ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Синаница - заслон Кончето

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Синаница - заслон Кончето
Автор Съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Синаница - заслон Кончето Отговорете с цитат
Здравейте!!!
След няколко дни ще правим прехода хижа Вихрен - връх Синаница - хижа Синаница - заслон Кончето - връх Вихрен - хижа Вихрен и имам няколко въпроса.
Първо за пътеката от връх Синаница до хижата. Има ли изобщо пътека и маркирана ли е. Второ от хижа Синаница до заслон кончето как е пътеката. Има ли къде да се замотаем, за колко часа горе долу се минава и такива неща. И трето около хижа Синаница позволяват ли разпъване на палатки или да си търсим друго място в посока Загаза. Останалата част от маршрута ми е добре позната.
Благодаря предварително за информацията!!!
Съб Авг 27, 2016 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Синаница - заслон Кончето Отговорете с цитат
heidentum написа:
Здравейте!!!
След няколко дни ще правим прехода хижа Вихрен - връх Синаница - хижа Синаница - заслон Кончето - връх Вихрен - хижа Вихрен и имам няколко въпроса.
Първо за пътеката от връх Синаница до хижата. Има ли изобщо пътека и маркирана ли е.

Има поне четири различни пътеки, участъци на част от които са маркирани с цветни марки, а останалите -- с пирамидки:

http://www.kade.si/#map=17/2600829.47/5120340.7/0

Аз лично предпочитам най-обходния и относително по-полегат вариант през Синанишката порта. Най-често използвания, но и доста стръмен вариант е пътеката по СИ ребро на вр. Синаница. Преди няколко години, когато минах по жълтата маркировка, клека доста беше затворил пътеката и на места не беше особено приятно минаването, но и не представляваше кой знае какъв проблем. По четвъртия вариант не съм минавал все още, но бих могъл да споделя че улея под билото изглежда доста респектиращо, гледан отгоре.

heidentum написа:
Второ от хижа Синаница до заслон кончето как е пътеката.

Има няколко различни варианта. Може би най-пестеливия всред тях е слизане до разклона на кафявата маркировка, по нея към Черната вода, сетне изкачване по жълтата марка до Итипица и оттам по червената марка до заслон Кончето.

heidentum написа:
Има ли къде да се замотаем, за колко часа горе долу се минава и такива неща.

Препоръчително е да ползвате GPS, макар че повечето участъци от маршрута ви са добре маркирани. Времето е според походката и почивките, разстоянията и денивелациите не са малки.

heidentum написа:
И трето около хижа Синаница позволяват ли разпъване на палатки или да си търсим друго място в посока Загаза.

Непосредствено около хижа Синаница през натоварените летни месеци обикновено се разпъват хижарски палатки, за които са издадени разрешителни от парка. Собствена палатка в краен случай би могло да се ползва на по-отдалечена полянка над хижата. Загаза също е нелош вариант, но бихте загубили повече височина, а и по принцип също попада в границите на парка.
Съб Авг 27, 2016 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Относно палатките по-скоро си мислех да тръгна от Синаница в посока Загаза и на мръкване да я метна някъде около пътеката и сутринта да продължа или ще има проблем ако го направя?
Съб Авг 27, 2016 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
heidentum написа:
Относно палатките по-скоро си мислех да тръгна от Синаница в посока Загаза и на мръкване да я метна някъде около пътеката и сутринта да продължа или ще има проблем ако го направя?

Аз понякога се придържам към канадското правило -- бивакуване там където настъпи здрача и до развиделяване. Още по-добре ако е встрани от пътеки и често посещавани обекти. Все пак, това също е нарушение в българските паркове и подлежи на санкции...
Съб Авг 27, 2016 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Да нарушение е няма спор. Въпреки, че мисля че е редно да има определени места около хижите да речем на които да е разрешено. Естествено това е доста дълга тема.
Мои приятели ги глобяваха близо до хижа Безбог при разклона за Полежан. Доста нелепо като се има на предвид че до хижата се качват с коли. Както и да е.
Благодаря за информацията и отделеното време!!!
Нед Авг 28, 2016 3:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
А как стоят нещата с овчарниците. Има ли по трасето понеце съм си патим от овчарски кучета и предпочитам да ги заобикалям.
Нед Авг 28, 2016 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov