ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Идеи за по-предизвикателен маршрут на Витоша?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Идеи за по-предизвикателен маршрут на Витоша?
Автор Съобщение
kobain



Регистриран на: 29 Авг 2016
Мнения: 2

Мнение Идеи за по-предизвикателен маршрут на Витоша? Отговорете с цитат
Здравейте!Поради финансови причини,няма да имам възможност да правя по-сериозни и далечни разходки през следващите месеци(от София съм).На Витоша съм ходил вече доста пъти,през всички сезони,през нощта и т.н.Може би най-предизвикателната ми разходка беше Витошката дузина през нощта.Търся предложения за по-сериозни преходи,които да почувствам като предизвикателство за духа и тялото.Отворен съм към всякакви извращения,стига да не включват обиколки в кръг,разбира се.Маршрута на Витоша 100 не ме влече особено,защото доколкото съм запознат огромна част от него е покрай селата в ниското и т.н.Би ми било по-приятно ако маршрута е по по-високите части на планината.Основните изисквания към прехода са много,много,много ходене ,адреналин и възможност за старт/финал на спирки на градския транспорт.По принцип предпочитам нощните разходки,в компанията на вятъра и звездите.Ще се радвам много на готини и оригинални предложения!
Пон Авг 29, 2016 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Защо не пробваш тръгване от обръщалото на трамвая в Княжево по подлифтовата пътека до Копитото, от там платото и Черни връх, слизане в Железница и обратно качване като през базата на ВИФ минеш през Алеко, Голи връх, Платото и слезеш на Бояна. Това е около 45 км, но ако пробваш да го преминеш за около 8 часа, е напълно достатъчно, за да те съсипе, ако считаш себе си за "средноподготвен турист". Моят опит миналата есен все пак завърши успешно, но слизането към Бояна бе с цената на сериозни болки в коленете.
Вто Авг 30, 2016 9:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Идеи за по-предизвикателен маршрут на Витоша? Отговорете с цитат
kobain написа:
Здравейте!... Търся предложения за по-сериозни преходи,които да почувствам като предизвикателство за духа и тялото.Отворен съм към всякакви извращения,... Основните изисквания към прехода са много,много,много ходене ,адреналин и възможност за старт/финал на спирки на градския транспорт... Ще се радвам много на готини и оригинални предложения!
Не вярвам моите предложения да са оригинални, нито пък готини, но все пак...

Като по-млад имах списък с туристически цели, 2 от които бяха следните:

1. Изкачване на Черни връх и слизане от него направо, без пътеки. (Тоест - тръгваш от някой квартал на София в подножието на планината, хващаш с компаса посоката към Черни връх и караш по азимут към целта без пътека и независимо от терена.)

2. Изкачване на Черни връх и слизане от него 3 пъти в рамките на едно денонощие. (Тоест - тръгване например от с. Железница - Черни връх - слизане по долината на река Бистрица до с. Бистрица - качване по долината на Янчовска река до Черни връх - слизане до кв. "Симеоново" - изкачване през г. д. "Брезовица" до Черни връх - слизане до кв. "Драгалевци".)

(П. П. Разбира се, с напредване на годините и трупането на туристически опит осъзнах безумието, глупостта и липсата на смисъл в тези "цели". И съвсем естествено те вече не фигурират в туристическата ми програма.)

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Авг 30, 2016 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jazzmen



Регистриран на: 30 Юни 2014
Мнения: 23

Мнение Драгалевци Отговорете с цитат
Даа, разбирам те.
По тази причина напоследък правя Драгалеци - Комините /или х. Камен Дел/ - Черни Връх /или х. Еделвайс/ и после слизане през Зл. мостове към Княжево.
Долу пристигаш на фрикасе. Ако някой друг сподели свой маршрут ще е интересно. Колкото по партизански, толкова по-добреSmile
Вто Авг 30, 2016 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ronkata



Регистриран на: 31 Дек 2010
Мнения: 143
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мога да препоръчам качване на Черни връх от юг - напр. Кладница, Рударци, Чуйпетльово. Има маршрутки до там. Особено зимните качвания са си изтощителни (при наличие на сняг). Спускане може да стане и от север към София. Предполагам, че нощтно каване от там ще е доста готино.
Упех

_________________
http://www.decanaplanina.com/
http://radobayraktarov.blogspot.com/
Вто Авг 30, 2016 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: Идеи за по-предизвикателен маршрут на Витоша? Отговорете с цитат
kobain написа:
Здравейте!Поради финансови причини,няма да имам възможност да правя по-сериозни и далечни разходки през следващите месеци(от София съм).На Витоша съм ходил вече доста пъти,през всички сезони,през нощта и т.н.Може би най-предизвикателната ми разходка беше Витошката дузина през нощта.Търся предложения за по-сериозни преходи,които да почувствам като предизвикателство за духа и тялото.Отворен съм към всякакви извращения,стига да не включват обиколки в кръг,разбира се.Маршрута на Витоша 100 не ме влече особено,защото доколкото съм запознат огромна част от него е покрай селата в ниското и т.н.Би ми било по-приятно ако маршрута е по по-високите части на планината.Основните изисквания към прехода са много,много,много ходене ,адреналин и възможност за старт/финал на спирки на градския транспорт.По принцип предпочитам нощните разходки,в компанията на вятъра и звездите.Ще се радвам много на готини и оригинални предложения!


Laughing Laughing Laughing
Вто Авг 30, 2016 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,

аз бих ти предложил едно "извратено витошко ходене".

Тръгваш от Кладница до заслон Самара. Оттам за да е по-гадно през Кумата и Еделвайс слизаш на Владая. Хващаш пътеката към Златните и си почиваш до Момина скала. После слизаш на Бояна и подхващаш пряката пътека през Боянското езеро до х.Камен дел. Имаш малко лежерно до Драгалевци и хоп, до Голи връх и Алеко. Предстои ти слизане до Бистрица покрай Бистришка река. Оттам по "бабешката пътека до Железница и после право нагоре към Физкултурник. Качваш билото, записваш се в книгата на Ярловски купен и слизаш към Чуйпетлово. Оттам вече е лесно. През Меча чешма и Танчовица се озоваваш пак в Кладница и се връщаш в София с маршрутката за 2.80 лв.

Успех! Very Happy
Вто Авг 30, 2016 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kobain



Регистриран на: 29 Авг 2016
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Много интересни предложения,благодаря,ще ги направя всичките тази есен/зима и ще споделя преживяното!
Нед Сеп 04, 2016 1:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov