ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Знае и още как! Отговорете с цитат
ray написа:
... мислех си за някаква мини ................ ако случайно вие или някой друг съфоруменц знае ...................


Горещо препоръчвам едно мини пикапче, което би оказало неоцемима помощ при носенето на задължителната планинска екипировка, включваща хладилната миничантичка за двете кенченца, двете скъпички шишенца- едното за кафенце, другото за чайче, както и за останалите важни нещица от оборудването на професионалния планинар.
Пон Авг 15, 2016 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Лъч за ray Отговорете с цитат
Брей, ray, много си разфокусиран! Нищо де, всякакви ни има тука. Склонен си да даваш големи пари за глупости, които и в дома си не бих използвал, камо ли в планината, а броиш стотинките за фенер. Та за фенера ще ти отговоря, понеже имах проблем и го реших наскоро. Няма да пътувам до съответната тема. Преди години си купих челник от най-реномираната фирма, която ми препоръчаха: Petzl Tikka. Бая скъп! И досега не мога да си обясня как френският инженер Ганев измисли таз идиотска конструкция! За да светне на главата ти, трябва да забиеш нокът в някаква люспа и всеки път да пробваш - наляво ли беше, надясно ли. Извънредно удобно включване, особено зимъска, еле па с ръкавица. Ей, Богу, аз по-кретенско решение, далече от най-елементарната планинарска логика, не съм срещал! Затова преди последната екскурзия отидох до "Декатлон" и там видях огромно разнообразие от челници - и по сила, и по "софтуер". Някои мигат като за велосипедисти, други включват червена светлина... Аз имах главна претенция да се включват с натискане на някакво копче. И такива има бол. С различни комбинации на светлините и различна сила. Пробвам, пробвам... Накрая избрах: при първо натискане светва някакъв ултравиолет, който е удобен например за завиване на децата в палатка посред нощ. А и е атракция - да видиш как се белеят зъбите им! На второто натискане светва бялата светлина. На трето натискане светва два пъти по-силно. Цената беше във всеки случай по-ниска от скъпия Petzl. По уличните будки има и по 3-4 лева, които вероятно също вършат добра работа. Само не Petzl!
Пон Авг 15, 2016 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Re: Лъч за ray Отговорете с цитат
Сотиров написа:
при първо натискане светва някакъв ултравиолет,

може да проверяваш и дали са редовни банкнотите Very Happy
Пон Авг 15, 2016 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Тънки сметки Отговорете с цитат
joy_boy написа:
може да проверяваш и дали са редовни банкнотите Very Happy

Благодаря ти, Весело момче! За това не се бях сетил. Вече няма да ми пробутват фалшиви двадесетолевки. Ще ходя в магазините само с ултравиолет на челото - като изгряващо Слънце! Very Happy
Пон Авг 15, 2016 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
....
и да не забравиш да си вземеш Pokémon Go с тебе

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Пон Авг 15, 2016 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

П. П. П. Приятна беше разходката по звездното небе, напомни ми някои неща, за есенния гроздобер например. А през януари Скорпион надига щипките си в мразовития предутринен час...

____________________



От доста време Сатурн и Марс са в Скорпион. В момента двете планети и Антарес - алфа от Скорпион - образуват идеален, леко наклонен наляво, равнобедрен триъгълник с основа: Антарес - Марс и бедра: Антарес - Сатурн; Марс - Сатурн. Антарес е най-червената ярка звезда, но сега, стояща така редом с Марс, губи конкуренцията. Марс е направо кърваво-червен. Той е в една от най-близките си до Земята позиции и е много хубав за наблюдение.
Юпитер се вижда за малко след залеза.
Вто Авг 16, 2016 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
Ружа 62г. написа:
stefan_iliev38 написа:

П. П. П. Приятна беше разходката по звездното небе, напомни ми някои неща, за есенния гроздобер например. А през януари Скорпион надига щипките си в мразовития предутринен час...

____________________



От доста време Сатурн и Марс са в Скорпион. В момента двете планети и Антарес - алфа от Скорпион - образуват идеален, леко наклонен наляво, равнобедрен триъгълник с основа: Антарес - Марс и бедра: Антарес - Сатурн; Марс - Сатурн. Антарес е най-червената ярка звезда, но сега, стояща така редом с Марс, губи конкуренцията. Марс е направо кърваво-червен. Той е в една от най-близките си до Земята позиции и е много хубав за наблюдение.
Юпитер се вижда за малко след залеза.


Eх, хора, направо ме разбивате! Откъде знаете всички тези неща! Възхищавам ви се. Благодаря.
Вто Авг 16, 2016 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: Знае и още как! Отговорете с цитат
tzezko написа:
ray написа:
... мислех си за някаква мини ................ ако случайно вие или някой друг съфоруменц знае ...................


Горещо препоръчвам едно мини пикапче, което би оказало неоцемима помощ при носенето на задължителната планинска екипировка, включваща хладилната миничантичка за двете кенченца, двете скъпички шишенца- едното за кафенце, другото за чайче, както и за останалите важни нещица от оборудването на професионалния планинар.


Благодаря за препоръката, на сто процента съм съгласен с нея. За мое голямо задоволство пикапчето вече е налице - точно с него смятам да достигам до атакувания връх. Радвам се, че мисля като истински планинар.
Вто Авг 16, 2016 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
баир_будала написа:
....
и да не забравиш да си вземеш Pokémon Go с тебе


Може да забравя обувките си, но любимата игра - никога!
Вто Авг 16, 2016 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
bikerboy написа:
Колега раздвояваш ни малко, сега не знаем челник ли да ти препоръчаме или хладилна чанта за бирата където че си носиш Rolling Eyes .
Относно съветите за преходите започни с по кратки за да добиеш увереност и да "калибрираш" обувките по краката ти. А що се отнася до нощни и зимни преходи изчакай малко че май ти е рано още.
П.П. И застраховка да не забравиш да направиш че колегите от ПСС скъпо взимат.


Колега ... еее, никой досега не ме е ласкал с такова обръщение. Мерси, много.
Аз въпроса с челника го разреших поня донякъде, ще обясня по-късно. Така че по-добре пишете, ако се сетите за някаква мини хладилна чанта за биричката. Ама наистина да е мини, защото все пак не съм щангист, а и раницата ми все пак е с някакъв капацитет. А, всъщност, дали не бих могъл част от нещата да си ги нося в ръка, защо непременно всичко да трябва да е в раницата?
А какво имате предвид под по-кратки преходи? А не може ли без преходи или просто няма начин да си ги спестя?
Знаете ли къде и как се правят застраховките и някакви тънкости свързани с тях?
То се оказа че планинарството е свързано с един куп неща дето трябва да ги уредиш. Много ви благодаря, че ме подсещате.
Вто Авг 16, 2016 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Предложение Отговорете с цитат
"Относно някои неща" - да я напраите в приватна тема на Рей - как да стана покорител на върхове, без ходене!
Теми за оборудване и застраховки бол, чукча писател, чукча не читател!!!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 16, 2016 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: Лъч за ray Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Брей, ray, много си разфокусиран! Нищо де, всякакви ни има тука. Склонен си да даваш големи пари за глупости, които и в дома си не бих използвал, камо ли в планината, а броиш стотинките за фенер. Та за фенера ще ти отговоря, понеже имах проблем и го реших наскоро. Няма да пътувам до съответната тема. Преди години си купих челник от най-реномираната фирма, която ми препоръчаха: Petzl Tikka. Бая скъп! И досега не мога да си обясня как френският инженер Ганев измисли таз идиотска конструкция! За да светне на главата ти, трябва да забиеш нокът в някаква люспа и всеки път да пробваш - наляво ли беше, надясно ли. Извънредно удобно включване, особено зимъска, еле па с ръкавица. Ей, Богу, аз по-кретенско решение, далече от най-елементарната планинарска логика, не съм срещал! Затова преди последната екскурзия отидох до "Декатлон" и там видях огромно разнообразие от челници - и по сила, и по "софтуер". Някои мигат като за велосипедисти, други включват червена светлина... Аз имах главна претенция да се включват с натискане на някакво копче. И такива има бол. С различни комбинации на светлините и различна сила. Пробвам, пробвам... Накрая избрах: при първо натискане светва някакъв ултравиолет, който е удобен например за завиване на децата в палатка посред нощ. А и е атракция - да видиш как се белеят зъбите им! На второто натискане светва бялата светлина. На трето натискане светва два пъти по-силно. Цената беше във всеки случай по-ниска от скъпия Petzl. По уличните будки има и по 3-4 лева, които вероятно също вършат добра работа. Само не Petzl!


Уф, чак мен ме хвана яд като четох коментара ти. Съжалявам, че се е получило така. Съгласен съм с написаното от теб и се радвам, че си решил този проблем.
Вто Авг 16, 2016 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: Предложение Отговорете с цитат
packo packov написа:
"Относно някои неща" - да я напраите в приватна тема на Рей - как да стана покорител на върхове, без ходене!
Теми за оборудване и застраховки бол, чукча писател, чукча не читател!!!


Very Happy Very Happy Very Happy
Вто Авг 16, 2016 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Продължавай само така ray. Кефи ме как форума се посъбуди някак...
Вто Авг 16, 2016 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Продължавай само така ray. Кефи ме как форума се посъбуди някак...


Даваш ли, даваш, Балканджи... хубава... на ЗЦЕ... Smile

Арно събуждане... или носталгия Wink по отминалите вече времена Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 16, 2016 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 3 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov