ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Twoo, да докладваш как се държат якетата по-нататък Smile.
Влади, благодаря ти много!
Обаче забелязвате ли как форумните мацки никви ги няма когато се отвори някакъм такъв въпрос...иначе устата не можеш да им затвориш и са вечно прави по някои други въпроси... ама когато работата опре до шев и кройка... да не говорим че нищо не могат ами и не знаят накъде да насочат уважаемите търсещи форумци... Ами откъде накъде те ще са пас и ще се налага цецко да се намесва .... Лошо, другарки планинарки, лошо... А навремето от такива като вас се е изисквало и да могат да готвят, и на музикални инструменти да свирят и разни други работи да правят... А сега кво? Ами как кво, едно голямо нищо, ей тва на. То работата само с едната прашка не става.... Както си го каза една мацка по-нагоре - страх ви тресе да не ви пратиме до печката. И от къв зор? Що да ви пращаме като нищо не можете да направите на нея. То сигурно и едно кааве на кааве машината не може да направите... та айде поне идете отсреща до каавенето да купите по едно кааве за компанията, зо мен две, докато ние тука обсъждаме важните въпроси на планинарската шев и кройка и някои други работи дето не са ви работа.
Сря Ное 27, 2019 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
ray написа:
Здравейте, господа,
Открих този сайт (форум) съвсем наскоро - интересен, забавен, информативен и полезен е. Дори бих казал - провокативен. И най-вече е направен така, че да върши работа, а не да те размотава из него. Което е особено благоприятно за хора като мен, които реално хабер си нямат от планина. Благодаря. Открих го съвсем случайно, след като ми попаднаха "Записките на Дивия орел" и ми стана интересно планинарството и планината. Надявам се скоро да отида на планина и да покоря някой връх. Вече си закупих много качествена раница и обувки, но нямам батерия, оптични щеки и чорапи (оказа се, че чорапите са супер важно нещо, за да може човек да оцелее в планината и трябва да са много скъпи,в противен случай ставало ужас). Както и да е, все още трябва да си закупя доста неща преди да се опитам да покоря някой връх. Другият урок, който научих е , че психологическата и душевната подготовка е най-важното нещо, плюс теоретичната подготовка, разбира се. Не знам дали имам право да споменавам марките на закупените неща, както и името на магазина, за да не би да се сметне че правя реклама - но в крайна сметка защо не? Нали сме тук за да си помагаме с ценна информация... Надявам се да успея да покоря някой връх, първенец в някоя планина, още тази година, за да видя какво е. Ако не стане, което е по-вероятно, защото времето напредна много, ще опитам следващата година. Ще бъда благодарен за всякакви мнения и препоръки, като предварително се извинявам за вероятно глупавите въпроси, които евентуално ще задавам въпреки усилията, които ще положа да се подкова теоретично преди покоряването на върховете.
Благодаря, лека нощ, и въпреки горещините - stay cool.

Какво стана с върховете?
Греота е качествената раница, обувки и особено скъпите чорапи да си седат в долапа

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 28, 2019 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

Какво стана с върховете?
Греота е качествената раница, обувки и особено скъпите чорапи да си седат в долапа


Не го форсирай! Човекът се кани да покорява връх. Това вероятно е бавна и трудна работа, защото аз още не съм виждал покорни върхове. Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Ное 28, 2019 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3044

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
mislesht написа:
...бавна и трудна работа, защото аз още не съм виждал покорни върхове. Rolling Eyes

Че е бавна и трудна да, но не и невъзможна. Ето ти един такъв:
отдалеч:

отблизо:

Страховит в миналото, сега разпробит отвътре като сирене, пълен с галерии, зали, асансьори, кафенета, тераси, лифт, мрежи, окабеляване....
Чет Ное 28, 2019 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
EXIIIT написа:
Светли къде е прокредит, че нещо не съм наясно с банките по центъра, че и тунелче имало. Да не е към кино Освобождение по Данаил Попов някъде.
Дай някакъв ориентир за по - стари хора като мен.


На Данаил Попов, малко под Валентината


Аха, благодарско. Ще намина да го видя.
Чет Ное 28, 2019 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за покоряването Отговорете с цитат
Мислешт, добър човек си ти. Благодаря ти, че ми даваш възможност елегантно да се измъкна, ала форумците и особено Ристо изобщо не заслужават това. Толкова време ми търпите вече глупостите и простотиите и е съвсем нормално да попитате ако не покоряване поне някакъв резултат има ли и да очаквате честен отговор.

Ристо, нищо не става. Поне засега. Не мисля, че има изгледи за положителна промяна. Направих по една кратка смешна разходка в по-големите планини и това беше за тази година. Надявах се след две седмици да направя и още една кратка разходка, в родопите, но едва ли. Нищо, което да си струва споменаването му, иначе с най-голямо удоволствие бих разказал. Това е краткият ми отговор на въпроса ти. Запазвам си правото да ти отговаря и подробно.

Влади, това са Алпите, нали? Ужас.
Влади, знаеш ли кое е общото между покоряването на жени и върхове? Тва, че в момента, в който си помислиш, че си ги покорил вече си се прецакал. Ако греша, поправи ме. Smile
Чет Ное 28, 2019 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Едно на ум! Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
…….….. Ще намина …………..


Абе, ти намини, ама ако ще купуваш нещо с разпран шев, вземи да се ориентираш в обстановката със свестните шивашки дружества около тебе. Че да не си губя пак часове в ровене за да ти препоръчвам шивачка.
Пет Ное 29, 2019 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Няма да се занимавам с шивачки. То едното ми яке е скъсано от 3 години.... Very Happy Very Happy Very Happy нищо не му пречи.
Пет Ное 29, 2019 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ако ти потрябва - имаме стабиуен чоуек.

Днес ще намина да видя какво има в двата магазина. Нещо съм песимист, че ще се намери обувка, като за мен.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Ное 29, 2019 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy
Пет Ное 29, 2019 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
С обувките е трудна работа. Аз съм 46-7 номер... Вече месец не мога да си намеря ежедневни обувки. Или няма номера от това което ми харесва или хич не ми харесват. Декатлон се развалиха тотално. Последните години все от там си взимах. Вече хич ги няма. Първо спряха да признават гаранцията, после свалиха качеството. ( Преди не вярвах че могат да паднат по-ниско.) Сега развалиха моделите дето ми харесваха като цена и удобство. Снощи мерих 47 номер (от обувки дето съм сменил 5-6 чифта през последните години) и ми е малък, а 48 е много голям. Интересна работа. Маратонките същата история смених 5-6 чифта 46 и винаги бяха едни и същи сега са ми леко малки. С жена ми лятото си взехме по един чифт и за два месеца цъфнаха отвсякъде. А стария и чифт от 2017 има съвсем леки следи от износване хем е видял десетки непредвидени преходи включително и по високото.
Пет Ное 29, 2019 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
аз ви казах Old
Пет Ное 29, 2019 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
hlebarov написа:
аз ви казах Old


Кажи пак за тия дето не са чули... Smile Smile Smile

---

Веднъж в офиса ни беше дошла завеждащата креативен дизаин на голяма рекламна компания и разговаряхме за рекламните й брошури - пристига нечестивеца [тоест - шефа] и тъкмо докато й обеснявах за цените ме прекъсва по средата: "Стига си приказвал, хайде, тичай сега да донесеш по едно кафе". А бе, чекиджия такъв, един човек имаш да откроиш като витрина на предприятието си (с толкова клиенти съм влизал ежедневно в контакт) и тъкмо него ли намери да принизяваш? И си седнал да разправяш на другите, че не съм си вършел винаги правилно работата? Ама било въпрос на психиатрия: той правел това - каза ми моя психиатър - тоест, бил принизявал служителите си, за да вдига собствените си акции. Уж божем вижте как поддържам такава фирма въпреки тези некадърници.
Пет Ное 29, 2019 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:

Веднъж в офиса ни беше дошла завеждащата креативен дизаин на голяма рекламна компания и разговаряхме за рекламните й брошури - пристига нечестивеца [тоест - шефа] и тъкмо докато й обеснявах за цените ме прекъсва по средата: "Стига си приказвал, хайде, тичай сега да донесеш по едно кафе". А бе, чекиджия такъв, един човек имаш да откроиш като витрина на предприятието си (с толкова клиенти съм влизал ежедневно в контакт) и тъкмо него ли намери да принизяваш? И си седнал да разправяш на другите, че не съм си вършел винаги правилно работата? Ама било въпрос на психиатрия: той правел това - каза ми моя психиатър - тоест, бил принизявал служителите си, за да вдига собствените си акции. Уж божем вижте как поддържам такава фирма въпреки тези некадърници.

Ще ти кажа това, което на мен ми казват всички от някъде 2 години насам и вдигат рамене- "Еми тука е така."
Иначе..мда, нЕма култура, както и на далеч по-представителни постове от споменатия в примера ти (да не давам примери от скорошни изяви на високопоставени личности Very Happy )
Съб Ное 30, 2019 1:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:

Ще ти кажа това, което на мен ми казват всички от някъде 2 години насам и вдигат рамене- "Еми тука е така."
Иначе..мда, нЕма култура, както и на далеч по-представителни постове от споменатия в примера ти (да не давам примери от скорошни изяви на високопоставени личности Very Happy )

Ахъм - тва щот е пълно с "наведенатаглавасабяянесече" и "гъзагоречетреедасеяде" рая. Така си ги учим, тва родните "работодатели".
И като ми зареват некои, че нема читави служители/работници и ми иде да
Добре, че сме в ЕС, та някои бели се престрашиха да правят бизнес у нас, та има алтернатива.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Ное 30, 2019 1:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 25 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov