ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
dea simeonova



Регистриран на: 30 Сеп 2015
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
Никакъв "лъч" а направо „носител на светлина" Very Happy .Права бях в първия си пост в темата ,че се усъмних в добросъвестността на гореизложеното Very Happy .Определено обаче доста хрилати са се хванали на кукичката Razz .Темата си е отвсякъде лафче и се получава доста добре за момента.Стига на някой да не му изпушат нервите Very Happy !
Вто Авг 16, 2016 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Продължавай само така ray. Кефи ме как форума се посъбуди някак...


Благодаря ти, Димо. Е, този сайт (форум) е плод на задружните добронамерени усилия на много хора и аз засега само го ям с наслада (впрочем, смятам, че е едно от най-хубавите неща в българското интернет пространство). Надявам се, някой ден, когато започна да покорявам върхове, и аз да дам своя принос с ценни сведения
Вто Авг 16, 2016 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Dimo Kolev написа:
Продължавай само така ray. Кефи ме как форума се посъбуди някак...


Даваш ли, даваш, Балканджи... хубава... на ЗЦЕ... Smile

Арно събуждане... или носталгия Wink по отминалите вече времена Smile


Г-н Packov, много добронамереност лъха от вас, но за пореден път почти нищо не разбирам от коментара ви. Затова и не мога да отговоря нищо – съжалявам и се надявам останалите съфорумци да разбират и да не възприемат мълчанието ми като простотия.
ПС: Това нещо, което се появява под коментарите ви – лозунг, подпис, мото, не знам как точно се води – би било пълната противоположност на евентуалното мое: Не мога да тръгна. Голям майтап.
Вто Авг 16, 2016 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1221
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:

Г-н Packov, Това нещо, което се появява под коментарите ви – лозунг, подпис, мото, не знам как точно се води – би било пълната противоположност на евентуалното мое: Не мога да тръгна. Голям майтап.

Ако бях простак, щях да кажа: Ти дет отиваш да покоряваш, ний от там слизамИ, ама не съм. Изхода ако иска да ме опровергае...
Ай ни съ прай на 3 и 1/2, пали пикапа, ела утре до Практикер да ти продам малка хладилна чантичка за две кенчета и събота да си на Гняздото с пикапче и биричка Wink
Е са ако и тва не разбра си правя бан кик, сипвам си ракия в бирата и допълвам с водка!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 16, 2016 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
ray написа:
Ружа 62г. написа:
stefan_iliev38 написа:

П. П. П. Приятна беше разходката по звездното небе, напомни ми някои неща, за есенния гроздобер например. А през януари Скорпион надига щипките си в мразовития предутринен час...

____________________



От доста време Сатурн и Марс са в Скорпион. В момента двете планети и Антарес - алфа от Скорпион - образуват идеален, леко наклонен наляво, равнобедрен триъгълник с основа: Антарес - Марс и бедра: Антарес - Сатурн; Марс - Сатурн. Антарес е най-червената ярка звезда, но сега, стояща така редом с Марс, губи конкуренцията. Марс е направо кърваво-червен. Той е в една от най-близките си до Земята позиции и е много хубав за наблюдение.
Юпитер се вижда за малко след залеза.


Eх, хора, направо ме разбивате! Откъде знаете всички тези неща! Възхищавам ви се. Благодаря.


Е, и теб си те бива - Хезиод цитираш..., хекзаметър, висока материя.
Вто Авг 16, 2016 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Пацко не е много ГОЛЯМ простак..........потвърждавам.

Пацко,..... ама и тоя е кат оня .................хич няма цици Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Сря Авг 17, 2016 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
ray написа:

Г-н Packov, Това нещо, което се появява под коментарите ви – лозунг, подпис, мото, не знам как точно се води – би било пълната противоположност на евентуалното мое: Не мога да тръгна. Голям майтап.

Ако бях простак, щях да кажа: Ти дет отиваш да покоряваш, ний от там слизамИ, ама не съм. Изхода ако иска да ме опровергае...
Ай ни съ прай на 3 и 1/2, пали пикапа, ела утре до Практикер да ти продам малка хладилна чантичка за две кенчета и събота да си на Гняздото с пикапче и биричка Wink
Е са ако и тва не разбра си правя бан кик, сипвам си ракия в бирата и допълвам с водка!


Packo, това го разбрах и съжалих, че го разбрах. Просто няма никакъв шанс да мога да се замъкна до Гнездото, а дори и до Практикер. Почти никога не съжалявам за нищо, но в случая наистина съжалявам (Пожелавам му на Димо да има още поводи да организира такива мероприятия!). Ти обаче ако видиш, че бройките намаляват ми запази една чантичка и не ми обяснявай колко велик е Практикер и как нещата в него не свършват – всички неща имат край (няма как да не знаеш това точно ти с твоята “носталгия”).
Второ, ти не си простак, но ако беше, твърдението ти, че “Ти дет отиваш да покоряваш, ний от там слизамИ” може би щеше да е твърде погрешно, плод единствено на прекалено високото ти мнение за мен (което ти кой знае защо си си създал, съжалявам за оставеното погрешно впечатление). Съмнявам се, че си слизал от върховете, които смятам да покорявам. Но ако е така би било чудесно, защото ще ми дадеш ценни сведения.
Трето, попадал съм на твои неща тука, къде си ходил, и даже смятам като имам време да се зачета – човек, много свят си изръшкал, на мен и три живота няма да ми стигнат за това. Респект и мерси за споделеното!
ПС: Аз също най-редовно си пия бира и водка, особено когато нямам бърбън или мастика, но моля те, не смесвай тези неща заради мен, дори ако нищо не разирам от коментарите ти- никой човек не заслужава такава жертва.
Сря Авг 17, 2016 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Пацко не е много ГОЛЯМ простак..........потвърждавам.

Пацко,..... ама и тоя е кат оня .................хич няма цици Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Съгласен съм, Exiit. Много свестен човек.
А иначе, “простак”, “бира”, “цици”, купони, не знам какво си... явно тука нещата са сериозни. А, бе, знаех си аз, че планинарството е сериозна работа, че има някаква далавера в цялото това хойкане из баирите, никой не дава няколко бона за екипировка и не заделя време просто и само, за да гледа звездите на хладина, но едва сега научавам, че има и разни интересни моменти. Хах, чак сега си давам сметка за някои неща ...
Сря Авг 17, 2016 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
Ружа 62г. написа:
ray написа:
Ружа 62г. написа:
stefan_iliev38 написа:

П. П. П. Приятна беше разходката по звездното небе, напомни ми някои неща, за есенния гроздобер например. А през януари Скорпион надига щипките си в мразовития предутринен час...

____________________



От доста време Сатурн и Марс са в Скорпион. В момента двете планети и Антарес - алфа от Скорпион - образуват идеален, леко наклонен наляво, равнобедрен триъгълник с основа: Антарес - Марс и бедра: Антарес - Сатурн; Марс - Сатурн. Антарес е най-червената ярка звезда, но сега, стояща така редом с Марс, губи конкуренцията. Марс е направо кърваво-червен. Той е в една от най-близките си до Земята позиции и е много хубав за наблюдение.
Юпитер се вижда за малко след залеза.


Eх, хора, направо ме разбивате! Откъде знаете всички тези неща! Възхищавам ви се. Благодаря.


Е, и теб си те бива - Хезиод цитираш..., хекзаметър, висока материя.


Не е точно така. При вас работата е съвсем друга. Аз просто цитирах нещо прочетено във вестника, което ми се стори хубаво за финал на деня, като компенсация за вероятно глупавите ми постинги преди това и от благодарност за научените във форума неща. Освен това сигурно изобщо нямаше да се зачета в него, ако не бях попаднал на коментар за него в Записките (които пробудиха интереса ми към планинарството).
А иначе висока, висока, колко да е висока ... видя ми се съвсем четивно и забавно.
Сря Авг 17, 2016 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
ray написа:


Не е точно така. При вас работата е съвсем друга. Аз просто цитирах нещо прочетено във вестника, което ми се стори хубаво за финал на деня, като компенсация за вероятно глупавите ми постинги преди това и от благодарност за научените във форума неща. Освен това сигурно изобщо нямаше да се зачета в него, ако не бях попаднал на коментар за него в Записките (които пробудиха интереса ми към планинарството).
А иначе висока, висока, колко да е висока ... видя ми се съвсем четивно и забавно.



Аз пък взех повод от Хезиод. Може някой планинар, "гледайки звездите на хладина", да насочи погледа си към въпросното място на небето. Може този планинар да си и ти.
Иначе, долових тънката ти ирония - човек не трябва да се перчи с това, колко много знае. Няма да се повтори.
Бъди жив и здрав! Напиши някой пътепис, знаеш, че ти ги харесвам.
Сря Авг 17, 2016 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
Ружа 62г. написа:
ray написа:


Не е точно така. При вас работата е съвсем друга. Аз просто цитирах нещо прочетено във вестника, което ми се стори хубаво за финал на деня, като компенсация за вероятно глупавите ми постинги преди това и от благодарност за научените във форума неща. Освен това сигурно изобщо нямаше да се зачета в него, ако не бях попаднал на коментар за него в Записките (които пробудиха интереса ми към планинарството).
А иначе висока, висока, колко да е висока ... видя ми се съвсем четивно и забавно.



Аз пък взех повод от Хезиод. Може някой планинар, "гледайки звездите на хладина", да насочи погледа си към въпросното място на небето. Може този планинар да си и ти.
Иначе, долових тънката ти ирония - човек не трябва да се перчи с това, колко много знае. Няма да се повтори.
Бъди жив и здрав! Напиши някой пътепис, знаеш, че ти ги харесвам.


Ужас ... ужасна работа е това иронията. В случая нямаше абсолютно никаква ирония. Наистина се възхищавам на хора като вас. Така както се възхищавам и на тези, които разпознават и могат да назоват растенията, които глупаците като мен просто отминават или стъпкват в устрема си към разни по-важни неща, като например покоряването на върхове. Всичко това ни е длъжност да го знаем и можем всички ние, но уви... Древните хора (не само древните гърци) са го можели и затова са живеели под небето, докато ние живеем под покрив. Може би затова и не са изпитвали необходимост да катерят върхове ... определено биха сметнали днешния турист/планинар за луд. Също така не виждам нищо лошо в това човек да се перчи със знанията си – стига да не прекалява. Не за друго, ами защото така дразни невидимия свят. Така че, повтаряй, моля те – повторенията водят до усъвършенстване и увеличаване на удоволствие (на четящия).
Досега никога не съм писал пътеписи – няма как да ги харесваш. Уф, уф, уф, колко съм смотан – не трябваше да се издавам, а да се понеса на крилете на славата.
Сря Авг 17, 2016 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: относно някои неща Отговорете с цитат
Ружа 62г. написа:
ray написа:


Не е точно така. При вас работата е съвсем друга. Аз просто цитирах нещо прочетено във вестника, което ми се стори хубаво за финал на деня, като компенсация за вероятно глупавите ми постинги преди това и от благодарност за научените във форума неща. Освен това сигурно изобщо нямаше да се зачета в него, ако не бях попаднал на коментар за него в Записките (които пробудиха интереса ми към планинарството).
А иначе висока, висока, колко да е висока ... видя ми се съвсем четивно и забавно.



Аз пък взех повод от Хезиод. Може някой планинар, "гледайки звездите на хладина", да насочи погледа си към въпросното място на небето. Може този планинар да си и ти.
Иначе, долових тънката ти ирония - човек не трябва да се перчи с това, колко много знае. Няма да се повтори.
Бъди жив и здрав! Напиши някой пътепис, знаеш, че ти ги харесвам.


Нямаше никаква ирония. Освен това, това не забелязах никакво перчене, а четох много внимателно. Аз пътепис ще напиша като покоря някой връх – надявам се тази или другата година. Но мога да ти копирам тука “пътеписа” на един приятел, който ми се обади снощи, за да ми каже, че пиша пълни глупости в този форум. Човекът май е прав. Впрочем, четох преди малко един хубав виц в темата за вицове. Разпознах себе си, но по-скоро прав е Exiit в безпощадния си коментар. Ако може по-опитните планирани да ме светнат каква е логиката в това други да ти мъкнат багажа и да те обслужват на 6-7 хиляди метра, а ти дори да недоволстваш от това, че се бавят и че не всичко било уйдурдисано както трябва, а същевременно да проповядваш как яденето на мед било лоша работа щото всъчщност било есплоатация на пчеличките? Ами то и живеенето, в този случай е лоша работа, щото е експлоатация на слънцето (което, братчеди от планетата Вега, според профанизираната от вас визия за света, е живо същество).


Последната промяна е направена от ray на Чет Авг 18, 2016 12:22 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Авг 18, 2016 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dea simeonova



Регистриран на: 30 Сеп 2015
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
"Носител на светлина" -играете тази роля все по добре Laughing !Сега и веганите подчекнахте Laughing ,тез бездушни голтаци дето се опитват да напълнят светът с мъченици ,с тяхната мода Smile .Дори до колкото разбирам даже самият вие сте нещо тякова,но сега просветен от един"изход" и един виц,решавате да си турите пепел на глава публично.Разкаян порицавате тез конспиратори(консвободители),а тънката ирония продължава в пълен ход.
Чет Авг 18, 2016 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Само пиша каквото си мисля, нищо повече. Което след това като си го прочета (защото никога не чета преди да публикувам) ми се струва безобразно, но невинаги имам възможност го изтрия или променя (затова и горния постинг си стои - исках да го махна, но не би). Явно било писано глупостите ми да се прочетат от повече хора (аз, тях, хората, не ги жаля - от опит знам, че човек носи на много глупост и простотия).
Чет Авг 18, 2016 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Много силно впечатление ми правят снимките и съпътстващите коментари на stefan и nabludatel в раздела за Пирин. Може би вие сте им свикнали, но когато човек ги види за пръв път направо ахва и си вика, а бе аз какво правя изобщо и защо изобщо мъкна фотоапарат ... Силно препоръчвам.
Чет Авг 18, 2016 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 4 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov