байкъри и прочее по-масови спортове.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 28, 2009 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Дам Отговорете с цитат
Jonnie_Walker написа:
Това PDF-че определно ми помогна, но пак опираме до Експлорера, то ако ще дам 200, по-добре да дам и 300 и да си има всичките екстри. Благодаря ти много за инфото! Smile

300 лева за очила. Rolling Eyes
В София има два фирмени магазина на Polaroid. На Попа.
120 лв. струват последните модели, 100 и надолу са миналогодишни. С клас на защита - затъмнение 3, 4 /4 забраняват с нея да се шофира - моите са такива/.... Със стандартна за всички уважаващи се производители на очила UV защита 400nm, полязиризации...
300 лв. за очила Shocked
За над 4000 м.н.в - да, ама... Laughing

> Спортна серия на Polaroid <

Начи 300 лв. за нещо, дето при изпускане мога да го повредя/надраскам или счупя...
Предпочитам арни чепици за тия пари Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 28, 2009 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
polezan



Регистриран на: 22 Юни 2009
Мнения: 5

Мнение Re: Дам Отговорете с цитат
risto_turisto написа:


Начи 300 лв. за нещо, дето при изпускане мога да го повредя/надраскам или счупя...
Предпочитам арни чепици за тия пари Very Happy


и дори за каса бира ще остане Laughing Laughing Laughing
Сря Авг 05, 2009 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Ще видим, много мнения станаха. В понеделник отивам в "Стената", но варианта да си тръгна без очила е немислим! Smile Но иначе придобих представа, ще послушам всичките съвети, и ще си взема нещо! Smile А ако остане за каса бира, ще Ви черпя всички! Smile Croc

_________________
Take the first step and keep walking
Пет Авг 07, 2009 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sinanitsa



Регистриран на: 11 Юли 2008
Мнения: 47
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ти си знаеш какви очила да си избереш, но когато ги пробваш помоли да излезеш на вън на слънце как ги усещаш.
Според мен трябва да оцветяват в сиво а не в кафяво( самото стъкло), когато е в сиво окото се чувства по- спокойно.
Аз си взех очилата от "Стенат" и пробвах около 10 модела преди да се спра на този който ми допадна най-много. Очилата ми са Micropores PT много са добри.
Лошото е ,че като ги пазарихме бяха последните.

Успех!

_________________
Sinanitsa
Пет Авг 07, 2009 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Дам Отговорете с цитат
Sinanitsa написа:

Очилата ми са Micropores PT много са добри.

Успех!
За втори път излизат тези, но така като гледам сайта, май не се продават вече или пък аз не ги виждам. Написвам модела и в търсачката, но и там не ми дава резултати. Впрочем времето се съкращава, отивам утре. А колкото до тези, виждам, че имат добра защита, но мен друго ме притеснява, за някакви си 50 лв, да не си взема очила с поляризация, а до колкото чета в една статия, това е доста добра екстра, а и другото, което е, че тези Micropores PT нямат и покритието срещу мъгла, а до колкото чувам и това е в доста голям плюс. Честно да си кажа бая ми "БРЪМНА" главата покрай тия очила! Smile Ще ги пробвам всичките, които ми предложихте, но като знам какъв гъз съм си и като си наумя нещо... Някой от вас предполагам ме разбират! Smile Благодаря за всички мнения, утре ще споделя какво съм си купил! Smile

_________________
Take the first step and keep walking
Пет Авг 07, 2009 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov