ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Според рей тази граница минава баш оттам отгдето минава и границата между рила и родопите. Ама дай да видим откъде започва, а минаването по-нататък. Според рей започва от дефинирането или поне сериозния разговор за понятията сигурност, (лична) свобода, права, човек, общесво. Впрочем „граница“ и „гарантиране“ също ич не са подразбиращи се неща, но затова пък са много важни.

Рейчо сега малко ще замълчи, а сетне ще се допълни, ако темата вече не е била напълно разнищена и закована като нощно насекомо в хербариа на някой мастит естесвоизпитател. А ти размисли какъв смарфон или обикновен телифон да ми препоръчаш да си закупя, че и други хора искат да се допитват до самобитността на лъчко. Съвсем насериозно те запттвам, а и всички колеги запитвам също. И не се измъквай и ти с общи приказки като лъчко, че пак ще бъде обвинен, че учил ората на лоши работи. Благодаря.


Последната промяна е направена от ray на Съб Май 16, 2020 10:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Май 16, 2020 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За телефоните огледай този XIAOMI REDMI 8A.
Нормален телефон от среден клас с 5000 mAh батерия.

Иначе си на прав път. Ако нищо не дадеш, нищо няма и да получиш. При максимална защита на личното пространство тебе просто те няма за околния свят. Съответно нито могат да те предупредят за болен наблизо, нито могат да те намерят ако се загубиш.
Съб Май 16, 2020 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
Ти па взе че избра третия вариант, да отговориш дълго Smile
Съб Май 16, 2020 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение благодаря Отговорете с цитат
За lz1fw: Благодаря ти много! Супер!

За gwgw: А бе опраих раотата Smile.

Отново много благодаря за съдействието!!! Всичко хубаво!
Съб Май 16, 2020 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Земя, разгледах го в интрнета - изглежда чудесно!!! Много ми харесва! Тя работата май е ясна, ама само да те запитам: значи няма смисл да си вземам обикновен телефон? Преди съм имал обикновен и мога да работя с него и това е плюс. Освен това мога да взема един, май алкател беше, само за четирийсет лева - един познат го бил взел преди време от каувланд или някакъв такъв магазин. И ми го дава за толкова, без майтап. Но да ти кажа за тия пари ме съмнява дали ще е качесвен. Ако смяташ че е добре да се купува обиксонвен телефон ще го питам точно за модела за да можеш да кажеш. Обаче се опасявам, че ще вземат да направят така че обикновените gsm да не могат да се използват. И тогава ще трябва отново да се купува смарфон. Сиреч излиза че е добре направо да се купи още отсега. На какво мнение си? Извинявай, че те разпитвам така нахално, но никак не съм наясно. Всичко хубаво.
Съб Май 16, 2020 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма категоричен отговор.

Има и свестни телефони за 40 лева чисто нови, които изкарват по една седмица без зареждане на батериите.

Между тях се срещат и партиди с пренаписан софтуер, които правят гадории.

Китайска им работа...
Нед Май 17, 2020 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
С голяма вероятност, GSM ("2G-то") ще надживее UMTS ("3G-то") в България, а и по-голямата част от света. Така че "обикновените" телефони ще си работят още години. Преди време тръгнаха смелите планове да го phaseout-ват, но изведнъж се оказа че тази работа не е толкова проста и се почнаха отлаганията. Има много причини за това, не е просто защото имало потребители с такива стари телефони, по-големият проблем е че има доста свързани устройства с GSM модем навсякъде - по заводите, из енергопреносните, ВиК мрежите и прочее. Има от няколко години изисквания новите автомобили да звънят автоматично на спешен телефон при катастрофа и да си съобщават GPS координатите, те повечето са с GSM модем. Дори тези уредите за дистанционно отчитане на вода и ток повечето са така. И съответно всичките тези бизнеси и учреждения не са на кеф от цялата работа.
Нед Май 17, 2020 12:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 230
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
gwgw написа:
С голяма вероятност, GSM ("2G-то") ще надживее UMTS ("3G-то") в България...

Тъкмо смениха всички касови апарати да търкалят 3G Laughing
Бих се учудил, ако някой се съобразява, какви устройства се ползват в момента. Тук съм останал с впечатлението, че решения се вземат без обмисляне и съгласуване.
Нед Май 17, 2020 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Приятели, благодаря ви много! Голямо удоволствие е разговора между хора, които знаят за какво говорят, а не просто имат мнение. Ще ми се да запитам нещо, ама по-късно, че в неделния празничен ден трябва изпървом да се напием и опием, а пък работата след това Smile. Хубава неделна утрин! Smile
Нед Май 17, 2020 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
stealth написа:
gwgw написа:
С голяма вероятност, GSM ("2G-то") ще надживее UMTS ("3G-то") в България...

Тъкмо смениха всички касови апарати да търкалят 3G Laughing
Бих се учудил, ако някой се съобразява, какви устройства се ползват в момента. Тук съм останал с впечатлението, че решения се вземат без обмисляне и съгласуване.


Е операторите са търговски дружества в крайна сметка. От една страна, подръжката на старата инфраструктура е бреме, от друга страна ако я пенсионират и отрежат няколко големи клиента, не е много ясно дали въпросните ще си подменят устройствата или ще си сменят оператора.
Нед Май 17, 2020 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има и друго. 2G на ниските честоти покрива по-добре планински райони.
Нед Май 17, 2020 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 230
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
LTE няма ли в същият обхват на 900MHz? Нямам идея обаче как се държи като покритие...
Нед Май 17, 2020 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
То теоретично може да има и 5G на 700 MHz, ама 2G-то заема по-малка честотна лента, което в комбинация с ниската честота му носи предимство в пресечени местности.

Добавих теоретично, защото примера не е за България. В Западна Европа обаче има пуснато 5G на 700 MHz.
Нед Май 17, 2020 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
Има и 800mhz LTE банд и 700mhz такъв, по принцип де, за България не съм много убеден, понеже тези честоти бяха уж заделени за наземната телевизия, там DVB-T. Обаче не знам, май 800-те мегахерца ги освободиха, съдя по това че единия мултиплекс дето се лови в София беше на 800инещо и го преместиха преди време на по-нисък канал. Дали обаче сега тези честоти се ползват за LTE не знам.
Нед Май 17, 2020 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение касателно текнологиите Отговорете с цитат
Та значи въпроса с технологиите и сложен и труден въпрос, поради естеството на технологиите и интимните им връзки с доста неща. И няма лесни отговори.
А бе Земя, какви мизерии правил тоя пренаписан софтуер? Не би ли трябвало това да няма връзка с това колко издържа батерията? Ето на трима души по-горе вазговарят интересно и сложни по интересни и сложни въпроси. А вие се подигравате на лъчко щото иска и твърди че форума е и образователна платформа. Ама кво съм бил искал сега, килийно училище ли да правиме, епрохата на въсраждането билоаотминала. Ами що не си гледате работата уважаеми дамички и другарчета наместо на ескимос снят да продавате. аз по добре от вас знам коя и ква епоха сме ама нищо не пречи да вземеме нукоя и друго помезна технолигя от отминалите еони.

https://www.youtube.com/watch?v=OcW-BSEB3ng


Последната промяна е направена от ray на Пон Май 18, 2020 12:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Май 17, 2020 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 55 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov