ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
И също (разбира се, ако съпругата ти не чете тук) защо нещата с романтичните целувки в прохладата край пощенските кутии на фона на класическата шзо музика не получиха по-нататъшно развитие? Питам те теб щото ми е ясно, че няма кой друг да знае повече касателно тиа две работи. Благодаря предварително, приятелю Светликс.


Не е тайна по принцип. Въпросното момиче беше ученичка последна, а аз студент последна година. След 2 години заедно решихме, че ще заживеем заедно в София - тя ще учи там, а аз трябваше да почна работа (бях говорил с шефа си в Плевен, да напускам). Идеята бе в един момент да станем семейство. Да обаче вместо в София нея я приеха в Благоевград. А тя умираше от щастие, защото корените и са от там. Аз пък казах, че там няма да отида никога да живея. В момента в който и почнаха лекциите, както говорихме за семейство ... при първото си идване в Плевен дойде и ми заяви, че ме напуска ...

Тогава си казах, че жена от Благоевградския край няма да погледна повече ... сега съм женен и имам 2 дечица от настоящата ми съпруга, която е ... от Благоевградско Smile Странно нещо е иронията на съдбата.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Яну 07, 2020 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix ти добре така пишеш, но може ли да ми обясниш, какви са тези задръствания в Плевен ? Как аз като си тръгвам в София понеделник сутрин виждам коли от моста за Сторгозия, та и чак в квартала. Също така събота и неделя навсякъде е пълно с коли.
Освен това и магазините са пълни по-големите, а пък и другите.
Вто Яну 07, 2020 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Светликс, голем си образ! Smile

Но много хубаво! Отървал си се! Макар че тя твоята работа малко от трън та на глог Smile . Аз затова винаги като се запозная с някоя мадама първата ми работа е да я поздравя със следната песен: https://www.youtube.com/watch?v=iEVqZv_Zjcw Та да си знае мястото и да не храни илюзии. Та... донякъде ти се пада, искам да кажа. Но всяко зло за добро.

А кво стана по-нататък с нея знаеш ли.... ?

А бе Светликс, излиза че ти хем си учил, хем си работил, хем любов си въртял по това време... и то в Плевен. Как така?! Там няма ли само един университет?

А за колите, тоест за чудното съжителство на миризливи москвичи и жигулита и разкошни бентлита в плевен все още нищо не си казал. Като как и защо е възможно това? Сам виждаш, че и Калоян се интересува от тоя въпрос, та вземи да кажеш нещо, още повече че ти заговори за това, То и не само там е така, но защо? Благодаря.

ПС: Макар и с известно закъснение - честит празник на иван и на лейдито! Все така високо билото - и планинарското, и другите!
Вто Яну 07, 2020 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за пожеланията! Наздраве!
П.п Сигурно не е било за мен, но и аз съм Иван... Very Happy
Сря Яну 08, 2020 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Признавам си - беше за един друг Иван, но реших да не уточнявам фамилията му, за да се разпознаят и издадат и останалите Ивановци Smile. Да сте живи и здрави и да прославяте и без това славното си име!
Сря Яну 08, 2020 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, да не излезе накрая, че и ти си дагеец? Завладяхте го тоя форум ей!
А Изхода и Тито как тихо и загадъчно (и може би коварно?) си мълчат... Бъркаме нещо някъде, но какво и къде? Добре, че сме във форума, а не на баира, че там за такива грешки се плаща...
Сря Яну 08, 2020 12:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Рейчо Отговорете с цитат
ray написа:
Ведрине и Пацко, благодаря ви!
Пацко, най-вероятно е както казваш. Аслъ човешкото коварство граници няма. А твоите приятели все такива- бегачи, колоездачи, индустриални гъбари... А някой нормален човек освен рей познаваш ли? Smile


Ама ти освен скромен си и красив, щот нали скромността красяла човека Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Яну 08, 2020 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Svetlix ти добре така пишеш, но може ли да ми обясниш, какви са тези задръствания в Плевен ? Как аз като си тръгвам в София понеделник сутрин виждам коли от моста за Сторгозия, та и чак в квартала. Също така събота и неделя навсякъде е пълно с коли.
Освен това и магазините са пълни по-големите, а пък и другите.


Не знам какво става, човече. Придвижването в града е някакъв ад. Аз като кажа, че ходя на работа и си водя децата на ясла и детска градина пеш и всички ме гледат, като извънземен. Естествено следва дежурния въпрос "Е нали имаш кола?". Сега какво да обяснявам … Правил съм си експеримент за какво време достигам пеш до детската градина и до службата. Разстоянието е около километър. С колата стигам бързо, но ми трябва време да намеря място за паркиране и реално печеля 3-4 минути в добрия случай. До детската градина ситуацията е подобна. Там проблемът не е със стигането, а с излизането от уличката, в която е детската градина.

Имам познати и колеги, които живеят по-близо от мен до службата си, но ходят задължително с колите на работа. Да, мислят ме идиот Smile Реално се качвам на служебното возило само ако пренасям нещо тежко, имам работа някъде из кварталите и/или извън града, и разбира се ако е свободно. А личната ми кола я ползвам само за извънградско ползване. Пък и който има си има жена от далече си има голямо комби Smile

На скоро в "Забелязано в Плевен" имаше снимка на един Кайен, на който пишеше следното "Курвиии, тати за вас ми го е купил!". Знам за доста хора, които нямат свой дом, бачкат за 800 кинта, имат телефони за по 1000+ лв, BMW Е46/Е39/Е60 е задължителен аксесоар, не изпускат събота вечер в Анаконда или Модерно и имат кредити където се сетиш. Можеш сам да се досетиш ...

ray, докато следвах съм бачкал почти през цялото време. Нямаш си на идея колко е трудно студент да си намери работа. Като кажа, че съм студент-задочник и всички ми пожелаваха "лек ден". В един момент пробвах и в чужбина. Тогава установих колко много обичам България. След Бакалавърската степен в Свищов, изкарах и 2 магистратури - ей така да има. На скоро ме поканиха да продължа напред с ученето, но вече ми стига. Между другото първата ми Магистратура я карах редовно (и пак си ходех на работа) и това бяха най-хубавите години в живота ми. Потокът ни бе от 69 човека, но бяхме супер готини всичките. С някои от колегите сме колеги и в службата, други станаха асистенти и доценти в университета. Един от доцентите, които ни преподаваха ми е приятелче до ден днешен и казва, че сме били рядко срещано силен поток. Освен силни по изпитите бяхме голяма сила и по купоните и клубчетата. Но една подробност - тогава нямаше смарт телефони и наистина знаехме, как да се забавляваме. С немалка част от тях си поддържаме приятелски взаимоотношения и до днес.

Колкото до момичето - това е единственото бивше гадже, което даже не ме поздравява. Майка и, и брат и всеки път ме спират на лафче, като ме видят. Но тази ме подминава. Но нали знаеш жена и ръжда тръгнат ли - нямат спиране. И все пак от ръждата не го очаквах Smile Не сме се засичали от 5-6 години никъде по улиците. Иначе с нейните приятелки и съученички се поздравяване, с една от тях даже сме си приятелчета и се виждаме чат-пат.

packo packov написа:
Ама ти освен скромен си и красив, щот нали скромността красяла човека Wink

Абе тук половината не са толкова скромни, за да не стават алчно красиви.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Яну 08, 2020 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Да, този манталитет ще се промени, но трябва време, след като хората разберат че с тези коли и затлъстяване не им е добре на сърцето. Аз в София ходя само с градски транспорт. Иначе за тези малки разтояния и този хубав тролейбусен транспорт, не виждам смисъл от тези коли ама ..
Всъщност аз бях между 2014 и 2017 в чужбина и точно това ми направи голямо впечатление и в София и в Плевен. Имаше доста повече коли отколкото началото на 2014-та, това със сигурност. Дефакто едни хора са бедни, обаче има и хора които явно имат повече пари вече и това според мен важи и за Плевен.
Сря Яну 08, 2020 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Светликс, с това "алчно красиви" ме разби. Голям лаф. Иначе цялото ти изречение май не го разбрах, после пак ще го чета. И ще ти отговоря и на постинга, че това са важни планинарски неща... Smile.
Сря Яну 08, 2020 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Да, този манталитет ще се промени, но трябва време, след като хората разберат че с тези коли и затлъстяване не им е добре на сърцето. Аз в София ходя само с градски транспорт. Иначе за тези малки разтояния и този хубав тролейбусен транспорт, не виждам смисъл от тези коли ама ..
Всъщност аз бях между 2014 и 2017 в чужбина и точно това ми направи голямо впечатление и в София и в Плевен. Имаше доста повече коли отколкото началото на 2014-та, това със сигурност. Дефакто едни хора са бедни, обаче има и хора които явно имат повече пари вече и това според мен важи и за Плевен.

Абе бедни - правят се бееее.
Как да съм беден с цена от 400-500лв. за литър Very Happy Very Happy Very Happy , че не се сещам нещо
Сря Яну 08, 2020 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:


Не знам какво става, човече. Придвижването в града е някакъв ад. Аз като кажа, че ходя на работа и си водя децата на ясла и детска градина пеш и всички ме гледат, като извънземен. Естествено следва дежурния въпрос "Е нали имаш кола?". Сега какво да обяснявам … Правил съм си експеримент за какво време достигам пеш до детската градина и до службата. Разстоянието е около километър.


Ех, за километър изобщо не бих се замислил дори! До преди 9 години, на предишната работа(в центъра) поне 2 пъти седмично отивах пеша(4,5 км, избирах неоживени улици), другата опция беше да изкача Бунарджика или почти винаги Сахат тепе. Ама сега като бачкам на 10 км от къщи...не става.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Яну 08, 2020 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Изходе, ти спадаш към категорията на богатите, също посочена от Калоян, най-вероятно си едър землевладелец и крупен капиталист... Smile Едва ли го даваш толкова виното, но все пак реалната му цена според мен би трябвало да е (тука сега икономистите ще ме разбият заради това "реалната цена би трябвлало да е) около 60 лв. Ама нали сме откачена държава и прост народ....

Да ти отговоря и на постинга от темата на ведрин: А бе нормален си, ама като се има предвид че цяло лято прави не знам що си и изчака баш най-бруталното нито есенно нито зимно време да отведеш децата си на онзи заслон и баир, и като добавим и това, че по собствените ти признания замъкна там огромно количество добротворчески и благотворителен багаж... та излиза че си нормален, ама леко откачен. Но нищо, няма нито страшно, нито лошо - като за приятел на господина пацков ставаш, а и нали поетът е казал да са живи и здрави лудите и тях да ги има...че покрай тях и другите да оцелеят. Здрава и успешна нова година, Изходе!

ПС: Господине Пацков, с тебе и възгледите ти за красотата и скромността по-късно ще се разправям.
Сря Яну 08, 2020 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Да, този манталитет ще се промени, но трябва време, след като хората разберат че с тези коли и затлъстяване не им е добре на сърцето. Аз в София ходя само с градски транспорт. Иначе за тези малки разтояния и този хубав тролейбусен транспорт, не виждам смисъл от тези коли ама ..
Всъщност аз бях между 2014 и 2017 в чужбина и точно това ми направи голямо впечатление и в София и в Плевен. Имаше доста повече коли отколкото началото на 2014-та, това със сигурност. Дефакто едни хора са бедни, обаче има и хора които явно имат повече пари вече и това според мен важи и за Плевен.

Качи се летоска, в час пик, следобед, в горещ ден, в градски надземен транспорт, в С...Мордор и ше ти светне Idea

mislesht написа:
Svetlix написа:


Не знам какво става, човече. Придвижването в града е някакъв ад. Аз като кажа, че ходя на работа и си водя децата на ясла и детска градина пеш и всички ме гледат, като извънземен. Естествено следва дежурния въпрос "Е нали имаш кола?". Сега какво да обяснявам … Правил съм си експеримент за какво време достигам пеш до детската градина и до службата. Разстоянието е около километър.


Ех, за километър изобщо не бих се замислил дори! До преди 9 години, на предишната работа(в центъра) поне 2 пъти седмично отивах пеша(4,5 км, избирах неоживени улици), другата опция беше да изкача Бунарджика или почти винаги Сахат тепе. Ама сега като бачкам на 10 км от къщи...не става.

Смени си местоживеенето, бре - толкова е просто Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 08, 2020 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
..


Последната промяна е направена от ray на Чет Яну 23, 2020 10:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Яну 08, 2020 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 33 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov