ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на слънчеви очила
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на слънчеви очила
Автор Съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мерси, ще го проверя. Smile
Пон Апр 21, 2014 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:
От очила не се пести! Доста е опасно, особено в планината. Очите са твърде важен орган за повечето от нас. Аз разцъквам с едни BLOC и съм доста доволен. Доста пъти са падали и им няма почти нищо. Wink

Искам да попитам за такива за колело, когато не е нужно затъмняване (0-1 категория) - че нещо повечето марки ги пропускат. Предложете нещо читаво (да не изкривяват и/или приближават) на разумна цена, моля. Smile


Потърси някой магазин на 3М. Wink
Вто Апр 22, 2014 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение ryder Отговорете с цитат
Да споделя и аз мнение за очилата на ryders-shot photohromic-не бяха лоши но при махане на лепенката с жълтата точка от стъклото на това място си остана разлика в затъмняването-когато стъклото потъмнее повече мястото на бившата лепенка потъмнява още повече и това дразни погледа(попада във фокуса)!
Върнах им ги... Disgust
Чет Апр 24, 2014 8:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Неприятна история с Ryder. Дано скоро имаш камествени очила!
Чет Апр 24, 2014 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: ryder Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

А ве градски как ги усещате тези разлики при фотохромните лещи?

Усеща(ше) се за жалост-особенно като пеизажа е чист-поглед към небето или нещо светло пред теб...не знам каква е причината-възможно е да са стояли дълго време на витрината и да се е получила някаква разлика там...
Сега се колебая за една alpina varioflex...ама първо да ми върнат паричките Smile
Пет Апр 25, 2014 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Какво мислите за тези очила: http://www.dimibike.com/otdih-svobodno-vreme/slanchevi-ochila/gletcherni-ochila-alpina-sibiria.htm
Съб Апр 18, 2015 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Аз преди време бях решил, че ще инвестирам във фотохроматичните "хамелеони" на джилбо.
Оказа се, че ми стоят абсурдно зле.
Това във смисъл, че изобщо не ми пасваха на главата а не че не се харесвах с тях.
Тогава купих тези и ей богу това са най-разкошните очила, които съм имал някога.
Абсолютно във всяко отношение.
4 категория са но ги ползвам навсякъде и постоянно. Винаги са ми по ръка в раницата.
Дори си карам мотора с тях, което е вече дивотия.
Но дори и за това стават. Е, в тунел е малко на сляпо ама пък колко е тунела, ха-ха!
Това го казвам не за друго а защото явно 4 категория далеч не е с толкова ограничено приложение.
Поне на мен не ми пречи ни най-малко.
Вто Апр 21, 2015 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

На мен трета категория понякога ми идва много.
Не става дума за слънчево време а за моментите когато стане мътно бяло а видимостта е почти нулева и уж не пече но окьорвяваш.В същото време е сравнително топло и не духа вятър и ако сложа ски очилата(маската) която ми е с фотохромна леща, тя се запотява и единствената алтернатива си остават цайсите. Само че в такива моменти с цайсите(3кат) не виждам така добре както без тях, махам ги и както споменах после се блъскам в стените на хижата защото всичко ми е черно.

За да ограничиш потенето на ски маската гледай като я слагаш да не защипваш нещо с дунапрена(шапка, качулка). Той трябва да опира само в кожата.
Ако се запотят много ги избърши с хартиена носна кърпичка. Ако е студено и конденза замръзне не ги пипай, че ще надраскаш плаката.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Апр 21, 2015 8:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз ограничавам потенето с едно спрейче...........мисля, че основно е за подводни маски , но върши перфектна работа при ски маските
Вто Апр 21, 2015 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Този моел, който аз имам за 3 години в един единствен случай се е запотявал.
Всъщност заскрежавал, и то във Витоша Very Happy

Иначе за тези спрейове покрай каските нищо кой знае колко позитивно не мога да споделя.
Не мисля, че на маска би имало разлика.
Аз маска не ползвам но с визьора на каската единствното работещо решение е плака, която се лепи на визьора от вътре и прави възушна междина между тях.
Спрейовете помагат до някъде но не решават проблем!
То доколкото знам има маски с двойно стъкло и те не би трябвало да имат нужда от каквото и да било.
Това е само предположение на базата опита ми с каски, де - както казах маски никога не съм ползвал на планина.
Вто Апр 21, 2015 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Знам... И каска за 100 и каска за 1000лв се поти без пинлок с много малка разлика в интервала.
Нищо, че според производителя на скъпата, в слюдата били вложени технологии, събиращи се на няколко реда!
Дедоф.
Иначе не се учудвам... маската прилепва плътно. Няма как да не се изпоти в един момемт. Няма никакво течение при ходене.
Дори и човек да не се поти като мен.
При очилата няма такъв момент.... Не че стъклата са някаква извънземна технология... Колкото и да са страхотни като качество.

Мисля, че точно затова не успях да се сближа с маската.
Имам една дето ми се мота в къщи ама само събира прах.
Между другото гледах в депо-то наскоро модел дето беше 500 и кусур лева.
Ако някой ми каже, че тва не се поти ще се изсмея на развален испански Wink
Вто Апр 21, 2015 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Това е шега, предполагам?
Вто Апр 21, 2015 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Ако това е вярно почвам да мисля сериозно над идеята за чистачка на каската!
Вто Апр 21, 2015 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Аз ограничавам потенето с едно спрейче...........мисля, че основно е за подводни маски , но върши перфектна работа при ски маските

Ликуваш симптоматично, а аз причинителя. Smile
ZCEZBPM написа:
С каските вероятно се движиш с голяма скорост и се охлаждаш, а при ходенето с маските това го няма.

Решението не е охлаждане, а вентилация.
Esper написа:
Спрейовете помагат до някъде но не решават проблем!

Не решават, но доста помагат.
Нямам нито маска за 250, нито каска за 1000 лв. Но да твърдите, че стъклопакета не върши работа е абсурдно.
Последната ми маска е Смит с обикновен стъклопакет (двоен, имал съм и с троен, и с четворен) и се представя повече от добре. Имам запотяване леко в единия край на лявото око. Не мога да открия причината, но не е и фатално. Каската ми е Нолан обикновена, без много екстри, ужасна е на сфетофар, но като тръгна и погледа се избистря за по – малко от 50 метра. Това в жега с всички отворени клапи. Решението го знаеш, леко отворен визьор.
Но маска и каска са несравними.
Esper написа:
Ако това е вярно почвам да мисля сериозно над идеята за чистачка на каската!

Вярвам, че и това го има, но си е изгъзица.
Както маска с вентилатори, хитро, но с евтино изпълнение, а куп пари.
На Иво му казах къде да търси проблема, на теб акъл не мога да дам. С много, ама много по - малък стаж съм.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Апр 22, 2015 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Напротив, казвам, че точно "стъклопакета" върши на 100% работа но при каска.
Мислех, че и при маска би трябвало но чувам, че май не е така...
Сря Апр 22, 2015 6:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov