ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Светликс, Twoo и Лахесис, благодаря ви много за подкрепата – щом така сте рекли няма да ги купувам Smile.

Светликс, чудесно е това дето запалваш и други хора. Особено за малките много се радвам. Само не бързай с тях. Тука и форумеца Васко, може би сте се запознали на хижата, така си води малкия и аз го предупредих, че съвсем скоро ще почне да му казва кое как се прави... та да си знаете кво ви чака Smile.
А иначе така както го обясняваш тая мацка изглежда много читава. Поздрави я от мен! Но дали е удобно за теб щото все пак...?

Twoo, при тебе няма празно. Респект! Smile

Лахесис, досега карам с галоши или цървули лете, и ботуши зиме. Всичко това от пазара и съвсем евтино. Напоследните години почнах и разни измислени гуменки или не знам как да ги нарека обущета за малко над десет лева да ползвам. Просто исках да се поглезя малко с нещо по-секси та затова попитах за тези кауфландски обувки. Но щом пък не са кой знае какво няма що да давам тия пари... А и щеше да е тъпо – на гол тумбак чифте пищови...

Приятели, още веднъж ви благодаря за съветите!!! Задължен съм ви!
Чет Дек 05, 2019 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Имам тайна мечта: да пея на Националната оперна сцена; да изнеса личен рецитал с различни видове музика. Там канят само признати хора на изкуството, как така ще идеш, ме пита моя приятел психиатъра, когато му я доверих. Не съм съгласен. Освен значими творци там вътре съм виждал и куп самозванци и такива дето пеят фалшиво. Но сигурно имат политически връзки, от министър нагоре. При което как да се вредя аз, невинният и почтен сладкопевец? Страхувам се, че никога няма да успея да прекрача лавроувенчаните двери на лирическата оперна сцена и това ме опечалява. Извънредно много.
Чет Дек 05, 2019 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Рейчо, аз отдавна търся певец за нашта група. Добре си дошъл ако обичаш да обичаш..(и ако можеш да ходиш цял ден)

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пет Дек 06, 2019 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Имам тайна мечта: да пея на Националната оперна сцена;


Сигурно е готино да бачкаш в операта. Излезеш, покрещиш си на воля и на края те аплодират за това ръкопляскания

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Дек 06, 2019 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Имам тайна мечта: да пея на Националната оперна сцена...


Оф, да ти имам проблема.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Дек 06, 2019 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, Йосаряне.
Ала видите ли, мистър Йосарян, поставяте ме в леко затруднително положение, в някакъв параграф 22 надигнат на квадрат....Щото искате от мен чудеса да правя... Инак за ходенето проблеми няма, даже тука по-интересния въпрос е как така все още не сме се срещали в Балкана....Та другата година ако е писано може и да стане...

Така е, Светликс. Но да те поправя малко. Те аплаузите не са за крякането и кудкудякането на сцената... Явно не ходиш твърде често на опера иначе щеше да знаеш какви мацки .... леле леле леле .. напълно анбиливъбл ... се срещат там и даже в едно твърде голямо количество...отделен въпрос е че две трети от тях смятат че фигаро е футболист на наполи, родом от бразилия, заел мястото на фиделио, който пък отишъл в барцелона... Та аплаузите са за тях... Инак всеки знае че ако иска да чуе нещо смислено ще си пусне няква ретро турбо фолк чалга каквато вече не се прави, уви, уви ... а ми представи си сега ако тази чалга се изпълни на оперната сцена сред цялото това великолепие и декорация, което всъщност вече твърде често се прави .... Ето това е музикално искуство... Но да не се отклоняваме от темата...

Ама, мислешт, чакай бе.... тука не за проблеми, а за мечта при това тайна се говори... кви сте такива хора, човек каже нещо и разбрали недоразбрали почвате да завиждате... Smile
Пет Дек 06, 2019 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Рей, Като ученик свирих в духов оркестър. Първо на флигорна, после на кларинет. Много ми харесваше, но ме спънаха някакви подробности като "Музикант къща не храни", астмата и невъзможността да продължа да го правя. В нашия оркестър бяхме само пръчове. Учителят бе събрал утайката на училището, но беше невероятно каква дисциплина ни бе наложил и как свирехме всички! Бог да го прости човека.

По-любопитният факт е, че живея във вход пълен с музиканти. Комшията до мен е обоист. Бившата му вече жена е виолистка. Когато репетираха за представления и вкъщи бе малък концерт. На въпросният обоист често гостува колега, който пее невероятно. Лятото направо си правя чайче, взимам бисквити и заедно с лаптопа се изнасям на терасата, за да слушам на аванта.

На етажа над мен пък детето свири на пияно. Понеже инструментът е в стаята граничеща с моята спалня и се случва така, че и от там слушам на аванта. Сега се замислих, че скоро не съм го чувал ...

През няколко етажа от мен пък живее диригентката на Плевенския хор.

Гвоздеят на програмата обаче е лятото вечер след 20:00 часа. С комшията обоист обичаме да излизаме на ладовина на терасата. Човекът редовно ходи по турнета в чужбина и работи предимно с руснаци. Колегите му редовно му носят някакви бутикови за нас водки. Мама пък прави най-хубавия доматен сок от домашни домати. Като извадим и 1 буркан мини кисели краставички … става чудно! И в този момент един дядо от съседен вход излиза с акордеона на терасата. Това е почти всяка вечер по това време. Човекът свири невероятно! Хем си пиеш, хем се радваш на музиката. Е моето ако не е късмет …

Чалгата е нещо временно, класиката е вечна!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Дек 06, 2019 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Идея за преход.... Отговорете с цитат
Svetlix написа:
……………….Най-важното е, че съм запалил най-близките си хора по планината - съпругата ми, големият ми син (на 4 г.), най-близкият ми колега в службата (вече не работим заедно, но продължаваме да сме си приятели и да обикаляме заедно планините) и други. Чакам малкият да направи 3 години, да стабилизира походката и ще го заведа в планината на преход.


http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13286


...подходящ за всички гореизброени...
Пет Дек 06, 2019 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Честит празник на всички именници, а и на всички останали - голям празник е това!
Благопожелавам здраве и щастие!
Пет Дек 06, 2019 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Много романтично, Светликс! Впрочем кларинета е много подценен в представите на хората инструмент .Радвам се, че имаш такива сговорни и приятни съседи. А тая тераса сигурно е със северно изложение, че като знам в Плевин лятото какво е... макар че вечер разхлажда...

цецко, подходящ подходящ, ама ти се носи славата на най-голямата опасност в Балкана .... ама прав си де, нека хората още от самота начало свикват с несгодите на планинарския живот... Smile

ПС: Нещо бавно ми отвори сайта и след като си влязох в акаунта, като реших да пиша постинг пак ми поиска да вляза отново... но вероятно проблема е в моя компютър....Или пък произхожда от виното и водката с които отбелязваме празника, ама едва ли, аз като пия изтрезнявам... А пък още по-вероятно съвсем не е далеч времето когато подобно на телевизора ще бия по един мощен планинарски шут и на телефона и на компютъра...
Пет Дек 06, 2019 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение сцена от един служебен живот Отговорете с цитат
Ако се случеше да се срещнем на входа на фирмата той ми казваше „Тичай по стълбите да ме изпревариш“ и се втурваше към асансьора. Докато се качваше ми подвикваше „Недей да мамиш“ и ме караше да изкачвам тичешком осем етажа, като отброяваше на глас сто четиридесет и четирите стъпала и крещеше отвътре от асансьора „По-чевръсто бе дебелан такъв“.
Пет Дек 06, 2019 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение (няма) лошо Отговорете с цитат
https://btvnovinite.bg/svetut/vpechatljavashtijat-vodopad-viktorija-bavno-presahva.html

btv, медия, в която подобно и на другите медии, кислорода е малко по-малко отколкото на луната, си е направила така сайта че да не може да се копира, ама тва не е проблем за сериозния антипланинар, та за ваша полза преписах подзаглавието: Причина за безводието е сушата, която измъчва южна африка.

Добре е денят, особено уикенд деня да започва с виц. Лошо е когато учените са на нивото на журналистите и като интелект, и като морал. Лошо е и когато журналистиката не само е умряла, ами вече измират и хората, дето имат спомен за нея. По света имам предвид, щотоу нас положението е циркообразно.

Вчера бях на три партита по случаи празника. Последното късновечерно го пропуснах. Първото започна в 8 сутринта. Разбира се и на трите стоях само по съвсем малко, колкото от приличие и да пия и хапна по нещо. Никъде не стана интересен лаф, жените хем грозни, хем скучни.
Съб Дек 07, 2019 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:


...човек каже нещо и разбрали недоразбрали почвате да завиждате... Smile


Баш пък... Tooth

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Дек 07, 2019 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Сипвам си захар в каафето за да подсладя грозните спомени, които имам от Е. Защото това момиче – няма да се уморя да го повтарям – и чаша вода не ме е почерпило. Така е.
Съб Дек 07, 2019 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ако се оженя бих искал жена скромна и без екстремни вкусове в обличането. Тези работи не ми харесват. А по същество не ми се нравят за да не стане прекалено красива и предизвикателна и да не кажат всички „вижте го нефелния, взел супер мадама с всичките й екстри“. Бих предпочел французойка (желагелно да е парижанка)… Повече би ми се понравило да вдигнем сваббата в Париж, но иска много разходи...
Нед Дек 08, 2019 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 27 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov