ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Лъчко, аз си чакам отговора на моето, а до тогава по темата:
Велико Търново и Пловдив. Ама това е на база впечатление. Не съм живял там да им видя проблемите и да се откажа ахахах навсякъде ги има. По тая логика и Ловеч би ми бил фаворит. Ама съм живял къде 18-19 години, това че не съм там донейде е показател.
Сега трябва ли да кажа на каква база от критерии съм се спрял на тези два града?

Да ти кажа, Пловдив става все по-зле, ако не го "отпушат", дано, че след 10 години ще е ад. Не, че смятам да го сменям де. Аз не съм от тия, иначе да бях сменил и държавата, по същата логика. Ама не го направих.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Окт 29, 2020 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Пацка В.Търново не е опция половината град е на кюмур, останалата половина живеят по баирите тесни улици няма навсякъде канализация да не говорим, че като падне малко снежец не можеш да се прибереш с колата в къщи, няма място за паркиране прекалено много студенти 16-20000 в този мъничък град Иначе ако отидеш за ден два три е много готин, има атмосфера някаква, много кръчмета, галерии, занаяти, млади хора навсякъде ама да живееш там?


Да, в Търново посоките са нагоре, надолу и по стълбите... Кюмур все още има навсякъде... Чара чарааа и младите хора, инак бабички и старчоци като в Ловеч и град със затихващи функции. Добре че имате вие у Плеен студенти от чужбина, че и Африка, сами видяхме. У Рударци сняг да видиш зимата. Канализация няма как да видиш, ама млади има все пак, а циганите горят всичко...кофите не достигат, че много хора искат да пише София на личната карта, ама да живеят в село в планината, и като е малък бюджета, а свинете много, ето ти кочина!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Окт 29, 2020 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Не, че смятам да го сменям де. Аз не съм от тия, иначе да бях сменил и държавата, по същата логика. Ама не го направих.


Браво, и аз така за страната. А града, нямаше какво да се учи там, после срещнах жената и те ме на - перничанин!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Окт 29, 2020 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А бе мислешт би ли обеснил кво имаш впредвид? А също и ако града има нещо хубаво. Или ако някой друг град ти е харесал, ти си от тези които много ходят, а Twoo и Васко също ама не щат да кажат. Благодаря.
А пацко, защо уж кюмур, уж друго, а пък искат на село да са? Не е ли странно.
Чет Окт 29, 2020 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
А пацко, защо уж кюмур, уж друго, а пък искат на село да са? Не е ли странно.


Нали си чувал, че покрай сухото, гори и мокрото.
Та и с новите селяни от града - минават на пелети повечето от тях, автоматизирано е, хамалогията не е много. И аз така. Ама закостенелите си искат я кюмур, я дърва, в момента им е по евтино, не искат да набиват накуп много пари като дългосрочна инвестиция за нещо по добро. С братята роми, няма какво да спорим, те си палят всичко. Уморих се всеки ден да обяснявам на тоя срещу мен дето гори дограма стара да спре да хвърля пепелта по улицата , всичките ми гуми са с пирони в тях.
Но да се върнем на новите селяни - граждани. Любимото ми е като почнат пролет и есен да палят треви и клони, обикновено мокри като чистят градината. Правят се на голямата работа, ама се държат бетер от местните понякога. На жена ми вече от 112 не й вдигат заради сиганли за такива... Принудихме се, откакто живеем на село в планината на чист въздух, да си купим сушилня за дрехи, инак зимата след съхнене на терасата миришат по зле от преди да ги изпера...

А милите "виладжии" - идват си уикенда за два дена и като се почне едно косене на трева, няма вече ръчни дървени коси с рог от крава. Всичко е моторно. Аз два дена от седмицата да почивам, те баш тогава се залавят за работа и ми развалят рахата, не мога приказката да си чуя. Странни хора, през седмицата не бачкат ли, че да починат и да се насладят...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Окт 29, 2020 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Казал го е народът: "Живей в град, мечтай за село!" Българинът е разкъсан между тези две местоживения: живее в града, ама иска и вила. По възможност на десетина километра от града. Или дори в самия град, например в Бояна, но да е вила. Цял живот роб на имотите си! А те често не са само два, а повече, защото някъде в провинцията е останала къщата от баща му, а в другия край на България - къщата от тъщата. И всички те искат поддържане. "Булка, хайде тая събота и неделя да потегнем нашата къща."- "Не, по-належащо е нашата!" И ето - "наши къщи" няколко! И аз съм така, де (само че стигам само до две - жилище в София и вила в Панчарево). Това за моторните косачки и резачки наистина е кошмарно! И аз имам машина за косене - не мога на ръка, но моята е електрическа и мърка като коте в сравнение с рева на бензиновите. Да не го говоря за резачките на дърва. Слава богу, близките ми съседи са разбрани хора и от два до четири строго пазят тишина. Но чувам в далечината простаците, които чакат за стане два и половина, за да включат моторите. Клоните и шумата наистина са голям проблем. Едното от съседните места беше съвсем занемарено, джунгла. Продадоха го и новият собственик извика бригада, която да ореже всичко. Те обаче взеха да горят клонаците. Не бих казал, че беще нещо смущаващо, приличаше на пионерски лагерен огън. И изведнъж хоп - патрулката. Хайде предупредителен протокол... Няма лабаво! Веднага изнесоха с камиончето всичкото клони. То това им е работата, впрочем. Аз листата ги правя на компост, но с клоните видях зор. Затова си купих клонотрошачка. Прави ги на талаш. Ама па е шумна! Повече от всички косачки. Е, извиних се на съседите, викам им, това е братя, една сутрин в годината ще е така. Нямам кола, а и да имам, не е ясно къде може да се извозват клонаците. Ако общината бъде така благородна да предоставя своите камиони и техника, ще помисля за вариант. Но засега такъв липства.
Чет Окт 29, 2020 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А дали е възможно някак си човек да се разбере с хора употребяващи кюмур и/или кви ли не други боклуци да използват пелети? Защото това не е частен, ами широкоразпространен случай, или? Сиреч а дано орумните юристи и други специалисти също коментират.
Чет Окт 29, 2020 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лъчко, отговарям ти само за да поддържам лафа. Бедният човек се отоплява месечно с дрехи от контейнерите, дърва от гората и кюмюр, като кюмюрът вече е съмнитителен, дали го купува. А ти го убеждаваш да дава 1000 лева месечно, за да си купи пелети, но преди това да даде още няколко хиляди за инсталацията? Ти мен не можеш да ме убедиш в тая инвестиция, та бедняка ли?
Пет Окт 30, 2020 12:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
То и богатите не можеш да ги убедиш. Част от ТЕЦ-овете дали не горят яко отпадъци? За Бобов дол съм 100% убеден.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Окт 30, 2020 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Има бая хора, които вече имат инсталациата за която говориш, но които горят същия този ултранискокачествен кюмюр за който говориш и още кви ли не боклуци. Та зарад туй запитвам. Нима хората за които говорите двамата отгоре дето горят боклуци и мърсят са бедни? Вие знаете, кажете.
И да запитамв отново: какъв е смисала да се иде некъде извън сф, щом в сф си е дори по-добре? И защо некои, дори съфорумци, реват срещу сф? Ами нека кажат чесно. А ти кое селище в БГ харесваш?

Добавка: не убеждавам, а не знаая, и запитвам тука, щото както наскоро един съфорумец каза, "като искам да узная нещо с 100% сигорност запитвам у орума", извинявам се за може би неточния цитат.


Последната промяна е направена от ray на Пет Окт 30, 2020 10:45 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Окт 30, 2020 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... от два до четири строго пазят тишина...

Абе ти не си ли чувал "поговорката" "По всяко време на денонощието … някой някъде работи с флекс"?
Пет Окт 30, 2020 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Оспамихме темата за най- добрия град за живеене Отговорете с цитат
Ама като сме почнали - да кажа. Цялата инсталация, котел, горелка, бункер, шнек, тръби, радиатори и труд, даже и 120 л бойлер със серпентина излезе 8 бона. На месец отива по тон, което е към 400 лв. Далеч не е 1000 както писа господин Сотиров и си имам малък ТЕЦ в нас. Хамалогията е веднъж в годината като трябва да подредя 4 палета с пелети по 72 чувала по 15 кг. Но това е еднократно и се намират съфорумци за помощ и почерпка после. Огромният плюс е, че в бункера се събират 11 чувала, и мога да не слизам долу няколко дена. Сам котелът се пали и гаси, когато стайния термостат му каже че трябва да поддържа зададената температура от примерно 20 градуса в стаята. Дървата напоследък не са евтини, а и режеш, цепиш, носиш... остави това. Ама някой трябва да хвърля нон стоп. Огняр да имаш. Еми ние като сме от сутрин до вечер на работа, кога да паля - вечер, докато се стопли и трябва да лягаш и пак гасне. Та така, аз за мен съм си го решил.

И още малко личен опит. При нас както вече казах сме зле с кофите за боклук, има малко, и то счупени. А аз се чудех да ни сложат за разделно събиране... наивен...
Обаче, аз събирам разделно. Хартията си я ползвам за печката в работилницата за разпалки, метал събирам в един варел за да издавам в пункта за пари Smile Стъклото е най малко, за разлика от пластмасата, дето хем навсякъде съм с текстилни торби. Реално като ходя към града взимам пластмаса и стъкло и мятам там разделно. Биото отива в компостера. Така освен всичко, и ежедневния ми обем на боклука е малко, не хвърлям всеки ден огромен чувал. Клоните ги събирам на купчина и след като изсъхнат хубаво, правим лагерен огън и къркаме около него, не мирише, не пуши и свети.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Окт 30, 2020 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Сотиров написа:
... от два до четири строго пазят тишина...

Абе ти не си ли чувал "поговорката" "По всяко време на денонощието … някой някъде работи с флекс"?


А бетона в панелните жилища е най- мек сутрин между 6 и 8...

http://www.detectivepodcast.com/podkasti/epizod-1/

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Окт 30, 2020 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:

Ей това понятие "Флексит - да те изгонят рано рано с шум от флекс..." е много яко, признавам, не го бях чувал до момента...
Пет Окт 30, 2020 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Нищо не сме оспамили, пацко – нещата, за които стана дума в твоите и на съфорумците коментари са важна част от зададения въпрос. А ти си написал едни от най-смислените коментари в темата изобщо. За това, което си направил и правиш (въпреки неблагоприятната среда) – респект и поздравления. Намирам го за много важно и вдъхновяващо. Благодаря ти.
Пет Окт 30, 2020 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 78 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov