ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Не следиш внимателно Smile

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Сеп 28, 2020 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Smile))) Яснооо, супер.... Ама отговори ми и на въпроса Smile). И нали знаеш че има и още Е-та и т.н.... Smile.
Пон Сеп 28, 2020 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
За сега планове - бол. Нека станат факт и ще разкажа.

От както направих Е4 с Ани, групичката с която ходим заедно спряха да ми се обаждат, като ходят някъде. Аз поканих всички за Е4, всички ми отказаха категорично. Бях готов да се съобразя с дати и всичко, но пак получих отказ. На някои даже им се молих и пари на заем предложих и пак ми отказаха. Сега се организират, ходят си, не ми се обаждат. Да са живи и здрави.

Сега гледам да отделям време на дечицата и тях да водя насам-натам. За идното лято е рано да правя планове (не чене са направени). В по-близък план - ходи ми се на сбирка на форума Wink

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Сеп 28, 2020 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, Светльо. Но съм изненадан от това, което казваш... Съжeлявам. Очаквах по-скоро че ще кажеш, че с групичката сте отпразнували успешното Е в някоя кръчма с голям запой... Smile Да не смятат, че сега се надуваш....? Изобщо казват ли защо?
А за сбирката ... в каилъка сякаш има сериозни кръчми... Smile
Пон Сеп 28, 2020 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Еми ти няма съмнение че си снимач на високо ниво, така че не желая да оспорвам казаното, а и съм съгласне. Smile Наскоро беше качил някакви много хубави снимки за твое ходене ама без обеснения.

А защо Стефан и Светликс не коментират вече??


Не, не съм. Наистина обаче съм изгледал буквално хиляди снимки на такива и правя разлика. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Сеп 29, 2020 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ами не расбирам, но сякаш са супер и съм ти благодарен. Всичко хубаво. Smile
Вто Сеп 29, 2020 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
И ко стана ся?
Вто Сеп 29, 2020 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Моите снимки са далеч от хубави. Първо снимам колкото да има нещо, второ Xiaomi-то ми е с чисто китайски сензор... Макар че форума сме ставали свидетели на впечатляващи снимки от същата комбинация по траверса Добрила - Ботев през зимата, но в ръцете на човек който знае какво прави. Някой ден може и да си вземем фотоапарат. И тук там да снимаме по нещо различно. По масовите места има толкова много снимки, че не намирам смисъл да се хабят усилия за отдавна заснети по всевъзможни времена пейзажи.
Ами какво да кажа внимавайте с роуминга през целия преход от хижа Перелик до Карлък телефоните ни бяха в роуминг към Гърция, получихме смс'и и тн... Около Пампорово е по-скоро за пенсионирани туристи отколкото за млади хора. Смисъл има къси екопътеки с прекрасни гледки. Но пък за айляци като нас изкарали пандемията предимно в ядене и лежане си бяха екстра загрявка преди следващия ден. Целия район около езерата е топ дестинация за автомобилен секс и пиянски оргии и спокойствие е твърде наивно да се очаква иначе е красиво и удобно за палатки спор няма. Мога да похваля и лидълските чували, че се потихме и спах с крака извън чувала при около 8 градуса. Което за 30лв на чувал си е добре. Освен това тествахме силите на вегана като ядохме само ориз със зеленчуци, грозде и червени боровинки. Домързя ни да ходим до Смолян за нещо различно и ядохме каквото си бяхме взели.
П.п В планината се ходи или с доверени хора или сам! Тази група щом за нещо толкова незначително са те изоставили смятай, ако го закъсаш някъде какво ще е...
Сря Сеп 30, 2020 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Twoo е прав за фотоапарата. Много пъти сме правили сравнение с някой Samsung S-серията и дъртия ми Nikon D80, който е 2008-ма година (ако не се лъжа). Въпреки годинките си - DSLR си е DSLR. С малко барване на настройките стават чудесни снимки. А когато трябва да приближиш даден обект се оказва, че телефонът въобще не става! Но пък за по-дълъг и тежък преход, като ти увиснат кило и двеста на врата - безценно! Едно от местата, където най-много пъти съм псувал е по въжето на вр. Голям Купен в Стара Планина. Много е кофти фотото да ти е на врата и да се катериш по въжето.

Рей, кръчмите в Кайлъка не са моето място. Там има прекалено много чалга, а аз имам непоносимост към нея. Между другото един интересен факт: от както ни спряха служебните банкети и тийм билдинги ясно се усеща, че работата не върви както преди. По тези събития се запознавахме с новите колеги, на по чашка изглаждахме недоразуменията, създаваха се интересни приятелства и социални контакти. Сега като работя с хора, които не познавам е чувствително по-трудно.

Колкото до самата групичка - нищо никой не казва. Даже на традиционните дати за преходи около 6-ти и 22-ри септември, когато времето бе супер - не се организирахме нищо. Иначе в службата колегите ми бяха супер заинтригувани и от първия ден почнаха да ме дърпат за снимки, и да разказвам. Имам даже колеги, с които не работим пряко и се чувахме по време на прехода, да им кажа нещо интересно, да споделя до къде сме, как сме, да ни дадат кураж. Моят баща, който гледаше с мама двете хлапета всяка вечер е гледал по атласа с който разполага до къде сме стигнали и си отбелязваше. Човекът бе невероятно ентусиазиран и горд с нас. Между другото в пътеписа умишлено толкова много неща не съм написал, че не е истина. Срещнахме страшно читави хора. Е, срещнахме и идиоти, които сякаш ги бяха събирали със специален кастинг, но мерките срещу COVID-19 в частта със социалната дистанция свършиха чудесна работа. За пореден път се убеждавам, че едно такова приключение топли душата дълго време.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Сеп 30, 2020 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Еми Twoo според мен са хубави, а коментарите ти страхотни.

Светльо, може би е добре сега да разкажеш за всеки ден отделно, като включиш невключените неща. Замисли се за това и отговори какво смяташ. Благодаря.
Сря Сеп 30, 2020 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
На следващата среща на форума, като дойдеш ще разказвам на масата.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Сеп 30, 2020 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Жалко.
Сря Сеп 30, 2020 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Светльо, а защо "спряха служебните банкети и тийм билдинги"? Нима управата не забелязва че "работата не върви"? Нали ако е заради ситуацията вече е разрешено... Всичко хубаво.
Чет Окт 01, 2020 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Не, не, не!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Окт 01, 2020 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Светльо, емотикона какво е? Smile
Чет Окт 01, 2020 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 74 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov