ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:

Защо смяташ че рускинните и украйнките лъжат баламурници и защо да са най-красиви? И защо не ти допадат по-точно французойките като хигиенна и Париж?
Защо препоръчваш мома от село? Познаваш ли някоя такава?


Вярно, че не попита мен, но нека като мъж ти кажа някои неща.

Може да звучи расистко и сексистко, но славянките са като никои други!

Ще пробвам съвсем кратко, без да изпадам в подробности, да ти разкажа една истинска история от моя живот и от живота на мой първи братовчед.
През далечната 2005-та се пробвах да живея в друга държава. Още като пътувах натам и установих, че в момента в който кравите станат по-красиви от жените - значи си в Австрия. За краткото ми пребиваване там направо се хванах за главата. Това месеци наред да не мисля за секс и даже да не ми се приисква ми беше хипер непознато чувство. А в същото време гаджето ми в България викаше "И да не вземеш да ми изневериш с някоя!". Как да и кажа "Споко, няма с коя. Не стига, че не мога да изпия толкова, но алкохола е скъп. А това, че голямата водка е 50 грама съвсем обърква нещата.
Една вечер първият ми братовчед, който живее от дете там реши, че ще ме заведе с него на купон. Щяло да бъде цитирам "пълно с пички". Той не знаеше точно значението на втората дума в кавичките, но мисля че му я бях превел и обяснил уж правилно. Тъй като работих в автосервиз и външният ми вид не бе най-важното - специално за случая се избръснах гладко, барнах прическа - направо се нагласих, като на сгоден циганин - брат му. Като отидох там брат - щяха да се избият за мен, а аз се чудя къде да се дяна! Знаех, че затисне ли ме някоя - няма как да избягам. Просто с моите 68 кила срещу 100 килограма всяка - никакъв шанс! Въпреки, че се стараех да не пия много - направо им скрих шайбата. Викаха на братчеда "Абе този да не му стане нещо? Като го гледаме как пие и направо се чудим къде го слага". А аз да съм изпил макс 300 грама водка. А братчеда просто казал "Споко! Нищо му няма, този модел са така".

След като видях, че нещата там не ми се получават и не мога да живея техния начин на живот си дойдох обратно в България. Психиката ми рухна тотално, като сравнявах как живеят те и как живеем ние. Но все пак камъкът си тежи на мястото. След няма и месец дойде и момента, в който братчеда ми гостува в България. Не беше си идвал едно 4-5 години. Тъкмо беше направил 18 годинки. Взех го с любимият ми Ford от летището. Колата бе тинейджърка (на 16 години), но външно изглеждаше като нова. много си я гледах и обичах. Но той като я видя и само попита: Абе бро, това ще ни закара ли чак до Плевен?
Аз в първия момент мислех, че се шегува с мен. В последствие разбрах, че не се шегува. Той просто не знаеше къде е попаднал. За да го вкарам в час реших, че ще минем през кв. Христо Ботев (циганската махала) по път за Плевен. Трябва да знаете, че направо му спрях тока на момчето! Беше втрещен. Вметнах му ей така неволно "Вуйчо каза, че ако не се вземеш в ръце се връщаш тук в България да бачкаш". Тоя човек съвсем онемя!

По пътя на няколко пъти попита защо толкова бързо сме слезли от аутобана, а не караме по него. Е как да му кажа, че е недостроен и се строи от 30 години …

Вечерта го каня по бира и разходка в Плевен. Викам му, че ще ходим с колата и той ми отвръща "А да бе! Да ни види някой, че слизаме от нея. В никакъв случай! Ще ни се смеят!". С 23789023789 кандърми се качи. След 2-3 кръстовища като видя, че всички караме коли по на 20 години и някак миряса.

Заведохме го в най-вървежното заведение в Плевен - Ревю. Намира се на пешеходната зона. С малко старание можеш да си изкараш стола и да седнеш баш на улицата. Е чак тогава братчеда получи болки във вратлето. Беше като слънчоглед. Беше толкова впечатлен от Плевенчанки, че не му се и приказваше. Бях поканил 2 мои приятелки с нас на по бира. За мен са просто момичета, но той ги сънуваше. Беше му странно, как с такива жени може да сме просто приятели.

После го заведохме в клуб Бижу. Естествено му спестих залата с чалгата. Беше пълно с мадами. Братчеда постоянно питаше "Абе бро, какво става тука?". Аз с досада отговарях, че всеки ден е така. На края ме изнерви и го водих на кръгче в залата с чалгата. Там беше извинявам се за израза "пичкопотоп". Обясних му, че с неговото BMW кабрио може да има всяка една от тях, но сега понеже сме с Форда, може само да гледа.

На следващият ден правихме разбор на целия ден и вечерното ни изживяване. За мен бе ден като ден и вечер като вечер. За него обаче не беше така. Чак не му се приказваше.

После бяхме 2 дни в Свищов на гости на баба. Заведох го в Джубокс. Тъкмо бяха дошли първите задочниците от 2ри и 4ти курс. Ами прииска му се да учи тук. Аз бях свикнал с тези гледки и нищо не можеше да ме впечатли. Но сега като се замисля - студентските ми години там са най-хубавите в живота ми.

Между другото от тогава до сега - братчеда повече не си е идвал в България. Това са почти 15 години. Няколко крокодила (гаджета) смени, но … българките са си българки Smile

ПС: Малее! Изписах света! Добре, че беше кратко и спестих една камара неща ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Дек 10, 2019 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Ся отбора на майните да се включим Smile
Явно Пловдив ти е нипознат, майна Smile
И откъм жини, и откъм кръчми. Laughing


Обаче в едно е прав - водата ни не е лоша, поне тази която тече от чешмата в къщи. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Дек 10, 2019 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Къде я намери тези хубава вода? Аз за толкова години не видях свястна вода по чешмите. Като си изплакна чашата и я оставя след малко е бяла. Имал съм случай да тече пясък, ръжда и тн... Ежедневно. Всеки път мирише яко на хлор. Къде ли не съм пил из кварталите никъде не съм видял да е по-различно. Иначе и това си е до човек. Имам приятел от Лом той си пие все от чешмата и казва, че сравнение с онази там била направо изворна тукашната... По въпроса с кръчмите. Толкова съм ги обикалял, че ако бях отделил същото време за учене сега щях да съм доцент. Very Happy Та сега не само че не ходя, ами и чешмяна вода не бих си взел. Всичките са много зле. Някак си се оказах с приятели навсякъде. Къде ли не съм пил на ВИП сапарета и тежки маси, хем без пари и пак не съм доволен. Явно не е за мен тези работа. Very Happy Особено от веригата Даяна и себеподобните и съм най-силно разочарован. Веднъж не съм отишъл да пия, а ме обслужват все едно съм пиян и не знам къде се намирам. Не връщат ресто, дават продукти с изтекъл срок и тн... Голяма мизерия. Ех като се замисля преди жената как съм живял... А сега ми е кеф просто да сме си заедно.
Вто Дек 10, 2019 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Къде я намери тези хубава вода?

На няколко места е гарантирано много добра: например по чешмите на Костенец и номер едно - в Якоруда, предполагам и на останалите места, които са захранени с рилски водопроводи.....
Вто Дек 10, 2019 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Аз конкретно за Пловдив питах. Иначе на 30 километра от Пловдив е Брацигово и тече страхотна изворна минерална вода. Кофти само че понякога има големи опашки. Някой наливат по един кубик в туби на чешмата.
Вто Дек 10, 2019 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Аз конкретно за Пловдив питах. Иначе на 30 километра от Пловдив е Брацигово и тече страхотна изворна минерална вода. Кофти само че понякога има големи опашки. Някой наливат по един кубик в туби на чешмата.


Е, аз пък минерална не харесвам, особено някои.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Дек 10, 2019 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
................ и тече страхотна изворна минерална вода. ................а.


не съм чувал за минерална чешмяна вода ,
но някъде бях чел ,че към ведомствените жилища на Пилзенската бирена фабрика имало биропровод и

имало чешмян чешмян кран за бира до тия за водата

Shocked

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Вто Дек 10, 2019 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
баир_будала написа:
не съм чувал за минерална чешмяна вода
Аз съм чувал, виждал и пил - в Момин проход беше така с години, ама свърши безплатното.. Някой се сети след 50 години, че била радиоактивна и я спряха. Инак си имаха гореща минерална вода по чешмите на тарифа като обикновена, живееха си като римляни... Сега се излива в реката.
Вто Дек 10, 2019 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
E, Светликс, с тоя коментар ме хвърляш в дълбок расмисъл... Стига бе! Ами ще мислииме, ще правиме анаализи... Кажи и някои от спестените неща, няма начин да не са интересни. Но ще си позволя и две леки забележки. Въпросите тук са към и за всички, нищо че понякога се обръщаме към конкретен човек. И второ, тва че един коментар е по-дълъг от два реда не означава непременно, че е лош, още по-малко пък че е в нарушение на правилата на форума... каквито внушения впрочем се опиват да правят някои жужащи форумци мацки Smile
Впрочем Светликс коментара ти няма как да не ме накара да те попитам дали поздрави от мен онази секси мацка или забрави? Smile

Викаш Twoo, че доцент си щял да станеш ... ама кел файда като явно някои и то доста юнаци имат от най-реномирани унивеерситети дохторска степен по ... е, ясно е по какво от коментара ти, във всеки случай не по метеорология... Я кажи още нещо за кръчмите, няма ли поне една дето човек да отиде, все пак това е уж най-културният град... А ако някога се засечем в някоя кръчма ще те черпя за последното в коментара ти Smile.

А бе Васко, голямо мълчание нещо от страна на агитката от майнатаун..Smile. Тва Twoo ви разпердушини, един сал мислештия се опитва доколкото може да защити хилядолетното достоинство на града и смятам, че го прави удачно, без изхвърляния...

Влади, благодаря ти много! Не знаех тези неща. Ще обърна внимание като съм там.

Баир будала, ти това за бирата ... във възвърнатия рай на милтон ли го чете Smile? А дано ... Smile
Вто Дек 10, 2019 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за раиската трапееза (продължение; вж. по-горе) Отговорете с цитат
Когато една жена вижда, че един мъж си прекарва добре започва да си мисли, че той или има пари и яде и прахосва, или че е зачеркнал всичко и не му пука. И в нея се намърдва Велзевул и госпожата си казва така: „Ти рахат бъди, ще те вкарам аз в беля, та ще забравиш и за храната, и за всичко“. Затова е добре жената да не се намесва по време на ядене, защото винаги създава проблеми. „Не яж повече отколкото трябва, не е полезно, разваляш си линията, имаш еди що си, недей да забравяш това“. Не ги казва тия неща с добри намерения, а за да привлече вниманието на останалите кибици и да я зяпат всички. Не ги говори тия работи понеже ги вярва, разправя ги с някаква друга цел, а това е най-лошуто, което може да се случи на един мъж. Разваля му удоволствието. Докато самата тя не проявява въздържание, тъй като е всеопустошител. Всичко важи за другите, но не и за самата нея. Жената използва храната вместо алиби. Много мои приятелки (и гъркини, и рускини, и украинки) искаха от мене да отидем някъде да хапнем и там неизменно изплюваха камъчето: че желаят да им помогна по този или онзи техен проблем.
-Можеш ли да ми платиш таксата за френския институт? - беше ми казала една.
-А ти с всичкия ли си, моето момиче?
А тя стана и ме заряза както си вечеряхме. И получих дииспепсиа.
Вто Дек 10, 2019 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Нова година Отговорете с цитат
Извинявайте, аз тука малко оф топик, ама да не отварям нова тема...като стана въпрос за кръчми...случайно да имате идея къде на хижа може да се посрещне Нова година без човек да е в организирана група, където хижата е хубава, хижарите готини, яденето добро, по възможност сняг да има (макар и малко), дава възможност за безопасни снежни разходки без котки, лавинни уреди и прочие, сигурно е, че няма да се попадне на супер впиянчена компания от онези, които се качват с джиповете с по 4 бутилки водка на човек и горе не знаят къде са и спокойно може да объркат креватите...и не се слуша чалга, подчертавам-няма чалга?
Вто Дек 10, 2019 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Моите дружки с които ходя ще са на засл. Ботев. Ако искаш да питам? Аз умирам от желание да отида, но просто нямам възможност. Нямам и надеждни обувки Oops
За чалгата никой не може никога да ти обещае. Колкото до котките - към момента е много рохкав снега и не е фирнован, но до тогава има много време.

Рей, понеже попита за французойките, попаднах на нещо весело. Не казвам задължително, че е вярно Smile

"Каква е разликата между българката и французойката?
Французойката от лявата страна има мъж, а от дясната любовник.
Зад себе си има съмнително минало, а пред себе си бляскаво бъдеще, а на главата - шапка.
Българката от лявата си страна има чанта, а от дясната деца.
Зад себе си има хубаво минало, пред себе си не вижда бъдеще, а на главата - мъж."

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Дек 10, 2019 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Re: Нова година Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Извинявайте, аз тука малко оф топик, ама да не отварям нова тема...като стана въпрос за кръчми...случайно да имате идея къде на хижа може да се посрещне Нова година без човек да е в организирана група, където хижата е хубава, хижарите готини, яденето добро, по възможност сняг да има (макар и малко), дава възможност за безопасни снежни разходки без котки, лавинни уреди и прочие, сигурно е, че няма да се попадне на супер впиянчена компания от онези, които се качват с джиповете с по 4 бутилки водка на човек и горе не знаят къде са и спокойно може да объркат креватите...и не се слуша чалга, подчертавам-няма чалга?


Вижте „Ски база Грамадлива". Проучете за нея. Едни приятели /търсят и намират това горното, дето желаете/ ще ходят там, но май има още места.
Вто Дек 10, 2019 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
баир_будала написа:


имало чешмян чешмян кран за бира до тия за водата

Shocked

В Пловдив имахме такава кръчма до преди няколко години някъде между Тримонциум и Гранд. Сядаш на някоя маса обръщаш халбите и си наливаш от крана на стената. По някое време идва сервитьор дава менюто поръчваш и от началото до края си се наливаш колкото ти е кеф. После виждаш литрите на водомера, плащаш по 6 и осъзнаваш, че за тази цена бирата трябва не само да е жива, ами и златни прашинки да плуват из нея.
Сря Дек 11, 2019 9:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Така е, Светликс. Изобщо не може да се прави сравнение. Поклон и слава.

Twoo, остава да кажеш, че и мацките ви са на такава висота ... Smile

Ведрине, някой път ако минавате с твойта банда оттам що не проверите това дето го казва Влади... Аз на вас най ви имам доверие.
Сря Дек 11, 2019 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 29 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov