ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Когато можеш, Светликс. Ще чакаме. А щом "нещо нямаш време да се обърнеш" може да се замислиш че има и такива хубавини като секретарки ... Smile


При нас няма хубави съклецарки Old

За да не си капо, ще ти разкажа една интересна случка от преди 5-6 години. Отиваме с боса да си вземем новото служебно возило от шоурума на Toyota. Аз си бях облечен като всеки работен ден с черен костюм. Като закачлива нотка бях добавил ярко червена риза и, а вратовръзка традиционно не нося. А боса беше спортен - дънки и спортно-елегантна ризка. В този ден щяха да бъдат дадени 35 автомобила и бяха дошли доста колеги. Обикновено шефове, мениджъри или Гл. счетоводители и техните шофьори. Само нашия бос си взел ИТ-то (в случая аз).

Не след дълго започва коктейла. Моя милост обаче не е разбрал, че той е само за шефовете. И отидох и си взех чаша шампанско. Когато боса тръгнал натам обаче го спряли от кетъринг фирмата и му казали, че там било само за шефовете. И това било докато боса е наблюдавал как пия шампанско и си лафя с една от колежките му.

Много се смяхме тогава Very Happy

Ех времена ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Юни 19, 2020 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Хехе, Светликс, нямаш грешка! Само така! Благодаря ти много! Обаче сякаш обикновено твоите колеги които съм срещал ходят много лежерно облечени...и никой не смее да им каже нищо. Само да те запитам: а сега не е ли вече така весело? В смисъл усещаш ли някаква промяна към скучност, сивотия... и при вас, и при хората и компаниите с които имаш контакти... Когато можеш отговори, знам, че може да нямаш време, че утре май ще участваш във важно планинарско събитие... Smile
Пет Юни 19, 2020 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А бе васко сириозно ли има такава ракиа за квато казваш че си черпил ? В магазините не съм срещал, нито са у часници от които обикновено се снабдявам... Да не би да е друга към която е добавено някаква есенциа? И ако има откъде си я взел? И как се изготвя? Много големи станаха цените вече, аз вече от двама от които редовно вземах им казах адиос.Ако нещо си си направил шега- извинявай.
Съб Юни 20, 2020 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма шега, смокиновата ракия е от полусушени смокини. Имам познати, които се занимават със сушене на плодове. Понеже не с най-новите и модерни машини и линии за сушене, имат едно доволна фира, която в годините се опитваха да пласират по други начини и да избият част от загубата, за да не се пренася в цената на сушените плодове. Най-рентабилно излиза да се долива вода на фирата и да се прави ракия, без захар, без есенции и допълнителни разходи. Не е най-прецизно сварената, нито най-правилно съхраняваната, отлежалата или евтината. Но тия продови ракии са вкусни и леки, намират се крушова, смокинова, кайсиева, сливова, с лек вкус и аромат. Аз си ги оцветявам с пръчки от черница или дива райска ябълка, че да не ги бъркам.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Юни 20, 2020 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Леки? Абе аз преди няколко години пих една кайсиева, дето домакинът ми каза че е халюциногенна и верно се оказа такава. Много блага и вкусна, аромат убийствен, обаче изпиеш ли повече от две тава страшно Laughing
Нед Юни 21, 2020 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Не знам. Да каже Васко. Рей пие за да се напие (А и защото нищо друго не може). Ако става - значи ракията също става.
Най-обичам някой амбициозен путьо с късмет да почне да ми араламби за свободата на човека. И в кво точно се заключава тя бе аланкооолу? В тва че никой на първо место не те е питал дали изобщо искаш да се родиш. Нито пък къде. И оттам нататъка попадаш в мрежа от зависимости които с всяко следващо вдишване те правят още по-несвободен. С други думи - жертва. Ама, ще рече, многознайкото, дето цял живот си остава съвършен неофит: може да не си, ама имаш възможността да станеш. Има мацката ти шалвари на задника.
Нед Юни 21, 2020 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А бе я да запитам за всеки случай г-жа Диана и уважаемия Twoo, че да е ясно. Twoo, верно ли че имало такава навалица на водопада или се шегуваш с хората?
Диана, искаш да кажеш че горе е имало повече хора отколкото на главната или че си срещнала хора, които не срещаш на главната? И също, да расбирам ли, че хижа "здравеца" е много вървежна хижа и си заслужава визита? Щото имам лятото едно ходене из родопите с една чета верни пияндурници, дали пък да не поканя и хората от орума... Ама ще чакам да отговориш, остави тва високомерие, нямаш нужда от него...
А, Васко, да те запитам, г-жа съфорумката лахесис беше ли на арабаконак и ако да, работи ли яко или наблягаше на лафа? Също виж съфорумеца кво те запитва отгоре за ракиата.
Всичко хубаво!
Нед Юни 21, 2020 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
...А, Васко, да те запитам, г-жа съфорумката лахесис беше ли на арабаконак и ако да, работи ли яко или наблягаше на лафа?...

Ще си позволя аз да ти отговоря, защото за мен питаш. Не, не бях на Арабаконак. Бачках си по друго направление, а и не виждам с какво можех да съм полезна на чешмата. Освен това отново ограничавам контактите и по планината ходя сама или с верно другарче, което също знам че се е пазило много, защото както всички отпуснаха редиците и заживяха все едно нищо не е било, случаите на Ковид много зачестиха, а това което ме притеснява е, че преди беше някак абстрактна опасност, а последните дни от по-широкият ми приятелски кръг ме информираха за техни близки, приятели и познати, които го карат и то тежко и са по болниците, включително много млади хора, които нямат никакви други заболявания. Другото много притеснително от нещата които чувам от познатите е, че заразата, както изглежда, започва да се разпространява дифузно. Та никакви масовки в близко време не мисля да посещавам, колкото и да ми е неприятно от ограничението. Даже морето отпада, освен ако не се организираме за палатки съвсем някъде по дивотията, където няма никакви хора.
Пон Юни 22, 2020 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти, Лахесис. Не съм се съмнявал в тебе – нали си ми форумно юначе. Исках да науча как си, що си... Благодаря ти. Така е, необходимо е да се „бачка“ и по други направления – планините са много и големи, има работа и кеф за всички.
Голям си, цецко. Вместо очакваната една дума и четири емотикона не каза нищо. Респект. Поздравления за свършеното.
Светликс, нали си знаеш... тук или другаде... когато имаш време.. Smile. Диана и Twoo, вие също – когато можете. Не бързам, че бързането е много грешен заход към ракиата и изобщо крайно неприемливо на софрата.
Вто Юни 23, 2020 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За плодовите ракии, дето си ги намерих в мазето - ми леки са отвсякъде - градус 40-42, вкусът е лек и приятен, ароматът също така лек. Същите деривати от стафиди или фурми не ми харесват на вкус, а и аз пия по 20 мл годишно. Сутрешните ефекти от алкохола по принцп са правопропорционални на погълнатото количество и обратнопропорционални на погълнатото мезе. За оценки и впечатления - инициаторите на ремонта на чешмата - БАСИ ПИЧА.
За Арабаконак - описах кой е бил, освен това Караман + ново куче, три броя малчугани, единият от които не успя да ми демонтира пръскалките за фаровете, ама явно така ги учат в Плевен, даге Laughing За да отсрамя непоявилият се представител на чешка бира, бях домъкнел едно кенче с такава. Дано мястото се задържи така, както го оставихме.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Юни 23, 2020 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Значи - ракията е наистина смокинова и мнооого прилична. Пред вид всеобщата моторизация на присъстващите на мероприятието, допълнителните отзиви ще ги пиша някоя сутрин след домашна консумация на прибраната от мен бутилчица. Rolling Eyes
Вто Юни 23, 2020 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Това с къмпингуващите леко ме притесни, дано не повредят незасъхналия градеж и не освинят.
Вто Юни 23, 2020 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Къмпингуващите бяха изпратили по-рано съгледвач, който си тръгваше когато аз пристигнах. После, на прибиране, се изсипаха 4-5 коли с бургаски номера.
Не знам какво беше описал съгледвача (зелено-кафяви дрехи, с мерцедес) по-рано през деня на останалите, но го обвиниха в лъжа с користни цели, за да спят на билото. Не вярваха, че за един ден е потекла чешмата и се е оформила полянката, така де, откъде накъде ... наложи се да ги убеждавам, че има и такива хора, показвайки косачката в багажника и карайки децата да потвърдят за събирането на боклуците. Обещаха да ползват, пазят и да се наслаждават. И благодариха най-сърдечно!!!
Може и някой от тях да се появи във форума, понеже разпитваха как се случват такива организации.

Бъбрихме си за пътеката и тяхната организация за преминаването и на части, казаха, че на Витиня вода няма, а на другия ден бяха за Кашана, а ние най-накрая си тръгнахме.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Юни 23, 2020 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря. Нямате грешка. Всичко хубаво. Smile
Вто Юни 23, 2020 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Лъчко, хайде на Витоша 100!?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Юни 24, 2020 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 63 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov