ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на слънчеви очила
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на слънчеви очила
Автор Съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
А аз все пак си мисля, че с вентилаторите се ебавате нещо...
Каска с чистачка все още не съм видял но да приемем и че не съм търсил.
По-шантави идеи и решения около разни аксесоари са ми попадали наистина но признавам - не колкото вентихоптер на цъклите Very Happy Very Happy Very Happy
Сря Апр 22, 2015 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Проста да палудееш - също като челник, само дето не свети!
Хубаво де, съгласих се. Явно има. И имайки предвид цената на единият модел маска в спорт депо-то, тия са направо без пари.
Не знам... Аз се оправям във виелици с пасивното джилбо.
Може да не е толкова технологично, но поне няма опасност да закъсам на някое било щото нямам ток...
Между другото любопитно ми е как ще се държи това чудо при отрицателни темератури...

Питах гугъл и по другият въпрос, че ме засрами...
Е не... НЕ, НЕ, НЕ:

https://youtu.be/KSP1hgT0vBA


Т'ва не може да е истина!
Изперка народа да купува всевъзможни безумия...
Тая тема ме хвърля в размисъл.... Колко ли още може?
Сря Апр 22, 2015 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Esper написа:
Ако това е вярно почвам да мисля сериозно над идеята за чистачка на каската!


Ицо, кажи си за вентилаторите на маската ве.Smile

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=30042#30042
Купени 2003-та декември - още работи вентилаторчето. Плаките малко надраскани, тънкия дунапрен в/у отворите за вентилация се разпада, дебелия за уплътнение с лицето читав.

Като мешате тематиката и не ползвате търсачката...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Апр 23, 2015 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
За лятото, а и за зимата : един Рейбан от стъклените които се правиха в Щатите, вече ги няма италианските лицензи са пластмасови, старата класика с тънки черни метални рамки и УВ 85 % защита . Имам го ....от пр.н.е , никога не ме е подвел, блясък от лед , сняг също.
Недостатъци : сложил съм му ластик от други очила, защото при рязко намеждане може да се изхлузи. С това недостатъците свършват.
Предимства:
- тънки рамки, които не блестят. При очила със светли дебели или електрикови пластмасови рамки, каквито са модерните планински, непрекъснато виждаш рамките, и очите се уморяват. Даже рамките ги виждаш отразени и в стъклата.
- добро проветрение , на очите и зоната около тях
- Рей-бана има и номер за големина. Тоя и по-голям, 62, стъклата са големи и ти дават панорамна гледка.
- не се драскат
Нед Юли 05, 2015 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
За лятото, а и за зимата : един Рейбан от стъклените които се правиха в Щатите, вече ги няма италианските лицензи са пластмасови, старата класика с тънки черни метални рамки и УВ 85 % защита . Имам го ....от пр.н.е , никога не ме е подвел, блясък от лед , сняг също.
Недостатъци : сложил съм му ластик от други очила, защото при рязко намеждане може да се изхлузи. С това недостатъците свършват.
Предимства:
- тънки рамки, които не блестят. При очила със светли дебели или електрикови пластмасови рамки, каквито са модерните планински, непрекъснато виждаш рамките, и очите се уморяват. Даже рамките ги виждаш отразени и в стъклата.
- добро проветрение , на очите и зоната около тях
- Рей-бана има и номер за големина. Тоя и по-голям, 62, стъклата са големи и ти дават панорамна гледка.
- не се драскат

Това с каква цел го казваш?
Марката си е марка, но е по-скоро до рекламата, отколкото до истината.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Юли 05, 2015 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Написаното беше пример, и може би съвет за хората които си избират очила, и като сме зачекнали още да разчепкаме темата докрай :
1.Да избягват дебели блестящи особена електрикови цветове на пластмасови рамки, които се отразяват обратно в стъклата и уморяват очите
2. Някои може да не знаят, но качествените очила имат големина и номера, също както обувки или дрехи. Лицемерие, мерят лицата производителите....
3.За екстремални слънчеви дни, още как може да се подобрят даже любителски очила. Всеки е виждал носове, особено на русоляви швабчета/чехчета, изгорели като печени прасенца във високата планина. На моите съм изрязал много точно една мека но плътна кожичка, която влиза в двете стъпалца на рамката на очилата, опиращи в носа. Със сръчни ръце всеки може да го направи, моето даже прилича на фабрично. Във ветровит ден, малко повече крем би запепил кожичката плътно за носа, за да не се отвее. Моята седи толкова плътно, че не ми се е налагало.
4.Ориг.калъф е много тежък, и ползувам едно меко калъфче от тези белите материи дето завиват мобифони в тях. Същото и за един фотоапарат. Ей ги 200-300 грама откъде отпаднаха, а този начин на носене не мие създал проблеми вече много години.
5.Ако пантичките на рамките се отпуснат и те започнат да се клатят или стоят разкрачени , и отидете в ателие, там ви взимат доста пари за обикновено следното: капват в пантите по капка безцветен лак за дърво или авто такъв без значение , без естествено вие да виждате процедурата. Върши добра работа, държи най-малко 6 месеца и се повтаря, ако се получи същият проблем с времето.
Този модел Рейбън, по - точно да кажем името, вече не се произвежда. Както написах, вече италианската фирма Луксотика е взела правата и всички Рейбъни са с пластмасови плаки. На четвърта- пета година им се разпадат пластмасовите части на рамките, а очилата вече са над 200 лв. Вече не ги купувам ,за под 100 лв има много по-добри Увекси например.
Моя е купуван от едно летище за 20 долара парчето, със всичките му паспорти ит.н, даже си взех 3, единия с позлатени рамки вече отдавна откраднат, а с другия с рогови рамки / сега пак излезнаха на мода / още ходя на море. За тоя пък модел, един познат демонстрираше, как с два пръста го слагаш и с два пръста го сваляш от очите.
Днес бях пак на Витоша с "планинските" ми очила, направо забравям че имам очила на мен. Тоя си ми комплект има голяма ефективност, а и на моите любителски ходения ще е смешно да ръгна с някой Жулбо или подобни....
Пон Юли 06, 2015 3:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За 100тина лв какви очила да търся - UVEX например, Polaroid.
Освен за планина ще ми трябват и за колелото.
В SLS се предлагат, доколкото знам. Други идеи за магазини, марки?

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Нед Юли 12, 2015 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Да имат поляризация и UV защита.
Затъмнението ако е от 1(най-тъмни) до 5(най-светли) избери от 1 до 3. Аз предпочитам 3.
Иначе които ти допаднат.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Юли 12, 2015 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Cebe Base Camp бих препоръчал.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юли 12, 2015 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov