ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Защо екипажът на подводницата Курск не успя сам да я напусне Отговорете с цитат
А историята на Балканите е мрачна и патетична като немска опера, там няма тинтири-минтири, там се лее кръв, отрязани глви се търкалят по улиците, а две крачки по-нататък се танцува и свири оркестър.
Вто Юни 18, 2019 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за лавините и комарите Отговорете с цитат
А бе, извинявайте, че прекъсвам поредицата за малки и големи, но хайде да видим дали ще се досетите кво е общото между лавините и комарите? Щото разликите, тъй де, са горе-долу ясни на всички.
Пон Юни 24, 2019 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за цалувката на кобрата Отговорете с цитат
Ама кобрата и той се излага ... аз на тая няма и щеките, дето ги нямам да си подпра, а той я цалува ... Тва ако е жена аз съм качил 2 пъти без оксиджън к2 за 2 дни.
Сря Юни 26, 2019 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение въпрос за панпорово Отговорете с цитат
Здравейте! Какви са вчепетленията ви от панпорово? Благодаря предварително.
Пон Юли 08, 2019 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за панпорово 2 Отговорете с цитат
Е, няма лошо. Ма после да не се чудите що си правя пас като питате за актуалните тънкости на лесното, бързо и приятно разхождане по е8.
Вто Юли 09, 2019 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
.......


Последната промяна е направена от ray на Пон Авг 12, 2019 6:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юли 29, 2019 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ето какво ми написа форумеца wanderer142 в http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2108&start=1005:
"Както многократно съм споменавал на моята аудитория, музикалните балади са произведения, при които можете съвсем законно и свободно да се търкате в представител на другият пол, пред очите на собствената си половинка. Затова са и толкова дълги - да изцедите максимума. Опасност от непосредствен скандал почти липсва. Той се разразява по-късно и насаме. Следващото нежно изпълнение е за Жужа пчелата, която има капацитета да го оцени: ...
А ти драги рей, само гледай да не забравиш миксера за коктейли, че море без коктейли е като Чърчил без пура, Елтън Джон без Дейвид Фърниш, Марко Тотев без пожар и пр. Тренирай, че там е пълно с пиячка, чалга и разгонени жени - да ти не дойде някой сърдечен арест до главата Smile
Така е то - както често казваше един наш любим писател в любимо произведение ..." Край на цитата.


Уонди, ич не се безпокой за лъчко. Вервай ми че шансовете му да надпие един подир друг сичкото чалгар на слънчака са beter thеn average. Аз лично съм го тренирал къде ли не и на кво ли не. А бе ще се хваля после.

А ти кво направи, ходи ли до Тръстеная или до някъде другаде? Любопитен съм. Аз съм си по цял ден пред конпютъра, разбира се правя и кратки преходи до отсрещната квартална кръчма, стегнл съм бгажа и чакам морето. На повечето хора не им харесва на слънчев ама за мен си е добре, свикнал съм, кеф ми е да има навалица, иначе ми е гадно и тъпо, все пак нали знаеш че цяла седмица чакаме уикенда а цяло година - купона на морето.
Сря Юли 31, 2019 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Драги рей, до хижата не ходих, защото следващото отиване, надявам се (ако е рекъл Дедо Господ) да е съвместно, за кеф и удоволствие, но най вече за приятелско премерване на силите по надпиване, ако и да съм убеден, че загубата си ще я отдадеш на убийствена височина на която си се покатерил, малкото кислород и прочее неблагоприятни обстоятелства. Предполагам де, в живота сигурно е само едно.
Ходих до Мургаш, от който ще пазя скъп спомен за падане от хамак. Нищо особено, ниско беше, не болеше много, препоръчвам ти го!
Интересна страничка си имаш, чист изказ, дълбока последователност, отношение към детайла, всичко останало, но не и посредственост. Неслучаен сериозен интерес. Браво, радвам се за теб.
Виж сега рей, има сериозен проблем в комуникацията и той е, че наистина съм се отказал от писането по форуми и насам натам. Опасявах се от влизане в диалози, а точно натам отиват нещата. Така че ако пак питаш и не отговоря, го приеми философски или по-скоро библейски - "... има време за разхвърляне на камъни, има време за събиране на камъни ..." и т.н., май беше от Еклисиаст, но със сигурност от Соломон.
Та драги рей, пожелавам ти да се върнеш жив и здрав от онази отвратителна локва, която всички толкова обичате. Очаквам репортажите ти!
Пет Авг 02, 2019 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до wanderer142: Няма проблеми, както предпочиташ. Мерси за пжеланията, вече съм се оконплектовал изцяло за ваканциата на морето, целият състав на групата е налице и остава само метиорологията да е с нас и парите да стигнат Smile. Хубаво лято и на теб.

Един музикален поздрав за всички плажуващи, щото най кефи да пииме бири, морето да се шири и оркестъра да свири:
https://www.youtube.com/watch?v=VE2sme045MA
Съб Авг 03, 2019 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Въпрос Отговорете с цитат
По горе пуснах за музикален поздрав едно от наи добрите чалга неща за отпускарския сизон, https://www.youtube.com/watch?v=VE2sme045MA .
Казаха ми обаче че преди нея е имало още два варианта и това е третия. Става въпрос за други песни с почти същия или същия текст и други изпълнители. Тоест всеки преработва предния вариант. Не става на въпрос само за различен клип! То и аз ми се струва че имаше нещо такова и сякаш съм ги слушл, но не мога да се сетя, нито пък този дето ми го каза. Търсих в нета доста, но не намерих. Има ли някаква представа някой? Поздрави.
Пон Авг 05, 2019 4:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение без майтап Отговорете с цитат
Имайте напредвид че според източник в началото на балканската пътека за морето имало нещо като кпп-та и правели проверки. Били бесконпромисни. Като сички простаци. Тва най мразиме хора дето не знаят как да си обуят раницата, нито пък правят разлика между поход и похот да се правят на началници. Но не си ли бил в нормите не пущали нататък.
Сря Авг 14, 2019 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Вчера един тулуп ми се обясняваше как тва дивашката сеч - щото тя е именно такава днес в България - нямала никакво отношение към свлачищата, ерозията, наводненията и так далее, щото това били природни и естествени процеси, дето винаги си ги е имало. Не ми беше симпатичен, плюс това ми беше крайно банален и високомерен и най-вече ми писна да се боря за спасениета на душите на все знаещи повече от мене леваци и мошеници, та го попитах дали ако изчукам също толкова природно и естествено жена му ще го приеме пак така позитивно и с аплаузи. Позеленя, разтрепера се, амен амен да ми налети, ама поразмисли и хубаво направи, щото аз на приказки не си поплювам много, а пък иначе хич.
Майтап бе, съгласих се тотално и напълно с него.
Вто Авг 20, 2019 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Писмо до един пирински наблюдател или рей за справедливотта Отговорете с цитат
Наблюдателю, пиша ти това възхитено августовско писмо тук, с надежда, че все пак ще го получиш, за да не развалям високопланинарската и високоспециализирана тема.
Ех! Ако имаше поне някаква минимална справедливост на този свят Саломон не само отдавна щяха да са ти подарили една дузина обущета, ами щяха и да са те направили свое рекламно лице. Нещо повече - ексклузивен търговски представител за нашия регион. Честно. Аз толкова любов и разбиране по отношение на саломонките или кои да са други обущета не съм срещал. Дали и доколко си прав не знам и в случая изобщо не ме интересува. Но, уви, май мениджърските позиции в тази фирма са запазени за разни натокани смотаняци или разтропани мацки дето не могат дори да ги вържат саломонките както трябва (впрочем нещо, характерно за повечето планинари), камо ли да ги закърпят, но затова пък правят секси презентации на развален английски на пауърпоинт. Това е и една от причините да съм им бил шута на всякакви подобни и да ходя с галоши лете и с ботуши зиме. Купени от пазара на основание на това коя продавачка ми е била най-симпатична или просто комична, а най-често и двете заедно. Та няма справедливост на този свят, а най-вероятно и във всички останали. А дали това ще е повод за отчаяние или напротив, за планинарски постижения, както е при тебе, всеки сам трябва да реши. Ако е планинар, а не помияр, разбира се.
ПС: Явно отдавна не си ходил на нашето китно море. Гол може, и да, дори е желателно, особено ако имаш плочки, а наоколо има мацки, ама бос - не. Един приятел е правил ком-емине бос и вика, лъчка, комеминето може секак, но морето само добре екипиран.
Пет Авг 23, 2019 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
....


Последната промяна е направена от ray на Пет Окт 18, 2019 1:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Авг 30, 2019 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Езерата в Пирин и Рила Отговорете с цитат
Здравейте,
Забелязвате ли в последно време, дори през последната година, някакво намоляване на водата и заблатяване/затревяване на езерата в Пирин и Рила?
Изобщо не съм обективен и сигурно само така ми се струва и затова и питам тук, а не в сериозните раздели. Питането ми е сериозно, но не се основава на някакви изследвания, нито пък е закачка към някои форумци, които са принудени да използавт езерата като къпални по врме на лятната профилактика в столицата. Smile
Сря Сеп 04, 2019 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 16 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov