ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Из Рила пеша и с колело VOLUME 1

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Из Рила пеша и с колело VOLUME 1
Автор Съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Из Рила пеша и с колело VOLUME 1 Отговорете с цитат
Да обичаш да си в планината и нея като цяло е едно ... хората тук в този форум е ясно , че знаят какво е ... Но да я пообиколиш освен пеша и с колело тук таме е мазохистно ... Въпреки това решихме с Радо да тръгнем една сутрин от Самоков към Боровец с колелата ... стигнахме ... хайде да се качим с лифта до Ястребец (Евентуално да спуснем по мусаленска пътека)... качихме се ... Хайде да покараме до хижа Мусала викам аз ... и там отидохме



Добре де - казахме си. - Кажи ми кога ще се качим на връх Мусала с колела ? Никога! Тръгваме - викнахме в един глас!









Някой хора се кръстеха, чужденци се снимаха с нас за спомен (обяснявайки как такова нещо не са виждали) , други хора ни поздравяваха за начинанието ...

Но се качихме за около 3 часа и малко ... (Ястребец-Връх Мусала)

[img]https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13901450_10206314229803845_1426769965463514482_n.jpg?oh=b09270d0754c2e76fdf2bbe79664e7d5&oe=586B5F09[/img]

Пихме по 1 чай и поговорихме:
Абе сега пак мъкнене по тоя тесен път с тия стотици хора или да спим тука на Мусала и утре да слизаме? - казах аз.
Радо: - Натам къде можем да отидем? (Сочейки близнаците и язовир бели искър)
Аз: Имаме 4 часа и малко докато се стъмни. И посочвайки група хора, които тръгват към Заврачица добавих: - Давай да тръгваме към Заврачица и там ще спим ?
Радо: - Еми айде ...

И така потеглихме




Прехода през Близнаците, Маришки чал, Връх Манчо не снимахме (пазихме батерии на телефоните) , умората от бутане и носене на колелетата също си каза думата ...
Спускането от Манчо до хижа Заврачица обаче с колелетата (обикновени МТБ-та) обаче си заслужаваше след толкова мъки ...

И най накрая Заврачица


Учудването на хижарите виждайки нашите колелета е ясно. Казаха , че на година имат по някой друг мазохист идвайки "от горе" с колела (но не и от Мусала)

На следващия ден спускането от Заврачица през Марица и Боровец до Самоков също бе доста задоволяващо ... Аз съм дебелака в червено Very Happy
Сря Окт 05, 2016 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
starterwrc



Регистриран на: 07 Сеп 2011
Мнения: 64
Местожителство: Ст. загора

Мнение Отговорете с цитат
Браво, страхотен вело-преход!
Определено си заслужават гледките отвсякъде.
Какво е времето ви на придвижване по целия маршрут?
Вто Окт 11, 2016 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
8.30 - 9.00 часа без човек много да бърза ...
Пон Ное 07, 2016 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov