ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Е, сигурно греша... нали съм дрисльо смотан ... нормално е. Извинявай.
Нед Юли 12, 2020 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, все още ли смяташ, че тази метеорология е нормална? В Бг, а и навсякъде. Според теб има ли това връзка с другото, което наблюдаваме? Лошо. Моля за чесно и конпетентно мнение. Също и другите ог твоята групичка.
Пон Юли 13, 2020 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, вероятно и теб някой те е съветвал да не разговаряш с рей ... Ами да, разговорите с него рушат реномето, а и са чиста загуба на врме.. Smile
Пет Юли 17, 2020 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Да бе, Божков организирал хилядите по улици и площади! Отговорете с цитат
ray написа:
............някой те е съветвал …………….


Гешев, Геше-е-е-ев……, зле си , брато!
Пет Юли 17, 2020 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение няма нищо Отговорете с цитат
Планинарството бележи голям упадък в последно време. А че алпинизмът е в колапс няма кво да се коментира. Та май тва е началото на края. Честно. То и поначало си е съмнително занимание. А бе не знам. Няма бира. Та така - бокса, тениса, шаха, алпинизма, планинарството, сичко тва вече го няма. Има го спомена за него. Засега и не за дълго. Значи, цецко, май работата е "зле", както казваш. Но - няма нищо.
Обаче защо МариЯнче не коментира? Някой знае ли? Или и това не знаете?
Всичко хубаво.
Вто Юли 21, 2020 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Моля, препоръчайте някакъв хубав 3-4 дневен маршрут в рила или пирин като за новобранец. Сигурен съм, че има много описвани такива маршрути - моля за линк, но нека отговаря и на новобранския критерий. Евентуално може да е и за пет дни (ама това май е много?!) или само за два. Ще съм благодарен за всякакви съвети, предварително блатодаря.
Също моля, ако може съвет за добри трисезонни, сиреч за сега, обувки под сто лева, които да са подходящи за този маршрут. Благодаря.
Сря Юли 22, 2020 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Хм... Верно, че въпросът ми е нелесен... ама все пак от близо 8000 души един да не каже нещо... Огорчен съм.
Чет Юли 23, 2020 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Щом търсиш бюджетно решение за трисезонни обувки, тн "кубинки" вършат работа. Е, адептите на "марковия" туризъм ги недолюбват, но освен обувката е по-важно какво има в нея Smile Можеш да погледнеш и в магазините за работно облекло и обувки. Преди няколко години бях закъсал за обувки, летни, а ми предстоеше 7-8 дневно скитане из Доломитите. Точно в магазин за работно облекло попаднах на някакви, албанско производство за около 50лв. Държаха се много прилично горе. На другата година скитах с тях около седмица из Пирин, после пак толкова из Рила. Не съжалявам за покупката.
И не се огорчавай, а чети Smile Толкова има писано за маршрути из Рила и Пирин, че можеш при добро желание да си "скроиш" удобен за теб.
Успех!
Чет Юли 23, 2020 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Алдо, благодаря ти много. Хубави идеи даваш, не бях се сетил. Заатруднението ми идва от това, че търся мааршрут (и обвки) не за мен. Затова и запитах - смятам, че доста хора тук могат да направят по-добър избор от моя от многото възможности.
Чет Юли 23, 2020 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
О, Пацко, целият форум сега тебе гледа!
Цял ден ти педали ще въртиш
и рекорда си ще подобриш,
но нека туй не ти става фетиш!

Хубаво изкарване, Пацко! Smile
Чет Юли 23, 2020 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Моля, препоръчайте някакъв хубав 3-4 дневен маршрут в рила или пирин като за новобранец. Сигурен съм, че има много описвани такива маршрути - моля за линк, но нека отговаря и на новобранския критерий. Евентуално може да е и за пет дни (ама това май е много?!) или само за два. Ще съм благодарен за всякакви съвети, предварително блатодаря.
Също моля, ако може съвет за добри трисезонни, сиреч за сега, обувки под сто лева, които да са подходящи за този маршрут. Благодаря.

7 Рилски езера-Иван Вазов-Рилски манастир, като на Иван Вазов може да се спи 2 вечери и да се отскокне до Калините
Костенец-Белмекен-Венетица, Костенец, като на Белмекен може да се спи 2 дена...от това, което пишеш нищо чудно да се заплеснеш по чуждестранните биатлонистки/ски бегачки/каквото там, ако тази година са дошли, защото дии мутер дер национ изкъсо ги държи германците, но може пък украинците и руснаците да са ги пуснали по чужбина. А и по Долна Баня и Костенец и едно минерално къпане може да си направи човек.
Тези маршрути на мен ми харесват. А на теб и твоите хора...труден въпрос задаваш. И какво значи новобранец? Такъв, който ще се учи да носи раница, не може да ходи повече от 12 км, способен е на всичко, но не го е правил...?
За обувките-още по-труден въпрос. Декатлонските обувки евентуално? Много народ ги носи гледам...значи сигурно са им ОК. Аз лично не ги харесвам и не ги намирам за удобни, но на другите явно са им удобни. От друга страна, ако тепърва тръгваш да ходиш, е хубаво първо да видиш дали те кефи да ходиш и тогава да даваш пари за по-скъпа екипировка.
И както казваш ти на другите хора-чакаме доклад за проведеното мероприятие.
Пет Юли 24, 2020 1:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Скъпа Лахесис, благодаря ти много! Сама виждаш безкрайно баналната и смехотворна ситуация, в която рей (който е страхотин и много готин) съвсем очаквано попадна: получава съдействие от двама съфорумци, за единия, от които не би допуснал, че изобщо му чете коментарите, а другия (тоест, ти) – съфорумец, с когото няма нищо общо освен съфорумството Smile. Тъй като едва ли ще получа други оферти ще се спра на една от твоите. Ще взема напредвид и казаното относно обущетата. Като се добави и казаното от Алдо избора става голям.
Касателно това „що е новобранец“ сякаш не си казала добри критерии.
Лахесис, с сигорност бих се заплеснал по мешдународните мацки. А дори и по нашенките, но едва ли, щото са високомерни кучки. Нашенките. Но на тази расходка няма да ходя, само съдействам с маршрут и други съвети. На оснувание на същото не смятам, че е редно да давам отчет. Но ако държиш ще раскажа какво са казали участниците.
Много съм огорчен от съфорумците, с изключение на теб и алдо. За вас респект, уважение и благодарности.
И най-важното – много хубаво, че се обади. Ходиш ли на расходки? Отдавна не беше идвала във орума. Благодаря.
Пет Юли 24, 2020 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение се ла ви Отговорете с цитат
Драги Стефане, като се изправиш пред някакъв ръб, предизвикателство, труден или опасен участък ...Има само едно нещо, което ти носи по-голяма наслада от преодоляването му или от тва да помогнеш на друг да го преодолее - да му биеш с кеф и бразилски финес шута, отваряйки си поредната бира и напомняйки си, че тия глупости са за глупаците с късмет, с каквито впрочем, светът е пълен и затова е в настоящата неспасяема ситуация. Аман от умни, можещи, здрави, смели и преодоляващи страха си и всякакви препятствия хора и още повече аман от творенията им. Но... се ла ви, както би рекъл ведрин. А лъчо пак се напи. Уви, аман и амин.
Пет Юли 24, 2020 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Моля, препоръчайте някакъв хубав 3-4 дневен маршрут в рила или пирин като за новобранец. Сигурен съм, че има много описвани такива маршрути - моля за линк, но нека отговаря и на новобранския критерий. Евентуално може да е и за пет дни (ама това май е много?!) или само за два. Ще съм благодарен за всякакви съвети, предварително блатодаря.
Също моля, ако може съвет за добри трисезонни, сиреч за сега, обувки под сто лева, които да са подходящи за този маршрут. Благодаря.


Можеш да разгледаш това: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13035 или това: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=12474

И за двата прехода ДИАНА най-много насоки ми е дала. С удоволствие бих повторил и двата прехода.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Юли 25, 2020 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
@ray

Ето и моите варианти. Да се обадят първо да питат дали има места по хижите. С този лифт там достъпът е прекалено лесен и местата за спане може да се окажат ограничени.

Ден 1 - Сапарева баня - бусът до х.Пионерска. - зелена маркировка за х.Скакавица. Хвърля се багажа там и се отива до водопад Скакавица, може да се отиде и над водопада също, може да се поразходят и над хижата по синята маркировка.

Ден 2 - х.Скакавица - билото отляво - червената маркировка към езерото Бъбрека - ез. Окото - 2 варианта:
2.1) синя маркировка надясно - Отовишки връх - хвърля се багажът и се тръгва по билото наляво над езерата - фантастични гледки във всички посоки - връщане при багажа - синя маркировка - стръмно спускане - х.Иван Вазов.

2.2) червена/зелена/жълта маркировка наляво - Езерен връх - прекрасни гледки към езерата - ез.Сълзата - Раздела - 2 варианта.

2.2.1) надясно и нагоре по билото към Отовишки връх - прекрасни гледки към езерата, малко качване и при събиране със синята маркировка - стръмно спускане към х.Иван Вазов.
2.2.2) надясно и надолу по долината към х.Иван Вазов. Преди това багажът може да се хвърли на Раздела и да се отиде към Зелени камък, защото гледките във всички посоки, особено към Мальовица и Урдини езера, и наляво към 7-те езера са прекрасни. Връщане на Раздела и по долината до х.Иван Вазов е точно 1 час.

Ден 3 - х.Иван Вазов - 3 варианта :
3.1) - х.Иван Вазов - Рилски манастир по червената маркировка през Топилата - около 5 часа, с почивките може и да е повече. Препоръчително е да се носят щеки - има доста здраво спускане на места.
3.2) - х.И.Вазов - по червена пътека към Топилата - отбивка наляво по немаркирана пътека излизаща след вр.Дамга - събиране с червена маркировка - вр.Мальовица - х.Мальовица - има малко качване, повечето е спускане, щеките са силно препоръчителни.
3.3) х.И.Вазов - зелена маркировка - Раздела -Зелени камък - слизане към Урдини езера - минаване през езерата в посока вр.Мальовица - изкачване до сбора с червена и синя маркировка към вр.Мальовица и Рилски манастир - наляво по червената маркировка към вр.Мальовица - х.Мальовица.
Това е малко по-дългият вариант, добре е да се тръгне поне към 7 часа, ако хората са бавни да имат достатъчно време да правят почивки, хапват, гледат красоти - и спокойно да стигнат навреме на х.Мальовица.

Ден 4 - х.Мальовица - з.Страшното езеро - Йончево езеро - ЦПШ.
На ЦПШ има много движение и стопът там върви добре - дали до Говедарци за автобуса, както направихме ние, или до Самоков...хората са готини и качват.

А ето го и със снимки.

Ден 1 - х.Пионерска - х.Скакавица



2 Ден - х.Скакавица - х.Иван Вазов







Ден 3.1 - х.Иван Вазов - Рилски манастир



Ден 3.2 - х.Иван Вазов - червена маркировка - вр.Мальовица - х.Мальовица



Ден 3.3 - х.Иван Вазов - Раздела - Зелени камък - Урдини езера - вр.Мальовица - х.Мальовица







Ден 4 - х.Мальовица - з.Страшното езеро - Йончево езеро - ЦПШ





Относно обувките - на майка ми през 2016 взехме ето тези от Декатлон и все още са ок, подметката държи много добре на суха скала - на мокра дори и моят вибрам се пързаля. Тя също винаги носи гети, да я пазят от кърлежи и други гадинки, тръни, коприви... с тях върху обувките при нормален дъжд си бяха супер. При порой след време пропускат. Леки са и удобни, за широки крака не знам дали стават. Добре е да се вземат половин или дори 1 номер по-големи.

https://www.decathlon.bg/damski-obuvki-mh100-wtp--id_8397090.html
Съб Юли 25, 2020 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 66 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov