ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 23, 24, 25  Следваща

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
packo packov

Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Ей, пакостнико, забравихме се! Отговорете с цитат
ray написа:
Лично аз се надаваям да се науча да плавам най-накрая

Всеки може да плава, не всеки може да плува!

Гледам си вилнял и по други теми. Нещо за Гради а да ме посъветваш, че ми е в периметъра?...

Пет Сеп 02, 2016 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray

Мнение Отговорете с цитат
Към didogen: Дори не знам какво е това "балконинг"!? Сигурен ли си че нямаш правописна грешка? Ако не, обясни, моля. Иначе при цялото ми уважение към теб не приемам пренебрежителното ти отношение към един от най-прекрасните български курорти и определянето му като "гето". Всъщност ако имаш пресни впечатления оттам защо не споделиш?
Пет Сеп 02, 2016 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray

Мнение Re: Ей, пакостнико, забравихме се! Отговорете с цитат
packo packov написа:
ray написа:
Лично аз се надаваям да се науча да плавам най-накрая

Всеки може да плава, не всеки може да плува!

Гледам си вилнял и по други теми. Нещо за Гради а да ме посъветваш, че ми е в периметъра?...

packo, радвам се да те видя! Но дали няма начин преди да ми пишеш да ме предупреждаваш, че ще го правиш, защото коментарите ти винаги ме разсмиват жестоко и хората се чудят какво толкова чета Very Happy

Относно плаването и плуването - не знам кога плаването се превръща в плуване, но искам да мога да премина десетина метра по вода без да докосвам дъното. Както виждаш не само в планинардството, а и по отношение на плаването не мечтая за подвизи. Добрият бърбън на шезлонга под сянката, под одобрителния поглед на бармани и сервитьорки - това ми е напълно достатъчно.

Вилнял и по други теми ... човек да не каже нещо ... да не говорим че след това се извиних и изтрих ... всеки прави грешки.

А това "Гради" за първи път го чувам. Както всички знаем твоят периметър не е кат на уфсите по Триглав, а е твърде голям, от Ком та чак до Емине, та какво имаш внапредвид?
Пет Сеп 02, 2016 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen

Местожителство: kleta majka balgariq

ray написа:
Към didogen: Дори не знам какво е това "балконинг"!? Сигурен ли си че нямаш правописна грешка? Ако не, обясни, моля. Иначе при цялото ми уважение към теб не приемам пренебрежителното ти отношение към един от най-прекрасните български курорти и определянето му като "гето". Всъщност ако имаш пресни впечатления оттам защо не споделиш?

Балконингът е много популярен спорт в Сл. бряг. Питай местните. А определението "гето" не се ли брои за впечатления оттам?
Още една интересна тема за балконинга
Пет Сеп 02, 2016 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray

didogen написа:
ray написа:

Балконингът е много популярен спорт в Сл. бряг. Питай местните. А определението "гето" не се ли брои за впечатления оттам?
Още една интересна тема за балконинга

Благодаря ти! Не знаех това. Не ми допада. Но, виж, все пак простотии има навсякъде. Благодаря ти за мнението ... аз затова вчера питах какво мислете, тогава всички мълчахте...а като платих се обадихте... Надявам се все пак че като цяло нещата ще са чудесни. В инетерес на истинат тревогата ми е щото е септември да не е някаква пустош и да няма човек с кой едно здрасти да си каже. харесва ми да има хора около мен и да е весело. в крайна сметка това си остава един от най-реномираните наши курорти. Ще докладвам как е било, ще споделя снимки. То по-скоро проблема ще е да стигна, че се очертават един-два яки запоя още преди да тръгнем Smile Впрочем имаш ли впечатления за добър ресторант там? Храната за мен енещо много важно макар че ще гледам да я огранича за да сваля килограми, защото все пак след това ще искам и с туризъм да се занимавам, а от това което съм прочел досега стигав до извода че наднорменото гтегло определено не е плюс когато се правят преходи. Даже днес следобед си купих няколко книги за туризъмв които да чета на плажа ако ми е скумчно, но май не е редно да споменавам заглавия за да не бъде обвинен че правя реклама. все повече се убеждамвам че подготовката за покоряването на върхове е помчти едно 90% от самото покоряване и затова не разбирам как някои хора прибързват и тръгван без добра подготовка, без да прочетат всичко вналично в интернет, без да имат качествена екипировка, без gps, ... а бе щура работа, почти като балконинга.
Пет Сеп 02, 2016 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen

Местожителство: kleta majka balgariq

Кръчмата е PBAQBE. Разкодирай си я, да не правя реклама.
Декодер:
A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

Намира се леко на юг от РУП. И не се бъзикам, това е единствената причина да спра в Слънчака.
Пет Сеп 02, 2016 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray

Благодаря ти за информацията, добронамереността и бързите отговори. Но да беше казал как се използва този декодер... Very Happy Бахти с тая реклама не можем да си помогнем един на друг като знаем нещо, а то нали уж затова сме тук ... Реклама та реклама ... Айде направо да казваме колко е зле да се ходи на море, че да не би да правим реклама на черноморието ни... глупава работа.
Между другото не ми казвай, моля те, че плажа, морето, казината и момите не са на ниво ... Освен това огромният ръст на туристите през лятото, разбирай на тези по морето ни, е факт - предполагам, че тези хора не са по прости от мен и теб.
Съб Сеп 03, 2016 12:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov

Градина съм искал да напиша... Пусти туч скрийнове...
Баба ми едно време за Ком Емине се форуми е чела и по навигация се е движила. Ама с тез интернети всичко става достъпно за всеки. Като информация на 100% достъпно, а за теб тя е 90% от прехода явно

Съб Сеп 03, 2016 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray

Мнение планината и градината Отговорете с цитат
packo, в градината не съм ходил или поне не съм бил трезвен като съм бил, но съм чувал, че е място твърде опасно. Не случайно е наречено градина, а ти си интелигентен човек и знаеш предr време какво е станало в оназ градина, поради което всички сега се мъчим... Казано по-просто, туй е място дето жените са знойни и не прощават, това не са ти тези фини лейдита планинарките, не си прави такива илюзии ... не знам защо изобщо май смяташ да се набутваш там... ела на Слънчака да пием по един бърбън, да направим по един тенис и да попсуваме на воля Грешката от Аскьой, по-известен с индианското си име Развеждач на кучета, или с никнейма си ГШШ (ще рече Грешката Шарапов Шерцингер), който дори по пет пъти на ден да бие Джокера пак ще си остане момче селско с манталитет на еснаф и с физиономия на плъх.

Точно така, почитаеми packo, интернета е нещо велико и твърде полезно, благодарение на което виртуални туристи като мене знаят повече от тебе, dido и още половин дузина юнаци взети заедно. Информацията е сила велика, благодарение на нея човекът се превръща в маймуна, а моя милост в планинар.
Съб Сеп 03, 2016 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov

Ми ако информацията не е верна? Аз самият имах две публикации на т@шак в уикипедия. Слънчака ми е мечта от малък ама не съм дорасъл. Градината е ясна. Ама не е това което беше. Да са живи и здрави гърците. Повече народ е там. Арапя вече е асфалтирано лайно. Лозенец тотално не става. Корал е ок. Юг ц. А най- странното е че Градина не е супер зле. Е не са два бара кат едно Време. Повече са ама така се пръска народа по голямото песок. Абе убуу е муренциту май септември! Айде самотният бар зове!!! Безкрай.
Съб Сеп 03, 2016 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray

packo, чудесно е, че изкарваш добре. Как си наясно с цялата ситуация .... хабер си нямах как са напоследък нещата, благодаря ти за инфото. Аз още не съм тръгнал. Да, септември, ако е хубаво времето е чудесно и за море, и за планина. Хубаво изкарване ти желая.
Нед Сеп 04, 2016 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray

Мнение планината и нейният връх, според един български гений Отговорете с цитат
С тази уникална песен поздравявам всичкото фенки на този уникален певец. Завършен творец и изпълнител, чиито творби винаги са върха на всички планини. Уникална визия, саунд и пърформънс. Винаги бъдете на върха на планината – най-лесно става като не слизате оттам – както винаги е там с уникалното си творчество и живот този може би най-пополярен български, а и не само, певец, творец, артист и музикант. Слушах тая сонг и плаках, много плаках, даже ревах на пресекулки и изпих три бърбъна за успокоение и накрая реших да стана планинар, за да отида на върха на планината. Песен вдъхновение за бъдещите планинари, песен откровение за настоящите планинари, песен изпълнена с фин, проникновен лиризъм и детайлно познаване на планината, човешката душа, психика и джоб. Тази песен несъмнено заслужава да бъде изучавана в средните и виши музикални училища в западния свят и определено може да се твърди, че ще формира музикалните и саунд трендове в следващите стотина години. Там, редом до геният от Аскьой е мястото на този голям артист. Това е песен, която напълно заслужава да бъде химнът на българските и тиролските планинарки. Велико и блестящо! Силно препоръчвам!
И така, следва: Върхът на планината https://www.youtube.com/watch?v=9Pye-MflXNk
Нед Сеп 04, 2016 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray

Мнение планината и бг телевизията Отговорете с цитат
Как се чувства човек, когато гледа някоя българска телевизия, а дори и само като си помисли за нея? Е, аз не знам как, но казват, че ето така: както ако в 12 ч на обед, на 12 юли, до чушмата в центъра на Банско се е облякъл като за зимно изкачване на К2, освен това е метнал през рамо войнишка мешка пълна с чакъл, сложил си е противогаз и така оборудван е пробягал разстоянието до връх Вихрен. Е, те така, велики български телевизионери се чувства простият, нормален зрител като ви гледа великите продукти и продукции.
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/5743114
Нед Сеп 04, 2016 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht

Местожителство: Пловдив

Понеже темата е актуална, само да напомня на незнаещите, особено на неподозиращите и най-вече на нечетящите и немислещите прочее:

http://www.capital.bg/light/lightest_2013/2013/03/08/2017492_i_tazi_maika_sushto/

http://www.capital.bg/light/neshta/2013/03/21/2026691_istinata_i_samo_istinata/

Пон Сеп 05, 2016 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ray

mislesht, благодаря за включването - смятах да изтрия глупавия си постинг, но щом си писал нека да остане. Статиите, за които споменаваш повдигат някои интересни въпроси, които нямам нищо против да обсъдим някой път докато катерим някой връх, ако случайно проявиш такова желание, което много ме съмнява (да катериш с мен, имам предвид, а не да говориш за тези неща). Иначе съм напълно съгласен с Хенри Форд (?), който беше казал, че мисленето е най-трудното нещо на света и затова толкова малко хора го практикуват. Да ти кажа, аз лично не им се сърдя за това, нито особено настойчиво ги съветвам да мислят, защото знам колко противопоказно е това на живеенето.
Пон Сеп 05, 2016 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 23, 24, 25  Следваща
Страница 9 от 25

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.