ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Ружи разни... Отговорете с цитат
tzezko написа:
Нещо само дето я занЕма от година-две. Викат, рибите в Средиземно море знаели нещо.

Рибите може и да знаят, ама са мълчаливи -- колко удобно за някой, която трябва да изчезне...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Ное 26, 2019 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Re: Ружи разни... Отговорете с цитат
tzezko написа:
Нещо само дето я занЕма от година-две. Викат, рибите в Средиземно море знаели нещо.

А пък ние, за една кръпка на яке от Втората правим революция почти.


Не си прав другарю, тук си е, ма си трайка.
Кога ходихме да поставяме на Тошко плочата на Мальовица?
Предната вечер последно ми пречеше да се наспя.
Вто Ное 26, 2019 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Даже и аз се сетих - сурогатната майка?

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Ное 26, 2019 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Twoo, съжалявам.... А какво смяташ да правиш? Може би е по-добре сега да го носиш така... или смяташ да ходиш при друг да го оправи? Едва ли ще си личи толкова много, а?
цецко, разказа играта на всички ни с тоя списък... Smile
Вто Ное 26, 2019 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Абе личи си, аз иначе нямаше да се ядосвам. Не е проблем да е криво зашито. Все пак по баирите не сме на модно ревю. Макар че съм виждал хора точно така да го приемат. Проблем е че се е нарекла шивачка, а един прав шев по ясно изразена линия не може да направи. Пак казвам не съм търсил да е евтино. Като не ми се е налагало да ползвам подобен род услуги няма как да знам кой е добър и кой лош. Гледам че е близо до вкъщи, има работа жената и на база на това решавам, че с толкова елементарна задача няма начин да не се справи. И ето го резултата - тотална издънка. Да дрехите са от килата евтини са и ги взимам от там именно за да не ми пука за тях. Но в случая се ядосвам на нейната обидна немърливост. Ако ги бях купил на истинската им стойност и се беше изгаврила така с тях. Каква щеше да е разликата? Тя или може или не...
Сря Ное 27, 2019 3:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
... един прав шев по ясно изразена линия не може да направи. ...

Без да видя на снимка какво е сторено, не мога да коментирам.
Скромния ми над 30 годишен стаж в шиенето обаче, ми нашепва две неща - шиенето на неща с пух не винаги е досущ толкова лесно като шиенето на стандартни неща и второ - понякога шиенето на хлъзгав шушляк води до неочаквани измятания, оттам - разшиването и повторното правилно зашиване води до тежки поражения , особено по по-фини материи, каквито са модни напоследък... Но това във фабриките не е проблем, ще го отнесат или като брак, ако пораженията са тежки, или като преоценена стока. При шивашките ателиета това няма кака да стане и затова рискът да се изложи, дори и най-добрия шивач, винаги е налице. Иначе в твоя случай - народът казва - на подарен кон зъбите не се гледат. А ако ги бе купил на истинската им стойност - има си гаранция - или ще го зашият правилно, или ако нещо се изметне - ще ти го подменят с ново - това е разликата. Аз миналата седмица си купих една чисто нова дреха Мамут от кило, во все с етикетите. Явно причината да е в такъв магазин бе разшит 2 см ластик на ръкава. Седнах на машината, и за 5 мин си оправих проблема. Ако бе станало криво, голяма работа - цената на дрехата е по-ниска от макарата с японски конци, с които я ших, мога да си позволя дори да я хвърля... Така, че ако купуването на такива дрехи при теб е практика, просто си вземи един Сингер, Пфаф или Тойота, изобщо не са скъпи, прежали за два дена и няколко стари парцала за учения, и си готов майстор. После нищо няма да ти се опре - гети, панталони, якета...
Сря Ное 27, 2019 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
(Коментар вдъхновен от vladofff)

Twoo, разбирам те... Ама и ти разбери, че на мен ми е важно преди всичко да спреш да се ядосваш за това... Та да започнем с нещо... Тука във форума има една добре известна форумна личност, която може би и поради това че е и многоопитна си кърпи сама маратонките. Че и се хфали след това с работата си и публикува снимки. Ама така ги кърпи, че vladofff се видя принуден да му рече: „ама тя твоята работа съвсем с бели конци съшита“ (извинения, ако цитата не е точен). Сега ще речеш, да, ама на него сигурно ич не му дреме за обущетата, а и кой ли го гледа в планината. Да, ама не е така. Първо, той верно че ходи по най-начуканите чукари, ама преди това, на отиване и връщане, минава баш през най-парвенюшките, еснафски и снобски сборища в Пирин. А самият той е шармантен мъж и предполагам че суетата не му е съвсем чужда... Второ, не само че му дреме за обущетата, ами е безнадеждно влибен в тех. Толкоз много, че Васко се видя принуден да му рече, че заслужава производителя да му прати един чувал от тях, а аз бях писал, че заслужава да го направят търговски представител за нашия регион и рекламно лице. Сега съжалявам че не рекох че би требвало поне сто години да е такъв. И трето, нали се сещаш колко по-важни са обущетата от това дали и как ти е закърпено якето.
Smile Smile Smile

ПС: А какво е това килата?
Сря Ное 27, 2019 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: А как трябва? Отговорете с цитат
tzezko написа:


Критериите за "как трябва" са синусоида някаква.


Прав си, разбира се. Формата и амплитудата на кривата обаче зависи от всички нас, или поне от повечето. Сещаш ли се на къде бия? Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Ное 27, 2019 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Е точно за частта с шевните машини най ме е яд. Имаме няколко броя и нито една в Пловдив. Но така сме напълнили апартамента, че не искам нищо повече. Хем ми беше мерак да са готови веднага, хем и исках да станат както трябва вместо да чакам седмица две и жена ми да ги закърпи както може. Нищо де мина ми, пробвах ги и двете, екстра са. Събират се под двете мембрани дето имам. Прималофта се събира и под пухенката. Каквито такива. Важното е да вършат работата за която са предназначени другото са подробности. Шивачката няма да я докладвам на данъчните поне за момента. Тя ако продължава в същия дух все ще се намери кой да го направи.
Благодаря Ви за смирението!
Да сме живи и здрави това е най-важно!
Сря Ное 27, 2019 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
ПС: А какво е това килата?
Магазини за дрехи "на старо", продават се на килограм... В някои обаче има и щандове с чисто нови/личи и по фабричните етикети/, но от "стари колекции". Така навремето и на Малките 5 кьошета в "италианския магазин" се продаваха чисто нови Ла Спортива по 120лв, защото били от отминал сезон...
Сря Ное 27, 2019 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
В Плевен имаме един Аутлет, в който изкачат редовно чисто нови Ла Спортиви, Саломонки, Теви и са на цени до 150 лв. Това което се чудя е, как веднъж не ми нацелиха номера? Нито пък този на съпругата … Всичко е до късмет и тежко му на този, който го няма Very Happy

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Ное 27, 2019 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Я кажете къде е този аутлет в Плевен. Налага се да ходим до там отвреме на време. Може да го видя някой път.
П.п Тези година виждам и доста хубави нови дрехи за планина с производство април - май месец тази година. Пише си го на етикетите. Явно някаква нова тенденция при някои марки. Аз например си взех чисто нов полар на Regatta за 5лв с всичките му етикети. Пише произведен май 2019... Интересно е че излиза сух от пералнята. Нещо което с няколкото вида Polartec не можах да постигна, а навсякъде така ги хвалят.
Сря Ное 27, 2019 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Точно до Прокредит между едноименната банка и тунелчето. На същия собственик има и втори магазин точно до кафе Мария. Единият четвъртък зарежда единия магазин, другия втория. Рядко се задържа нещо.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Ное 27, 2019 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Светли къде е прокредит, че нещо не съм наясно с банките по центъра, че и тунелче имало. Да не е към кино Освобождение по Данаил Попов някъде.
Дай някакъв ориентир за по - стари хора като мен.
Сря Ное 27, 2019 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Светли къде е прокредит, че нещо не съм наясно с банките по центъра, че и тунелче имало. Да не е към кино Освобождение по Данаил Попов някъде.
Дай някакъв ориентир за по - стари хора като мен.


На Данаил Попов, малко под Валентината
Сря Ное 27, 2019 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 24 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov