ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2017
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2017
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Тези дни правих за Спиди едни коректури от стари пътеписи на този дълъг маршрут.
Чета периодично и тук, пък ми става смешно. Георги /Гьоко/ минал маршрута три дни по-бързо от конниците, пък на тях от конското седло, работата им се вижда героична. Добре че не съм кон... Е, Спиди ми обясни, че този Георги се носел леко над повърхността и бил много добър.
ръкопляскания
Пон Апр 06, 2020 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
С кон е по-трудно, отколкото пеша. На Ел Камино видях хора, които го правеха на коне и наистина се движеха по-бавно от пешаците. Първо, себе си можеш да преумориш, но животното не. Храна трябва повече. Едно такова добиче пие много вода, значи и нощувките трябва да се съобразят. И определено препускането в галоп изглежда много добре по филмите, но в реалния живот не може да се поддържа това темпо за дълго. Като се предвиди време всеки ден конете сутрин да се оседлаят, вечер да се разседлаят, изтрият от потта, срешат и прочие грижи, то става дълга и широка.
Друго си е да станеш сутрин, да си обуеш обувките, да метнеш раницата на греб с един литър вода и две филии хляб и да мааш по баирите без други грижи. Вечер същото, единствената грижа е да си изпереш чорапите, но като се има предвид планинарската мъдрост, че за цялото Ком-Емине ти трябват само два чифта чорапи - за първия и всички останали дни, то и това се оказва, че не винаги трябва да се прави Wink

Иначе и на мен ми е интересно, когато случайно попадна на стар пътепис. Особено, ако е от преди моето минаване. Цъкам с език, като си спомня колко съм била заблудена, като съм ги чела Laughing

Поради повечето свободно време, респективно и повече ровене из нета, попадам и на нови за мен неща.
Като например това:
И така, Ком-Емине или просто едно прибиране пеша...

Или пък на пътеписи, които съм чела, но съм пропуснала да ги добавя в темата със систематизираната информация, като този:
Ком Емине 2017 пътепис

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Апр 06, 2020 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov