ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Фичоза, Камчия, Шкорпиловци и Кара дере бяха кажи речи празни тук там се виждаше по някой чадър...
Елена е хубав малък град с още по-хубава природа. Климата е изключително подходящ за някой видове мезета и за хубава ферментация на ракията... Сега е напълно необяснимо за мен какво кара толкова много туристи да ходят точно там. На центъра е трудно да си намери място за паркиране човек. Заведенията винаги са пълни, при все че уж нямало хора, а пък които били там нямали пари... Цените са като на морето, да не кажа и по-зле. Общо взето и двамата с жена ми имаме доста роднини там. И колкото и да сме ходили като деца, хем уж малък град... Се запознахме чак като студенти в Пловдив... Общо взето там трезвен е трудно да се остане. Каквото и да се прави през деня, вечерта винаги свършва на силна ракия с местни мезета... Там ми беше и първото истинско напиване навремето...
Всъщност еленчани са доста хитри буквално всеки уикенд там е празник на нещо си. Измислят някакъв повод слагат няколко плаката и две три сергии и работата е готова. Но и през делничните дни заради евтините къщи за гости има постоянно туристи дошли да се изпонапият на чист въздух без дори да излязат да разгледат.
Чет Юли 02, 2020 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Много вълнуващ коментар заслужаващ детайлен отговор... Да, ведрине, едно такова нещо вълнува бедния рей повече отлокото тебе откриването на нов метеорологичен закон. С много малко думи тук са казани много неща по чудесен начин. Twoo, да не си пиар на елена? А ако не си , кво дреми кмета на тоя чуден глрад и не те е назначил поне за консултант? Smile
Пет Юли 03, 2020 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за е.ането Отговорете с цитат
И всичкото тва заради едното е.ане... Значи, правилно науката твърди, че е.ането променя облика на планетата.
Ама всичките тия кадри не пречат напоследък да се говори нонстоп по всички медии и от всички галфони как трябва да се ходи там да се почива.. И от какво бе келеши? За да имат мангизи тия изроди да вършат още такива свинщини....

https://www.dw.com/bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%B4%D1%83%D0%BC%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BE%D1%82-2003-%D0%B4%D0%BE-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%81/av-54028497

Обаче най-смешно е, когато четем такива материали в тази и други подобни чужди и български медии, които активно работят точно за това внушавайки на хората колко е хубаво да не са нищо повече от бачкатори и е.ачи, сиреч консуматори, и колко голяма свобода, демокрация и кеф има в това.
А наздраве!
Съб Юли 04, 2020 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Там 99 процента са мутренски строежи, 98% от които построени с цел пране на пари... Както и по другите ни курорти.
За съжаление познавам хора които наистина вярват, че да си консуматор е най-висша форма на демокрацията и че това било хубаво и полезно не само за тях, но и за света като цяло, защото така се стимулирала световната икономика, от което имало много плюсове...
Съб Юли 04, 2020 7:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за изключително деликатната модераторска намеса по-горе. Ето такива неща ме правят за две стинки. Респект! Сега щях да го изтрия и оставя сямо линка, но засега ще го оставя от уважение от към Twoo и модератора, който и да е той.

Така е Twoo,хората вярват във всякакви глупости, ала си мислят, че знаят. Големи коментари, нодявам се не е проблем по-късно да се върна съм тях.

А не знам на вас колеги дали ви прави вчетаблнение но напоследък трудно се проследява целия тоу куп кмонетари във форума и поне аз изпущам доста и едва по- късно ги забелазвям... Което сякаш подкрупа твърдението ми че орума е най-мощната планинарска медиа и образвателна институция.
Нед Юли 05, 2020 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А бе twoo кво имаш внапредвид като казваш че цените са като на морето или дори по-зле? Щото нали казваш че уж било евтино? Щото явно ще трябва да ида на расходка там... И колко време да заделя като минимум? А като за постоянно да живееш там как е?
Нед Юли 05, 2020 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, ония снимки с пътечките... чудесни са. Чудно пресъздават атмосферата в работите на едни от любимите ми немски и австрийски писатели и худошници. А ти си излязъл направо като техен герой. Браво на тоя дето е снимал.
Нед Юли 05, 2020 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Средна цена за къща за гости с прилични условия и екстри е 100-120 лева и като гледам винаги са по две приятелски семейства. Демек излиза по 10лв на човек. До тук много добре. Обаче цените по барчета, кафенета, механи и кръчми са си прилично надути. В Пловдив ми идва по-евтино да седнем на вън, отколкото там. За прочутия празник на еленския бут навсякъде вадят "специалните" менюта, тоест същите, но с двойна цена или намален грамаж... Най-близките големи вериги са на 45-50 километра от там, съответно и цените по магазините са между малко и доста завишени. И често в селата около града стоката по магазините е с изтичащ или дори отдавна изтекъл срок на годност. Там всеки път изпитваме границите на бирата и стигнахме до извода, че практически бирата е вечна. Е вярно там сме пили пиринско с горе долу минал преди година срок на годност или отворено преди месец за една чаша... В повечето случаи срока е изтекъл само преди няколко месеца... Е на рилските езера нашия човек пи бира Бекс със изтекъл преди две години срок на годност и много му хареса... Та така за бирата. Иначе мандрата там има добра продукция, харесват ми нещата и определено си се различават от продуктите със същото име по големите вериги.
Чак за постоянно не съм живял и не мога да кажа, но за седмица две и по един уикенд през месец ми харесва. Съдейки по моите роднини всички млади са в чужбина, повечето си купиха отдавна къщи там където са и хич не искат да се връщат за друго освен почивка. И ги разбирам заплатите там като цяло са ниски, а разходите високи, като се има на предвид, че доста хора работят във Велико Търново и всеки ден имат едни 50км в посока. За това и голяма част от местните като цяло живеят в София или Варна и се прибират за почивните дни.
Идеи за разходка колкото иска човек, стига да му се ходи варианти има всякакви, но си трябва и кола да има.
Пон Юли 06, 2020 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
По Елена, Дрента, Мийковци, Яковци колко пиене сме изпили по вилите … Хубави студентски купони ставаха едно време. На един 8-ми декември бяхме на Яковци. Беше си съвсем нормално времето, сухо … а към 5 сутринта като запраска един хубав сняг. Сутринта бой с топки, чистене на коли, разходка из град Елена в снега. Ех спомени ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Юли 06, 2020 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря twoo. Супер си го обяснил, четох го с удоволствие.... Но пък е краисв град, нали? А тия туристи не го ли правят доста шумен? И значи общо взето хората които работят там се занимават най-вече с туризъм? А че мацките са класни е ясно, нормално е. Важното е че така или иначе не е град със затихващи функции, нали?

Ами Светликс, ако искаш може да разкажеш някой спомен... Ако А. не чете тук, разбира се ... Светликс, а дали сегашните студенти могат да се забавляват така? И каза ли на Дани че го поздравявам за расходката до васильов? И те бях питал за жегата в твоя град- кажи кво ти е мнетието за сега, и изобщо за летата и зимите. очаквам субективно мнение, за обективните данни не ми е нужно съдесйтвие Smile
Пон Юли 06, 2020 7:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ами жега си е. Имаше момент в който комбинацията от здравословни проблеми и жега ме докараха до там, че ме е страх да излизам от вкъщи понеже много ми пада кръвното. Жената не ме ядосва и до там съм се докарал. 90 на 50 беше и вчера. Едвам ходя. Искам на планина! Там нищо ми няма ... Sad

Показах на малкия пътеписа. Много обича да се гледа на снимки. Днес и в детската градина учителките ни поздравиха и ми казаха да мислим за организация за детски преход с родители. Чак сега я втасах Very Happy

Колкото за историите в Еленския Балкан - срам ме е Smile Не мога да разказвам такива неща. Те си остават там! Мога само да постна снимка от село Яковци. Там бяхме в една вила на 8-ми декември. Имаше много домашно червено вино, много и различни сухи мезета включително филе "Елена" домашно правено, камината бе добре заредна, комапанията страхотна и нямаше чалга. Всички имахме телефони с копчета, а и обхвата бе кът. Това ако не е пълно щастие ...



Всеки път като видя снимкита и се сетя за въпросната вечер и ми се пълни душицата и устата със слюнка ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Юли 06, 2020 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ами Светликс , значи, можеш да си пиеш и лапаш квото и колкото си искаш, алкохоли, кафета, бири... Smile
И много хубаво че си казал на малкия... Благодаря. А като ги заведеш организирано веднъж след това ще искат да ги водиш редовно... Smile Впрочем жена ти не само не те ядосва, ами май ти уйдисва за всичко, или ти на нея, не знам кой е по-големия планинар... И няма кво да те е срам - веселили сте се, кво по-хубаво! Браво! Smile
Вто Юли 07, 2020 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
касателно коментара на мислешт за "240-те" ето тук, http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13413&start=975 :

В голяма грешка си. Не само ти, ами и съвременната нАука, включая и математихическа, дето смята, че самата нива може да изкопа нивата, сиреч да се самоизкопа, оплеви и засади. Че затова не е нужна мотика. Щото мотиката била много вредна и нарушавала всички права на нивата и ползувателите й.
Казано просто, като за тия дето не са мвхематици като тебе: тия 240, и всички други отрепки дето ги гледаш на теливизора, сме всички ние, няколкото милиона. И ако не видиш че изсраните от тия 240 изрода лайна са твоите лайна, и че те всъщност си ти, всеки разговор не е нищо повече от араламбене, тролене и спамене... А все пак си модератор... Smile
Пет Юли 10, 2020 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Стефане, убаво заснемаш ношното нибе когато има някои по-интиресни неща. Бих те посаветвал да заснемаш и когато нема. Още поече че сякаш савсем скоро тези снимки ще имат огромна чисто документалана стоиност предвид скорошната смяна на визията която по график се очаква да завърши савсем скоро. Що за това господата съфорумци завършили меи нищо не казват? Smile

Иначе когато запоследно бех на хижа Мургаш
имах чест да срешна една с такъв макиаж
че веднага расбрах що е туй мираж.
Съб Юли 11, 2020 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
касателно коментара на мислешт за "240-те" ето тук, http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13413&start=975 :

В голяма грешка си. Не само ти, ами и съвременната нАука, включая и математихическа, дето смята, че самата нива може да изкопа нивата, сиреч да се самоизкопа, оплеви и засади. Че затова не е нужна мотика. Щото мотиката била много вредна и нарушавала всички права на нивата и ползувателите й.
Казано просто, като за тия дето не са мвхематици като тебе: тия 240, и всички други отрепки дето ги гледаш на теливизора, сме всички ние, няколкото милиона. И ако не видиш че изсраните от тия 240 изрода лайна са твоите лайна, и че те всъщност си ти, всеки разговор не е нищо повече от араламбене, тролене и спамене... А все пак си модератор... Smile


Грешиш! Абсолютно по никакъв начин не се отъждествявам с онези 240 и не нося никаква отговорност за тях нито бих ги защитавал, защото не съм избрал нито един от тях!!! Виж, за изриването им ще помогна, колкото мога, но за съжаление тези, които ги поставиха там са мнозинство и вероятно пак ще бъдат.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Юли 11, 2020 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 65 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov