ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблем с картата на GPS

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Проблем с картата на GPS
Автор Съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Проблем с картата на GPS Отговорете с цитат
Здравейте, имам oregon450 от доста време. На скоро му сложих sd ram с картата на BG Mauntains. На терен установих, че когато се движа картата изчезва от екрана, а когато спра на едно място се визуализира заедно с точното ми нахождение. Същото става и със записваната следа - когато спра се отбелязва на точното място, а когато се движа е на друго. Опитах се да върна първоначалното положение, но не успях. Дори само с оригиналната карта записана на вградената памет. Ако някой е срещал проблема, ще бъда благодарен ако ми помогне.
Пон Авг 29, 2016 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Не се сещам отде може да е проблема, но мога да ти предложа да пробваш с ресет до заводски настройки. Ако се бъгва от кофти настройка, това би трябвало да го оправи.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 29, 2016 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Трябва да опитам. Само да не изтрия нещо ценно. Вече все по-рядко ми се налага да го ползвам, но не ми се ще да си остане така.
Вто Авг 30, 2016 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Понеже има повече специалисти не се обадих до сега. Ама нещо пас си правят. Значи връщаш заводските настройки на устройството. Форматираш SD картата. Включваш навигацията към компа като външна памет(става като задържаш бутона за включване докато го включаш в компа). Влизаш в папка текущи/времени данни и изтриваш всичко в нея(там се намира текущата информация, може да има останал файл, който да прави мизерия). Но не трий папката. Понякога това много помага.
След това си зареждаш BGM през Мапсорс или Бейскамп в SD картата.
Това не е смартфон и няма да изтриеш нищо ценно. После трябва да си персонализираш настройките, което за мен си е гадно занимание.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Авг 30, 2016 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Понеже има повече специалисти не се обадих до сега. Ама нещо пас си правят. Значи връщаш заводските настройки на устройството. Форматираш SD картата. Включваш навигацията към компа като външна памет(става като задържаш бутона за включване докато го включаш в компа). Влизаш в папка текущи/времени данни и изтриваш всичко в нея(там се намира текущата информация, може да има останал файл, който да прави мизерия). Но не трий папката. Понякога това много помага.
След това си зареждаш BGM през Мапсорс или Бейскамп в SD картата.
Това не е смартфон и няма да изтриеш нищо ценно. После трябва да си персонализираш настройките, което за мен си е гадно занимание.


Благодаря за съвета и указанията. За късмет се оправих още вчера, с ресет на настройките и вс. е окей. Wink
Сря Авг 31, 2016 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov