ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине соло
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине соло
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Ком - Емине соло Отговорете с цитат
Епизод 1: https://youtu.be/sqjSRNOYlq0
Филм на Мартин Стефанов

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado


Последната промяна е направена от vedrin на Сря Ное 20, 2019 6:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юли 15, 2019 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Много силно!

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Юли 24, 2019 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
novobraneca



Регистриран на: 11 Май 2014
Мнения: 32
Местожителство: София, Плевен, Априлци

Мнение Отговорете с цитат
Е как соло...той постоянно има компания, я някой маериканец, я някой Иван...да не говорим за мечката..!? Изгледах епизода на един дъх. Поздравления за Марти, много се е постарал. Чакам с нетърпение следващите части.
Чет Юли 25, 2019 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Втора част - https://www.youtube.com/watch?v=fCTIclaCQp4

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Окт 11, 2019 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Трета Част - https://www.youtube.com/watch?v=AKOmS6RwW6Q
Пон Окт 14, 2019 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo70



Регистриран на: 08 Фев 2016
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
4 част е на лице: https://www.youtube.com/watch?v=W14KTmEBf4g
Сря Окт 23, 2019 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ком - Емине Соло / епизод 5

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Ное 20, 2019 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Изгледах еп. 1 и ми е трудно да си представя, че може да се загуби точно на тези места. Иначе интересно направено. Със сигурност ще изгледам и останалите епизоди. Поздравления за труда!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Ное 20, 2019 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Мда, ориентировката не му е силна страна. В последния епизод ми идва малко в повече параноята от мечки, глигани и други млекопитаещи. Всеки има право да споделя страховете си, но трябва да се внимава, когато търсиш публичност. Ако не си достатъчно информиран, нищо чудно да си помислиш, че Ком-Емине е все едно пътуване до Мордор. Няма лошо да се поукраси историята, но с мярка за да не се подлъжат хората кое наистина е най-голямата опасност по Пътеката.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Ное 21, 2019 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix, горе по високото от Петрохан до Лакатник без навигация си загубен. Такава мрежа от преплитащи се пътища е, че ориентацията е невъзможна, а маркировка няма. Тези колци зимна са само на някои места и то не на критичните. Същото беше положението от Тръстеная към Лескова по високото и открито, както и от Ком до Петрохан също имаше такива места. Когато ние минахме (след него явно) клоните пред табелата за х. Петрохан на завоя бяха изчистени, така че табелата се виждаше ясно и не можеше да се объркаме.
Tito, на страха очите са големи Laughing Първият път и аз като срещнах мечка щях да се на***кам, а не бях даже сама, а ако съм сама сигурно ще се чувствам точно като него. Човекът, ако правилно разбрах, няма опит, не е срещал такива животни...нормално и като е сам особено още по-нормално да се спече. Е, признавам, че беше малко повече паниката, а и те да не стоят на 1 място мечките. Изръмжава те, отдалечаваш се, вдигаш малко шум, чакаш там 5-10 мин и продължаваш. Тя ще се е разкарала, няма да стои да те дебне, но сам човек...ще се стресне. Но ако не е срещал преди, разбирам го. Пък и той предава емоциите си, които в случая са били такива. А мечка срещнахме и ние преди Мургаш, както и групата, която мина 3-4 часа след нас, също и диви прасета, ама и те бягат. Признавам, че в групата не се впечатлих особено, но сама нямаше да ми е приятно със сигурност. Даже откакто срещнах мечка около Синята стрела на Витоша и ми казаха, че тя там си живее и там избягвам да ходя сама, че да не се изненадаме взаимно, въпреки че много харесвам тази пътека.
В последното клипче имам чувството, че повече се вози отколкото вървя, ама това си е решение на всеки.
Като цяло за мен това са най-готините клипчета за КЕ, като качество на картина и звук и като предаване на емоция...размисли и страсти, а не само ей тука вижте това или онова...тези неща като минаваш така и така ще ги видиш. А с "кот, такоа", "колкото, толкова" и "когат, тогаа" искрено се забавлявахме всички по пътя и ни станаха водеща философия на ходенето Laughing
Чет Ное 21, 2019 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Svetlix, горе по високото от Петрохан до Лакатник без навигация си загубен. Такава мрежа от преплитащи се пътища е, че ориентацията е невъзможна, а маркировка няма. Тези колци зимна са само на някои места и то не на критичните. Същото беше положението от Тръстеная към Лескова по високото и открито, както и от Ком до Петрохан също имаше такива места. Когато ние минахме (след него явно) клоните пред табелата за х. Петрохан на завоя бяха изчистени, така че табелата се виждаше ясно и не можеше да се объркаме.


Той се загуби още между Ком и Петрохан и то 2 пъти. Ако не бях минавал и не знаех - нямаше да напиша горния коментар. Все пак благодаря за разясненията. По принцип не ползвам навигация като ходя.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Ное 21, 2019 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Според мен изобщо не се е губел. Просто иска да покаже как би се чувствал човек сблъскващ се за пръв път с трасето.
Чет Ное 21, 2019 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Гледах само няколко минути от пети епизод.
Нямам време, но си го закачих този поход в лентата предпочитани.
Обещах си, ще го гледам!
Искам да видя как се е чувствал сам и да сравня с моето минаване.
Първата разлика я хванах, преди да съм започнал да го гледам.
Млад е, като минавах през 2011 г. сам, бях шестдесет и седем годишен младок.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Ное 21, 2019 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Svetlix, горе по високото от Петрохан до Лакатник без навигация си загубен. Такава мрежа от преплитащи се пътища е, че ориентацията е невъзможна, а маркировка няма. Тези колци зимна са само на някои места и то не на критичните. Същото беше положението от Тръстеная към Лескова по високото и открито, както и от Ком до Петрохан също имаше такива места. Когато ние минахме (след него явно) клоните пред табелата за х. Петрохан на завоя бяха изчистени, така че табелата се виждаше ясно и не можеше да се объркаме.
...

Лахесис, ще бъда много благодарен, ако кажеш кои са били критичните места и къде е била зле маркировката. Информацията ще бъде много полезна при премаркиране следващата година, за да знаем къде да съсредоточим повече усилия.

От 2012 г. (след като минах Ком-Емине) се включих в инициативите на форума за маркиране. За няколко години премаркирахме почти цялото Ком-Емине в Западна Стара планина, стигна се до един момент, в който хората казваха:

Нед Авг 02, 2015 7:08 am sbalkan написа:
... изкарахме страхотно и срещнахме интересни хора- българи, французи, канадец, румънка, украинки....какво нещо е ПътекатаSmile Благодаря на всички пишещи тук за огромното море от информация и на всички онези, които разчистват и премаркират Пътеката, до момента ( х. Ехо ) маркировката беше перфектна, а Gps-а излишенSmile

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=97859#97859,

тоест - че не ти трябва джипиес, за да минеш Ком-Емине в този участък.

За съжаление годините минават, маркировката старее, има нови сечища, нови пътища... Трябва премаркиране.

Тази година например специално ходихме до хижа „Пробойница“, за да сложим табела на мястото, където Мартин Стефанов и американеца са се объркали - 48-та минута и 55-та секунда на част първа:

https://youtu.be/sqjSRNOYlq0?t=2935





Освен това премаркирахме от връх Ком до проход Петрохан (без подсичането на връх Малък Ком), както и участъка между Гара Лакатник - село Лакатник - хижа „Тръстеная“ - Манастирска поляна - Берилова воденица. Догодина продължаваме към хижа „Лескова“ и Витиня. Въпреки че има хора, които се опитват да ни пречат и искат да изтриват маркировката, която подновяваме. Very Happy

А за филмчетата на Мартин Стефанов за Ком-Емине - хубави са, те са си негови, както той реши - така ще си ги направи. На мен са ми полезни, защото в тях има много информация - първо - за маркировката - и второ - за Ком-Емине. Виждам как един обикновен човек минава по Пътеката...

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Ное 21, 2019 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Лахесис написа:
Svetlix, горе по високото от Петрохан до Лакатник без навигация си загубен. Такава мрежа от преплитащи се пътища е, че ориентацията е невъзможна, а маркировка няма. Тези колци зимна са само на някои места и то не на критичните. Същото беше положението от Тръстеная към Лескова по високото и открито, както и от Ком до Петрохан също имаше такива места. Когато ние минахме (след него явно) клоните пред табелата за х. Петрохан на завоя бяха изчистени, така че табелата се виждаше ясно и не можеше да се объркаме.


Той се загуби още между Ком и Петрохан и то 2 пъти. Ако не бях минавал и не знаех - нямаше да напиша горния коментар. Все пак благодаря за разясненията. По принцип не ползвам навигация като ходя.

Еми, браво. Сигурно ти е отворено третото око, правиш някаква връзка с космоса или сателитите или нещо такова. Ние по-простите сбъркахме пътя тъкмо 3 пъти от Ком до Петрохан и сигурно щяха да са повече, ако не бяхме почнали на всяко разклонение да си гледаме навигационната. А горе между Петрохан и Лакатник, където Мартин показваше онзи гьол в мъглата, на откритото в онази плетеница от черни пътища освен явно, ако не ти е вграден приемника за сателитите, не знам как се ориентира човек...или с много фино обоняние се води по аромата на пъстървата от рибарника Wink
Пет Ное 22, 2019 12:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov