ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на слънчеви очила
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на слънчеви очила
Автор Съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
raider написа:
Поръчах си тези цайси днес, някой да има впечатление от марката,евентуално модела ?
http://spotcheto.com/Explorer-Spectron


Моите са такива. Днес пантих с тях от Студенец до Снежанка и малко се запотиха при положение, че допълнителните им протектори съм ги свалил. Категория 4 е много добра защита, но не се препоръчва да се шофира с тях. Пробвал съм да карам колело с тях в планината и не е комфортно. Дръжките им са меки и позволяват регулиране спрямо формата на главата. Също така можеш допълнително да ги пристегнеш с връзката, която е в комлекта. Като изключим временното им запотяване и несъвместимостта с шофирането/колоезденето, очилата са отлични. Надявам се да ти харесат!
Сря Мар 26, 2014 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се,невидях темата . Явно са разпространени сред вас . На колата имам сенник и карам без очила,те ми трябват специално за нашите върхове туризъм . Гледам ,че са грудовати и леко грозни ,но както каза някой по горе поне мечките ще се плашат Smile Досега несъм имал подобни очила, даже в момента неползвам никакви понеже евтините и некачествени такива овреждат очите вместо да помагат . Но от последното ми излизане в планината на в.Голям Кадемлия много ме боляха очите 3-4 дена след покоряването му . Та реших да инвестирам в качествени очила,първоначално мислех за маскаче са по евтинки и са с хамелеонов дизайн който много ми се нрави ,но сметнах,че маската не е добре за прост туризъм . Та така,мерси за мненията ,отивам да ги тествам и ще пиша резула .
Чет Мар 27, 2014 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
По-добре грозни, но качествени, отколкото модерни, но вредни.
Очаквам да споделиш как се чувстваш с тях.
Чет Мар 27, 2014 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Значи вчера ги пробвах в градски режим . Плаките са много качествени спор няма,успокояват, очите не променят цвета, вижда се ясно. За грозното ,очаквах да стоят по зле но съм доволен от визията . Сега за проблемите, когато ги носих ги със сенници от които невиждам плюсов ефект, първо отират ми в лицето което е дразнещо, второ запотяват се цайсите ,невиждам за какво могат да помогнат освен да пречат, с тях и без тях проникването на светлина е почти еднакво . Вие на вашите ползвате ли сенници ? А като цяло очилата са с куп регулации и са много удобни.
Пет Мар 28, 2014 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Сенниците ги махнах веднага щом отворих кутията. В момента дори не знам къде се намират.
Пет Мар 28, 2014 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Е за къв ... са ? Гледам,че казват в планината били задължителни ,но невиждам кой знае каква работа да вършат ?
Пет Мар 28, 2014 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Вършат, ама зимата. Един вид, със сенниците стават като глетчерни очила и пазят от бяла слепота. За това са.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Мар 28, 2014 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Аха,зимата значи. Мерси. Ми другата седмица ще качваме Ботев,там си е сняг,ще ми трябват ли тези сенници ?
Съб Мар 29, 2014 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
raider написа:
Аха,зимата значи. Мерси. Ми другата седмица ще качваме Ботев,там си е сняг,ще ми трябват ли тези сенници ?

Няма да ти натежат в кутията. Може да тестваш как е с тях и без тях в снежни условия. Аз в момента съм се насочил към очила със сменяеми плаки или Julbo Run Cameleon.
На мнение съм, че всяка активност на открито изисква отделни очила.
Съб Мар 29, 2014 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
rosen_talov написа:
Аз в момента съм се насочил към очила със сменяеми плаки или Julbo Run Cameleon.


Росене, имам един малко глупав въпросSmile
Тези *Хамелион* нали си променят фоточуствителността (или както там му се казва) според интензитета на слънцето, защо имат и плаки за смяна. Нали една плака е достатъчна щом е от тези дето се променят.
Да не съм пропуснал нещо като си купих такава ски маска за шибинг метео условия. Да не би да не са ми пратили другите плаки. Баси. Зебра фотохромик пишеше на лепенката и категория от 1-3.

Грешно си ме разбрал Smile Или очила със сменяеми, или такива, които променят чувствителността си. Cameleona не са със сменяеми плаки Wink
Съб Мар 29, 2014 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Плаките на ски маските са сменяеми и се сменят, когато ги надраскаш. Но при теб няма как да стане, разбира се, ако се грижиш за тях. А колко бързо могат да се надраскат. Отговора е много бързо, около 40 секунди са нужни, поне при мен.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Мар 29, 2014 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
http://www.alpinsport-bg.com/products.php?2660 - мисля, че това ще бъдат очилата ми за безснежните дни и за колоездене. Скиорската ми маска е Bolle и съм много доволен.
Съб Мар 29, 2014 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
rosen_talov написа:
http://www.alpinsport-bg.com/products.php?2660 - мисля, че това ще бъдат очилата ми за безснежните дни и за колоездене. Скиорската ми маска е Bolle и съм много доволен.

Препоръчително е очилата за планинско колоездене да са със сменяеми плаки /3 в комплект/ - едни безцветни за в гората и дебелите сенки, едни жълти/оранжеви за мъгливо време и тъмни за слънце. Има такива модели - сменяш според условията. На мен често ми се е случвало в рамките на едно каране да сменям безцветни с тъмни. За съжаление единствения път, когато ми трябваха жълтите за мъгла не ги носех.
А, да не забравя - колоездачните за в планина са най-рискови за надраскване/счупване по обективни причини - еле па у омразната ми шума Smile
Та не е желателно човек да се изхвърля чак толкова с парите за тях.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Мар 29, 2014 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Ето тук едни добри - и цената им е добра
http://www.sportpursuit.com/sales/buhel-apr/speakglasses-black
Чет Апр 03, 2014 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Към Julbo Explorer Spectron 4 днес добавих Julbo Run Zebra photochromic 2-4 (white/red). Скоро ще споделя впечатления за този модел.
https://www.julbo-eyewear.com/en/10/products/sunglasses/trail-running-vtt/model/run_1660.html
Пон Апр 14, 2014 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 3 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov