ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Кулата под Богдан Отговорете с цитат
Пацко, според обявата предназначението ѝ е точно противопожарно:



Както се вижда, и цената ѝ е далеч по-скромна от стотиците хиляди, отишли за металическите. Ама па е сметнато с точност до стотинка, нали? Very Happy Че ще я използват за лов е сигурно. Дано поне няма пожари, че ако разчитаме на кулата, ще си останем с он-лайн видеото. Впрочем взетите противопожарни мерки на поляната срещу нея са наистина действени: няма дървета - няма пожари! Cool Двата резервоара в подножието на гората ми се видяха сполучливи, защото водата в рекичката е малко за гасене. Но пък самите резервоари не ми изглеждат по-големи от пожарните автомобили. Не знам, дано и за тях не се наложи. Едно недомислие обаче отново ме смути. Резервоарите са бетонни басейни с гладки отвесни стени, дълбоки повече от два метра. Бордът е висок, а стъпала нямат. Оградени са с мрежа, има и надпис, но ако някой идиот скочи в тях, няма излизане! За палаво дете не ми се мисли.

Като говорим за пожари, тягостно впечатление ми направиха безброй овъглени борови стебла и клони покрай пътя и на отиване, и на връщане. Повалени и изгорели. Тук-там сред тях стърчат оживели борове с почернели стволове. Не ми стана ясно какво се е случило. Дали боровете са отсечени и после вършината е била запалена или боровете са се запалили и затова са били отсечени. Но са много, говоря за стотици метри овъглени клонаци, струпани по протежение на пътя.
Пон Сеп 19, 2016 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
E, г-н Сотиров, аз нямам никаква представа на кой вестник си читател, но като те гледам как вършееш из баирите и при това с какви хубавици го правиш ми се струва, че може да си единствено обект на възхищение и завист от страна на куп читатели на модни газети, които си мислят, че са големи мъже, щото всеки ден си губят по два часа във фитнеса или качват вихрен за час.
А пиша тук, защото модераторите официално са ме предупредили да не пиша по теми, по които нямам практически опит, защото може да навредя някому. Което на практика означава, че мога да пиша само тук (все пак това е най-несериозният раздел на сайта и могат да си затворят очите за глупостите ми, за което им благодаря).
Между другото има една тема “Изоставените хижи в България” (http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=11104) – ако имаш време и желание може да напишеш два реда и да поставиш една снимка от тази хижа в средна гора.
Още по-хубаво би било според мен обаче да се отвори и тема за хижите, които уж не са изоставени, даже за тях може да прочетеш хубави отзиви, а като отидеш там в разгара на сезона виждаш, че даже и всички външни чешми са спрени и не можеш и една вода да пиеш. Тези хижи също не са никак малко, само дето по не се знаят и няма кой да подава актуална информация за тях.
Имам още някои неща да ти кажа за това, което си написал, но по-късно.
Пон Сеп 19, 2016 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Бях писал, почитаеми г-н Сотиров, че ще ти кажа още някои неща във връзка написаното от теб, но реших да не ти ги казвам, защото си ги знаеш. Приятно е да се разговаря с теб, приятно е и да не се разговаря. Благодаря ти.
Използвам включването си, за да поднеса почитанията си и на г-н пацков.
Вто Сеп 20, 2016 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение За морските подвизи на ray планинарят или ... Отговорете с цитат
За славните морски подвизи на ray планинарят или защо класа има, но снимки от морето няма

(Настоящият постинг се публикува по молба на г-н пацков, подкрепена лично от г-н дидоген (вж. по-горе), макар че лично спорет мен е напълно излишен, тъй като все пак всички тук в този форум сме ора интелигентни и няма нужда. Гореспоменатите двама господа, които имам честта и удоволствието да са мои форумни приятели са люде твърде интелигентни, но в случая се правят на улави, за да ми гледат сеира. Надявам се, господа, че този път ще съм достатъчно подробен дори и за вас и че повече претенции няма да имате.)

Значи тръгнахме вечерта като по план трябваше да сме 8 дни на слънчев, с опция за още 2-3 дни, според ситуацията. Отначало всичко беше просто чудесно, както би казала някоя дамичка, която се чуди що все така отначало всичко е чудесно, а после, за стотен път, пак се скапва. Бяхме две коли – едната я караше една мацка дето не даваше никой друг освен нея да припари до волана на возилото й, а и също така караше хората да се събуват, преди да влязат в колата й (викам си: съдържателите на ботев и тевно вече си имат последователи). А на мен лично ми каза, че предпочита да съм в другата кола, защото съм човек с ангажименти, но аз се досетих, че друго има внапредвид, тъй като преди това беше просъскала, че двестакилограмов човек като мене разваля баланса на автомобила и едната гума се амортизирала повече. Което, не знам доколко е вярно от техническа гледна точка, тука има по-вещи лица нека те кажат, но от фактологическа си беше чиста лъжа, тъй като преди да тръгна се теглих и бях 146, а и никога през животът си не съм бил над 150, не защото съм пазел някакви кой знае какви диети с цел отслабване, ами сигурно защото пуша доста. Затова както се сещате аз бях в другата кола, където се сменяхме на волана, защото имаше бира да се пие и да се правят някои други интересни неща, които може и да ви ги кажа някой друг път на някой баир, ако ви спра да ви взема на стоп (то аз ако знам, че е някой от вас задължително ще спра, но как да знам ...). На едно две места се опитаха някои хора да ни правят проверка, но ние дружно ги поздравявахме с “долар ден” и нямахме проблеми. Между другото в колата слушахме стари сръбски неща от 80-те и за пореден път се оообедих че няма нищо по-добро от оооправна убавица по оообедно време нищо че не беше обед, а знойна нощ, подобна на тези през които някои бабаити като вас вместо да отдават дължимото на тялото си кръстосват баирите и стресират с мощните си фарове дивите зверове. Леко дразнещо беше само това че се оказа че всички са хора с баси претенциите – един искал да спрем на Макдоналдс да пикае, друг искал да спрем на друг макдонадс да яде, трети искал не знам къде си нощни снимки да правел, на четвърти батерията му паднала и прочее, и прочее. Пристигнахме много късно и общо взето всички вече бяхме от доста време горе високо на черешата и затова само се настанихме в хотела, пак ядохме и пак пихме (аз само пих, защото бях твърдо решил да съм на диета) и си легнахме да спим кой където, но не и с когото свари. Преди това обаче аз се разходих до рецепцията, за да попитам за неписаните услуги, които се предлагат и за ценоразписа им, защото преди нямаше как да попитам по разбираеми причини. След това и аз легнах да спя, но преди това излязох на терасата, за да се насладя на миризмата на града, на звуците на нощта, на птиците и на хората. По някое време станах да ида до банята, но не за нещо друго, ами за да видя дали всичко е както трябва, защото преди това не бях огледал, и чух че някакви вдигат някакъв шум от съседния апартамент и макар че е леко просташко отидох и най учтиво им направих бележка. А тоя шебек ми вика моля ти се: ”е, нямам ли право като съм на морето да ... давам уроци по езда?”. След това пак спах. По едно време обаче оffсещам, че е станало доста късно към обед, а дружината се надига и не просто се надига, ами се готви да се изниже към плажа. Охслушвам се и чувам, че и жената също спряла да хърка. Викам си, е ся вече положението стана опсайт, или както казва един форумец, трудното свърши, почва страшното. Тогава се сетих кво бях чел в една книга за личностно развитие и реших да се държа като мъж, който е решил да бъде най-добрата версия на себе си и им рекох: не, аз не съм нито морж, нито пингвин да лежа на плажа посред бял ден. Вие ходете, после ще се видим. Тука жената просто побесня и ми каза тихичко, но с тон на хищна морска хиена, че нима аз съм искал пред хората да й кажа, че тя е пингвинка или моржка. Не, викам, не ща това да ти кажа, казах само, че аз не съм нито пингвин, нито морж, още по-малко гущер, нито някакво друго животно, нито някакво защитено растение, даже веган не съм, а човек с амбиции, който знае какво иска от Живота с главно Ж, а то определено не е да си губя ценното време на плажа под твоя зорък поглед. Прочее, дружината излезе, а аз спах още два часа, а може и повече да са били, не мога точно да кажа, защото батерията на смартфона ми беше паднала, нямам жи пи ес, а не съм пенсионер да нося и друг часовник. По едно време както си лежа и размишлявам дали пак да заспивам забелязвам, по-скоро ооосещам, че вратата лееееко и учтиво се отваря и не мога да повярвам на очите си, още по-малко на ушите си – подава леко глава, вика ми “гут майнинг” и влиза една .... а сега де ... как се казваха тези морски магьосници.. не феи, не медузи, уф... а бе тези дето отгоре са красиви мацки, а отдолу риби, то ясно че всички жени са таквизи, но конкретно питам ...? Моля, някой ако се сеща да каже, че да мога да си довърша постинга. Благодаря предварително.

https://www.youtube.com/watch?v=rBo-NVXy_q8
Вто Сеп 20, 2016 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
само не от 'арамията и не с китайски АК ... приятно дебнене
Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=VA6VIfyA2bQ
Сря Сеп 21, 2016 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за осигуряването в планината Отговорете с цитат
Някак си, господа, по един много естествен начин, достигнахме до следния много важен, но все някак заобикалян въпрос.
От доста време се каня да попитам, все почвам и все се спирам, че въпросът е малко деликатен по разбираеми причини. Хем е деликатен, хем е сериозен – затова за да ви ги напиша тези редове съм си сложил новия костюм, макар че съм със старата вратовръзка. Става въпрос за осигуряването по време на преходи в планината. Нямам внапредвид планинската застраховка – нещо което всеки уважаващ поне минимално себе си планинар прави още преди и да си помисли за планината. Имам внапредвид оружието. То е ясно че всеки ползва нещо но не го казва на всеослушание поради някаква нашенска си срамливост и потиснатост. А истината си е истина и тя е една – без осигуряване, тоест без оружие, не може. А защо ни е оружие ще попита някой бабаит дето си мисли, че да ходиш в планината е като да ходиш на фитнес. Ами, брадчед, оружието ти е за да си пазиш скъпоценния задник и този на другите планинари от диви зверове, най-различни песове и всякакви други тъмни субекти. Например, ти, планинарю кво ще правиш и колко пари ще ти чине цялата ти друга прескъпа екипировка, ако ей такъв хищен звяр те пресрещне нейде на някаква урва: https://www.youtube.com/watch?v=in76C56OOh0. Майтап бе, не се шашкайте. Прочее въпросът е какво е най-добре да е оружието??? Пищак ли? Но какъв? Автомат ли? Но какъв? Пушка? Но каква? Хладно оружие? Но какво? И т.н., и т.н. И, моля, нека да се чуе и гласът на опитните планинари, а не само на някакви вчерашни пишлигари дето си мислят че са фанали джоан ролинг за чорапогащника щото са се качили два пъти на черни връх, един път на вихрен и имат жи пи ес. Или пък таквизи като мене дето са виждали преждеспоменатите върхове само на карта. Не знам ... мислих, четох в интернета, пак мислих ... да се чуди човек какво да си вземе ... Всяко си има доста недостатъци. Не знам, наистина не знам. Но нека бъдем честни: да дадеш 5-6 стотака за чипици, отделно да помъкнеш всякаква малоумна електроника и същевременно да не помислиш за никакво осигуряване си е чисто малоумие. Нека преодолеем срама си и да си кажем и спомогнем един на друг. Тези, които ги е срам да ми пишат тук може да ми пишат и на лични.
Сря Сеп 21, 2016 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Имам познати, които носят пистолети за самозащита. Аз съм противник на това, защото съм виждал как мечка взема оръжието и удря собственика му по главата. Това го зашеметява и после..., абе не е приятна гледка. И трите случки бяха в Централен Балкан.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Сеп 21, 2016 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за независимостта Отговорете с цитат
А честита ви независимост!
https://www.youtube.com/watch?v=qxM7so5RBaY
Чет Сеп 22, 2016 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение спешен въпрос-зов за помощ Отговорете с цитат
здравейте планинари!
Доста почивни дни са и искам да използвам времето да направя опит за първо покоряване на връх и събиране на горски плодове. За съжаление мога да атакувам само с автомобил и въпросът ми е дали някой от вас знае връх достижим с автомобил? Няма значение в коя планина е, време сега има. И дали знае дали на този връх или в близост или на път за там някъде могат да се съберат горски плодове като имам най вече навпредвид горски ягодки, малинини, борованки, шипки и гъбките а също и някакъв вид други полезни плодове или зеленчуци ако се сещате. Ако се сещате само за място от където мога да събера планински плодове и зеленчуци но не и връх пак е добре дошло да кажете и ще приема с благодарност. Не разполагам с жи пи ес, така че върхът или мястото за събиране би трябвало да е лесно откриваемо.
Ако някой също ще ходи на подобно място с автомобил бихме могли да направим комбинация - аз поемам горивото и храната, водачеството от вас.
Благодаря много предварително!
Чет Сеп 22, 2016 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за риномето - с благодарност Отговорете с цитат
Много благодаря на всичките хиляди планинари, регистрирани в този форум, които не ми отговориха на питането и по този начин неимоверно надигнаха планинарския ми авторитет и риноме в очите на жината и половин дозина приятели юнаци. Когато вчера аз не можах да предложа маршрут за кола включващ покоряване на връх и събиране на планинински плодове и зеленчуци всички се усмихнаха под калпак подигравателно. След това почнаха и по-грубите закачки. Днес обаче когато дружината видя че за повече от денонощие дори мастити планинари не успяват да се справят с тази задача отношението почна да се променя бързо-бързо. С една дума аз май връх до края на годината няма да покоря, но имижът ми почна да расте а това е нещо твърде приятно. Това е то вишето изкуство на живота, за което мнозина от вас четат само по книгите: да постигаш без да правиш нищо. Eвалла, ашколсун и аферим на вас, юнаци планинари, но и на мене!
Пет Сеп 23, 2016 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Re: за риномето - с благодарност Отговорете с цитат
ray написа:
... за повече от денонощие дори мастити планинари не успяват да се справят с тази задача...

Лъчко, не се чуди, че маститите планинари не отговарят на въпроса ти: отговорът им е под тяхното "риноме". Не познавам планинар, който да ходи на връх с автомобил! Поне тук такива не чета. Пиши в някой форум за офроуд, там вероятно има, но аз не общувам с тях. В антагонизъм сме. Знам един връх, до който се ходи с кола - Голям Перелик, но и там баш на върха няма да те пуснат. Стрелят без предупреждение и не защото ще береш от шипките им.
Пет Сеп 23, 2016 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Ви за информацията и съвета, г-н Сотиров! Изобщо не се учудвам, че никой нищо не предлага - точно това очаквах и го приемам със задоволство. Същевременно оставам отворен за всякакви оферти. И ми е любопитно защо планинарите не ходят на връх с автомобил. Пак Ви благодаря и Ви желая хубав уикенд.
Пет Сеп 23, 2016 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Задоволено любопитство Отговорете с цитат
ray написа:
И ми е любопитно защо планинарите не ходят на връх с автомобил.

Въпросът има три възможни отговора:
а) защото са планинари;
б) защото нямат кола;
в) поради а) и б) заедно.

ПП Подразбираме върхове, до които се стига с кола. Иначе въпросът отпада като неуместен. Впрочем той и така не е съвсем уместен...
Пет Сеп 23, 2016 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Владо, предполагам защо го правиш, но нали знаеш, че никой досега не е успявал да превъзпита трол? Ако ти се занимава, продържавай да го храниш, но полза няма да има от тая работа, само ще расте и наглее.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Сеп 24, 2016 3:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Съвсем си права! Отговорете с цитат
Мариана, знаеш, че го правя от възпитание и желание все пак да поддържам въгленчето на планинарството у някои хора, дори когато го търся с лупа. Но разбирам, че и с микроскоп не се открива. Наистина е излишно и даже вредно за форума! А твоят девиз отдолу "Искате ли да изживеете едно приключение!?!..." сякаш ми подхвърли днес такова изживяване на Пирин, че ще ми трябва време да ми мине. Ще го опиша за поука! Laughing
Съб Сеп 24, 2016 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 12 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov