ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
БТС вече без Венцислав Удев
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
БТС вече без Венцислав Удев
Автор Съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение БТС вече без Венцислав Удев Отговорете с цитат
Накратко. Венцислав Удев - изпълнителен секретар на БТС-то, вече не е между живите. Починал е на 8-ми август.

Съобщението на сайта на БТС е в доста телеграфен стил -> http://www.btsbg.org/component/content/article/41-novini/1025-2016-08-09-09-13-08.html

Доколкото разбрах, от познати близки до БТС, тялото му ще бъде кремирано, а прахът му: "...ще бъде разхвърлен над върховете". Не разбрах над кои върхове.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Авг 10, 2016 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Нужно ли е? Отговорете с цитат
Да ни вечно преследва и там горе, след като го няма. Мани.
Ники, ако това е вярно днес е един добър ден за туристическото движение в България. Може и просташко да звучи, но не съм от тези, които си кривят думите според ситуацията. А моето мнение за тази организация благодарение на това ръководство е известно на всички. Нямаше сила, която да го смени. И Бог си го прибра. Явно и на него му писна. Амин

Сега е момента тези които искат промяната да се стегнат и да си изберат едно стабилно ръководство, което да не става за смях постоянно. Което да не се псуе от всеки. Говоря за ТД-тата в Б-я. Щото много от тях искаха промяната. Дано успеят да се разберат за доброто на туризма. И защо не заради Алеко. Или зад Алеко.

Айде стига толкова. Изключвам се. Дерзайте
Сря Авг 10, 2016 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бог да го прости! Вярвам, че всеки човек не е черен или бял, така че и той е оставил нещо хубаво за туризма и БТС.
Не вярвам обаче това да промени нещо в институцията, защото там проблемите не идват от хората, а от цялостната ситуация в държавата.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Авг 11, 2016 7:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Не вярвам обаче това да промени нещо в институцията, защото там проблемите не идват от хората, а от цялостната ситуация в държавата.

С редки изключения (например археология) ситуациите се създават от живи хора -- единиците-водачи и множеството-стихия.
Чет Авг 11, 2016 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Лека му пръст на Венцислав Удев!
При всички положения с него ще си отиде една епоха от историята на БТС. Дали новата ще е по-лоша или по-добра от досегашната - времето ще покаже.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Авг 11, 2016 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Бог да го прости.
Относно другото:
Напротив, “цялостната ситуация” не създава проблемите, но затова пък е цялостно оправдание за това да не се полагат целенасочени усилия за промяна. Промяната водеща до разрешаването на проблемите няма почти нищо общо с държавата и каквито и да било цялостни институции и ситуации. Положителните промени винаги и навсякъде са резултат от усилието на един човек или на няколко (малко) хора сбрани около някой човек и действащи жертвоготовно (ако няма как иначе) в името на дадена идея – нещо, в което вярват и заявяват Димо и Vedrin, и в което вярва, но заявява противоположното Мариана. Впрочем, Мариана е чудесен пример за разминаване между заявена платформа и изпълнение (и слава Богу, че е така) – иначе не бих могъл да си обясня защо ходи да маркира пътеки, при положение че всичко е обречено на прецакване поради цялостната ситуация в държавата, произтичаща от световния зъл заговор и извънземните, на която ние, готините и невинни хорица сме просто жертва. Така че съм съгласен с Димо и Vedrin, че институциите и ситуациите се създават от живи хора. Не мога само да приема примера с археологията – точно там преди малко повече стотина години един човек (“пълен аматьор” и “луд”) тръгвайки срещу всички, нека повторя, срещу всички останали живи хора (и най-вече срещу много разбиращите археолози, филолози и прочие -ози) и срещу целия истаблишмент успя да промени категорично и завинаги мисленето на всички тях (и съответно нас) и цялостната им ситуация, в която се позиционират. Малко по-късно, едни други двама юнаци направиха подобен номер. Та така... Затова “дерзайте” (Димо) е най-умното нещо, което може да се каже за промяната ... бих добавил само ... “докрай”.
Чет Авг 11, 2016 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Не мога само да приема примера с археологията – точно там преди малко повече стотина години един човек (“пълен аматьор” и “луд”) тръгвайки срещу всички, нека повторя, срещу всички останали живи хора (и най-вече срещу много разбиращите археолози, филолози и прочие -ози) и срещу целия истаблишмент успя да промени категорично и завинаги мисленето на всички тях (и съответно нас) и цялостната им ситуация, в която се позиционират. Малко по-късно, едни други двама юнаци направиха подобен номер.

Явно е добре да уточня -- имах предвид не занимаващите се с археология, а отдавна отминалите "ситуации", които те донейде правят наше достояние чрез труда си. За разлика от тези отминали "ситуации", върху днешните всеки жив човек има влияние, независимо дали си го е поставил за цел.
Чет Авг 11, 2016 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Бог да го прости Sad


Не подозирах доскоро, че такъв човек съществува. А, съм израстнал в БТС-арска среда...

Нас нали ни приемат винаги като губернатори по хижите. БТС, МТС нема значение кой я стопанисва...
С всички се сприятеляваме и сички ни угаждат, дори прословуто лоши хижари...

Във времето когато учех и ме гласяха за шеф на съвета по туризъм на един от варненските вуз-ове, да бъдеш такъв функционер се изискваше да си - устат хиперсексуален пияница с постоянно блеснали като Василашките при залез, очи.

От тогава бегам като дявол от тамян от подобни казионни "организми". До степен - известна доза социопатия.

А, може сегашното БТС да е друго, в добрия смисъл на думата...
Чет Авг 11, 2016 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Васко. Приятелю. Ти не разбра ли, че вече се излекува от своята социопатуя. Ако не си разбрал ще ти кажа кат се видим на гнездото. А от алкохолната зависимост не си. То кой ли е де ама това е друга тема.
Чет Авг 11, 2016 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Няма да стане за гнездото, общото ни свободно време се изтегли със седмица напред . Поздрави Smile
п.п. Иначе много искахме Cool
Пет Авг 12, 2016 12:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Положителните промени винаги и навсякъде са резултат от усилието на един човек или на няколко (малко) хора сбрани около някой човек и действащи жертвоготовно (ако няма как иначе) в името на дадена идея – нещо, в което вярват и заявяват Димо и Vedrin, и в което вярва, но заявява противоположното Мариана. Впрочем, Мариана е чудесен пример за разминаване между заявена платформа и изпълнение (и слава Богу, че е така) – иначе не бих могъл да си обясня защо ходи да маркира пътеки, при положение че всичко е обречено на прецакване поради цялостната ситуация в държавата, произтичаща от световния зъл заговор и извънземните, на която ние, готините и невинни хорица сме просто жертва.

Хайде сега, хем не можеш да си обясниш защо маркирам, хем знаеш в какво вярвам. Laughing
Маркирам именно защото нищо друго не може да се направи или промени. И това е капка в морето, която тушира симптомите, но не лекува болестта. Имаше ли някакви последици маркирането, освен че за една-две години се е минавало малко по лесно? - Не! Ще има ли? - Също не! БТС-то трогна ли се от моите разкази и молби ако не за материална, то за каквато и да е помощ? - Също не! Колко човека тази година маркираха в Западна Стара планина като следствие от моя пример? Промяна има ли? - Няма!
Аналогична е вярата ми, че нещо може да се промени в системата на образованието, след почти 15 години в нея. Демек вършиш си работата добре, но това няма да промени нито бюрокрацията в министерството и инспектората, нито безумните учебни програми, нито калпавите учебници, нито корупцията. Просто цялостната ситуация в държавата е такава и за съжаление не виждам надежда да се промени скоро.
Иначе няма нужда от сарказъм, не съм привърженик на конспиративните теории от какъвто и да било вид. Учила съм достатъчно икономика за да знам, че няма заговори, а просто обичайните интереси за пари и власт.
Разбира се, ще се радвам да ме опровергаете. Така че "дерзайте", като си нямате друга работа Laughing Дано и с БТС ви потръгне по-добре, отколкото аз се справих. Confused

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Авг 12, 2016 6:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Mariana1000"][quote="ray"]...

Разбирам те... Но смятам, че това, което правиш е безкрайно важно и че безкрайно подценяваш положителните последици от него.
Пет Авг 12, 2016 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Знам, че не е хубаво така да се говори, но новината ми харесва...

Това е един човек навредил много на планинарското движение в България.

Няма да се впускам в разсъждения, точно колко допринесъл и точно колко навредил и какъв е баланса...

Важното сега е, дали някой ще наследи мини корупционната империя създадена от Удев, или ще лъснат всички делавери.

И ако лъснат, дали ще се намери кой да поведе тази организация по един нормален и съвременен път. Нещо, което въобще не е очевидно и лесно...
Пет Авг 26, 2016 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Знам, че не е хубаво така да се говори, но новината ми харесва...

Това е един човек навредил много на планинарското движение в България.

Няма да се впускам в разсъждения, точно колко допринесъл и точно колко навредил и какъв е баланса...

Важното сега е, дали някой ще наследи мини корупционната империя създадена от Удев, или ще лъснат всички делавери.

И ако лъснат, дали ще се намери кой да поведе тази организация по един нормален и съвременен път. Нещо, което въобще не е очевидно и лесно...


Намирисва ми на нещо, което може би ще се случи сега след кончината на човека. Имам някакви наблюдения и повод да го казвам това. Дали е така, ще се разбере надявам се скоро.

Ако бъркам това което казваш да се избере някой нов и да поведе организацията по нов начин не ми се вярва да стане. Поради следните причини:

1. Такава организация всъщност от години вече няма. Освен на хартия. И освен да се разпределят едни средства между няколко човека и толкоз.

2. Който и да настане на чело на тази организация, ще бъде избран от тези дружества, които нищо не правят и само стоят на опашката за помощи. Тези които са стабилни (а има и такива) са малцинство.

3. Страхът да не продължиш да живееш както до сега ще доведе до избор на поредния благодетел.

4. Има дружества, които вообще не са зависими от БТС - хижите са си тяхни, вършат си работата и вообще не ги е еня кой е горе. Освен дето си плащат само членския внос и си купуват по едно знаме при годишнината на Организацията. Но на тях не им се занимава да си тровят нервите и да предлагат нормални хора.

Има обаче министерство и на Туризма. А там шефката ми харесва. Така, че знае ли човек - пък може и чудо да стане. Обаче едно обещавам - настане ли промяна ще си купя книжка и ще стана член. И вноската ще си я плащам редовно.
Пет Авг 26, 2016 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ех, Димо...

Много истина има в твоите съждения, за съжаление Sad

Особено за министърката, толкова неадекватен човек не се е занимавал до сега с туризма... Младежта и спорта е по-скоро министерството, което трябва да се занимава БТС, ама и там не виждам голяма надежда.

И да, толкова време организацията съществува, за да съществува, че много енергия и желание ще са нужни за да бъде променено статуквото.

Но надежда винаги има някаква, има доста свестни хора, които биха се активизирали при някаква промяна, няма да е един човек само.

Дано тръгнат нещата на по-добре!
Пет Авг 26, 2016 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov