ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за маршрут Р. Манастир – х. Македония
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Питане за маршрут Р. Манастир – х. Македония
Автор Съобщение
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Питане за маршрут Р. Манастир – х. Македония Отговорете с цитат
Привет Very Happy

Как е по-добре да се мине маршрута Р. Манастир – х. Македония или обратно ?
Сама ще съм, не съм от кашкавалите, качвам Черни връх без лифт.
Съб Юли 23, 2011 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отрговора. Мисля от Рилския манастир да тръгна Very Happy
Нед Юли 24, 2011 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
alibotush



Регистриран на: 25 Сеп 2008
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Ако толкова ти се ходи, направи Рилски Манастир-Рибни Езера-Македония, или обратното, само че няма да стане за един ден.
Пон Юли 25, 2011 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Гледах го и него, но ще съм сама и не съм ходила от детството натам.
Чета, че х. Рибни езера – х. Македония е много труден.

За това, като за начало този преход, пък после и другите Very Happy
Пон Юли 25, 2011 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам идеята в неделя да слизам от х. Македония надолу до Бодрост и се надявам на стоп, някакви организирани екскурзии от Благоевград има там до лифта, да успея да се кача някъде. Иначе е около 20 км до село Бистрица от там има градски автобуси до Благоевград.
Надявам се, ако не се затрия някъде Wink , след 8.08 да пиша.
Пон Юли 25, 2011 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
safcho



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти,
за туристи които не са любители на големите натоварвания, пътя по долината на Илийна река е по-подходящ. Друг е въпроса че пътеката на места е пообрасла и малко трудно се намира, но при хубаво време това няма да е голям проблем.
На твое място не бих разчитал много на автостоп, Бодрост не се препълва с летуващи.Вариант е слизането до село Добърско, но трябва да провериш кога е автобуса до Разлог, и да ли от там ще може да хванеш връзка за Благоевград-София.
За повече информация за този район и хижа Македония виж тук:
http://ajgidik.com/
Поздрави.
Пон Юли 25, 2011 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
safcho, сега ме уплаши с тази обрасла пътека Exclamation
Иначе така свободно и безгрижно говоря за Бодрост, понеже цялата рода е в Благоевград все някой ще дойде да ме прибере Smile
Благодаря !
Вто Юли 26, 2011 6:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Стига се от Македония до Предела по прилично време за да се хване автобус от там стига да не се обърка пътя. След последния кол направо си е ужасно, не се хваща първия път , а малко по-долния в ляво и по него се излиза долу без газене в гората и тревата. Ако не, хижа Предела е супер направена, на прилични цени, има си табела за нея
Вто Юли 26, 2011 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А на мен да ми опишете маршрута Рилски манастир - х. Македония, много ще съм благодарна Very Happy
И има ли някакви опасности, забравила съм го, от 25 години не съм го минавала.
Вто Юли 26, 2011 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Абе ходи се през Бричебор, ама слизането към манастира е трудно. Виж няколко теми по-долу тази на Gamina. Иначе може да слезете и през манастирски езера (пътеката е маркирана, поне още беше преди 3-4 години), много е красиво, но и там има опасност да не намерите началото на пътеката, ако не сте минавали.
Сря Юли 27, 2011 8:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
.... питай в хранителния магазин на паркинга. Автобус ние лично хванахме за Банско. Има поне 2 автобуса за Пловдив и много за Благоевград, но ние продължихме тогава за Мелник Wink Бирата и киселото мляко в магазина са в пъти по-евтини отколкото в многобройните капанчета.


Здрасти, Тодоре!

Къде точно се намира този паркинг на Предела, където е въпросния хранителен магазин? И предполагам, че освен мляко се продават и други основни храни - хляб, сирене и т.н.? Благодаря за изчерпателната информация за участъка х.Македония - Предела, че скоро ще ходим там, живот и здраве. Smile
Сря Юли 27, 2011 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Наистина е като „кардиограма”: хижа „Рибни езера” – хижа „Македония”, но пътеката минава през най-високата, обзорна Средна Рила и показва най-хубавото от нея! Дори и Иван Вазов се е качил на Кадиин връх/Аладжа слап и е описал гледките и чувствата си, в стихотворението „Въз Кадиин връх”.
Понеже гледам, че Дженгала е писал преди мен, най-красивите снимки на тези върхове и то зимно - са неговите!
Липсваш на форума, момче!
Та който има дружинка, като внимава с каменяка и когато е напекано със змиите по Карааланица, да не се отказва!
За къде без тези гледки в Рила?

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Сря Юли 27, 2011 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, Тодоре, ще свърши идеална работа този магазин. Поздрави!

Диана, ами нещо напоследък ходя рядко по зимните планини, но ще гледам идната зима отново да ви зарадвам с хубави снимки.

Smile
Сря Юли 27, 2011 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма никакъв транспорт Бодрост – Благоевград, нито междуградски, нито маршрутки. Единствно може да се разчита на някой отишъл да си прекопае градинката на вилата там.
Нед Юли 31, 2011 8:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ми какво да се прави с тази губеща се пътечка ме хвана страх, та си отидох до Рибните езера. А, отделно мислих прехода Добърско – Македония – Р. манастир на идване от Пирин, но линията за там от Разлог е спряна.
Още искам информация, понеже септември мисля пак да се върна натам Very Happy
Вто Авг 16, 2011 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov